SPORT
A Rovatból

Tíz emberrel, hátrányból fordítva győzött idegenben a Fradi a BL-selejtezőben

A visszavágót jövő szerdán 20 órától rendezik a Groupama Arénában. A párharc győztese a horvát Rijeka és a bolgár Ludogorec továbbjutójával találkozik a harmadik körben.


A Ferencváros győzelemmel kezdte meg szereplését kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében: a második forduló első felvonásán hátrányból fordítva 2-1-re nyert az örmény Noah vendégeként, írja az MTI.

A tavaly a Konferencia-liga főtábláján szerepelt rivális 35 perc után a svájci Stefan Gartenmann öngóljával szerzett vezetést, de közvetlenül a szünet előtt a magyar bajnok egyik nyári szerzeménye, az ír Callum O'Dowda szép fejessel egyenlített.

A meccset végül a magyar válogatott Varga Barnabás fejese döntötte el a második félidő elején. A Fradi 10 emberrel fejezte be a mérkőzést, miután Cissét a 82. percben kiállították.

A visszavágót jövő szerdán 20 órától rendezik a Groupama Arénában. A párharc győztese a horvát Rijeka és a bolgár Ludogorec továbbjutójával találkozik a harmadik körben, a vesztes az Európa-liga kvalifikációjában folytatja a szereplését a szerb Crvena zvezda vagy a gibraltári Lincoln Red Imps ellen.

A magyar bajnoknak három kört kell sikerrel vennie a BL-ben, hogy főtáblára jusson, de egyetlen párharc megnyerése már azt jelentené, hogy ősszel is versenyben lesz valamelyik európai kupasorozatban, legrosszabb esetben a Konferencia-ligában.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SPORT
Ezt üzente Cristiano Ronaldo a magyarok elleni vb-selejtező után
A portugál csatár nem volt túl csalódott a hazai pályán elért döntetlen eredmény miatt.


Mint megírtuk, kedd este 2-2-es döntetlent játszott a magyar válogatott Portugáliával Lisszabonban. A nemzeti együttes meglepetésre hamar vezetést szerzett Szalai Attila fejesgóljával, majd a hazaiak az első helyzetüket gólra váltva egyenlítettek Cristiano Ronaldo révén. A portugál csatár aztán a szünet előtt még egyszer betalált, így megfordítva az állást a válogatottja javára. A második félidő rendes játékidejében nem születetett gól, de szerencsére a hosszabbításban Szoboszlai Dominik rúgott egyet, így pontot mentett a magyaroknak.

Mi örülhetünk a 2-2-es döntetlennek, hiszen szeptember elején a Puskás Arénában 3-2-re kikaptak Szoboszlaiék Ronaldóéktól. A tavalyi Nemzetek Ligáját megnyerő portugálok kevésbé lehetnek elégedettek az eredménnyel, ugyanakkor nincs miért aggódniuk, simán vezetik az F csoportot a vb-selejtezőben 10 ponttal (Magyarország 5 ponttal a 2. helyen áll).

Éppen ezért nem meglepő, hogy a csapatkapitány Cristiano Ronaldo is magabiztosan üzent Instagram-oldalán a meccs után.

„Egyre közelebb kerülünk a célunkhoz! Hajrá Portugália!”

– írt egy portugál zászlós emojival kiegészítve a posztban.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

SPORT
A Rovatból
Horrorbaleset a motoros világbajnokság malajziai futamán – mentőhelikopterrel kellett kórházba szállítani a versenyzőket
Mindketten eszméletüknél voltak, de hatalmas volt a becsapódás. A futamot az ütközés után öt körrel lerövidítették.


A 2025-ös Moto3-as (250 köbcentiméteres) Malajziai Nagydíj bemelegítő köre alatt José Antonio Rueda, a frissen megkoronázott spanyol világbajnok, hátulról belerohant a lassan haladó svájci Noah Dettwilerbe. A kamerafelvételek szerint Rueda nem fékezett. A mentők helikopterrel vitték kórházba mindkét versenyzőt, akik eszméletüknél voltak – írta a Blikk.

A pálya a sepangi forróságban és a technikás, gyors kanyarok miatt már a bemelegítő körökben is komoly kockázatot jelentett. A paddockot sokkolta az eset, a csapatok azonnal jelezték támogatásukat a sérültek felé. A szervezők az ütközés után 15 kör helyett 10-re rövidítették a futamot.

A beszámoló szerint a pálya biztonsági zónái és a gyors orvosi beavatkozás kulcsszerepet játszottak abban, hogy a sérülések ne váljanak életveszélyessé. A versenyzők állapotáról és a sepangi futam folytatásáról a következő napokban ígérnek további hivatalos tájékoztatást.

Videón az ijesztő eset:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SPORT
A Rovatból
Kós Hubert hatalmas világcsúcsot úszott 200 méter háton
A magyar úszó elképesztő hajrával javította meg az eddigi csúcsot, és pályafutása első világcsúcsát szerezte meg. A rövidpályás Világkupa-sorozat harmadik állomásán, Torontóban jelentős előnynel győzött.


Kós Hubert világcsúccsal nyerte meg a 200 méteres hátúszást a rövidpályás Világkupa-sorozat harmadik állomásán, Torontóban. A 22 éves magyar versenyző 1:45.12 perces időeredménnyel csapott célba, ezzel több mint fél másodpercet faragott le az ausztrál Mitchell Larkin 2015-ben felállított, 1:45.63-as csúcsából.

Az olimpiai bajnok Kós a verseny első felében még nem haladt világcsúcsot érő tempóban: száz méternél három tizedmásodperccel volt lemaradva Larkin idejétől. A második százon azonban hatalmas hajrát indított, és jelentős előnnyel utasította maga mögé a rekordot jelző vonalat.

A magyar úszó a legutóbbi Világkupa-állomáson úgy fogalmazott: „lehet, hogy most meg lehet kóstolni a világrekordot.” Torontóban ez sikerült is neki, ráadásul ezzel a győzelemmel sorozatban harmadszor lett első ebben a számban, így elhódította a tripla koronát is.

Ez volt pályafutása első felnőtt világcsúcsa.

Jelenleg Kós Hubert Milák Kristóf mellett a második aktív magyar úszó, aki világcsúcsot tart. Milák 200 méteres pillangóúszásban vezeti az örökranglistát.

Kós a nap utolsó versenyszámában, 100 méter vegyesen is döntőbe jutott. A múlt heti versenyen ezen a távon 50.99-es idővel úszott országos csúcsot, most ezt is tovább javította, és 50.56 másodperces eredménnyel a második helyen végzett.

A torontói állomáson egy másik világcsúcs is született: férfi 100 méter pillangón a kanadai Josh Liendo 47.68 másodperces idővel ért célba, ezzel megdöntötte a svájci Noé Ponti tavaly, a budapesti Duna Arénában elért 47.71-es rekordját.

via 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SPORT
A Rovatból
Meghalt Novath György
A Videoton egykori játékosa 255 bajnokin lépett pályára, részese volt az 1982-es kupadöntőnek és két bajnoki bronznak, az UEFA-kupa menetelésben 9 meccsen játszott.
Fotó: vidi.hu - szmo.hu
2025. október 16.



Gyász a magyar fociban: csütörtök hajnalban, 67 évesen elhunyt Novath György, a Videoton UEFA-kupa-döntős csapatának egykori játékosa. A hírt a székesfehérvári klub a hivatalos honlapján tette közzé – közölte a Fehérvár FC honlapja.

Júliusban tüdőproblémák miatt kórházba került, akkor állapota kritikusra fordult. A család szerint tüdőgyulladásból lábadozott, majd hirtelen visszaesés következett.

Novath 1977-ben került a Vidihez, 1978-ban mutatkozott be az élvonalban, és 1989-ig erősítette a piros-kékeket. 255 bajnokin lépett pályára, részese volt az 1982-es kupadöntőnek és két bajnoki bronznak, az UEFA-kupa menetelésben 9 meccsen játszott. 1989-ben a magyar olimpiai válogatottban 6 mérkőzésen szerepelt.

„Pályafutása során szerepelt csatárként, vonták hátra a középpályára, és amikor szükségből a védelemben játszott, kiderült, hogy ott is tud maradandót alkotni. 1989-ben a magyar olimpiai válogatottba is meghívták, 6 mérkőzésen játszott.” – Fehérvár FC klubközleménye.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk