Tagadta bűnösségét K. Endre, szabadlábon védekezhet
Pénteken gyanúsítottként hallgatta ki a Budapesti Rendőr-főkapitányság K. Endrét, a bicskei gyermekotthon volt igazgatóhelyettesét. A kihallgatás után szabadon távozhatott, a további eljárás során szabadlábon védekezik. K. Endre tagadta, hogy bűncselekményt követett volna el, de bővebb vallomást nem tett, és a gyanúsítással szemben panasszal sem élt.
A rendőrség hamis tanúzásra felhívás bűntette miatt folytat eljárást, megalapozott gyanúval. A nyomozás azután indult, hogy 2024 márciusában egy rejtett kamerás felvétel jelent meg arról, hogy K. Endre arra próbálja rávenni a pedofil igazgató egyik áldozatát, hogy vonja vissza a korábbi, terhelő vallomását.
A hatóság közleményében utalt az ügy jogi összetettségére. A rendőrség szerint az eljárás során a törvényesség biztosítása mellett a társadalom igazságérzetének fenntartása is fontos.
A nyomozók a nap folyamán házkutatást tartottak a volt igazgatóhelyettes lakóhelyén, ahol okiratokat és adathordozókat foglaltak le, ezek elemzése jelenleg is zajlik - írta a 24.hu. A Budapesti Rendőr-főkapitányság és a Fővárosi Főügyészség között folyamatos szakmai egyeztetés zajlik az ügyben.
K. Endre neve a kegyelmi ügy kapcsán vált országosan ismertté. A volt igazgatóhelyettest korábban kényszerítés miatt ítélték el, mert a pedofil bűncselekményekért elítélt igazgató bűntársaként próbálta rávenni az áldozatokat vallomásuk megváltoztatására.