Leragasztotta egy középsős kisfiú száját az óvónő Törökbálinton, azonnal kirúgták
Elfogadhatatlan nevelési módszert választott egy törökbálinti óvodapedagógus arra, hogy megpróbálja fegyelmezni az egyik kisgyermeket – értesült a Blikk. A lap információi szerint a 60 év körüli asszony leragasztotta a középső csoportjába tartozó kisfiú száját. Az eset még áprilisban történt.
Egy névtelenséget kérő informátor szerint a szülőknek csak az tűnt fel, hogy az óvónő hirtelen eltűnt. Elmondása szerint mindenki szerette a pedagógust, így megdöbbentek a hirtelen távozása miatt, aztán megtudták, hogy mi áll a háttérben.
- fogalmazott a lap informátora.
Az ügyben a Blikk megkereste Törökbálint Város Önkormányzatát is. Írásban azt válaszolták: „Törökbálint egyik önkormányzati fenntartású óvodájában olyan egyedi eset történt, amely a gyermek védelmét érintheti, és amelyről az intézmény azonnal értesítette a fenntartót, valamint megtette a szükséges gyermekvédelmi intézkedéseket.
A belső vizsgálat eredményeképpen az érintett pedagógus munkaviszonyát rendkívüli felmentéssel megszüntetették, valamint az eset hatósági bejelentése is megtörtént. A szülők tájékoztatást kaptak a pedagógus munkaviszonyának megszüntetéséről. Számukra az intézmény további egyeztetést kezdeményez majd az eset pontos kivizsgálását követően.”
Szőke Péter polgármester hozzátette: az intézmény protokollja szerint minden, a gyermekek védelmét érintő gyanús esetben haladéktalanul intézkednek, értesítik a megfelelő hatóságokat, és a gyermekek biztonságát szem előtt tartva járnak el. Elmondása szerint ebben az esetben is így történt, és az intézmény, valamint a fenntartó minden lehetséges lépést megtett a gyermekek biztonságának garantálására.
„A fegyelmezésnek ezt a módszerét teljes mértékben elutasítjuk, a szakmához méltatlannak tartjuk” - mondta a Blikknek Totyik Tamás, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke, aki kiemelte, hogy a pedagóguspályára való jelentkezéskor eltörölték az alkalmassági vizsgálatot, és jelenleg elég kiemelt erkölcsi bizonyítvány, valamint megfelelő szakvégzettség. Szerinte célszerű lenne visszahozni a pályaalkalmassági vizsgálatot, és időközönként komolyabb mentális és egészségi vizsgálatot kellene végezni a gyermekekkel foglalkozók körében. Elmondta azt is, hogy nagyon erős terhelésnek vannak kitéve a pedagógusok, ezért szükséges lenne biztosítani számukra a rekreációs időszakot.