HÍREK
A Rovatból

10 dolog, ami másképp működne, és nagy bajt hozna ránk, ha a Föld lapos lenne

A 21. században még mindig akadnak 'laposföld' hívők. Tudósok vették sorra, milyen tragédiák következnének be, ha valóban igaz lenne az elméletük.
Listverse - szmo.hu
2018. május 12.



Bármily hihetetlen, még most, a 21. században is sokan meg vannak győződve róla, hogy a Föld lapos. A tudósoknak azonban nagyon pontos elképzeléseik vannak arról, mi lenne másképp, ha valóban lapos lenne a bolygónk.

10. A gravitáció folyamatosan északra húzna

A közvélekedéssel ellentétben a gravitáció valójában nem lefelé húzza az embereket, hanem a Föld középpontja felé. Ezért nem esünk "fel" az űrbe. Persze ez csak akkor működik tökéletesen, ha gömb alakú a bolygó, amin élsz.

A lapos föld elvileg vékony, viszont hosszú, így a gravitáció nem lefelé húzna, hanem a bolygó közepe felé. A legtöbb lapos föld térképen középen az Északi-sark van. Vagyis

minden ember úgy érezné, hogy valamilyen erő folyamatosan az Északi-sark felé húzza ugyanolyan erővel, mint ahogy most "lefelé".

9. A nap ropogósra sütné a bolygót

A Földet a kozmikus sugárzástól és a nap káros sugaraitól a mágneses mezője védi meg. Ez azért jöhetett létre, mert a bolygó forog. Ha megszűnne a forgás, eltűnne ez a mező,

elveszítenénk az ózonréteget és az atmoszféránkat.

8. Soha többé nem működne semmilyen navigáció

Mágnesesség és északi pólus nélkül az iránytűk sem működnének. Ami elég kellemetlen, de a madarak még sokkal rosszabbul járnának, hisz nem tudnák többé, hogy merre kell repülniük.

A csillagképek sem változnának: egész évben ugyanazokat a csillagokat látnánk magunk fölött, és ugyanazokat látnánk az északi és a déli féltekén. Így a csillagok irányára sem támaszkodhatnánk utazáskor.

Ami még rosszabb: a GPS-ek nem csak nem működnének, de egyenesen megölnének. Atmoszféra nélkül a műholdak ugyanis lezuhannának, és agyoncsapnának minket.

7. Nagyon messze ellátnánk

Azért lenne jó oldala is a dolognak: például az ablakon kinézve láthatnánk, mi zajlik a szomszédos országokban. Jelenleg csak azért nem látunk el túl messze, mert

a Föld görbülete miatt körülbelül 5 kilométer után minden takarásba kerül előlünk.

6. A tektonikus lemezek sem mozognának

Nem egészen világos, hogy a lapos földön hogy működnének a tektonikus lemezek, de valószínűleg sehogy. Megállnának. A tektonikus mozgások nélkül nem lennének hegyek és völgyek, a földfelszín teljesen lapos volna. De ha még lennének is hegyek valamilyen csoda folytán,

a vulkánok abbahagynák működésüket,

ami rossz hír, a vulkánok ugyanis nagymértékben hozzájárulnak ahhoz, hogy az atmoszféránkban van oxigén.

5. Lehetetlen volna átkelni az Antarktiszon

A legtöbb laposföld térkép szerint az Antarktisz a korong szélén helyezkedik el. A peremen vastag jégfal van, ez akadályozza meg, hogy lefollyon a víz. Ebben az esetben senki sem szelhenté át az Antarktiszt - márpedig ez sokaknak sikerült. A tektonikus lemezek mozgása nélkül a jégfal sem lenne ott elvileg, de ha mégis, borzasztó vékony lenne, és folyamatos rettegésben élnénk, hogy mikor dől össze - ami után az összes víz lefolyna a Földről.

4. Nem lennének évszakok

A lapos földön nem váltanák egymást az évszakok. A kerek Földön azért vannak évszakok, mert a tengelye ferdén áll. Ezért van nyár az északi féltekén, amikor a délin tél van. A lapos földön ez nyilván nem működik: egész évben mindenütt ugyanaz az évszak lenne.

3. Nem esne az eső

Ha a Föld lapos volna, a szél csak két irányba fújna: északra és délre. A szelek és a tengeri áramlatok a Föld forgása miatt haladnak keletről nyugatra. Ha a Föld nem forogna, ezek is leállnának. Megszűnne a Coriolis-erő, eltűnne az a rendszer, amely az esőket okozza. Vagyis a partok mentén talán lenne némi élet, de

a Föld nagy része kihalt pusztasággá változna.

2. A Föld a Napnak ütközne

A gömbölyű Föld esetében a lendület és a gravitáció kombinációja okozza, hogy a Nap körül keringünk. Ha a Föld nem mozogna - ahogy a laposföld hívők állítják - semmi nem akadályozná meg többé, hogy a gravitáció a Napba húzzon minket.

Na persze, a lapos Föld hívők szerint a gravitáció csak a háttérhatalom hazugsága. Szerintük a dolgok természetüktől fogva zuhannak le, és a Nap csupán egy kis tűzgömb, -szerintük - 6400 méterrel fölöttünk. Ebben az esetben természetesen a gravitáció nem húzna minket a Napba. Viszont ha minden természetszerűen leesik, a Nap miért lenne kivétel? A Nap, a bolygók és a csillagok azonnal a fejünkre esnének.

1. Elképzelhetetlenül nagy összeesküvés lenne

Tegyük fel, hogy valóban lapos a Föld, ahol élünk, és mégis minden tökéletesen működik. Akkor még mindig hátra van egy probléma. Ez esetben a gömbölyűföld elmélet lenne minden idők legnagyobb, és legértelmetlenebb összeesküvése, amiben ráadásul több millió ember vesz részt.

A laposföld hívők szerint a gömbölyűföld elmélet egy hatalmas összeesküvés, ami mögött a NASA áll. De ha igazuk lenne, akkor a NASA-n kívül ugyancsak az összeesküvés résztvevője lenne mindenki, aki valaha foglalkozott a Déli-sarkkal. Hogy pontosan hány embert érint a dolog, nehéz kiszámolni. Az biztos, hogy csak az Apollo-programban mintegy 400.000 ember dolgozott. A szovjet űrprogram résztvevőinek száma nem ismert, de a 60 éves története alatt legalább ugyanennyien lehettek. Körülbelül 8000 objektumot lőttek az űrbe különböző emberek és csoportok. Hogy a pedagógusokról ne is beszéljünk, akik a gömbölyűföld elméletet világszerte bedolgozzák a tananyagokba.

Ha a Föld lapos, az azt jelenti, hogy több millió ember él közöttünk, aki tudja az igazat, de nem mondja el.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
„Ez Fidesz 2.0! Nem erre adtunk felhatalmazást!”– Országos bezárásra készülnek a független benzinkutak
A Független Benzinkutak Szövetsége (FBSZ) egynapos figyelmeztető bezárást hirdetett, mert a kormány nem fizeti ki a megígért kompenzációt. Az érdekképviselet szerint a hatóságiár-rendszer eddig 7,5-8 milliárd forint kárt okozott a kisvállalkozásoknak.


Országos figyelmeztető bezárást hirdetnek június 26-ra a független benzinkutak, miután állításuk szerint a Tisza-kormány nem akarja végrehajtani azt a támogatási programot, amelyet a Fidesz-kormány a károk enyhítésére hozott létre. A Független Benzinkutak Szövetsége szerint a márciusban bevezetett védettár-rendszer eddig 7,5–8 milliárd forint veszteséget okozott a magyar családi tulajdonú kis- és középvállalkozásoknak – derül ki a szövetség közleményéből, amely a Holtankoljak.hu Facebook-oldalán jelent meg. A tiltakozásukban kifejtették,

nem tűrhetik, hogy veszteséges működésre kényszerítsék őket, semmibe véve a tulajdonhoz és a szabad vállalkozáshoz fűződő alkotmányos jogaikat.

A szövetség amiatt is tiltakozik, hogy a Tisza-kormány legújabb törvényjavaslata szerint a kereskedelempolitikáért felelős miniszter bármikor visszavezethetné a hatósági üzemanyagárat piaci sokkok vagy indokolatlan áremelkedések esetén. Nehezményezik, hogy egyetlen ember szubjektív döntésére bíznák több ezer magyar család megélhetését. A szervezet szerint a javaslat nem törődik az alapvető jogbiztonsággal sem.

„Ez nem demokrácia, ez nem Európa, ez nem jogállam, ez FIDESZ 2.0! Nem erre adtunk felhatalmazást!” – zárta közleményét az FBSZ.

A piaci folyamatok közben éppen a benzinárstop ellen dolgoznak.

Hétfőn a 95-ös benzin piaci átlagára 590 forint, a gázolajé 611 forint volt, ami már alacsonyabb a még érvényes 595, illetve 615 forintos védett áraknál.

A nagykereskedelmi árak kedden nem változnak, miután a múlt héten a kedvezőbb nemzetközi olajpiaci folyamatok és a forintárfolyam miatt a Mol több lépésben, összességében jelentősen csökkentette azokat.

Június közepén a nemzetközi olajár-esés és a forint erősödése miatt a Mol több lépcsőben csökkentette a nagykereskedelmi árakat. Ennek eredményeként a piaci átlagárak a hét végére több helyen a védett szint alá csúsztak, amire reagálva a kormány jelezte: kezdeményezi a védett ár kivezetését. Ezzel párhuzamosan nyújtották be azt a törvényjavaslatot, amely válsághelyzetben széles miniszteri felhatalmazást adna a hatósági árak gyors visszahozatalára. A lépést az ellenzéki Fidesz „súlyos tévedésnek” nevezte.

Via 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
A Fidesz-frakció fele távozhat a parlamentből, ha 12 évben maximalizálják a képviselők mandátumát
Magyar Péter hétfőn jelentette be az országgyűlési képviselői mandátumkorlát maximalizálásáról szóló javaslatot. Ez a Fidesz-frakció több mint felét, 25 politikust érintene, köztük a rendszerváltás óta politizálókat is.


Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén bejelentette, hogy 12 évben maximalizálnák az országgyűlési képviselők mandátumát. A javaslat alapjaiban rajzolná át a parlamentet, és tömeges cserét eredményezne különösen a Fidesz–KDNP padsoraiban. A jelenlegi frakciók összetételét vizsgáló adatok szerint a volt kormánypárti frakciókban jelentős azok aránya, akik már rég túllépték ezt a határt.

A 44 tagú Fidesz-frakciónak 25 tagját, a nyolc tagú KDNP-frakciónak hat tagját érintené egy ilyen intézkedés a jövőben

– mutat rá a 24.hu.

A Fideszben több olyan politikus is van, akik már a rendszerváltás óta tagjai az Országgyűlésnek. Németh Zsolt 1990 óta folyamatosan képviselő, míg Horváth László mandátumában voltak megszakítások.

A kilencvenes évek végén kezdők – köztük Balla György, Balla Mihály, Bencsik János, Vitányi István, V. Németh Zsolt és Zsigó Róbert – 1998 óta, esetenként megszakításokkal parlamenti tagok.

A kétezres évek elején indult generáció szintén érintett: Lázár János és Szijjártó Péter 2002 óta, Ágh Péter, Gyopáros Alpár és Tilki Attila pedig 2006 óta képviselők.

Gulyás Gergely, Pócs János és Budai Gyula 2010-ben kerültek a parlamentbe, Kocsis Máté mandátuma pedig nem volt folyamatos azóta.

A KDNP frakciója kisebb, de hasonló mintázatot mutat. Simicskó István és Hargitai János 1998 óta parlamenti képviselők, Rétvári Bence 2008-ban, Seszták Miklós pedig 2010-ben kezdte képviselői pályafutását.

A Mi Hazánk frakciójában Apáti István, Dúró Dóra és Novák Előd is 2010-ben szereztek először mandátumot, de mandátumaik azóta nem voltak folyamatosak.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Novák Előd: Kifizetem a szivárványos rongyok eltávolításáért járó bírságot
A Mi Hazánk országgyűlési képviselője az Erzsébet hídról eltávolított szivárványos zászlók ügyében tett felajánlást. Bírálta Karácsony Gergely főpolgármestert, amiért a budapestiek pénzét szerinte „homoszexuális és egyéb deviáns propagandára” költi kátyúzás helyett.


Novák Előd, a Mi Hazánk országgyűlési képviselője egy Facebook-posztban ajánlotta fel, hogy kifizeti annak a bírságát, aki eltávolította az Erzsébet hídra kihelyezett szivárványos zászlókat.

Erről azután írt, hogy vasárnap a főváros jelezte: eltűntek a Budapest Pride-hoz kapcsolódó zászlók az Erzsébet hídról. Az önkormányzat szándékos rongálásra gyanakszik, feljelentést tesz, és ígéretük szerint a zászlókat napokon belül pótolják. A szervezők a 31. Budapest Pride felvonulást június 27-re, szombatra jelentették be.

Novák Előd szerint

„Budapest mindenkié! – ezért sem fogadható el, hogy kisajátítsa az Erzsébet hidat egy párt vagy bármilyen politikai mozgalom, mint pl. az LMBTQSTB-lobbi a zászlóival.”

A képviselő szerint érthető, ha a provokációra az utca embere a zászlók eltávolításával válaszolt.

„Bár ízlésem szerint a kukában volna a helyük, a rendőrség páratlanul gyors fellépése miatt érthető a Duna segítségének igénybevétele is, hiszen ennyi zászlóval már nem lehet elszaladni” – írta.

Bírálta Karácsony Gergely főpolgármestert, amiért a budapestiek pénzét szerinte „homoszexuális és egyéb deviáns propagandára” költi kátyúzás helyett, majd megismételte ajánlatát:

„Ha most az értéktelen rongyok eltávolítása, a rend helyreállítása miatt viszont bírságot kéne fizessen a véleménynyilvánításával élő honfitársunk, átvállalom a büntetését.”

Novák a kormányt is kritizálta, amiért nem módosította a gyülekezési törvényt, amely alapján szerinte be kellett volna tiltani a felvonulást. Úgy fogalmazott, a „homoszexualizmus agresszív mozgalma által hirdetett beteg büszkeséggel szemben méltósággal kellene viseljék sorsukat, nem kéne kérkedjenek devianciájukkal”.

A Mi Hazánk nevében közölte, hogy a párt ellenzi „a természetellenes, beteges devianciák törvényesítését a homoszexuális párok házasságkötésétől kezdve a pedofíliáig mindet.”

A képviselő Fideszt is bírálta, amiért korábban leszavazták a pedofil bűnelkövetők kémiai kasztrációjáról szóló javaslatát, valamint a szivárványos zászlók középületekre tűzésének tilalmát. Zárásként bejelentette, hogy a Mi Hazánk „Családi büszkeség menete” néven tart ellenrendezvényt július 11-én, a budai Várban.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Itt nézheted élőben Magyar Péter sajtótájékoztatóját a Tisztítótűz-műveletről
A miniszterelnök a parlamenti beszédében bejelentett Tisztítótűz-művelet részleteiről beszél bővebben a délutáni sajtótájékoztatóján. Kövesd velünk élőben!


Magyar Péter hétfőn kora délután a parlamentben szólalt fel, ahol bejelentette az úgynevezett Tisztítótűz-műveletet. Elmondása szerint ez egy átfogó jogi, politikai és gazdasági akció lesz, melynek célja Magyarország megszabadítása az „orbáni maffia” szorításáról. Ennek egyik eleme lesz a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal létrehozása, amihez legalább 47 jogszabályt kell módosítani. Egy másik része pedig a közjogi méltóságok eltávolítása.

A kormányfő most sajtótájékoztatón ismerteti az erről szóló részleteket, itt követheted élőben:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk