HÍREK
A Rovatból

Kiderült, hogy mi okozhatta Potápi Árpád János államtitkár halálát

Az 57 éves politikus nagyon népszerű volt, mindenki szerette. Röviddel a halála előtt még videót posztolt a Facebookon.


Ahogy korábban mi is megírtuk, tragikus hirtelenséggel elhunyt csütörtökön Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára. Az 57 éves politikus szerdán még egy külhoni gyermekpszichológusoknak szervezett képzés megnyitóján vett részt Budapesten, amiről csütörtök délelőtt videót is posztolt:

Az államtitkár halála sokkolta a Fideszt. Halálhíre óta a brüsszeli EU-csúcson tartózkodó Orbán Viktor mellett Semjén Zsolt és Kocsis Máté is a közösségi médiában búcsúzott tőle.

A Blikk úgy tudja, hogy

a népszerű, mindenki által szeretett államtitkár edzés közben, egy futópadon lett rosszul, a halálát szívinfarktust okozhatta.

Közleményében a Miniszterelnökség az Országos Sajtószolgálaton keresztül azt írta, hogy Potápi Árpád János az elmúlt másfél évtizedben a nemzetpolitika meghatározó szereplőjeként elévülhetetlen érdemeket szerzett. Mindent megtett azért, hogy a magyar kormány nemzetpolitikájának vezérelve, a nemzeti összetartozás minden magyarnak a világ minden táján kézzelfogható valóság legyen. Potápi Árpád Jánost a Miniszterelnökség saját halottjának tekinti.

Csütörtök este 18:30-tól néma gyertyagyújtással emlékeznek meg róla a bonyhádi városháza előtti téren.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Kisfia elvesztése után 8 hónappal Varga Gábor, a Fellegvár napközi alapítója is meghalt
Pótolhatatlan űrt hagyott maga után a Fellegajtó Nyitogatók Alapítvány alapítója és vezetője. Azonban az általa elkezdett munka folytatódik.


Ferencz Orsolya józsefvárosi képviselőjelölt a Facebookon jelentette be, hogy elhunyt Varga Gábor, a Fellegajtó Nyitogatók Alapítvány alapítója és vezetője. A képviselőjelölt szerint Varga Gábor nemcsak elhivatott intézményvezető volt, hanem sérült gyermek édesapjaként személyes tapasztalataiból merítve hozta létre Józsefvárosban a halmozottan sérült gyermekeket segítő intézményét.

Bejegyzésében azt írja:

„Szívügye volt, hogy a legkiszolgáltatottabb családok is valódi támogatást, elfogadó közösséget és szakmai segítséget kapjanak. A Baross utcai, sérült gyermekekkel foglalkozó napközi megalapításával és működtetésével sok család mindennapjait tette könnyebbé, reményt és kapaszkodót adva a nehézségek között.”

Ferencz Orsolya szerint Varga Gábor egy újabb nagy álmot is dédelgetett, egy bentlakásos intézmény létrehozását tervezte. „E nemes cél megvalósításához közösségünk is minden támogatást megadott, mert hittünk az ő elhivatottságában, tisztaságában és rendíthetetlen kitartásában” – tette hozzá. A képviselőjelölt bejegyzésében arra is kitért, hogy Varga Gábor személyes élete mély próbatételekkel volt átszőve, és kisfia tavalyi halála után most ő maga is követte gyermekét. Ferencz Orsolya szerint Varga Gábor halála pótolhatatlan veszteség.

A WMN magazin is megemlékezett róla,

„sokunk hősének” nevezve az alapítót, és kiemelve, hogy a súlyos-halmozott fogyatékossággal élő kisfiát egyedül nevelő édesapa nyolc hónappal gyermeke elvesztése után halt meg. A lap egy korábbi cikkét is megosztotta, melyben Varga Gábor idézett mondata szerepelt: „Nem az a sérült, aki nem tud járni, hanem az, aki nem tud szeretni”.

Az Index beszámolója szerint Varga Gábor párja jelezte, hogy az alapítvány munkája folytatódik, és a bentlakásos otthon megnyitása továbbra is cél.

A Fellegajtó Nyitogatók Alapítványt 2018 nyarán jegyezték be, a józsefvárosi, Baross utca 75. szám alatti Fellegvár Napközi pedig 2019 novemberében indult, hogy súlyosan-halmozottan sérült gyermekek nappali ellátását és fejlesztését biztosítsa.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Az ukrán külügyminiszter szerint a magyar hatóságok „gyakorlatilag túszul ejtették” az ukrán állami takarékbank hét alkalmazottját
Az ukrán állami Oschadbank két, Ausztria felől érkező pénzszállítóját állították meg a magyar hatóságok. Kijev hivatalos jegyzékben követeli az alkalmazottak szabadon bocsátását és az EU jogi értékelését kéri.


Állami terrorizmus, túszejtés és zsarolás – ezekkel a szavakkal illeti Ukrajna Magyarországot, miután

állításuk szerint a magyar hatóságok csütörtökön Budapesten feltartóztattak két ukrán pénzszállító járművet, és túszul ejtették a hétfős személyzetet.

Az ukrán állami Oschadbank két, Ausztria és Ukrajna között közlekedő pénzszállítóján 40 millió dollárt, 35 millió eurót és 9 kilogramm aranyat szállítottak. A hírt Ukrajna Magyarországi Nagykövetsége közölte pénteken hajnalban a Facebookon,

Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter álláspontja szerint „ma Budapesten a magyar hatóságok gyakorlatilag túszul ejtettek hét ukrán állampolgárt. Ennek az okai jelenleg ismeretlenek, akárcsak az állapotuk vagy az, hogy lehet-e velük kapcsolatba lépni.” A közlemény szerint a magyar lépés egyenlő a túszejtéssel és a pénz ellopásával.

„Ha ez az az »erő«, amiről ma Orbán Viktor beszélt, akkor ez egy bűnszervezet ereje. Ez állami terrorizmus és zsarolás”

– fogalmaztak. Ukrajna hivatalos jegyzékben követeli a hét ukrán állampolgár azonnali szabadon bocsátását, és az Európai Unióhoz fordul, hogy jogilag értékelje a magyar lépéseket.

Az érintett Oschadbank (Takarékbank) a honlapján azt közölte, a két pénzszállítót „indokolatlanul” tartóztatták fel, miközben rendszeres szállítást végeztek az osztrák Raiffeisen Bankkal kötött nemzetközi megállapodás keretében.

A bank szerint „a rakományt a nemzetközi szállítási szabályoknak és a hatályos európai vámeljárásoknak megfelelően állították elő.”

A GPS-adatok alapján a feltartóztatott járművek Budapest központjában, egy magyar biztonsági szerv közelében tartózkodnak, az alkalmazottak holléte azonban péntek reggelig ismeretlen volt.

A magyar hatóságok egyelőre nem reagáltak a vádakra. A Budapesti Rendőr-főkapitányság és az Országos Rendőr-főkapitányság sem adott ki közleményt az ügyben. Az incidens egy rendkívül feszült magyar–ukrán diplomáciai helyzetben történt. A héten a magyar kormány jelezte, hogy megvétózza a Kijevnek szánt, 2026–2027-re tervezett 90 milliárd eurós uniós hitelcsomagot, miután a magyar fél szerint Ukrajna indokolatlanul nem indította újra a Barátság kőolajvezetéket. Szijjártó Péter és Orbán Viktor is élesen bírálta az ukrán vezetést az elmúlt napokban.

via 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter is üzent Zelenszkijnek: Egyetlen magyart sem fenyegethet egyetlen külföldi állami vezető sem!
A Tisza Párt alelnöke szarvasi beszédében keményen üzent az ukrán elnöknek. Szerinte egyetlen külföldi vezető sem fenyegethet meg egyetlen magyart sem, legyen az a leköszönő vagy a leendő kormány.


Magyar Péter a szarvasi országjárásán reagált azokra a hírekre, amelyek szerint Volodimir Zelenszkij ukrán elnök megfenyegette Orbán Viktort. Az ukrán elnök kijelentette, hogy amennyiben a magyar kormányfő blokkolja a 90 milliárd eurós hitelt, akkor átadja az ukrán fegyveres erőknek a címét.

Magyar Péter a beszédében hangsúlyozta, hogy egyetlen külföldi állami vezető sem fenyegethet meg egyetlen magyart sem. Mint mondta, ez ugyanúgy vonatkozik a „leköszönő Orbán-kormányra”, mint a „leendő Tisza-kormányra”.

A Tisza Párt alelnöke szó szerint a következőket mondta:

„Úgyhogy innen is, Szarvasról felszólítom az ukrán elnököt, hogy tisztázza a szavait, és ha tényleg ezt mondta, akkor vonja azt vissza. Felszólítom továbbá, hogy adjon számot a Barátság kőolajvezeték állapotáról. Ha lehet, mielőbb nyissák meg, indítsák meg. Orbán Viktor miniszterelnöknek pedig azt tudom megismételni, hogy én készen állok, hogy bármikor elinduljunk és személyesen is megtekintsük a Barátság-kőolajvezeték állapotát.”

Szijjártó Péter is reagált, a külügyminiszter szerint Zelenszkij fenyegetőzése minden határon túlmegy.

Volodimir Zelenszkij egy március 5-i kijevi sajtónyilatkozatában arról beszélt, reméli, hogy „egy bizonyos személy” az EU-ban nem akadályozza tovább az Ukrajnának szánt 90 milliárd eurós hitel jóváhagyását. Az ukrán elnök hozzátette, ellenkező esetben „megadjuk ennek a személynek a címét a fegyveres erőinknek, a fiainknak, hadd hívják fel, és beszéljenek vele a saját nyelvükön”. A megjegyzést széles körben Orbán Viktorra utalásként értelmezték.

A feszültség hátterében az áll, hogy január 27. óta akadozik az orosz kőolaj szállítása a Barátság vezetéken. A magyar kormány Kijevet teszi felelőssé, Ukrajna viszont azt állítja, hogy az ellátást egy orosz dróntámadás okozta sérülés szakította meg. Budapest jelezte: amíg nem áll helyre az olajszállítás, blokkolni fogja az EU 90 milliárd eurós ukrajnai hitelcsomagját.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Putyin megbízta embereit a magyar választás befolyásolásával - állítja egy oknyomozó újságíró titkosszolgálati forrásokra hivatkozva
Panyi Szabolcs szerint Putyin első kabinetfőnök-helyettese, Szergej Kirijenko irányítja a műveletet. Egy háromfős csapat már Budapesten van, és a GRU megbízásából dolgoznak.


Panyi Szabolcs oknyomozó újságíró a Facebookon azt írta, több európai nemzetbiztonsági forrástól származó, egybehangzó információja van arról, hogy a Kreml a 2026-os magyar választás befolyásolására készül.

Állítása szerint egy politikai technológusokból álló csapatot bíztak meg azzal, hogy avatkozzon be a 2026 áprilisi magyar parlamenti választásba. A cél a források szerint rendkívül egyszerű: Orbán Viktor hatalomban tartása.

Az újságíró azt írja, a Kreml által Magyarország „kezelésével" megbízott ember Szergej Kirijenko, Putyin első kabinetfőnök-helyettese, aki Oroszország teljes politikai befolyásolási infrastruktúrájának – belföldinek és külföldinek egyaránt – a tervezője. Panyi szerint Kirijenko az elmúlt két évben kiterjesztette hatáskörét, és ma már külföldi választásokban is beveti Oroszország politikai manipulációs eszköztárát. Példaként Moldovát említi, ahol állítása szerint szavazatvásárló hálózatokat, trollfarmokat és helyszíni aktivistákat vetettek be.

Panyi Szabolcs posztjában így folytatja: „Három különböző európai ország nemzetbiztonsági forrásaival folytatott beszélgetések alapján az erre vonatkozó hírszerzési információkat megosztották a partnerszolgálatokkal, így

számos EU-s és NATO-s ország titkosszolgálata valószínűleg már tisztában van a Kreml szándékaival – és figyel.

A moldovai műveletek óta új arc jelent meg Kirijenko külföldi befolyásolási struktúrájának csúcsán. 2025 végén Putyin létrehozta a Stratégiai Partnerség és Együttműködés Elnöki Főigazgatóságát, felszámolva két korábbi részleget, amelyeket az azóta lemondott Dmitrij Kozak felügyelt.

Kirijenko Vagyim Tyitovot nevezte ki az új szervezet élére – egy hozzá hű embert a Roszatomnál töltött közös évekből, ahol Tyitov az állami vállalat nemzetközi hálózatát vezette. Tyitov sem éppen egy hagyományos értelemben nem diplomata; Kirijenkóhoz hasonlóan ő is inkább politikai szervező és menedzser.

Az új főigazgatóság a posztszovjet térségre összpontosít – amelybe a Kreml logikája szerint ma már Magyarország is beletartozik.”

Az újságíró szerint a magyar műveletet a terepen is szervezik. Azt írja,

a terv orosz közösségimédia-manipulációs szakértők Budapestre telepítését is tartalmazza, akiket diplomáciai vagy szolgálati útlevéllel látnának el a büntetlenség érdekében.

Forrásaira hivatkozva állítja, a Budapestre telepített csapat egyelőre három főből áll, és a GRU, az orosz katonai hírszerzés megbízásából dolgozik a nagykövetségen.

„Nem ez az első alkalom, hogy homályos megbizatással orosz tisztek rendezkednek be kényelmesen Budapesten.

A rendszeres olvasók emlékezhetnek korábbi írásaimra, amelyekben például arról számoltam be, hogy Magyarország feltűnően elnéző a GRU-s kötődésű orosz katonai diplomatákkal – azokkal, akik olyan »barátokat« kultiválnak Orbán propagandagépezetén belül, mint amilyen Georg Spöttle.

Eközben

az Orbán-kormány propagandája még a korábbiaknál is hangosabban erősíti fel a Kreml ukránellenes narratíváit

– ez pedig hasznos fedést jelent az olyan orosz dezinformációs műveleteknek, amelyek akkor működik a legjobban, ha az adott ország információs ökoszisztémája már eleve fogékony rájuk.

A fentieken túl egy közép-európai nemzetbiztonsági forrásom továbbá azt állította: Kirijenko csapata aktív kapcsolatban áll a Fidesz-kampány bizonyos működtetőivel. Hogy ez az együttműködés a gyakorlatban pontosan hogyan néz ki, azt tovább fogom nyomozni” – zárja bejegyzését Panyi Szabolcs.

A téma a VSquare csütörtöki hírlevelében jelent meg, amely a 2026. április 12-ére kiírt magyar választásról ír.


Link másolása
KÖVESS MINKET: