Rúzsa Magdi a hármasikreivel sétált a Duna-parton anyák napján - fotó!
Íme a fotó, ami anyák napján készült a Duna-parton.
Íme a fotó, ami anyák napján készült a Duna-parton.
Miközben a TV2 nézettségi rekordokról számol be a február 13-án véget ért A Nagy Ő évada után, Felföldi József debreceni vállalkozó szerint az, amit a műsorban láthattunk, „ritka káros” volt. A véleményét egy hosszabb bejegyzésben fejtette ki, amelyben keményen bírálta a Stohl András főszereplésével készült párkereső realityt.
„Érdemes tisztázni, hogy ennek az egész cirkusznak semmi köze nem volt sem a szerelemhez, sem a szerelem kereséséhez!” – szögezte le Felföldi József a közösségi oldalán. Szerinte a műsor nem más, mint egy fizetett szereplőkre épülő show, ahol a résztvevők pénzért cserébe akár a megalázkodást is bevállalták. A poszt szerint
A vállalkozó konkrét, megalázónak tartott helyzeteket is felidézett. Ilyen volt szerinte, amikor a nőknek azon kellett versenyezniük, hogy az „erotikus kényeztetésük” közben kinél megy fel jobban Stohl András pulzusa, vagy amikor pár nap ismeretség után zsűri előtt kellett prezentációt tartaniuk a közös jövőjükről. Szintén kifogásolta azt a jelenetet, amikor egy „kedves, de idősebb és teltebb” hölgy helyett végül a felnőttfilmes múltjáról ismert Kiara Lord mehetett álomrandira.
A bejegyzés egy pletykát is említ, a színész gázsijáról.
A február 13-i fináléban Stohl András végül a két döntős, Kiara Lord és Kiss Kriszta közül utóbbi mellett döntött. A döntés után Kiara egy interjúban gyáva embernek nevezte a színészt. Felföldi a bejegyzésében a döntés előtti utolsó randit is kritizálta, amelyen a színész még elvitte Kiarát egy „búcsú körre”, ezzel szerinte eszközzé téve a nőt, aki „jó arra, hogy nézettséget csináljon és szórakoztasson, de nem elég ahhoz, hogy valaki komolyan vegye”.
- írta, majd hozzátette, hogy
– zárta sorait Felföldi azzal a költői kérdéssel, hogy: „Rettenetes üzenete volt ennek a műsornak, de a lényeg, hogy nézettségben 20 éves rekordot döntött a TV2, vagy nem?”
A Nagy Ő valóban kiemelkedő nézettséget hozott. A finálét megelőző hetekben rendre vezette a heti toplistákat mind a 18–59 éves korcsoportban, mind a teljes lakosság körében, több adása is 700 ezer feletti nézőszámot ért el. Stohl András a műsor után egy élő bejelentkezésben úgy reagált a kritikákra, hogy visszanézett pár részt, és „szerinte tök jó volt”.
Felföldi József egyébként gyakran szólal meg közéleti támákban is, az Orbán-rendszer elkötelezett kritikusa.
Budai szuterénből a legmenőbb kínai galériákig vezetett Áder Orsolya kalandos útja. A 32 éves, rózsaszín hajú, tetoválásokkal és piercinggel díszített festőművész Kínában Mulán néven már befutott alkotó, míg idehaza a legtöbben még csak most ismerik meg a nevét. Legutóbb a február 9. és 15. között megrendezett Budapest Central European Fashion Weeken robbant be a köztudatba, amikor Merő Péter divattervező záróruháját és egy táskát is ő festett meg. A művész édesapját, Áder Jánost, Magyarország korábbi köztársasági elnökét annál többen ismerik.
Áder Orsolya a Blikknek elmondta, idehaza egyelőre egy budai ház alagsorában van a műhelye, mivel ideje nagy részét Kínában tölti. Úgy látja, a távol-keleti országban könnyebb érvényesülni.
Életútja már korán nemzetközi irányt vett: tinédzserként Brüsszelben kezdte a gimnáziumot, amíg édesapja európai parlamenti képviselő volt, majd Londonban szerzett business manager diplomát. „Ezt követően éreztem úgy, hogy idegen kulturális hatásokra vágyom, ezért Kínába költöztem” – mesélte.
Kezdetben DJ-ként dolgozott, a festészet a koronavírus-járvány idején lépett az életébe, amikor hazaköltözött, és a karantén alatt autodidakta módon sajátította el a technikákat. Első kiállítása Budapesten, az Abigail Galériában volt, de a szíve visszahúzta Kínába. A visszatérés azonban nem volt zökkenőmentes: három kínai oltás kellett hozzá, a szigorú lezárások miatt pedig három hónapig a lakását sem hagyhatta el. Az embert próbáló hetek után azonban rátalált egy menedzser, és karrierje felívelt. Munkái ma már keresettek: kisebb képei 800-900 euróért kelnek el, de egy nagyméretű festményéért egy kínai gyűjtő 10 ezer eurót, vagyis mintegy 3,8 millió forintot fizetett.
A sikerhez vezető úton tudatosan nem támaszkodott családi hátterére.
– hangsúlyozta.
A divatvilággal való együttműködése sem új keletű. A Fashion Weeken bemutatott, Ördög Nóra által viselt táskával és ruhával megkoronázott projektet megelőzte egy 2025 végén, 2026 elején a budapesti Villa 11-ben tartott „Multiverse” című kiállítása, ahol Merő Péterrel már bemutattak közös, festett ruhadarabokat. Nemzetközi jelenléte is egyre erősebb: 2021-ben Madridban, a Galeria Azurban állított ki, 2023 decemberében pedig a New York-i Liszt Intézet szervezésében nyílt önálló tárlata a Gallery MC-ben. Tavaly októberben Fuzhou-ban, a Kína–Magyarország Kulturális Cserehét keretében, majd decembertől idén februárig Shenzhenben, a He Xiangning Művészeti Múzeumban is láthatták a munkáit.
Bár a New York-i, intézményi hátterű bemutatkozása kapcsán felmerültek kritikus hangok a családi háttér szerepét firtatva, Áder Orsolya következetesen távol tartja magát a politikától. A tervei szerint néhány hét múlva visszautazik Kínába, hogy tovább építse ottani karrierjét.
Újabb versenyzők távoztak A Nagy Duettből a második élő adás után vasárnap este, ahol már csak nyolc páros és egy trió állt színpadra, miután az előző héten Stana Alexandra és Galambos Lajos búcsúzott a show-tól.
Az élő show-t Kovács Áron és Gesztesi Panka nyitotta meg egy ütős produkcióval, őket Gáspár Bea és Peter Srámek követte, akik a Micsoda nő ez a férfi című slágerrel arattak sikert; Bea színpadi jelenlétét a zsűri külön kiemelte. Gallusz Nikolett és Gajdos Tamás a múltba repítették a közönséget a Just A Gigolo című dallal, majd Vastag Csaba és Domján Evelin az Aranyhaj és a nagy gubanc betétdalával idéztek mesébe illő pillanatokat. Utánuk a Bódi Hunor és Megyer Péterffy Lili Lelle oldalán egy energikus gladiátor-produkcióval léptek színpadra. Bár a tempóban elcsúsztak, az ítészektől valamivel jobb értékelést kaptak, mint legutóbb.
Curtis és felesége, Barnai Judit a Most múlik pontosan-nal hatottak meg mindenkit, több zsűritag is 10 ponttal jutalmazta őket. Komonyi Zsuzsi és Fekete Pákó a Szerelemdoktor című UFO-slágerrel taroltak, Pákó pedig Dr. Love-ként még a vendégzsűri Leticia Calderónnak is üzent "latinul". Az est csúcspontját Lengyel Johanna és Schobert Norbert Jr. hozta, akik a Kriss Kross Jump című slágerével maximális pontszámot érdemeltek ki a zsűritől. Az est zárásaként Lakatos Laci és Tolvai Reni teremtett latinos hangulatot a Las Ketchup dalával.
A produkciók után a feszültség tapinthatóvá vált, amikor kiderült, kik kerültek a veszélyzónába: a műsor egyetlen triója, Komonyi Zsuzsi és Fekete Pákó, valamint Gallusz Nikolett és Gajdos Tamás. A zsűri döntése alapján Pákóék folytathatták a versenyt. Ezután a nézőkön volt a sor, akik Gallusz Nikolett és Gajdos Tamás duóját mentették meg a szavazataikkal.
A nyolcadik évadban a Lékai-Kiss Ramóna, Stohl András, Horváth Tamás és Kasza Tibi alkotta állandó zsűri mellett minden adásban egy-egy világsztár is helyet foglal, ezúttal a sorozatsztár Leticia Calderón értékelte a produkciókat. A verseny jövő vasárnap folytatódik a maradék nyolc párossal.
Via Blikk
– ezzel a két mondattal jellemezte Tóth Gabi Tóth Andit a Hotel Lentulai podcastjában. Tóth Gabi a műsor „Személyeskedő” rovatában beszélt az énekesnőről. Elmondta, egykor tanácsokkal próbálta ellátni Andit, de sikertelenül, mert szerinte a lány ezt bántásnak vette.
„Magamat megláttam benne. És megláttam, hogy ugyanazokat a hibákat követi el, amiket én is” – magyarázta Gabi, majd hozzátette, hogy a saját karrierje elején is hasonló problémákkal küzdött. „Tudom, hogy milyen következményei voltak annak, hogy megéreztem a nőiességemet, kihívó ruhákat [viseltem], és senki nem foglalkozott a művészetemmel.” Gabi szerint Andinál is ez történt, ezért próbált neki segíteni.
Az énekesnő azt is elismerte, hogy a tanácsai kéretlenek voltak. „Nyilván ebben az is benne volt, hogy nem kérte a véleményemet, de bennem abszolút csak az a szándék volt, hogy segítsem őt.”
Tóth Gabi a podcastban azzal indokolta a korábbi beavatkozását, hogy felelősséget érzett Andi iránt. „Valószínűleg [kéretlenül adtam a jótanácsaimat], de őszintén, mert mi fedeztük fel őt az X-Faktorban akkor.” Az énekesnő szerint aggódott a fiatal lányért. „Nagyon kis fiatal lány volt, és folyamatosan követtem, és féltettem, aggódtam érte, mert tudtam, hogy nincs mögötte egy olyan nagy családi háttér, aki úgy támogatná.” Gabi hozzátette: „Nagyon tehetséges lánynak tartottam, és nem akartam, hogy elkallódjon”.
Tóth Andi 2023 márciusában bejelentette, hogy visszavonul az énekléstől, azonban 2024-től már az X-Faktor mentoraként tért vissza a képernyőre, ahol azóta is segíti a tehetségeket.
A két énekesnő viszonya évek óta feszült. Tóth Andi 2014-ben, mindössze 15 évesen nyerte meg az X-Faktor ötödik évadát. Évekkel később, 2020-ban a TV2 Sztárban sztár című műsorában éppen Tóth Gabiként kellett színpadra állnia. 2021-ben egy Facebook-csoportban közzétett gondolat miatt ment köztük a nyilvános üzengetés, majd 2023-ban, a Sztárban sztár leszek! adásában élőben vitatkoztak azon, ki tiltotta le a másikat a közösségi oldalakon.
Forrás: Index