KÉK HÍREK
A Rovatból

Elhitették, hogy kiskorú prostituáltat rendelt, milliókat csaltak ki egy magyar nyugdíjastól

A férfi annyira megijedt, hogy kölcsönt is felvett, csak hogy megússza a börtönt. Végül a rendőrségen vallott, ahol kiderült: ő az áldozat, nem a bűnös.


Egy idős, Tolna vármegyei férfi az egyik legismertebb hazai erotikus oldalon keresett társaságot, amikor kapcsolatba lépett egy fiatal nővel. A nyugdíjas otthonába hívta a Barby művésznéven hirdető lányt, és kifizette az alkalmi légyottot, de végül nem történt köztük semmi. A férfi a sikertelen találkozó után hazafuvarozta a nőt, és elnézést kért, amiért hiába fáradt el hozzá.

A történet itt még messze nem ért véget.

A Barbyként hirdető Erika, valamint két rokona, a 30 éves Krisztián és a 34 éves Anikó hamar rájöttek, hogy az udvarias férfit pénzzel is meg lehetne sarcolni.

Úgy mutatkoztak be, mint Erika szülei, és azt állították, hogy a lány még nem töltötte be a 18-at, tehát jogilag kiskorú. Azt mondták, az idős férfi megrontotta őt, és ez súlyos következményekkel járhat.

„Az álszülők közölték, nem akarnak rosszat a bácsinak, nem tesznek feljelentést a rendőrségen, de ennek ára van” – nyilatkozta a Blikknek Komlósiné Kiss Anett alezredes, a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.

A zsarolók másfél hét alatt különböző indokokkal közel négy és fél millió forintot kértek a férfitól. Az idős ember annyira megijedt a fenyegetésektől, hogy még kölcsönt is felvett, csak hogy elkerülje a rendőrséget vagy a börtönt.

A végső követelés ötmillió forint volt – állítólag azért, hogy a „család” elköltözhessen egy olyan helyre, ahol nem ismerik őket, és a múlt szégyene nem ragad rájuk.

Az idős férfi ezt az összeget már nem tudta előteremteni. Úgy döntött, inkább elmondja az egészet a rendőröknek. A hatóság gyorsan átlátta a helyzetet: a férfi nem bűnös, hanem áldozat. A rendőrök segítségével újra felvette a kapcsolatot a zsarolókkal, és bejelentette, hogy viszi a pénzt. Amikor át akarta adni a rendőrség által előkészített, csalipénzként szolgáló összeget, a nyomozók a helyszínen elfogták a fenyegetőző rokonokat.

„Nagy valószínűséggel soha nem lett volna vége a zsarolásnak, az ilyen eseteknek az a vége, hogy az ingatlanja, a nyugdíja is rámegy a történetre a megzsarolt, kiszolgáltatott sértettnek”

– tette hozzá Komlósiné Kiss Anett.

A zsarolók a helyszínen elismerték, hogy mit tettek, majd néhány nappal később előállították a 25 éves szexmunkást is, aki szintén beismerte, hogy részt vett a férfi pénzének megszerzésében.

A nyomozás során az is kiderült, hogy Erika már hét éve nagykorú. Ha a magukat szüleinek kiadó személyek valóban a vér szerinti rokonai lennének, az anyja 9, az apja pedig mindössze 5 éves lett volna lánya születésekor. A három csalónak zsarolás bűntette miatt kell felelnie, és több év börtön várhat rájuk.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Videó: óriási lángokkal ég a tarló Székesfehérváron a MOL-telep közelében, több lakónak már el kellett hagyni a házát
Aljnövényzet-tűz ütött ki a 8-as főút mellett Székesfehérvárnál, a füstöt a városból is látni lehet. A helyzetet súlyosbítja, hogy a lángok egy MOL-telep közelében csaptak fel, ezért nagy erőkkel oltanak.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. augusztus 05.



Nagy erőkkel vonultak ki a katasztrófavédők Székesfehérvár közelében szerdán, miután aljnövényzet gyulladt ki a 8-as főút mentén, nem messze a MOL-teleptől.

Az egész városban jól látható tűzről és füstoszlopról többek között Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere egy Facebook-posztban tájékoztatta a lakosságot.

„A hozzám érkezett információk szerint a városból északnyugati irányban látható füstoszlopot a 8-as út 7-es kilométere környékén égő aljnövényzet okozza” – írta. Hozzátette, a Katasztrófavédelem munkatársai már a helyszínen vannak, és további erősítés is úton van.

„A jelentős kapacitások bevetésének az elővigyázatosság is az oka, mert a MOL-telep nincs messze a tűz helyétől.”

A polgármester szerint a tűzoltók kifejezetten az ipari terület védelmére koncentrálnak. „Az oltási munkákat is természetesen úgy végzik, hogy a tűz ne is kerülhessen közelebb a MOL ipari területéhez.”

Egy órával később újabb bejegyzéssel jelentkezett a városvezető. Ebben azt írta, hogy a tűz az egyik székesfehérvári városrész, a Feketehegy-szárazréti házak felé terjed.

„A rendőrség elővigyázatosságból már meg kellett kérje a legnagyobb kockázatnak kitett helyen a lakókat, hogy elhagyják a házaikat.”

A tűzről több videó is kering a városi csoportokban:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Késsel kényszerített a Dunába egy úszni nem tudó férfit, aki hiába könyörgött az életéért
A bíróság elrendelte annak a 34 éves gyanúsítottnak a letartóztatását, aki a Gubacsi hídnál a Dunába kényszerítette 29 éves áldozatát. A férfi holttestét szonárral, 2,5 méter mélyen találták meg a búvárok, miután egy szemtanú riasztotta a rendőrséget.


Hiába könyörgött az életéért az a 29 éves, úszni nem tudó férfi, akit hétfőn hajnalban késsel fenyegetve a Dunába kényszerítettek a Gubacsi hídnál. A férfi belefulladt a folyóba, 34 éves támadóját azóta elfogták, és emberöléssel gyanúsítják – számolt be róla az RTL Híradó.

A nap még fel sem kelt hétfőn, amikor a speciális mentőket riasztották a helyszínre. A Pest vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat a kapott jelzés után azonnal megkezdte a kutatást.

„Kivonultunk a helyszínre és szonár technikával felszerelt hajóval, megkezdtük az adott területnek az átvizsgálását. Megtaláltuk 2,5 méter mélyen, a sajnos elhunyt személyt a víz alatt. Akit a Fővárosi Katasztrófavédelem búvárszolgálata emelt ki a vízből” – mondta Balázs László, a mentőszolgálat vezetője.

Miközben a mentők a vízen dolgoztak, a rendőrök már a gyanúsított nyomában jártak. Egy szemtanú értesítette őket hajnalban arról, hogy két férfi veszekszik, és az egyikük késsel fenyegetőzik.

A bejelentés szerint „a megfenyegetett férfi a Dunába menekült” – részletezte Csécsi Soma, a Budapesti Rendőr-főkapitányság szóvivője.

A késes támadó elmenekült a helyszínről, de a rendőrök még hajnalban rátaláltak egy közeli lakásban, ahol bujkált.

De mi vezetett a tragédiához? Az RTL információi szerint a későbbi áldozat magánéleti problémái miatt sétált éjjel a híd környékén, amikor felfigyelt egy vitára. Csatlakozott a beszélgetéshez, mire az egyik veszekedő rátámadt, kést rántott, és a Dunába parancsolta. A gyanúsított a vallomásában azt állította, hogy nem akart ölni.

A bíróság ma elrendelte a 34 éves férfi letartóztatását, akinek így nincs lehetősége megszökni vagy újabb bűncselekményt elkövetni. Ellene emberölés gyanúja miatt folyik eljárás.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Halálra gázolt egy kerékpárost egy autós a Bécsi úton, majd egy busszal is ütközött
A sofőr az Árpád híd felé haladt, amikor áttért a szemközti sávba és elütötte a biciklist. A buszon utazók közül senki sem sérült meg, a rendőrség vizsgálja a tragédia körülményeit.


Halálra gázolt egy kerékpárost egy autós Budapest III. kerületében, a Bécsi úton szerda délután.

Egy az Árpád híd felé tartó sofőr elvesztette az uralmát a kocsija felett, áttért a szemközti sávba, és frontálisan ütközött egy szemből érkező kerékpárossal, majd egy autóbusszal is.

A kerékpáros meghalt – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóügyelete alapján az MTI.

A buszon utazók közül senki sem sérült meg.

A rendőrség vizsgálja a baleset körülményeit.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Videó: így keletkezett és terjedt el a hatalmas székesfehérvári tarlótűz, amely miatt lakókat kellett kimenekíteni
Nagy kiterjedésű vegetációtűz pusztít Székesfehérvár-Feketehegy térségében, a 8-as főút közelében. A lángok miatt a Kőrösi és az Izabella utcából több tucat embert kellett kimenekíteni.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. augusztus 05.



Nagy területre terjedt ki szerda délutánra a Székesfehérvár–Feketehegy térségében fellobbant szabadtéri tűz.

A lángok terjedése miatt a hatóságok megkezdték a lakosság kimenekítését: a Kőrösi és az Izabella utcából több tucat embert kísértek biztonságos helyre a rendőrök.

A katasztrófavédelem délutáni közlése szerint a tűzben az Izabella utcában három hétvégi ház teljesen leégett, és egy személyautó is kigyulladt. Az oltás több helyszínen zajlik, a tűzoltók egy ipari telepet és több lakóingatlant is védenek a lángoktól. Nagy erőkkel vonultak a helyszínre a tűzoltók, miután szerdán délelőtt tarló, avar és bozótos gyulladt meg Székesfehérvár határában, a 8-as főút közelében – írta az Időkép.

A tűz mezőgazdasági területeket, lakóépületeket, tartályokat és állatokat is veszélyeztet.

A lángok megfékezésén székesfehérvári, pétfürdői, pusztaszabolcsi, sárbogárdi, veszprémi, érdi, tatabányai és kisbéri hivatásos, valamint seregélyesi, lajoskomáromi és további önkéntes tűzoltók dolgoznak. A beavatkozást a Fejér vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítja, az egységek több oldalról, rézsűoltókkal és gyorsbeavatkozó sugarakkal küzdenek a tűzzel.

A tűz nagyjából 11.30 körül keletkezett, a katasztrófavédelem pedig kora délután adta ki az első hivatalos közleményt az esetről. A helyzet késő délutánra vált kritikussá, amikor a hatóságok már a lakosság evakuálásáról és komoly károkról számoltak be.

A tűz kialakulását rögzítették az Időkép kamerái is. A felvételt itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk