A Rovatból

Mikróba zárta négy hónapos gyerekét egy házaspár, és be is kapcsolták a gépet

Szörnyű dolgokra derült fény az orvosi vizsgálat után.


Letartóztattak egy házaspárt Missouriban, mert gyanús lett az orvosoknak egy égésnyom a gyerekük arcán, és kivizsgálták az esetet.

Derick és Mikala Boyce-Slezak, 22 éves szülők vizsgálatra vitték a négyhónapos gyereküket a kórházba, ahol az derült ki, hogy a kicsinek egy helyen meg van repedve a koponyája, és egy súlyos bevérzés van az agyán, ami életveszélyt is okozhatoptt volna - írta a The Sun.

A kórház értesítette a rendőrséget, akik azonnal letartóztatták a szülőket. A nő szerint a gyerek akkor sérült meg a fején, amikor a férje elejtette, mert valamit ki akart vele próbálni, amit a tévében látott. Az égésnyom pedig akkor keletkezett, amikor egy erős tisztítószerrel törölgette a kicsi arcát az anyja.

par

A legdurvább azonban az volt, amikor bevallották, hogy az apa egyszer szintén valamilyen tévés élmény hatására betette a gyereket egy mikrohullámú sütőbe, és be is kapcsolta azt.

A szülők most előzetesben vannak, ahonnan nem valószínű, hogy kijönnek, mert az óvadékot 500 ezer dollárban állapították meg, miután az is kiderült, hogy már volt egy közös gyerekük, akit közel két évvel ezelőtt elvettek tőlük a hatóságok.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Vonat elé lépett egy ember, rendkívüli közleményt adott ki a MÁV – mutatjuk, melyik vonalat érinti a fennakadás
Érintett a hatvani és az újszászi vonal, valamint az S76-os járatok. A vizsgálat végéig ad hoc menetrendi módosításokra és zsúfoltságra készülhetnek az utasok.


Október 18-án, szombaton kora délután súlyos vasúti baleset okoz jelentős fennakadásokat Budapesten, Rákos állomáson, írja a MÁV közleményében. Érintett a hatvani és az újszászi vonal, valamint az S76-os járatok.

A vasúttársaság közölte, hogy a délutáni órákban Rákoson csak korlátozással haladhatnak a szerelvények.

Az eset az IR87-es Agria InterRégió 5505-ös vonattal történt, amely Egerből 12:08-kor indult a Keleti pályaudvar felé. „Rákos állomáson elütött – egy feltehetőleg öngyilkossági szándékkal – vonat elé lépett embert.”

A MÁV-közleményben az áll:

„Baleset miatt a hatvani, az újszászi vonalon és az S76-os vonatok közlekedésében hosszabb menetidőre, rövidebb útvonalon közlekedő járatokra lehet számítani a délutáni órákban, mert Rákos állomáson csak korlátozással közlekedhetnek a vonatok.”

A vasúttársaság felhívta az utasok figyelmét, hogy nézzék a MÁV applikációját (Vonatinfó), a pályaudvari kijelzőket és a hangosbemondókat. Az S76-os vonatok menetrendjében is változások léptek életbe.

A hatóságok vizsgálják az eset körülményeit, a helyszínelés idejére az érintett szakaszon csak korlátozottan közlekednek a vonatok.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Durva baleset: Rommá tört egy rendőrautó éjszaka a Hungária körúton
Két autó ütközött össze. A Kerepesi utat teljes szélességében lezárták a hatóságok, egy embert feszítővágóval szabadítottak ki az egyik autóból.


Összeütközött két személyautó Budapest tizedik kerületében, a Kerepesi út és a Hungária körút kereszteződésében – közölte pénteken este a katasztrófavédelem az MTI-vel.

Az ütközés következtében az egyik autóba egy ember beszorult, akit fővárosi hivatásos tűzoltók feszítővágó segítségével szabadítottak ki, majd kiemelték az autóból.

A helyszínelés idejére a Kerepesi utat teljes szélességében lezárták.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Tömegverekedésig fajult két tinilány bunyója Ricsén
A helyszínről származó információk szerint többen is megpróbálták őket szétválasztani, de nem jártak sikerrel.
F. O. - szmo.hu
2025. október 17.



Tömegverekedés volt Ricsén. A 24.hu értesülései szerint

egy 14 év alatti és egy 18. életévét épphogy csak betöltő lány keveredett konfliktusba egymással egy buszon, és miután leszálltak, ököllel ütötték egymást.

A helyszínről származó információk szerint többen is megpróbálták őket szétválasztani, de nem jártak sikerrel. Még nem volt vége a balhénak: a fiatalabb lány apja is közbe lépett, a nyakánál fogva megragadta a lánya támadóját, és arrébb lökte.

Janasóczki Attila, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője a lapnak azt mondta: egy kiskorú és egy 18 éves lány keveredett konfliktusba, majd a fiatalabb lány apja garázda módon lépett föl.

A rendőrség garázdaság miatt indított büntetőeljárást az ügyben,

és gyanúsítottként hallgatta ki az apát és a 18 éves lányt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Szőlő utcai botrány: már az Ózd környéki gyermekotthonokban is nyomoz az ügyészség
Az ügyészség emberkereskedelem, kényszermunka és szexuális bűncselekmények miatt nyomoz. Két gyanúsítottat már le is tartóztattak.


A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség Ózd környéki gyermekotthonokban is nyomozást folytat emberkereskedelem, kényszermunka és más bűncselekmények gyanúja miatt – derült ki Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész válaszából, amelyet Kálmán Olga országgyűlési képviselő kérdésére adott.

A legfőbb ügyész arról számolt be, hogy

a Zirzen Janka Gyermekotthon kapcsán emberkereskedelem és kényszermunka bűntette, valamint más bűncselekmények miatt indult eljárás.

A nyomozás során eddig két gyanúsítottat hallgattak ki, akiket le is tartóztattak. Közszereplő vagy rendőr kihallgatására azonban nem került sor, írta a Telex.

Kálmán Olga, a Demokratikus Koalíció képviselője azt kérdezte, hogy milyen bűncselekmények gyanúja merült fel Juhász Péter Pál, a Szőlő utcai javítóintézet volt igazgatója ellen indított ügyekben, és hogy a hatóságok vizsgálódnak-e más gyermekotthonokban is.

A legfőbb ügyész válaszában megerősítette, hogy

a Magvető utcai gyermekotthonnal kapcsolatban jelenleg nincs folyamatban nyomozás.

Ugyanakkor az eljárás kiterjed az Ózd környékén található gyermekotthonokban esetlegesen elkövetett szexuális bűncselekmények vizsgálatára is.

Szeptember 19-én Juhász Péter, korábbi ellenzéki politikus és jelenlegi influenszer podcastjában egy névtelen forrás – aki magát hitoktatóként mutatta be – számolt be egy állítólagos zaklatási esetről. Elmondása szerint egy másik ózdi gyermekotthonban egy magas rangú politikus rendszeresen megjelent, jellemzően este, fekete, sötétített ablakú autóval.

via Blikk


Link másolása
KÖVESS MINKET: