HÍREK
A Rovatból

„Ezt milyen alapon állítja?” – Takács Péter szerint nem igaz, hogy sehol nincs vécépapír a Péterfy Sándor utcai kórházban

Az egészségügyi államtitkár először az ajkai CT-ügy miatt akadt ki, majd a végén meglepő ajándékot kapott. A politikus szerint ez egy barátságos gesztus volt a közelgő Mikulás alkalmából.


Sándor Balázs, a Kétfarkú Kutya Párt politikusa egy videóban Takács Péter egészségügyi államtitkárt kérdezte a Péterfy kórházban tapasztalt vécépapírhiányról.

Sándor Balázs szerint a kórházban július óta nincs vécépapír, és állítása szerint előző nap is ezt tapasztalták. Az államtitkár erre úgy reagált, hogy ez nem igaz.

– Melyik férfi mosdóban? Ez nem igaz, hogy sehol nincsen – mondta Takács Péter, majd hozzátette: „De ahol önök voltak, lehet, hogy nem találtak.”

Ezután az egészségügy helyzete került szóba, és Sándor Balázs példaként az ajkai kórház CT-készülékének ügyét hozta fel, azt állítva, hogy ott egy „öt vagy tíz éves CT készülék” áll rendelkezésre, és mobil CT-ket kell az intézménybe vinni, miközben a kórház 150 ezer embert lát el.

A vita ezen a ponton elmérgesedett.

Takács Péter szerint az ellenzéki politikus „hülyeséget beszél”,

mert az ajkai kórházban van CT, a mobil készüléket pedig azért vitték a kórházhoz, mert egy 12 éves berendezést cserélnek le egy újra.

– A régit kiszerelik, az újat meg beszerelik, addig beparkol a kórház udvarára egy mobil CT, hogy addig se álljon meg a betegellátás. Önnek ezzel problémája van? – tette fel a kérdést az államtitkár. Beszélgetőpartnere erre úgy reagált:

„Konkrétan az a probléma, hogy hónapok során az ajkai kórházban nincsen CT, és ezért kellett mobil CT.” Takács Péter erre azt mondta: „De van, nem igaz. De ne hazudjon!”,

mire a politikus visszavágott: „Ne hazudjon! Ön hazudik.”

„Azt, hogy minden rosszul működik, azt könnyű mondani. Megoldásaik nincsenek” - mondta Takács. A vita azzal zárult, hogy

Sándor Balázs szerint a közvélemény-kutatások alapján a magyarok szerint a legnagyobb probléma az egészségügy helyzete.

– Nekem megoldási javaslataim vannak, önöknek nincsenek. Ez a különbség kettőnk között – mondta Takács Péter, mielőtt a politikus egy virgácsot adott át neki a közeledő Mikulás alkalmából, amit az államtitkár „jópofának” nevezett és elfogadott.

A vécépapírhiány az elmúlt napokban ismét téma lett, miután Sándor Balázs, az MKKP ajkai képviselője videón mutatta be, ahogy Tiborcz István érdekeltségébe tartozó szállodákból gyűjtött vécépapírt visz be az intézménybe. A kormány októberben rendeletben írta elő, hogy 2026 januárjától központilag biztosítják a fekvőbeteg-ellátó intézményekben a vécépapírt és a kézmosószert.

Az ajkai kórház CT-ügye szintén nem új keletű. 2017-ben már volt rá példa, hogy egy elavult készülék cseréjének idejére mobil CT-t állítottak üzembe, amíg az új berendezés megérkezett. 2025-ben a kórház hivatalosan is jelezte, hogy egy eszközcsere miatt ismét mobil CT biztosítja a folyamatos betegellátást, amíg az új, állandó készüléket beüzemelik.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
„Kár a gőzért” – Reagált a Fidesz arra, hogy kedden új államfőt választhat a parlament
A párt közjogilag érvénytelennek tartja a jövő hétre tervezett köztársaságielnök-választást. Álláspontjuk szerint az utolsó legitim államfő Sulyok Tamás.


„Kár a gőzért, a poszton nincs üresedés” – így reagált a Fidesz arra, hogy a Tisza-frakció kezdeményezésére a parlament jövő kedden megválaszthatja az új köztársasági elnököt. A legnagyobb ellenzéki párt álláspontja szerint a választás közjogilag érvénytelen lesz, ezért felesleges azt megtartani.

Havasi Bertalan, a Fidesz kommunikációs igazgatójának közleménye szerint a párt nem ismeri el, hogy az államfői poszt megüresedett volna, és hangsúlyozzák:

„az utolsó, legitim módon megválasztott magyar köztársasági elnököt Sulyok Tamásnak hívják.”

Havasi jelezte, hogy a megválasztott államfő helyzete később sem maradna érinthetetlen. „Akárkit címkéz is föl most ezzel a titulussal a tiszás önkény, a demokratikus jogállam helyreállítása után egy tollvonással megszüntethető lesz a törvénytelen és alkotmányellenes kinevezés” – fogalmazott.

Sulyok Tamás volt köztársasági elnök megbízatását az Alaptörvény 17. módosításával szüntette meg a parlamenti többség júliusban. Erre válaszul a Fidesz–KDNP ötven képviselője az Alkotmánybírósághoz fordult Sulyok menesztése miatt, eljárási hibákra hivatkozva. A párt azóta is következetesen illegitimnek tartja az eljárást, és erre építi azt az érvelését, hogy az új elnök megválasztása sem lehet törvényes. A Fidesz politikusai már korábban jelezték, hogy egy új államfő döntéseit közjogilag hibásnak tekintenék.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Takács Péter: Majka áldozatpózba vágta magát, miután tengerparti képpel hergelte azokat, akiknek nem tetszett a hétvégi energiazabáló nagykoncertje
A fideszes politikus odaszúrt a rappernek, aki egy fenyegető üzenet miatt lemondta egy erdélyi koncertjét. Takács arra is kitért, hogy szerinte „Magyar Péter napi szintű hergeléséből, uszításából milyen indulatok fakadnak.”
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. augusztus 05.



„Bele kéne lőni a fideszeseket a Dunába” – ezzel a kommenttel illusztrálta Takács Péter fideszes országgyűlési képviselő egy Facebook-posztban, hogy szerinte milyen indulatokat kelt Magyar Péter kommunikációja.

A képviselő a bejegyzés végén feltette a kérdést: „Ez már Szeretetország, tessék mondani?”

A poszt elején Majka életveszélyes megfenyegetéséről ír, ami miatt a rapper lemondta egy erdélyi koncertjét.

Takács szerint szerint Majka „áldozatpózba vágta magát, miután tengerparti képpel hergelte azokat, akiknek nem tetszett a hétvégi energiazabáló nagykoncertje.”

Úgy látja, ilyenkor „gyorsan el kell játszani az áldozatot és be kell mutatni, hogy bizony az őt joggal kritizálók képesek lennének akár gyilkolni is, hát ki hallgatná meg a véleményüket.”

Leszögezte, hogy „persze, fenyegetni bárkit is, az nem elfogadható dolog”, majd áttért a saját oldalán tapasztaltakra. Állítása szerint egy kommentelő „remek ötlettel” állt elő az egyik posztja alatt a Duna vízszintjének megemelésére.

A képviselő idézte is a szerinte „briliáns” megoldást: „Bele kéne lőni a fideszeseket a Dunába, hogy a belőlük képződött medergát emelje a vízszintet.”

Takács szerint „ez csak egyetlen példa arra, hogy Magyar Péter napi szintű hergeléséből, uszításából milyen indulatok fakadnak.”

Hozzátette, mások ennél tovább is mennének: „Egyesek csak sárga csillaggal jelölnék a fideszesek lakását, más nem állna meg itt.”

Majka lemondott koncertjéről itt írtunk részletesebben:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Német katonák maradványai is előkerültek a Dunából a második világháborús motor alól
A rekordalacsony dunai vízállás miatt egy DKW NZ 350-1 típusú német motorkerékpár bukkant fel a Batthyány téri rakpartnál. A HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum szakemberei tíz darab páncéltörő aknát is találtak a helyszínen.


A rekordalacsony dunai vízállás miatt egy csaknem komplett, második világháborús német DKW NZ 350-1 motorkerékpár került elő a budapesti Batthyány téri rakpart sziklái alól. A feltárás során a motor mellett a honvedelem.hu bejegyzése szerint aknákat és német katonák maradványait is megtalálták, a lelet kiemeléséhez tűzszerészek és kutató-mentők segítségére is szükség volt.

A honvedelem.hu közlése szerint „Elképesztő történeti lelet a Dunából!” „A folyó rekordalacsony vízállása miatt egy csaknem komplett, II. világháborús német DKW NZ 350-1 motorkerékpár bukkant elő a Batthyány téri rakpart sziklái alól!” – írta a portál a Facebookon. A HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum szakemberei a helyszínen egy egykori „háborús hulladékgödröt” is feltártak, amiből lőszerek, katonai felszerelések és civil tárgyak kerültek elő.

„A feltárás nem volt kockázatmentes: 10 darab német TMi–35 tányérakna és egyéb robbanótestek miatt a tűzszerészeknek is közbe kellett lépniük.”

A több mint 200 kilogrammos motort a Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat emelte ki egy hajó segítségével.

„A DKW alól sajnos német katonák maradványai is előkerültek, melyek elszállítását a német hadisírgondozó szervezet végezte el.”

A portál szerint a jármű sorsa is biztosított: „A motorkerékpár jelenleg a HM HIM hangárjában várja a tisztítást és a restaurálást.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Bohár Dániel: Finoman szólva is érdekesnek tartom, hogy Majka ír megosztottságról
A volt megafonos influenszer videójában a rapperrel való korábbi, Campus Fesztiválon kirobbant konfliktusára is utalt. Szerinte ettől függetlenül komoly gond, ha valóban megfenyegették Majkát.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. augusztus 05.



Bohár Dániel volt megafonos influenszer egy szerdai Facebook-videóban elmondta a véleményét Majka fenyegetés miatt lemondott erdélyi fellépéséről. A videót azzal kezdte, hogy sajnálja, ha ez valóban így történt.

„Sajnálom, hogyha valóban ez történt, és ez tényleg nagyon nem okés” – fogalmazott.

Bohár szerint ugyanakkor „finoman szólva is érdekes”, hogy Majka a megosztottságról ír, majd felidézte a rapper néhány héttel ezelőtti színpadi kirohanását. „Aki pár hete még ezt üvöltözte a színpadról: Szopjál le, Bohár Dani.”

Ezzel kapcsolatban feltette a kérdést: „Ez már a megbékélés?”

„Majka, én továbbra is tartom, híve vagyok annak, hogy az emberek beszélgessenek egymással. És ne a színpadról üvöltözzenek” – zárta a videót.

Július 24-én, a debreceni Campus Fesztiválon Majka a színpadról küldött trágár üzenetet a volt megafonosnak.

A rapper egy dal között a közönséghez szólva azt mondta: „Szopjál le, Bohár Dani”.

A fesztiválon elhangzott beszólást követően, július 25-én Majka egy Facebook-posztban reagált a történtekre. Ebben azt írta, sajnálja, hogy üzenetét korábban csak Bohár Dánielre szűkítette le, majd a bejegyzést azzal zárta, hogy egy tágabb körnek címezve megismételte a durva üzenetet: „Szopjatok le mind”.

Majka életveszélyes fenyegetés miatt lemondott erdélyi koncertjéről itt írtunk bővebben:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk