KÉK HÍREK
A Rovatból

Pálmafás, homokos tengerpart helyett kerítéssel és őrtoronnyal elzárt part várta az átvert magyar turistákat Srí Lankán

A vendégek nagyon nem azt kapták, amire befizettek az utazási irodánál.


A Pest Vármegyei Főügyészség a megtévesztett utasok kérelme alapján indított ellenőrzést egy budapesti utazási irodával szemben, mivel a

megérkező utasok a pálmafás, homokos tengerpart helyett kerítéssel és őrtoronnyal elzárt partot és hullámtörő köveket találtak a helyszínen.

A Pest Vármegyei Főügyészség az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében azt írta, hogy az utazási iroda 2024 januárjára repülős utazásokat kínált egy Srí Lanka-i hotelbe "all inclusive" ellátással.

Az utazási iroda honlapján közzétett képeken a szálloda közvetlenül a tengerparton feküdt, lassan mélyülő, hosszú, homokos partszakasszal, gyönyörű zöld pálmafás környezetben.

Ezzel szemben a Srí Lankára megérkező utasok a helyszínen nem ezt tapasztalták: a tengerpart nem homokos, hanem hullámtörő kövekkel és drótkerítéssel lehatárolt, őrtoronnyal ellátott partszakasz volt. A szállodából a tengerpart nem volt közvetlenül megközelíthető, kerítéssel le volt zárva, és a sziklarész kifejezetten meredek lejárattal tette csak elérhetővé a tengert - írták.

Az utasok még helyben panaszt tettek, de elmondásuk szerint csak egy masszázst, illetve egy halvacsorát ajánlottak fel kompenzációként, végül az utolsó napokra is csak felár ellenében ajánlották fel a szálláshely megváltoztatásának lehetőségét.

Az ügyészség szerint érdemes tudni, hogy az utazási irodák által közzétett ajánlatokban, reklámokban szereplő képeknek különös jelentősége van a fogyasztói döntéshozatal során.

Az ügyészség álláspontja szerint ebben az esetben is az elsődleges vizuális információknak (fényképeknek) ellentmondó valós helyzet miatt az utazási iroda megtévesztő kereskedelmi gyakorlatot valósított meg, ezért az utasok a jogszabályi rendelkezések alapján kompenzációra lehetnek jogosultak, mivel - bizonyos kivételekkel - az utazási iroda felel akkor is, ha külföldi szolgáltató üzemelteti a szálláshelyet.

Ilyen esetben a törvény feljogosítja az ügyészséget, hogy a fogyasztók polgári jogi igényeinek érvényesítése érdekében képviseleti keresetet indítson a bíróságon, ezt megelőzően lehetőség van úgynevezett perelhárító ügyészi felhívás benyújtására is, mely esetén a vállalkozásnak módja nyílik a jogsértés önkéntes megszüntetésére.

A Pest Vármegyei Főügyészség élt ezzel a lehetőséggel, és felhívta az utazási irodát, hogy a honlapjáról távolítsa el azokat a fényképeket, amelyeken a Srí Lanka-i hotel homokos tengerparttal látható a sziklás tengerpart helyett.

Továbbá felhívta arra is, hogy nyilatkozzon, elismeri-e a szerződésszegést; az ügyészi felhívás eredményeképp az utazási iroda a honlapjáról eltávolította a Srí Lanka-i hotelre vonatkozó megtévesztő utazási ajánlatát (a teljes anyagot fényképekkel együtt), továbbá elismerte a szerződésszegést, és azt, hogy a fogyasztóknak nyújtandó esetleges díjengedmény, illetve további kártérítési tekintetében fennálló felelőssége kapcsán kimentési ok nem áll fenn - olvasható a közleményben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Bedrogozott és megerőszakolt egy huszonéves lányt Balatonfüreden egy 45 éves férfi
Két balatonfüredi fiatalkorú kényszerítette a társaságukba tartozó lányt, hogy létesítsen szexuális kapcsolatot idősebb férfiakkal kábítószerért cserébe Balatonfüreden és Veszprémben.
Fotó: Police.hu - szmo.hu
2025. július 02.



Megerőszakoltak egy huszonéves lányt Balatonfüreden. Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság közlése szerint a Balatonfüredi Rendőrkapitányság munkatársai a DELTA Program keretében kábítószer-terjesztés miatt folytatott nyomozások során jutottak májusban olyan adatok birtokába, melyekből kiderült, hogy

két balatonfüredi fiatalkorú arra kényszerítette a társaságukba tartozó lányt, hogy létesítsen szexuális kapcsolatot idősebb férfiakkal kábítószerért cserébe Balatonfüreden és Veszprémben.

A nyomozók június 25-én fogtak el egy 45 éves helyi férfit, akit – a gyanú szerint még 2024. decemberben – felkeresett fiatalkorú ismerőse, és felajánlotta neki szexuális együttlétre a huszonéves lányt. A férfi elfogadta az ajánlatot, és speeddel fizetett az emberkereskedőnek, amit a fiatal helyben el is fogyasztott.

A férfi a fiatal lánynak is adott a kábítószerből, majd akarata ellenére szexuális kapcsolatot létesített vele.

Az ügyben a nyomozók emberkereskedelem és kényszermunka, valamint szexuális erőszak miatt gyanúsítottként hallgatták ki. De személyi szabadság megsértése miatt is elszámoltatták, mivel egy másik tinédzser lányt – többszöri kérése ellenére – sem engedett haza a lakásából. Végül a lánynak sikerült segítséget kérni, így őt kiszabadították.

A balatonfüredi férfit őrizetbe vették és kezdeményezték letartóztatását.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
„Próbáltam összeszedni magamat, de erre nincsenek szavak” – 22 éves focistát gázoltak halálra, miután kiszállt a kocsijából az M1-esen
Egy útellenőr pont arra haladt, látta, hogy a fiú az úton sétált. Azonnal értesítette a rendőrséget és visszafordult, hogy segítsen. De már nem tudta megakadályozni a tragédiát.


Megdöbbentő baleset történt az M1-en. Egy 22 éves szanyi fiatalt gázoltak el. A fiú a barátnőjéhez tartott a sztrádán, amikor belehajtott egy terelőelembe. Kiszállt az autóból, hogy megnézze mi történt a kocsijával. Egy szlovák autós ekkor ütötte el.

Az áldozat Olivér, egy fiatal focista volt. A faluját megrázta a tragédia, sokan búcsúztak tőle a település focipályájánál tartott megemlékezésen.

A Közútkezelő beszámolója szerint egy útellenőr menet közben látta, hogy a fiú a lezárt területen sétált. Azonnal értesítette a rendőröket és visszafordult, hogy segítsen neki. Mire odaért, a szlovák nő halálra gázolta a fiút.

Szany SE elnöke, Funtek János az RTL Híradónak elmondta:

"Kedd reggel kaptam a telefont, a barátomtól, hogy meghalt és mi történt. Próbáltam összeszedni magamat, keresni a szavakat, de erre nincsenek szavak, hogy ilyen hirtelen, ilyen tragédia történik vele".

"Igazi közösségi ember volt, nagyon intelligens, egyetemista, olyan volt, aki a csapatnak a lelke volt. Mindig lehetett rá számítani. Nagy veszteség számunka, nehezen tudjuk majd pótolni."

A Híradónak egy vezetésoktató elmondta: "Gyalogolni nem gyalogolunk az autópályán". Ha valaki balesetet szenved, minél előbb le kell húzódni a leállósávba, és a kocsiban kell maradni. "Ha mégis ki kell szállnunk, akkor mindenféleképpen láthatósági mellényt fel kell venni. Hogy jól láthatóak legyünk és emiatt ugye ne üssenek el minket."

A balesetet a rendőrség vizsgálja.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
Videó: Tomboló tűz, hatalmas füstfelhő – Lángoló gabona miatt zárták le az M1-est Győr közelében
A legfrissebb hírek szerint a kiérkező tűzoltóknak sikerült a lángokat megfékezni, és a korábbi terelés is megszűnt.


Magasra csapó lángok, nagy füst az úton - ezt látták az autósok az M1-en Győr közelében kedden, a a 111-es km térségében. A növényzet gyulladt ki.

Foltokban égett a lábon álló gabona az M1-es autópálya mellett, Győr közelében. A tűz összesen nyolc hektárnyi területet érintett, amit a győri és pannonhalmi hivatásos, valamint a győrújbaráti hivatásos tűzoltók eloltottak. A tűz oltását két erőgép is segítette. A rajok utómunkálatokat végeznek - írta a Katasztrófavédelem a honlapján.

A tűz miatta a forgalmat is leállították ezen a szakaszon, és a közlekedőket elterelték.

A legfrissebb információk szerint a lángokat megfékezték, és a terelés is megszűnt - írja a Kisalföld.hu.

VIDEÓ: A tűzről


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
„A gyerek akarta védeni az anyját, őt is megszúrta” – Hiába kért távolságtartást a szíven szúrt anya, 12 éves kisfia életét sikerült megmenteni
A párnak öt közös gyereke volt. Külön éltek, de a férfi néha megjelent a háznál és bánthatta is a családot. Az egyik szomszéd szerint a férfi készülhetett a gyilkosságra.


Szörnyű családi trgaédia történt kedden Bácsalmáson. Egy férfi az utcán támadt a 12 éves gyerekére és annak anyjára. A szíven szúrt nő a helyszínen meghalt. A támadó végzett magával is. Öt gyerek maradt árván.

Az RTL Híradó információja szerint a szülők külön éltek. Az apa ellen egy hónapja távoltartási végzés volt érvényben, mivel korábban is többször bánthatta családját.

A szomszédok elmondása szerint sikoltozásra, kiabálásra lettek figyelmesek, és kiszaladtak az utcára.

"Arra lettünk figyelmesek, hogy két ember van az árokban, mert a szomszédsággal jóba vagyunk, és az ő testvére volt, aki leszúrta a feleségét. Megleste egy bokorból, odament, neki… Leszúrta, a gyerek akarta védeni az anyját, őt is megszúrta".

A hasonszúrt fiút életveszélyes állapotban vitték kórházba, de az információk szerint már túl van az életveszélyen.

Egy másik közelben lakó szerint a negyven év körüli férfi már régóta készülhetett felesége megölésére. "Családi cirkusz lehetett közöttük, lehet, hogy féltékenységből, az végett kivégezte a családját. De ez szerintem úgy lehetett, már régóta figyelgette a hölgyet. Mondják, több alkalommal figyelgette a hölgyet, és kitervelte, és úgy lett vele, hogy kivégzi önmagát meg a nejét is" - mondta el.

A párnak öt közös gyereke volt. Külön éltek, de a férfi néha megjelent a háznál és bánthatta is a családot.

A rendőrség azt közölte, hogy a családvédelmisek jelzésére egy hónapja ideiglenes távoltartást rendeltek el az apa ellen. Ezt a bíróság hatvan napra meghosszabbította.

A férfit kapcsolati erőszak és kiskorú veszélyeztetése miatt gyanúsítottként is kihallgatták. Azt a rendőrök nem tudták, hogy újra megjelent a család közelében.

A szomszédok nem vették észre, hogy milyen problémák voltak. "Itt két nagy ablak van, és soha semmilyen kiabálást vagy valamit nem hallottam. Úgyhogy nem… nagyon szeretem a gyerekeket is, a Katit is, a feleségét. A fiatalemberrel közvetlen kapcsolatom nem volt, inkább a gyerekekkel. Meg a feleségével. Nagyon rendesek voltak" - mondta el.

A tragédia után az önkormányzat segítette a gyerekeket. A polgármester elmondta: "Egy ház is üresen maradt, annak minden futó közműszerződésével, lehet, volt hitelük, bármi egyéb dolog, ezt mind intézni kell! De természetesen a gyerekek az elsők, akkor most a következő napokban kiderül, hogy hogyan tovább. Kollégáim folyamatosan tartják velük a kapcsolatot.

A gyerekek kedd este óta apjuk testvérénél vannak".

A rendőrség emberölés miatt nyomoz.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET: