FOCI EB

Foci Eb: 3-0-ra kikapott a magyar válogatott a portugáloktól az első csoportmeccsen

Az utolsó percekben dőlt el az addig nagyon kiélezett mérkőzés. Cristiano Ronaldo két perc alatt két gólt lőtt.

Link másolása

A magyar válogatott is megkezdte szereplését a labdarúgó Európa-bajnokságon, méghozzá hazai pályán, a Puskás Arénában. Az ellenfél az a portugál válogatott volt, amely ellen a legutóbbi Eb-n, 2016-ban bravúros 3-3-as döntetlent sikerült elérnie a nemzeti csapatnak, és amely később meg is nyerte a kontinenstornát. A Puskás Arénában telt ház előtt, 67 ezer szurkoló szeme láttára játszhattak válogatott focistáink.

A mérkőzést élőben közvetítettük ebben a cikkünkben.

95 perc - Vége a mérkőzésnek

Sajnos az utolsó percekben dőlt el a meccs.

89. perc - Gól, harmadszor is a portugáloknak

Cristiano Ronaldo lőtte.

88 perc - Újabb csere nálunk

Varga Kevin váltotta Fiolát.

87. perc - Ronaldo 11-esből gólt lő

Három perc alatt két gólt szerzett az ellenfél. Ezzel vélhetően el is dőlt a mérkőzés.

84. perc - Gól, vezetnek a portugálok

Raphaël Guerreiro lövése védhetetlen volt Gulácsi számára.

83. perc - Nego sárga lapot kapott

80. perc - MAGYAR GÓL, de sajnos érvénytelen

A frissen becserélt Schön indult meg, be is lőtte a portugál kapuba a labdát, de sajnos les volt, ezért nem adta meg a bíró. Pedig már megörültünk, a szurkolók pedig megőrültek. Kár, hogy nem tarthatott sokáig az öröm.

76. perc - Kettős csere a magyaroknál

Sallai lejön, a 20 éves Schön Szabolcs jön be helyette, aki most lép pályára másodszor címeres mezben. Sigér Dávid pedig Kleinheisler helyére érkezik.

73. perc - Veszélyes magyar támadás eredmény nélkül

Talán most álltunk a legközelebb a gólhoz, Rui Patríciónak most azért oda kellett tennie magát. Először Szalai Attila, majd Kleinheisler próbálkozott.

71. perc - Csere a portugáloknál is

Rafa Silva jött be Bernardo Silva helyére.

69. perc - Sallai újra próbálkozott, de nem járt sikerrel

Elég rosszul találta el a labdát. A portugálok kapusának meg sem kellett erőltetnie magát, mert a labda elgurult a kapu mellett.

68. perc - Gulácsi megint hatalmasat véd

Bruno Fernandes lőtt kapura messziről, és bizony kellett a magyar kapus, hogy ez ne menjen be.

65. perc - Csere a magyar válogatottban

Loic Nego áll be a mindössze 22 éves Schäfer András helyére.

60. perc - Gulácsi hasba kapott egy újabb labdát

Megint megállított egy portugál támadást. Akik most talán minden eddiginél jobban igyekeznek gólt lőni.

57. perc - Sallai kapura lőtt

Rui Patrícionak védeni kellett.

56. perc - Szalai Ádám hergeli a szurkolókat

Akik továbbra is fantasztikusak, óriási ovációval biztatják a csapatot.

55. perc - Sallai az arcát fogja a földön

Rúben Diassal találkozott. De már talpon.

50. perc - Szalai Ádám nagyon messziről lőtt kapura

Innen nehéz lett volna gólt szerezni, a portugál kapus esélyt sem adott ennek, könnyen megfogta a labdát.

48. perc - Gulácsi máris óriásit védett

Pepe lövését fogta meg, ami igencsak veszélyes volt.

19:00 - Kezdődik a második félidő!

Ezúttal a portugáloké volt a kezdőrúgás.

FÉLIDŐ - Magyarország-Portugália: 0-0

Megúsztuk az első félidőt kapott gól nélkül, de volt egy kaput eltaláló lövésünk, és egyelőre úgy tűnik, a válogatott partiban van a címvédővel. Igaz, a portugáloknak bőven akadtak lehetőségeik, néhány éppen a mieink labdavesztéséből.

46. perc - Egy perc a hosszabbítás

Nagyon felgyorsultak az események a félidő előtti utolsó percekben. Nem mintha eddig unalmas lett volna a meccs.

43. perc - Ronaldo remek labdát kapott, de szerencsére fölérúgta

Ha nem méri el, ez minden bizonnyal gól lett volna, olyan közelről és olyan jó pozícióból lőtt. De a sportban nincsen "ha..."

40. perc - Gulácsi ismét szenzációsat védett

Újabb veszélyes lövés az ellenféltől, de kapusunk nem engedte be a kapuba. Eddig hibátlan teljesítmény!

38. perc - Az első sárgalapot a portugálok kapják

Rúben Dias érdemelte ki azzal, hogy csúnyán elbuktatta Kleinheislert.

37. perc - Szalai Ádám szabadrúgás után fejelt a portugál kapu felé

Rui Patrício azonban magabiztosan védett. De legalább már van kaput eltaláló lövésünk!

36. perc - Elbuktatták Schäfert és Szalait is

A magyarok játéka most sokkal támadóbb, Schäfer remek mozdulattal szerzett labdát, de elbuktatták őt is, majd utána Szalai Ádámot is.

32. perc - Fél óra elteltével 0-0 az állás

Eddig elég kiélezett a küzdelem, és bár a magyarok sokszor veszítenek labdát, egyelőre remekül állják a sarat a címvédő ellen.

30. perc - Ronaldo fejelt, de szerencsére rossz irányba ment a labda

Gulácsi azért rajta volt, de nem kellett védenie.

29. perc - Újabb portugál szöglet

Ezúttal Fiola csúsztatta ki a labdát Pepe elől, ezt is megúsztuk.

27. perc - Willi Orbán hatalmasat mentett a kapunk előtt

Kleinheisler veszítette el a labdát, amit a portugálok azonnal kihasználtak, vészesen közel is kerültek a kapuhoz, de Orbánnak sikerült korrigálni.

25. perc - Elképesztő a hangulat a Puskás Arénában

A magyar szurkolók hozzák a kötelezőt, folyamatosan biztatják a válogatottat. Amely eddig tisztességesen helytállt.

23. perc - A mérkőzés első szögletét a portugálok rúgták

Helyzetet azonban nem tudtak belőle teremteni, Szalai Ádám fejére érkezett a labda, majd a csapattársak továbbfejelték kifelé.

19. perc - Gulácsi lábbal védett nagyot

De a partjelző szerint les volt, szóval ha bemegy a kapuba a labda, akkor sem ért volna gólt.

16. perc - Fiola és Semedo összeütközik

Mindketten a földre repültek, Semedo a kezét fájlalta, Fiola pedig percekig feküdt a hátán, de úgy tűnik, nem sérült meg. A portugálok kaptak szabadrúgást.

15. perc - Az első negyedóra elég pörgős volt

A labdát 70 százalékban a portugálok birtokolták eddig, de a magyarok többször is szépen, sikerrel szerelték őket. Cristiano Ronaldót is.

11. perc - Szalai Ádám kétszer is megindult a portugál kapu felé

De hiába, mindkétszer szerelték a portugálok.

8. perc - Sallai elesik a 16-os vonala előtt

A török bíró azonban nem látott szabálytalanságot, hiába zúgtak neki a szurkolók.

7. perc - Szabadrúgások egymás után

Előbb a portugálok, majd a magyar válogatott jutott szabadrúgáshoz, egyikből sem lett komolyabb helyzet.

5. perc - Gulácsi máris védett egyet

Jota indult meg a labdával, veszélyes közelségbe is került a magyar kapuhoz, de kapusunk magabiztosan védte a lövést.

3. perc - Megindultak a portugálok, de megállítottuk őket

Botka szép szereléssel akadályozta meg az első komolyabb portugál támadást. Nem vártak vele sokáig...

18:00 - Elkezdődött a meccs!

Egészen szokatlan, de nagyon izgalmas látvány az, hogy hosszú idő után végre telt ház előtt játszhat a magyar válogatott. A szurkolók természetesen fantasztikusak, remek a hangulat a stadionban.

17:57 - A himnuszokkal indult a mérkőzés

Először a portugál himnuszt játszották le, majd a magyart, amit a több tízezer fős magyar szurkolótábor együtt énekelt a válogatottal.

17:50 - Már csak pár perc a kezdőrúgásig

Az már nemrég kiderült, hogy milyen kezdő tizeneggyel lép pályára a magyar, illetve a portugál válogatott:

KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk

FOCI EB
„Nem vagytok angol szurkolók, nem kelletek” - ezt üzeni Harry Kane a csapattársait ért rasszista sértésekre
Az angol csapatkapitány határozottan állt ki fiatal játékostársai mellett, szerinte támogatást érdemelnének, nem gyalázkodást.

Korábban mi is hírt adtunk róla, hogy rasszista szóbeli támadások érték a labdarúgó-Európa-bajnokság három fiatal angol játékosát, akik a döntő büntetőpárbajában tizenegyeseket hibáztak.

Most Harry Kane, az angol válogatott csapatkapitánya üzent a gyalázkodóknak Twitteren. Mint írja:

Három legény, akik egész nyáron briliánsak voltak, bátran előléptek, és elvállalták a büntetőket, amikor a legnagyobb volt a tét. Amit érdemelnek, az a támogatás, nem pedig a hitvány rasszista mocskolódás, amit azóta kapnak. Ha valakit a közösségi médiában gyaláztok, nem vagytok Anglia szurkolói, és nincs szükségünk rátok.

Marcus Rashfordnak, Jadon Sanchónak és Bukayo Sakának egyaránt nagy teher nehezedett a vállára, amikor Gareth Southgate szövetségi kapitány őket jelölte ki a később sordöntőnek bizonyult tizenegyesek elvégzésére.

Ajánljuk
FOCI EB
A Rovatból
Kiderült, hogy miért nem ünnepelt a mindent eldöntő védés után az olasz kapus az Eb-döntőben
Gianluigi Donnarumma egyszerűen elszámolta magát.

Egyáltalán nem azért sétált egykedvűen a pálya széle felé a mindent eldöntő büntető kivédése után az olasz válogatott kapusa, mert annyira higgadt, írja a Metro. A torna legjobb játékosának választott Gianluigi Donnarumma elárulta, hogy ennél sokkal prózaibb oka volt viselkedésének.

A 22 éves kapus egész egyszerűen elszámolta magát, és még azt hitte, hogy hátravan egy olasz tizenegyes a párbajból. Akkor döbbent rá, hogy megnyerték az Európa-bajnokságot, amikor meghallotta az időközben az örömtől szabályosan felrobbanó olasz szurkolókat, és hallotta a felé rohanó lábak dobogását:

A torna alatt a Milanból a PSG-be igazoló kapus nem sokkal később arról is majdnem lemaradt, hogy az UEFA őt választotta az Eb legjobb játékosának. Az egymás mellett felsorakozó olaszok közül a sor végén elmélázó Donnarummának a mellette álló Bernardeschi szólt: rajta kívül már az egész világ tudja, hogy ő lett a torna legjobbja. A kapus ezután gyorsan felrohant a pódiumra a különdíjért.

FOCI EB
Csatatér lett az olasz öltöző az Eb-döntő után, az angol játékosok bánatukban pizzát ettek
Az olasz edzői stáb egyik tagja hason csúszott egy sörrel fellocsolt asztallapon.

Óriási kuplerájt hagyott maga után a Wembley öltözőjében az Eb-győztes olasz válogatott, írja a The Sun. A féktelen ünneplés után távozó olaszok szanaszét dobált papucsokat, törölközőket, zoknikat és alsónadrágokat hagytak mindenhol, a földön és az asztalokon pedig pezsgős- és borosüvegek, valamint összegyűrt sörös dobozok gyülekeztek. A német Bild egyenesen "csatatérnek" nevezte az olaszok távozása után az öltözőt.

A vasárnapi döntő után már a pályán megkezdődött a buli, miután Olaszország a rendes játékidőt és a hosszabbítást követően végül büntetőkkel legyőzte Angliát. Az edzői stábból Daniele De Rossi egy sörrel fellocsolt asztallapon csúszkált:

A játékosok telefonjairól kiszivárgott többi videón is jól látszik, hogy Chielliniék egyáltalán nem fogták vissza magukat vasárnap este:

Eközben jóval szerényebb hangulatban telt az este hátralévő része a szomszéd öltözőben, ahol az angol válogatott tagjai némileg érthetetlen módon néhány pizzával próbáltak túllépni a kínos vereségen. Gareth Southgate csapatának szomorúságát jól leírja a katonás rendben egymásra tornyozott néhány pizzás doboz is:

FOCI EB
Vilmos herceg is üzent az Eb-döntőben vereséget szenvedett angol válogatottnak
A herceg is nagyon sajnálja az elszalasztott esélyt a győzelemre, de próbált lelket önteni a nemzeti csapatba.

Mint arról már beszámoltunk, Olaszország nyerte a foci Európa-bajnokságot, miután vasárnap este a rendes játékidőben lejátszott 1-1-es döntetlent követő hosszabbítás után büntetőpárbajban legyőzte Angliát.

A mérkőzést a helyszínen nézte végig Vilmos herceg és felesége, Katalin hercegné, valamint legnagyobb gyerekük, György herceg is. A család nagyon örült, amikor az angol csapat már a második percben megszerezte a vezetést, aztán láthattuk a közvetítésben, ahogy kissé szomorúan figyelik az eseményeket a vereség után.

A herceg a meccs után nem rejtette véka alá, hogy csalódott az eredmény miatt, ugyanakkor próbálta vigasztalni is a nemzeti csapatot.

"Szívszorító. Gratulálok az olasz válogatottnak a nagyszerű győzelemhez. Angolok, nagyon sokáig eljutottatok, de sajnos ez ma nem a mi napunk volt. De mindannyian büszkék lehettek magatokra! Tudom, hogy lesz még ennél jobb is"

- üzente a Katalinnal közös hivatalos Instagram-oldalukon.

Természetesen egész Anglia nagyon csalódott volt, amiért ezúttal sem sikerült győznie a válogatottnak. Nem túlzás azt állítani, hogy forrnak az indulatok, a szurkolók pedig igencsak durva stílusban kritizálják azt a három angol játékost, akik hibáztak a büntetőknél.