HÍREK
A Rovatból

Jámbor András lefülelt egy beszélgetést a Parlamentben, órákkal később megjelent a lejárató cikk a Tisza Párt pécsi jelöltjéről

Az ellenzéki képviselő szerint Cziráki Attila fideszes jelölt a Parlament ebédlőjében hagyott jóvá egy lejárató cikket. A Bama.hu és a Bahír.hu hamarosan közzé is tett egy, a Tisza-jelölt Ruzsa Diánát támadó anyagot.


„Sose a Parlamentben, hangosan telefonálva beszéld meg a lejárató kampányt!” – ezzel a felütéssel posztolt Jámbor András józsefvárosi országgyűlési képviselő még hétfőn a Facebook-oldalán arról, hogy mit hallott meg a Parlament ebédlőjében.

Fültanúja volt ugyanis annak, amint a Fidesz pécsi jelöltje és kampányfőnöke egy lejárató cikk részleteit egyeztetik.

Elmondása szerint a kampányfőnök „felolvasott egy lejárató szöveget a tiszás jelöltről. A lényeg az volt, hogy a jelölt valójában a régi MSZP-s körök embere, akik csődbe vitték Pécset”. Jámbor úgy látta, miután a jelölt rábólintott a dologra, a kampányfőnök telefonon adott további utasításokat.

Nem sokkal dél után a Mediaworks helyi kiadványában, a bama.hu-n meg is jelent egy cikk, amely szinte szóról szóra ugyanazokat a témákat visszhangozta, amelyeket Jámbor is felvázolt – számolt be róla a Telex.

Az „Alpári, erőszakos támadás indult a pécsi szívgyógyász professzorral szemben” című írásban utalnak a Tisza Párt jelöltjének, Ruzsa Diánának a testvérére, Ruzsa Csaba pécsi alpolgármesterre, és megemlítik, hogy a család „tagjai ezer szállal kötődnek a Magyar Szocialista Párthoz, illetve az MSZMP utódpártjának a holdudvarához”, valamint felemlegetik a város korábbi csődjét is. A cikk szerzőjének nevét később eltávolították.

A cikkben az is olvasható, hogy „egy külföldön élő a Tisza Pártnak hűségesküt fogadó fiatal influenszer gusztustalan, nyomdafestéket nem tűrő szavakkal szállt bele Cziráki Attila professzorba”. Ez egybevág azzal a beszélgetéstöredékkel, amit Jámbor a telefonálásból hallott:

– „Figyelj, nagyon jó, nagyon ügyes vagy, jó lesz a szöveg. Attila is leokézta. Még annyit írj bele, hogy a 20-as éveiben emigrált.

– 30-as?

– Az is jó lesz!”

Cziráki Attila, a Fidesz pécsi jelöltje közleményben reagált, amelyben tagadta a lejáratás vádját. „A kollégáimmal személyesen és telefonon is egyeztettem a Facebook-oldalamra kikerülő, valamint a sajtótól érkező megkeresésekre adott válaszok és posztok tartalmának lehetőségeiről, így történik ez minden nap, ma is így történt. Ezúttal a személyemet a hétvégén durván megtámadó posztokra történő reakciók lehetőségeit tekintettük át” – írta.

Hozzátette, „elsősorban Jámbor András képviselő úr gondolkodását jellemzi, hogy meghall valamit egy beszélgetésből, és rögtön lejárató anyag készítésére asszociál. Nincs ilyenről szó, éppen ellenkezője az igaz.”

Egy tartalmilag és szerkezetében nagyon hasonló, szerző és forrás nélküli anyag a Bahír.hu oldalon is megjelent. Az oldal egy évvel ezelőtt még az LMP pártlapja volt, majd egy frissen alapított civil szervezethez került. Az ügylet lebonyolítója Mojzes Tamás, Siklós fideszes polgármesterének kabinetfőnöke volt, aki Cziráki bevallása szerint is segíti a kampányát. A cikk itt arra a következtetésre jut: „A kérdés adott: a pécsiek a gyógyító professzort és a fejlődést választják, vagy azt a tiszás-baloldali agressziót, amelynek csak a sárdobáláshoz van tehetsége?”

A Baranya 1-es választókerületben a Fidesz jelöltje a szívgyógyászprofesszor Cziráki Attila, akit augusztus óta „civilként” és a „civilek jelöltjeként” próbálnak felépíteni, annak ellenére, hogy a pécsi közgyűlés Fidesz–KDNP-frakciójának tagja. Kampányanyagainak dizájnja és üzenetei is eltérnek a szomszédos választókerületben induló Hoppál Péterétől, sőt, egy decemberi kiadványában az sem szerepelt, hogy fideszes politikus lenne. Cziráki korábban egy etikai kódex elfogadását javasolta egy emelkedett, emberséges kampány érdekében. Akkor azt mondta: „továbbra is arra törekszem, hogy amint az országgyűlési választásokra vonatkozóan megtörténik a jelöltek nyilvántartásba vétele, közösen egy korábban általam javasolt, szövegszerűen is megfogalmazott etikai kódexet fogadjunk el, amely tisztességes keretet szab a kampány menetének”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Pócs János: Majka Magyar Péternek írta a „Csurran-cseppent”
A fideszes képviselő a parlament folyosóján erősítette meg a vádjait a miniszterelnök testvére, Magyar Márton ellen. Pócs a becsületsértési feljelentésre reagálva egy Majka-slágerrel is üzent Magyar Péternek.
F. O. - szmo.hu
2026. június 22.



Pócs János szerint nem is kérdés, hogy a miniszterelnök testvére, Magyar Márton fizetett a Szőlő utcai ügy koronatanújának, hogy terhelő állításokat tegyen korábbi kormánypárti politikusokra. A fideszes politikus hétfőn a parlament folyosóján erősítette meg korábbi állításait – írta a Blikk.

Pócs János arra a hírre reagált, hogy Magyar Márton, a Kontroll alapítója becsületsértés miatt feljelentést tervez ellene.

„Egy hét gondolkodás után valamit mondani kell” – fogalmazott a fideszes politikus.

A képviselő szerint egyszerűbb lett volna, ha a Kontroll munkatársai lejönnek hozzájuk, amikor a szerkesztőségük előtt jártak. „Kétszer is ott voltunk a Kontroll szerkesztősége előtt. Ha Magyar Márton meg akar vádolni a rendőrségen, vagy a bíróságon, ott kellett volna megtennie. Azért mentünk oda” – jelentette ki.

A fideszes politikus arról is beszélt, milyen következményekkel kellene járnia az ügynek.

„Minden normális demokráciában, ha egy miniszterelnök, vagy a hozzá köthető személyek igaztalan vádakat terjesztenek a politikai ellenfelükről, annak súlyos konzekvenciái vannak. Reméljük, hogy itt is így lesz” – jelentette ki.

A fideszes politikus a politikai következmények latolgatása után egy meglepő kulturális utalással zárta gondolatait.

Szerinte Majka a „Csurran, cseppen” című slágerét Magyar Péternek írta, majd idézett is a dalból: „én mindent túlélek”.

Az ügy előzménye, hogy Pócs János múlt szerdán sajtótájékoztatón vádolta meg a Tisza Párthoz köthető személyeket a tanú befolyásolásával. Erre reagálva Bangó Sándor és Magyar Márton is bejelentette, hogy jogi lépéseket tesznek.

Eközben a hivatalos nyomozásban már tizenegy gyanúsított van. Orbán Viktor „gyalázatos provokációnak” nevezte a történteket. A koronatanú, Bangó Sándor, bár korábban bizonytalanságot jelzett, végül az ügyészségen vallomást tett, és megnevezte az általa „Zsolti bácsiként” emlegetett férfit.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Amnesty: A kormány mostani megoldása nincs rendben, Sulyok Tamásnak is joga van a tisztességes eljáráshoz
A jogvédő szervezet szerint a köztársasági elnök soha nem emelte fel a szavát a hatalmi önkénnyel szemben vagy a legkiszolgáltatottabb helyzetben lévők védelmében, de neki is joga van a tisztességes eljáráshoz.


Hétfőn megjelent a kormány 17. Alaptörvény módosításra vonatkozó javaslata, amelyből – többek között – az is kiderül, hogyan akarnak megszabadulni Sulyok Tamás köztársasági elnöktől. Sulyok megbízatása az 17. Alaptörvény módosítás hatályba lépését követő napon egyszerűen megszűnik. A kormány szerint erre azért van szükség, mert vele szemben “súlyos bizalomvesztés” van a társadalom részéről és a választók felhatalmazták őket az alkotmányos intézmények működésének helyreállítására.

- Ezekkel nem tudunk vitatkozni. Sulyok Tamás soha nem emelte fel a szavát a hatalmi önkénnyel szemben vagy a legkiszolgáltatottabb helyzetben lévők védelmében,

és nem tett semmi azért, hogy mindenki úgy érezhesse: egyenlő, szabad és megbecsült tagja a közösségünknek - kezdte közleményét a kialakult helyzettel kapcsolatban az Amnesty International.

A jogvédő szervezet ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, a kormány mostani megoldása nincs rendben, az Alaptörvény-módosítás ugyanis figyelmen kívül hagyja, hogy Sulyok Tamásnak is joga van a tisztességes eljáráshoz, és az elmozdítása csak megfelelő törvényi garanciák mellett lehetséges.

Erre a mostani szabályok alapján az ún. “megfosztási eljárás” szolgálna, aminek a megindítására – véleményünk szerint – Sulyok Tamás adott is okot.

A kormány öt napot adott arra, hogy bárki elmondhassa a véleményét, amit az Alaptörvény-módosítás további részeire vonatkozó álláspontjával együtt az Amnesty International is el fog küldeni, zárul a közlemény.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter szerint napokon belül lemond a legfőbb ügyész
Az Alaptörvény-módosításról szóló javaslatban nincs szó a legfőbb ügyészről, az Állami Számvevőszék és a Gazdasági Versenyhivatal vezetőjének eltávolításáról. A kormányfő délutáni sajtótájékoztatóján azt mondta, erről később döntenek.
F. O. - szmo.hu
2026. június 22.



Ha Sulyok Tamás nem írja alá az Alaptörvény-módosítást, akkor szembemegy az Alaptörvénnyel és jogszabályokkal, „akkor okkal és alappal megindítható ellene a megfosztási eljárás” – mondta Magyar Péter hétfő délutáni sajtótájékoztatóján. Ebben az esetben ideiglenesen az Országgyűlés elnöke fogja gyakorolni a jogköreit, Forsthoffer Ágnes pedig biztosan aláírja a módosítást.

A javaslatban nincs szó a legfőbb ügyészről, az Állami Számvevőszék, a Gazdasági Versenyhivatal vezetőjének eltávolításáról.

A miniszterelnök azt mondta, tudomása szerint a legfőbb ügyész hamarosan magától lemond, a többi közjogi tisztségviselő eltávolításáról pedig később döntenek.

„Abban maradtunk a frakcióval, hogy először túl leszünk ezen, és utána megvizsgáljuk azokat a szervezeteket” - mondta a kormányfő. Várhatóan szeptemberre új elnöke lesz az Alkotmánybíróságnak is, és Polt Péter elveszíti a mentelmi jogát is. tette hozzá Magyar Péter.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Teljes átvilágítás jön a mentőknél, 1027 járművet vizsgálnak át egyesével
Az Országos Mentőszolgálatnál teljes körű átvilágítás kezdődött, amelynek során a teljes gépjárműflotta állapotát is felmérik. A jogi és gazdasági szerződéseket is érintő folyamat a megbízott főigazgató szerint 5–10 hétig tarthat.


Teljes gőzzel indul az Országos Mentőszolgálat átvilágítása: a héten már eredménye lehet annak a pályázatnak, amelyen kiválasztják a szervezet jogi-gazdasági szerződéseit átfésülő, nemzetközi tapasztalatokkal rendelkező külsős céget. A megbízott főigazgató, Constantinovits Miklós hétfőn az MTI-nek elmondta, a teljes folyamat 5–10 hetet vehet igénybe – írta a MedicalOnline.

A vizsgálat a teljes gépjárműparkot is érinti: 1027 mentőjárműnél nézik meg, hány éves, mennyit futott, milyen funkciót tölt be, és hol állították szolgálatba.

Ezzel párhuzamosan az épületállomány felmérése is megkezdődött, amihez több minisztériummal dolgoznak együtt, és miniszteri egyeztetésekre is szükség lesz.

A folyamat a munkaszervezetet is érinti. Elkezdődött a párbeszéd a bajtársi közösség és a szakszervezetek között, módosítják a panaszkezelési és integritásvédelmi szabályzatot, a munkatársakat pedig már tájékoztatták, milyen csatornákon tehetnek bejelentéseket. Az új vezetés a humánerőforrás- és a kommunikációs stratégián is változtatni tervez.

Ennek részeként, a transzparencia jegyében hamarosan megkezdik a mentőszolgálat tevékenységére vonatkozó, különböző mutatók mentén mért, már validált adatok közlését.

A főigazgató szerint a nyilvánosságra hozott adatok értelmezésében is segíteni fognak.

„Ezzel egyidejűleg el kell kezdeni a társadalom tájékoztatását arról, hogy egy-egy indikátor mit jelent” – mondta Constantinovits Miklós.

Hozzátette, az őszinteség és az átláthatóság semmi esetre sem koptathatja egy szervezet nimbuszát. A megbízott főigazgató megértést vár a társadalomtól, de minőségi szolgáltatást szeretne nyújtani.

Június 3-án Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter felmentette Csató Gábort a főigazgatói posztról, és az átmeneti irányítás első számú feladatként jelölte ki az Országos Mentőszolgálat teljes átvilágítását. Ezt követte a kommunikációs váltás: június 9-én új szóvivőt neveztek ki a hosszú ideje hivatalban lévő Győrfi Pál helyére.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk