KÉK HÍREK
A Rovatból

Akár 30 év börtönt is kaphatnak a katalán vezetők

Lázítás miatt emelhetnek vádat ellenük.


Pénteken szinte bombaként robbant a hír: kikiáltották Katalónia függetlenségét.

Megszavazták ugyanis a független "Katalán Köztársaság" létrehozását célzó javaslatot a katalán parlament függetlenségi pártjai Barcelonában.

A titkos szavazáson az indítványt 70 képviselő támogatta igen szavazattal, 10-en voksoltak ellene, ketten pedig üres papírt dobtak a szavazóurnába.

A döntést hatalmas üdvrivalgással fogadta a barcelonai parlament épületének közelében, az utcán összegyűlt többezres tömeg, amely kivetítőkön követte az ülésteremben zajló eseményeket. Tömegek vonultak az utcára.

Az öröm korai volt. Egyrész azért, mert a spanyol kormány feloszlatja a katalán kormányt, a katalán parlamentet és előrehozott parlamenti választásokat ír ki december 21-én Katalóniában.

Mársézt azért, mert a katalán vezetőket akár 30 évre bebörtönözhetik. Az Index azt írja, Spanyolország főügyésze eljárást fog indítani Katalónia vezetői ellen lázításért. Erről a döntéséről pénteken nyilatkozott.

Úgy tudni, egyelőre azon gondolkodik, hogy csak Carles Puigdemont katalán elnök és helyettese, Oriol Junqueras alelnök ellen emeljenek vádat, vagy a katalán parlament függetlenséget megszavazó képviselői ellen is.

Múlt hét hétfőn a Jordi Sánchezt, a Katalán Nemzetgyűlés nevű függetlenségpárti szervezet vezetőjét és Jordi Cuixartot, az Omnium Cultural nevű civil szervezet vezetőjét vették őrizetbe lázítás vádjával, amiért akár 15 év börtönt is kaphatnak.

Címkép: Wikimedia


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Magára hagyta egyéves kisfiát az anya, a család kutyája megölte a gyereket
Az anya nyitva hagyta a házuk ajtaját, így jutott ki a kisfiú a kutyákhoz. A nő emberölés miatt mehet börtönbe.


Vádat emeltek egy nővel szemben, aki két évvel ezelőtt hosszabb időre felügyelet nélkül hagyta gyermekét, akit ezalatt halálosan megsebesített a család kutyája egy Csongrád-Csanád megyei kistelepülésen - tájékoztatta kedden a vármegyei főügyészség szóvivője az MTI-t.

Saághy Flóra közölte, az anyát tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettével vádolják.

A vádirat szerint 2023. július 18-án reggel a nő egyéves gyermekével volt otthon, miután a párja dolgozni ment. A nő a házban magára hagyta az önállóan már járni képes kisfiút, aki az asszony által nyitva hagyott ajtón keresztül kijutott az udvarra. A felügyelet nélkül hagyott gyermek a terasz mellett kikötött, két nagytestű kutya közelébe ment.

Az egyik állat elkapta a gyermeket, és olyan súlyos sérüléseket okozott neki, hogy rövid idő leforgása alatt meghalt.

Az anya csak jóval később, már holtan talált rá gyermekére, akihez segítséget is csak hosszabb idő elteltével hívott.

A nő bűnösségének kérdésében a Szegedi Törvényszék fog dönteni - tudatta az ügyész.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
Már azt hitték, meghalt a 35 éves nő, akit egy éve eltűntként kerestek – egy benzinkútnál bukkant fel, de percekkel később letartóztatták
Több mint egy évnyi bizonytalanság után újra előkerült a 35 éves Tori Milsak, akit 2024 júniusa óta eltűntként tartottak nyilván az amerikai Arkansas államban.


Egy éve eltűntként keresték a 35 éves Tori Milsakot – egy arkansasi benzinkútnál bukkant fel, de percekkel később letartóztatták

Tori Milsak 2024 nyarán tűnt el Hot Springs városából, ami után rengetegen keresték, és a család is összefogott, ogy megtalálják. A rendőrség hónapokon át próbálta kideríteni, mi történhetett vele.

Most, több mint egy év után, Milsak váratlanul egy Little Rock-i benzinkúton jelent meg, ahol elárulta az egyik dolgozónak, hogy ő az a nő, akit régóta keresnek. A dolgozó értesítette a hatóságokat, akik rövid időn belül a helyszínre értek - írja a UniLad.

A rendőrök nemcsak megtalálták Torit, de rögtön őrizetbe is vették – mint kiderült, korábban elfogatóparancsot adtak ki ellene. A nő először a Pulaski megyei fogdába került, de a tervek szerint június 27-én átszállították Garland megyébe.

A Hot Springs-i rendőrség közleményt adott ki a Facebookon:

„A Hot Springs-i Rendőrkapitányság tájékoztatja a lakosságot, hogy a hosszas keresés után 2025. június 19-én megtaláltuk Tori Milsakot, aki biztonságban van. Köszönjük mindenkinek, aki segített a keresésben!”

Tori elmondása szerint saját döntése volt az eltűnés – elszökött otthonról, de később látta magát a hírekben, mint eltűnt személyt.

Bátyja, Jason Hamel teljesen ledöbbent, amikor megtudta, hogy testvére él.

„Többször is azt hallottam, hogy lehet, meggyilkolták… Teljesen elvesztettem a reményt. De ahogy mindenki mondja, mindig ott van az az egy százalék – és ez volt az.”

Egy Jessica nevű barátnője GoFundMe-gyűjtést indított, hogy segítsen Tori Milsaknak a nehéz újrakezdésben. Mint írta:

„Tori életben van és biztonságban, de most rendkívül nehéz időszakon megy keresztül. Lakhatásra, egészségügyi ellátásra és támogatásra van szüksége. Minden forint közvetlenül őt segíti abban, hogy újra stabil életet élhessen.”

A kampányban azt kérik, aki tud, akár csak egy megosztással is segítse Tori újrakezdését.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Élő adásban támadták meg az urbex-streamert Miskolcon - Elhagyatott gyárépületben rontottak rá
Az urbexes videós órákon át közvetítette a felfedező túráját, aztán két férfi rátámadt a bezárt gyárban. A nézők élőben nézték végig, ahogy földre viszik.
Szerző: GJ - szmo.hu
2025. június 30.



A NotMe néven ismert urbanexploring (urbex) videós élőben közvetítette Miskolc egyik régi iparterületének felfedezését, amikor váratlanul két férfi rontott rá a helyszínen. Az egyikük kinyitott viperával fenyegette, a másik földre vitte.

Az urbexes órákon keresztül zavartalanul járta az elhagyatott épületeket, mire a Diósgyőr-Vasgyár egyik romos részében egy símaszkos alakkal találta szemben magát.

A férfi viperát tartott a kezében, és ezt mondta neki: „Most kapcsold ki a kamerát, mert kiverem a kezedből”. NotMe közölte, hogy inkább távozik, majd lefelé fordította a kamerát, de a nézők így is hallhatták, ahogy a maszkos többször is számonkéri, mégis mit keres az épületben. A videós jelezte, hogy nem akar bajt, és elindult kifelé. A férfi utánaeredt, és bár összecsukta a viperát, azt mondta, nem engedi távozni.

NotMe mégis a kijárat felé haladt, és közben arra kérte a nézőit, hogy valaki hívja rá a rendőröket.

A streamen 5:05:06-nál látható, hogy egy autó érkezik szemből, amiből kiszáll egy másik férfi, és felszólítja a videóst, hogy tegye le a telefont. NotMe erre futni kezd, de néhány másodpercnyi kergetőzés után a férfi utoléri, földre viszi, és azt mondja, addig nem állhat fel, amíg ki nem ér a rendőrség. Ekkor elsötétül a kép, de még hallható, ahogy a férfi ordítva számonkéri a videóst, amiért bement a területére. A közvetítés ezt követően teljesen megszakad.

A videós azóta már jelentkezett: kommentben és Instagram-sztoriban is jelezte, hogy jól van. Azt írta még, hamarosan videóban számol be a történtekről.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Újra kellett éleszteni egy 7 éves magyar kislányt egy osztrák strandon – a szülők nem vették észre, mi történt
Egy férfi megkezdte az újraélesztést, és három próbálkozás után sikerült visszaállítania a kislány keringését. Röviddel ezután mentőhelikopter érkezett a helyszínre, és a gyermeket a feldkirchi regionális kórházba szállították.


Egy magyar család négy gyermekkel töltötte a napot az ausztriai Walgaubad strandon, amikor váratlan tragédia történt. A Krone információi szerint a család tagjai között volt egy kétéves, egy hétéves, egy kilencéves és egy tizenkét éves gyermek is.

A hétéves kislány egyedül indult el a medence irányába, ahol egy flamingó alakú matracra kapaszkodott fel. Nem viselt sem úszógumit, sem karúszót. A matrac néhány métert sodródott a vízen, majd a kislány beleesett a medencébe írta egy osztrák lap, a Krone.

A biztonsági kamerák felvételei szerint a gyerek két percen keresztül próbált a felszínen maradni, majd lesüllyedt az 1 méter 30 centi mély medence fenekére. A test negyven másodpercig lebegett mozdulatlanul a víz alatt, mire egy fürdőző férfi felfedezte, és azonnal a segítségére sietett.

A férfi megkezdte az újraélesztést, és három próbálkozás után sikerült visszaállítania a kislány keringését. Röviddel ezután mentőhelikopter érkezett a helyszínre, és a gyermeket a feldkirchi regionális kórházba szállították.

A rendőrségi jelentés szerint a szülők mindvégig nem tudták, merre van a lányuk, és csak akkor értesültek a történtekről, amikor már sikerült őt újraéleszteni. A Krone megjegyzi: az esetnek még lehetnek jogi következményei.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk