Blikk: Tízmilliókat bukott az éttermén Vajna Tímea a koronavírus miatt
Több mint 1,3 milliárd forint forgalmat ért el tavaly a néhai Andy Vajna luxusétterme, azaz özvegye, Vajna Tímea ügyvezetése mellett 170 millió forinttal jobban pörgött a Nobu, mint egy évvel korábban - számoltunk be nemrég a 24.hu cikke alapján az üzletről.
Az éttermet működtető Buno Vendéglátóipari Kft. 2019-ben 32 milliós nyereséget termelt, ami tízmillióval kisebb az előző évinél. A megtermelt nyereséget mind ki is vette az alapító osztalékként, vagyis a pénz a néhai producer egykori fő magyarországi vagyonkezelőjében, az AV Investments Kft.-ben landolt. A profitkivételről szóló határozat dátuma március 5., ami azért lényeges, mert ekkor még az AV Investments volt az étterem egyedüli tulajdonosa, tehát az osztalék teljes egészében a vagyonkezelő cégé lett - írta a lap.
A Blikk most azt írja, hogy tavaly 1,3 milliárdos bevétellel szárnyalt a Nobu, Vajna Tímea üzletét is rosszul érintette az éttermek bezárása.
"A koronavírus-járvány miatt március óta tartó kényszerpihenő még a belváros egyik legpatinásabb helyét is nehéz helyzetbe hozta, hiába lendítette fel a forgalmat korábban az özvegy.
Úgy tudjuk, az üzletasszonynak havi közel 10 millió forintos veszteséget jelentett a hely működtetése.
Nem véletlen a tetemes összeg, hiszen az üzlethelyiség bérleti díja is igen magas a patinás hotelben, ráadásul a profi konyhai csapat bérét is állni kell" - írja a Blikk.
A lap azt is írja, hogy a veszteség ellenére házhoz szállítással is üzemeltetik az éttermet, így alkalmazottaik egy része is megtarthatta munkáját. "Az enyhítések után a japán étterem a napokban újranyitott, de hosszú út áll előtte, hogy a forgalom visszaálljon a régire, hiszen az emberek többsége még félve megy közösségbe, étterembe."
Vajna Tímea fánkozója, a Mr. Funk áprilisban bezárt a járvány miatt kialakult helyzet következtében.