SPORT
A Rovatból

Rekorder lett: Hatodszor is Messi kapta az Aranylabdát



Messi 1987. június 24-én született Rosarióban, ötévesen kezdett el futballozni, majd a Newell's Old Boys-hoz igazolt. Tizenegy esztendősen növekedésihormon-hiányt diagnosztizáltak nála, de klubjának nem volt elég pénze ahhoz, hogy állja a kezelés költségeit, ekkor csapott le rá az FC Barcelona, amely végül az egész családot Európába költöztette.

Első hivatalos mérkőzését 2004. október 16-án játszotta a Barca színeiben, ezzel a klub történetének harmadik legfiatalabb játékosa lett, aki bajnoki találkozón pályára lépett. Első gólját 2005. május 1-jén az Albacete ellen szerezte. Akkor ő volt az együttes legifjabb gólszerzője, de a rekordot azóta Bojan Krkic és később Anssumane Fati is megdöntötte.

2005 nyarán aranyérmet nyert az U20-as világbajnokságon az argentin válogatottal, hat góljával megszerezte a torna gólkirályi címét és a legjobb játékosnak járó elismerést is kiérdemelte.

Ezután José Pekerman szövetségi kapitány a felnőtt válogatottba is behívta Messit, aki augusztus 17-én a magyarok ellen mutatkozhatott be a Puskás Ferenc Stadionban - akárcsak annak idején Diego Maradona. A debütálás nem sikerült fényesre, Messi csereként beállva alig egy percet töltött a pályán, amikor a német Markus Merk játékvezető kiállította, mert lekönyökölte Vanczák Vilmost.

2006-ban 17 bajnoki mérkőzésen hat gólt szerzett, és noha sérülés miatt veszélybe került világbajnoki szereplése, ám végül ott lehetett a németországi tornán.

Ugyan már Frank Rijkaard irányítása alatt is voltak emlékezetes mérkőzései a Barcelonában - többek között mesterhármast lőtt a Real Madridnak, ami korábban csak Romáriónak sikerült az 1993/94-es szezonban -, de az igazi áttörést Josep Guardiola 2008-as kinevezése hozta meg Messinek.

A tréner irányításával a Barcelona 14 nagy trófeát gyűjtött be, köztük két Bajnokok Ligája- és három bajnoki elsőséggel. Ez idő alatt Messi a világ legjobb futballistájává nőtte ki magát, az Aranylabda-szavazásokon sorozatban négyszer diadalmaskodott. Elképesztő formában futballozott, eddigi karrierje legeredményesebb idénye a 2010/11-es volt, amely során 55 tétmérkőzésen 53-szor volt eredményes és 24 gólpasszt adott. Ezzel ő lett a spanyol futballban az első játékos, aki átlépte az ötvenes határt.

A 2012-es év a rekordok döntéséről szólt, a Bayer Leverkusennek öt gólt lőtt a Bajnokok Ligájában - elsőként volt képes erre a legrangosabb európai kupában -, majd mindössze 24 évesen ő lett a Barcelona történetének legeredményesebb játékosa, megelőzve César Rodríguezt (232 gól). 2012. december 9-én a Real Betis ellen szerzett két találatával 86-ra növelte az egy naptári évben szerzett góljai számát, ezzel megdöntötte a legendás Gerd Müller 1972-ben felállított csúcsát.

A 2013/14-es idény nagy egyéni sikerekkel, de csapat szinten kudarcokról maradhat emlékezetes Messi számára: a Barcelonában többek között minden idők legeredményesebb gólszerzője lett a Real Madrid elleni El Clásicókon, ugyanakkor az együttes öt év elteltével első alkalommal maradt trófea nélkül. A válogatottal döntőig menetelt a brazíliai világbajnokságon, ott azonban az argentin csapat 1-0-s vereséget szenvedett a németektől, ugyanakkor Messit a torna legjobb játékosának választották.

A következő szezonban a katalán sztárcsapat, immáron Luis Enrique irányításával visszatért a sikerek útjára: az együttes történelmet írt a bajnoki cím és a kupagyőzelem mellett a Bajnokok Ligájában is diadalmaskodott, ezzel másodjára vitte véghez ezt a bravúrt, amely korábban még egyetlen csapatnak sem sikerült. Messi 43 góllal zárta az idényt, Neymarral és Luis Suárezzel kiegészülve félelmetes hármast alkotott, az "MSN-trió" rekordot jelentő 122 találattal végzett a szezonban. Messi pedig begyűjtötte ötödik aranylabdáját.

Bár ezt követően is a legjobbak között maradt egyénileg - amit jelez, hogy az előző három után további három alkalommal övé lett az európai Aranycipő - de sem csapata, sem ő nem nyerte el a legnagyobb nemzetközi díjakat. A Barcelona rendre már a finálé előtt kiesett a Bajnokok Ligájából, hazai környezetben három-három spanyol bajnoki címmel és Király Kupa-győzelemmel vigasztalódott, Messi azonban lemaradt az Aranylabdáról. A válogatottal sem sikerült trófeát nyernie sem a Copa Americákon, sem a 2018-as vb-n, amelyen már a nyolcaddöntőben búcsúzott Argentína.

Az előző idényben a spanyol bajnokságban 36, a Bajnokok Ligájában pedig 12 góllal segítette a Barcelonát, amellyel megnyerte a La Ligát, ugyanakkor a BL-ben az elődöntőben búcsúzott. A Copa Américán ugyancsak a legjobb négyig jutott az argentin nemzeti csapattal.

Messi több mint 700 mérkőzésen lépett pályára a Barcelona színeiben és 600-nál is több gólnál tart, jelenlegi szerződése 2021 nyaráig szól.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SPORT
Munka közben rosszul lett, és 46 éves korában meghalt Lipták László, a DVTK egykori focistája
Az egykori diósgyőri játékoson már a kiérkező mentők sem tudtak segíteni. A labdarúgó még 1998-ban mutatkozott be az NB1-ben.


46 éves korában elhunyt Lipták László, a DVTK egykori labdarúgója. A boon.hu információi szerint

Lipták külföldi munkavégzés közben lett rosszul, és a kiérkező mentők már nem tudtak segíteni rajta.

Lipták László 1978. november 14-én született Miskolcon. A Diósgyőr saját nevelésű játékosa volt, végigjárta az utánpótlás minden korosztályát. Az élvonalban 1998 tavaszán debütált az FTC ellen, az akkor még Professzionális Nemzeti Bajnokságnak nevezett első osztályban. A következő idényben hétszer lépett pályára, az 1999/2000-es szezonban pedig 22 alkalommal játszott, ebből húszszor kezdőként.

A diósgyőri csapat kiesése és megszűnése után a Kispest-Honvédhoz szerződött, ahol két szezon alatt 33 élvonalbeli bajnokin szerepelt. Később megfordult a Kecskemét, Besenyőtelek, Mezőkövesd, Bőcs és Tiszaújváros csapataiban is. A profi karrierje lezárását követően még alacsonyabb osztályú együttesekben futballozott, többek között Makláron, Bogácson és Markazon. Emellett vállalkozóként dolgozott egy üzemanyagtöltő állomás üzemeltetőjeként.

A DVTK így búcsúzott tőle: „Halálával egy olyan sportembert veszítettünk el, aki a diósgyőri utánpótlásból egészen a legmagasabb osztályig jutott, és ott is megállta a helyét. Lipták László emlékét örökké megőrizzük.”

Tóth István, a Bőcs korábbi szakosztályvezetője is megemlékezett róla a lapnak: „Teljesen letaglózott ez a hír. Egy csupaszív, élettel teli, rendes srác volt Laci, akivel olyan négy évvel ezelőtt találkoztam utoljára. A futballban abszolút csapatember volt, mindig alázatosan dolgozott, edzett, játszott, nem túlzás, abban, hogy olyan sikeresek voltunk, nagy szerepe volt neki, a középpályán óriási munkát végzett. Volt trombózis a lábában, műtötték is, amely után eltávolodott a labdarúgástól. Részvétünk a hozzátartozóinak...”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
SPORT
A Rovatból
Beverte a fejét a bíró, a földön feküdt, és a sztárcsatár fújta le a meccset az angol bajnokságban
Ilyen is ritkán történik: David Webb játékvezetőt a 22. percben kellett lecserélni, miután összeütközött Jordan Ayew-vel, és megsérült a Premier League hétvégi fordulójában.


Szokatlan jelenet zavarta meg a Leicester City–Southampton mérkőzést az angol Premier League-ben. A találkozó 22. percében a játékvezető, David Webb összeütközött a Leicester játékosával, Jordan Ayew-vel.

A bíró beverte a fejét, szédülni kezdett, és nem tudta folytatni a meccset, ezért le kellett cserélni.

A játék emiatt 12 percre félbeszakadt. A történet különös fordulatot vett, amikor a Leicester klubikonja, Jamie Vardy a földön fekvő bíró sípját a szájába vette, és belefújt, hogy leállítsa a játékot.

A mérkőzést a félidő végéig Sam Barrott vezette, majd a szünetben egy cserebírót is találtak, a közelben lakó Akil Howsont. Az Athletic információi szerint Webb nem szenvedett súlyosabb sérülést, de az orvosi csapat nem engedte vissza a pályára.

A Leicester már biztos kieső, Jamie Vardy azonban betalált a találkozón, és ezzel megszerezte 199. gólját a klub színeiben.

(via Telex)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SPORT
A Rovatból
Meghalt Gyúró László
A bajai dzsúdósport emblematikus alakja 85 éves korában hunyt el. Nemrégiben a bajai dzsúdóklub is az ő nevét vette fel, ezzel tisztelegve életműve előtt.


Meghalt Gyúró László - a hírt Baja polgármestere közölte. Azt írta:

"Pótolhatatlan veszteség érte a bajai sportéletet. Ma hajnalban elhunyt Gyuró László, a bajai judo sport megalapítója.

Gyuró László neve egybeforrt a bajai cselgánccsal, szakmai tudását szűkebb lakóhelyén kívül országosan és nemzetközileg is ismerték és elismerték. Évtizedeken át végzett magas színvonalú munkája eredményeként tucatnyi kiválóságot nevelt ki a magyar judo sport számára".

Gyúró László, a bajai dzsúdósport emblematikus alakja 85 éves korában hunyt el. Nemrégiben a bajai dzsúdóklub is az ő nevét vette fel, ezzel tisztelegve életműve előtt.

Gyúró László 1940-ben született Baján, és már fiatal korában megismerkedett a cselgánccsal. Tanulmányait Kecskeméten kezdte, majd a Testnevelési Főiskolán folytatta, ahol Galla Ferenc edzésein vett részt. 1961-ben országos bajnoki bronzérmet szerzett, és bekerült a magyar válogatottba.

Edzői diplomája megszerzése után, 1965-ben visszatért Bajára, ahol megalapozta a helyi dzsúdósportot. 1967-től szervezett keretek között folytak az edzések, az általa vezetett egyesület pedig megszerezte Baja első országos bajnoki érmét. 1969-től a Bajai ÁG Medoszban dolgozott főállású edzőként.

A hetvenes években a Bajai Sportkör vezetőedzőjeként ért el kimagasló eredményeket tanítványaival, akik többek között IBV- és Európa-bajnoki érmeket is nyertek. A kilencvenes évek elején az ő kezdeményezésére indult el a cselgáncsoktatás a bajai gyakorlóiskolában, ami országosan is példaértékűnek számított.

Gyúró László neve mára összeforrt a bajai dzsúdóval. Életműve több generációt inspirált, és öröksége tovább él a sportban és a közösségben is - írja a Blikk


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SPORT
A Rovatból
Egymás képébe üvöltött a Fradi edzője és játékosa a győri meccs kellős közepén
A Fradi súlyos vereséget szenvedett Győrben, a meccs alatt elszabadultak az indulatok. A játékos és az edző hangos veszekedése az egész csarnokot megdöbbentette.


A Ferencváros jól kezdett a szombati bajnokin Győrben, de végül 32–24-re kikapott az ETO-tól a női kézilabda NB I-ben. A rangadó második félidejére elszabadultak az indulatok a vendégkispadnál.

A feszültség akkor tetőzött, amikor Dragana Cvijic lecserélése után kivörösödött fejjel kiabálni kezdett saját edzőjével, Allan Heinévalírta posztjában a M4 Sport közösségi média oldalán, ahol egy videót is közzétettek a jelentről. A felvételen hallható, ahogy

a beállós több trágár kifejezést is használ, amire a dán szakember is visszaszól. Heine végül szinte a helyére lökte Cvijicet.

A Fradi egy ponttal van lemaradva a tabella élén álló Győrtől. Az FTC még a Vác és az Alba Fehérvár ellen lép pályára, míg a Győr az utolsó két fordulóban az Alba Fehérvárral és a Budaörssel játszik. Ha a győriek mindkét meccset hozzák, megszerzik a bajnoki címet.


Link másolása
KÖVESS MINKET: