FELFEDEZŐ
A Rovatból

A nap idiótái: Betörtek a tinik a Clippers-arénába éjjel, majd okosan kiposztolták az egészet a TikTokra

Valószínűleg menőségnek tartották, és bár nagy kárt nem okoztak, sőt, igazából semmilyet, mert csak kosárra dobáltak. Börtönt és pénzbüntetést is kaphatnak, ha vádat emelnek ellenük.


Két kaliforniai tinédzser az éjszaka közepén betört egy befejezetlen, egymilliárd dollárba kerülő NBA-arénába, és még kosárra is dobtak, hogy aztán a világ - és a felháborodott helyi hatóságok - tudomására hozzák a közösségi médiában - írta meg a New York Post.

A fiatalkorúak valószínűleg úgy hatoltak be a Clippers leendő otthonául szolgáló Intuit Dome-ba a kaliforniai Inglewoodban, hogy felmásztak egy narancssárga munkalétrára az építkezés területén kívül - derült ki a csütörtökön közzétett, több mint 90 másodperces TikTok-videóból.

A srácok ugyanis fel is vették, ahogy az üres stadion folyosóin és lelátóin sétálgatnak, majd kosárlabdát dobálnak a még be nem fejezett pályán.

A videón látszik, hogy az egyik gyanúsított, aki Los Angeles Lakers-nadrágot és Crocsot viselt, munkásvödrökről próbálkozott zsákolással, és egy tűzoltókészülékel is ráfújt a gyűrűre.

Később felmásztak a tetőre, és pózoltak a kamerának, ismét megmutatták az arcukat, és panorámaképeket készítettek a városról, végül a videó véget ért.

Hogy ne is legyen kétséges, mit csináltak, ezt a címet adták a videónak: "Betörés a Clippers stadionjába", és a Clippers, a Lakers és LeBron James hashtagekkel illették.

@shawty_grandmaa Sneaking into clippers stadium?️ #fypシ #laclippers #losangeles #lakers #lebron #nba2k #viral #4upage ♬ original sound - CXRSOUNDS™

James E. Butts, Inglewood polgármestere azóta azonosította a fiúkat és szüleiket.

"Ezeknek a fiatalembereknek - és a TikTokon őket követő embereknek - nagyon világossá tesszük, hogy ugyan van egy pillanatnyi TikTok-népszerűség, amit aztán büntetés követ. És ezért nem játszadozunk ezekkel a dolgokkal"

- mondta Butts az ABC 7-nek.

"Az építkezések vonzzák a gyerekeket, és vonzzák azokat az embereket, akik szerszámokat akarnak lopni" - tette hozzá Butts. "Ez elkerülhetetlen, ez történik, amikor egy nagyszabású projektet építünk."

Butts azt mondta, hogy megerősítik a biztonságot a magánfinanszírozású arénában, mivel a város teljes mértékben tisztában van a közösségi médián keresztül mutogatott bűncselekmények súlyával.

A Clippers 2021 szeptemberében tette le az alapkövét az arénának, amely a tervek szerint augusztusban nyitja meg kapuit. A USA Today szerint a Clippers kétmilliárd dollárt költött a projektre.

Az inglewoodi rendőrség azt mondta egyébként, hogy nem volt nyoma vandalizmusnak a befejezetlen stadionban.

Nem világos, hogy a fiatalkorúak ellen vádat emeltek-e birtokháborítás miatt - ami Kaliforniában vétségnek számít -, de ha igen, akkor akár 6 hónap megyei börtönbüntetésre és 1000 dollárig terjedő pénzbírságra is számíthatnak.

A rendőrségnek több felvétele bizonyítja amúgy, hogy riasztó tendencia, hogy betörnek a sportlétesítményekbe. Ez történt tavaly a Sofi Stadionban és a Dodgers stadionjában is.

A legutóbbi videót, amelyen betörnek a Clippers új létesítményébe, vasárnap reggelig több mint 140 ezerszer nézték meg, és a merész mutatvány miatt sokan a nemtetszésüket is kifejezték:

"Példát fognak statuálni veletek" - kommentelte valaki.

"Laker melegítőnadrágban, a gazember, lol" - viccelődött egy másik.

"Ezt posztolni őrültség" - jmondta ki sokak váéleményét a harmadik.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
„Aki tud és teheti, kérjük, érkezzen hólapáttal” – annyi hó esett Kozármislenyben, hogy a szurkolóktól kért segítséget a meccshez a focicsapat
Nyolc centis hó fedi a kozármislenyi pályát, ahol a Békéscsabát fogadnák. A klub most a drukkerekben bízik, hogy segítenek megtisztítani a stadiont.


Nem a kezdőcsapatot, hanem a hólapátokat számolgatják vasárnap délelőtt Kozármislenyben, miután a másodosztályú futballcsapat stadionját vastag hótakaró borította be. A klub a szurkolók segítségét kérte, hogy egyáltalán megrendezhessék a Békéscsaba elleni, november 23-i bajnoki mérkőzést. A klub szombati közlése szerint nyolccentis hóréteg fedi a játékteret, a pálya letakarításához pedig a pályamunkások mellett önkéntesekre is szükség van.

„Ahogy tegnap jeleztük, az időjárás miatt több forgatókönyvre is készültünk – és most eljött az a helyzet, amikor szükségünk van rátok. A mérkőzés megtartásához segítenünk kell a pálya hómentesítésében. Pályamunkásaink már gőzerővel dolgoznak, de minden pluszkéz hatalmas segítséget jelent!”

– olvasható a klub Facebook-oldalán közzétett felhívásban a Rangadó szerint. A közlemény egyértelmű kéréssel fordul a drukkerekhez:

„Aki tud és teheti, kérjük, érkezzen hólapáttal a stadionhoz – mi már itt vagyunk. Köszönjük, hogy számíthatunk rátok – együtt megcsináljuk!”

– írták.

A helyzetet a meteorológiai előrejelzések is alátámasztják, a HungaroMet vasárnapra az ország nagy részére, így a Dél-Dunántúlra is havazást jelzett előre, helyenként több centiméter friss hóval. A Mecsek térsége a kora téli időjárásban amúgy is gyakran kap kiadós havat.

A Magyar Labdarúgó Szövetség hivatalos menetrendje szerint a HR-Rent Kozármisleny – Békéscsaba 1912 Előre mérkőzés 13 órakor kezdődik. A mérkőzés megrendezhetőségéről a végső szót a játékvezető mondja ki, miután a helyszínen felmérte a pálya állapotát.

A találkozónak komoly a tétje. A hazai Kozármisleny a 14. forduló előtt 14 pontjával a 10. helyen áll, míg a Békéscsaba 11 ponttal a 15., utolsó előtti. A vendégek győzelmükkel pontszámban utolérhetnék a baranyai csapatot.

Az NB II 14. fordulójában vasárnap játsszák még a BVSC-Zugló – Budafoki MTE, a Mezőkövesd Zsóry FC – Kecskeméti TE, a Videoton FC Fehérvár – Szentlőrinc SE, a Szeged-Csanád Grosics Akadémia – FC Ajka, a Soroksár SC – Aqvital FC Csákvár és a Tiszakécskei LC – Karcagi SC mérkőzéseket. A fordulót hétfő este a Vasas és a Budapest Honvéd rangadója zárja.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
FELFEDEZŐ
A Rovatból
Meglepő fordulat a Házasság első látásra fináléjában: Becca és Zsolt a válás mellett döntött, aztán jött egy nagy csavar
Becca sírva küzdött a kapcsolatukért, de Zsolt a válást választotta. A férfi meglepő ajánlatára azonban a lány igent mondott, így a történetük a való életben folytatódhat.
Fotó: TV2 - szmo.hu
2025. november 24.



Egy igennel és egy nemmel dőlt el a Házasság első látásra egyik legviharosabb kapcsolatának sorsa, a történetük azonban mégsem ért véget a hétfő esti fináléban. Miközben Deák Rebeka, azaz Becca sírva olvasta fel levelét, amelyben a folytatás mellett tette le a voksát, férje, Zsolt a válást választotta – hogy aztán egyetlen kérdéssel mindent a feje tetejére állítson.

Becca reménykedve fogalmazott: „Arra a döntésre jutottam, hogy szeretném, ha te lennél a naptáromban minden nap az első és utolsó fejezet.”

Zsolt a házasság lezárása után feleségéhez fordult: „Van kedved egy válás utáni randihoz?” – kérdezte, majd hozzátette, hogy a kísérlet kettőjüknek folytatódik, csak már a való életben. Becca igent mondott az ajánlatra.

Becca és Zsolt drámai döntéséhez hetek óta tartó feszültség vezetett. Kapcsolatukban már november elején komoly törés következett be, amikor Becca úgy érezte, férje megváltozott. „Ő nem az a Zsolti, akivel én összeházasodtam...” – jelentette ki akkor az egyik adásban. A konfliktusok egyre sűrűsödtek, a vitáik pedig rendre a kommunikáció hiánya és az érzelmek kezelése körül forogtak.

Zsolt egy ponton erős hasonlattal írta le a kapcsolatuk dinamikáját, amivel azt érzékeltette, hogy hiányolja a kölcsönösséget. „Ez most lehet, hogy csúnyán fog hangzani, de ő egy királylány, akinek nem a herceg kell, hanem egy szolgáló az udvarba” – mondta korábban. A grafikus úgy érezte, amikor a saját határait és érzéseit próbálta megfogalmazni, azt Becca veszekedésként élte meg, nem pedig párbeszédként.

A helyzet annyira elmérgesedett, hogy a TV2 már a finálé előtt jelezte: a pár kapcsolata fordulóponthoz ért. A csatorna egyik sajtóközleménye szerint „Zsolt és Rebeka napok óta nem laknak együtt”, ami előrevetítette a döntésnapi drámát.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
A szombati havazás győztese: Kaposvár - még el sem kezdődött az advent, máris karácsonyi a hangulat a városban
Már csak a karácsonyi fények hiányoznak a tökéletes hangulathoz. Kaposváron egy héttel előbb jött az adventi hangulat, köszönhetően a hóesésnek.


Jóformán egész nap havazott Kaposváron, aminek estére meg is lett az eredménye: a behavazott város annak ellenére karácsonyi hangulatot áraszt már most, hogy advent első vasárnapja csak egy hét múlva lesz.

Éppen ezért a város karácsonyfája, a vásári fények még nem égnek, de a szinte mindent beborító hó megtette hatását. Az előrejelzések alapján a havazás itt még nem ért véget, és az ország több pontján vasárnap is folytatódhat a hóesés. A jövő hét első napjaiban azonban eső váltja a hópelyheket.

Vasárnap hajnalra az Északi-középhegységben és környékén fog intenzívebben havazni. Síkvidéken 5 cm, vagy azt meghaladó hóréteg várható. A hegyekben pedig 15 cm feletti hó hullhat. Reggel, délelőtt távozik a csapadékzóna, így már csak kisebb területen lehet gyenge havazás északkeleten, közölte a HungaroMet.

A teljesen behavazott Kaposvárról egyik olvasónk küldött több fotót, amiket itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Lenyűgöző fotókon a teljesen behavazott magyar vidék
Hétvégén megérkezett az idei első hó. Lillafüred, Hollókő és a Mecsekben élők is fehér hótakaróra ébredtek szombat reggel.


Ahogy korábban beszámoltunk róla, péntek este megérkezett a szezon első havazása Magyarországra. Szombat reggelre több helyen fehér hólepelre ébredhettek az emberek, de a havazás délután is folytatódott, és az előrejelzések alapján vasárnap is többfelé eshet még.

A novemberi hó szinte teljesen ellepte Lillafüred környékét is:

Fehérbe burkolózott az ország egyik legszebb faluja, Hollókő is:

Lenyűgöző képek készültek a behavazott Mecsek szerpentinjeiről:

Még több fotót a teljesen behavazott magyar tájakról ebben a cikkben találhatsz:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk