Tényleg ez a legrosszabb Star Trek-film? Oscar-díjas főszereplővel! – Star Trek: 31-es Szekció
Elég kellemetlen helyzetben vannak a Star Trek-rajongók. Akad több sorozat is, amit a Paramount próbál életben tartani, de egyiket sem lehet klasszikusan vett Star Treknek nevezni. A Lower Decks egy remek vígjáték ebben a világban, de animáció. A Picard szerintem rettenetes lett, még a kevés jó pillanat ellenére is.
Ám a csúcs, a Discovery, ami annyira rossz, hogy még a kánonból is törölték az öt évadját. Maradjunk annyiban, hogy az Alex Kurtzman producer "pápa"… féle Star Trek kevés okot adott a rajongóknak örülni. A mozifilmek nem rosszak, de inkább akciófilmek, és nem járta át őket a klasszikus hangulat.
Ilyen körülmények között érkezett egy rögtön vesztes helyzetből induló 31-es Szekció. Az ötlet a Discovery egyik mellékkaraktere, Philippa Georgiou (Michelle Yeoh) köré épült.
Volt ugyan szerződése a szerepre, de hirtelen a sorozatból csak egy streamingfilm lett. Lehet, ő sem vállalta ezt a szörnyűséget már. SZERENCSÉRE!
A 31-es szekció egy árnyékból működő titkos szervezet volt az eredeti háttértörténetében, a Deep Space Nine sorozatban, ahol találkoztunk egy ügynökkel, aki folyamatosan borsot tört az állomás orvosának orra alá. Ezt fogták, és a Discovery-ben kiforgatták egy James Bond-szerű ügynökökkel operáló kémszervezetté minősítették le.
Kevés ennyire kínos filmet láttam eddig. A 2016-os Suicide Squad jutott eszembe, nem a 2021-es James Gunn-os, hanem az első, szánalmasabb verzió. Csak fogjuk meg annak a filmnek a kellemetlenségét, és szorozzuk meg ezerrel. Dwayne "The Rock" Johnson alsónadrágja kevésbé izzadságszagú nyolc óra edzés után, mint a 31-es Szekció.
Nem tudom, ez valami átok-e, hogy valaki az Oscar-díj után csak szemétben játszhat? Anno Cuba Gooding Jr. vagy Mira Sorvino is örvendeztetett minket szörnyű filmekkel győzelmük után, de legutóbb Ariana DeBose is szerepelt egy Kravenben, és a frissen megjelent bénaságban, A szerelem fájban is...
Jamie Lee Curtis is tiszteletét teszi, legalább akkora lelkesedéssel, mint azt 2024 legrosszabb filmjében, a Borderlandsben tette. Úgy érzem, ráférne a hölgyre egy új ügynök, még akkor is, ha itt csak szívességből van jelen. Nagyon remélem, hogy ez lesz az utolsó Alex Kurtzman-mű a Star Trek történelmében, de valószínűleg nincs ilyen szerencsém.
Történetünk… hehe, persze történet… szóval, a forgatókönyvnek nevezett poháralátét szerint főszereplőnk, Philippa Georgiou, egykori terrán császárnő (Michelle Yeoh) álnéven rejtőzködik (meg ne találják ilyen filmszerepekkel). De sajnos a 31-es szekció megtalálja, így kénytelen akcióba lendülni, meg igazából jelen lenni egy történetben, amiből, ha őt kihúznánk, sem hiányozna. Egy szedett-vedett akciócsoport keresi meg egy küldetéssel, amihez igazából nem is kellene, de a Tesco-gazdaságos 50 Cent, Alok Sahar (Omari Hardwick), megkedveli, ezért magával viszi erre a fűszálakat rengető kalandra.
Semmi más. Minden félrement. Ilyen szintű tragédiát még Shakespeare is megirigyelné, pedig itt csak reméljük, hogy mindenki öngyilkos lesz a végén, mint Rómeó vagy Júlia. A nagy fordulat: lesz egy fegyver, ami meg tudja semmisíteni az univerzumot! Wow, kreatív, sose láttunk még ilyet képernyőn. Annyi csavar van benne, hogy úgy tűnik, a terránok keze van a dologban, akiknek a császárnője volt Georgiou. Úgy látom, már a tüköruniverzumból is úgy járnak át a Kurtzmanisztánba, mint a sarki boltba tejért.
Akkor folytassuk is és rúgjunk bele még többet ebbe a döglött lóba! Olatunde Osunsanmi rendezése olyan, mintha a felvételek készítésekor végig egy kávézóban tengette volna az idejét. Teljesen céltalan minden. Jobbra-balra dobálják a kamerát, egy értelmes akciójelenet sincs a filmben. Legalábbis, amit a néző tudna követni, olyan nincs. Van egy „autósüldözés/verekedés”, amit annyira fájdalmas volt nézni, hogy inkább kivittem a szemetet, mert féltem, hogy végérvényesen kiborulok.
A szereplők se jobbak sajnos. Michelle Yeoh jelen van, néha mond valami papíron menőnek látszót, ám amint elhagyja a száját, a nézőnek maximum a szemöldöke rándul össze kényelmetlenségében. Omari Hardwick, vagy a Temu-s 50 Cent, mogorva, ám igazságos csapatvezér. Sam Richardson próbálkozik viccekkel, de a forgatókönyvnek hála, inkább kiiktatnánk szegényt. Apropó, kiiktatás: Sven Ruygok, mint Fuzz a világ legirritálóbb, idióta szereplője. Ki se fejtem, nem éri meg. Vannak még szép nők a csapatban, de ők tényleg szinte csak biodíszletek. Kacey Rohl még kap egy pár fontosabb sort a szövegkönyvből, bár ne vállalta volna…
Mi egyébbel tudnám zárni a kritikát, mint egy figyelmeztetéssel: aki erre megnyomja a lejátszás gombot, az hagyjon fel minden reménnyel. A mentális problémákkal küzdők vájták bele a streamingbe és a béna színészek és forgatókönyvírók őrzik. Jó lenne, ha az út zárva maradna… Akinek van ilyenhez gyomra, az elkaphatja minden idők legrosszabb Star Trek filmjét a SkyShowtime streamingszolgáltató műsorán. Reméljük ezzel véget ért a Star Trek kurtzmani-rémunalma.