prcikk: Bátran leültem egy frissen megjelent ISS Vanguard elé, ami egy hosszú sci-fi game, és az ára 100 ezer forint fölé is ugorhat | szmo.hu
FELFEDEZŐ
A Rovatból

Bátran leültem egy frissen megjelent ISS Vanguard elé, ami egy hosszú sci-fi game, és az ára 100 ezer forint fölé is ugorhat

12. alkalommal rendezték meg a Társasjátékok ünnepét és a Társasjáték vásárt. A TÜ a hobbi szerelmeseinek magyarországi Mekkája. Egyrészt bárki kipróbálhatja a kiállított játékokat, másrészt rengeteg pénzt el lehet költeni, hiszen minden kiadótól hatalmas akciók keretében vásárolhatunk.


Immáron másodjára tartották a rendezvényt a Millenárison, és az évről évre nagyobb népszerűségnek köszönhetően már nem csak a B-csarnok földszinti és emeleti részét, de a D-csarnokot is ellepték a dobókockák és a kártyák szerelmesei. Kezdjük az első és egyben az egyik legjobb hírrel: a tavalyi botrányos beléptetés rémálma elmaradt.

Teljesen flottul, profin ment a beengedés, mi 10:30-ra értünk ki, és mintha nem is lett volna sor.

A szervezők kihirdették, hogy 12:00 óra előtt nem lehet a helyszínen jegyet venni, így aki hirtelen felindulásból akart ellátogatni a Millenárisra, az csak a délelőtti forgatag után juthatott be. Aki pedig előre vásárolt jeggyel érkezett, egy hétig lehetősége volt, hogy a Gémklub kiadó boltjaiban beváltsa a jegyét karszalagra, ezzel is gyorsítva a bejutást.

Amikor beérkeztünk, az ingyenes ruhatár után rögtön szemünk elé tárult a rengeteg stand. A bejárattal közvetlenül szemben volt található a boardgame piac Rolls-Royce-a. A Delta Vison kiadó ugyanis az árait igazán magasra pozícionálja, ugyanakkor ők hozzák általában a legösszetettebb, legszebb gamer játékokat. Nem ritka, hogy egy társas náluk 50-100.000 forintba is kerül. Viszont ezzel az árképzéssel lehet hatalmas akciókat is tartani, ugyanis már egy kisebb %-os árengedmény is elég tetemes összegeket jelenthet kedvezményként. Nekünk is sikerült egy Fekete Rózsa háborúját elhozni tőlük nagyon jó áron - közel 15.000 Ft-ot engedtek a bolti árhoz képest. De alapvetően önmagukhoz képest “jóárazták” a játékaikat.

Amerre a szem ellátott, minden irányban asztalok, kipróbálásra váró játékok és játékmesterek, akik készségesen tanították a bonyolultabbnak gondolt társasokat is.

Én például bátran leültem egy frissen megjelent ISS Vanguard elé, ami egy 40-80+ órás kampány alapú sci-fi game, aminek a teljes kiadásos ára akár 100.000 fölé is ugorhat, ha minden kiegészítő tartalmat megvesz hozzá az ember. Így sajnos egyhamar nem lesz otthon a polcomon. De jó volt végre nem úgy megismerni a bonyolultabb szabályokat, hogy videókat nézzek az interneten.

Ezt követő megállónk az egyik legnagyobb magyar társasjátékos YouTube-csatorna, a Mit játsszunk? blog standja volt.

Itt több játékot is bemutattak, hiszen nemsokára megjelenik a házaspár legújabb önismereti társasa, az Eversoul.

Győri Zoltán youtuber ugyanis játékfejlesztő is egyben, nemcsak videós, és igen sok nemzetközileg is népszerű játékot köszönhetünk neki. A Spicyt már több külföldi ország polcain láttam. Nemrég nyílt Zoliéknak egy új webshopjuk, ahol a saját termékeiket lehet megvásárolni, így ez remek alkalom volt a népszerűsítésre.

Ezután átsétáltunk a méltán közkedvelt Vagabund kiadóhoz. Az alapítóval sikerült pár szót váltani, nagyon szimpatikus szakember, kedves és közvetlen. Ő egyedül viszi a céget és korlátozott példányszámban hoz be játékokat. Idei nagy slágerük a kickstarteren is nagyon sikeres Ceres és a szupercuki Hősök, kívül tágasabb játékok, de a tavalyi sikerükből, a Kutna Horából is volt még pár eladó darab.

A kiadó alapból is vásárlóbarát árakon dolgozik, így akkora kedvezményekkel nem lehetett számolni, de kedvességgel, anyag- és játékminőséggel pótolja mindezt.

Sőt, a TÜ-re hozott nagy bejelentést is a Vagabund, angolul kipróbálható volt az idei Esseni Társasjáték Kiállítás (ez legnagyobb nemzetközi expo) egyik új üdvöskéje is: a Galileo Galilei. Ezt a játékot ugyanis a Vagabund fogja majd honosítani 2025-ben.

Ezután a magyar társasvilág két Góliátjához vezetett az utunk, a Gémklub kiadó most kevesebb újdonsággal, de annál jobb árakkal próbálta becsábítani a játékosokat a boltjukba és az asztalaikhoz. Rengeteg játékot vittek ki játszani, míg a szem ellátott mindenütt játékmesterek voltak. Még többet is vittek, mint ami megvásárolható volt a helyszíni boltban.

Vicces, hogy az asztaloknál játszottak több olyan játékkal is, amin elgondolkodtunk, hogy megveszünk.

Odafáradtunk a pulthoz, és sajnálkozva mondták, hogy azokból pont nem hoztak. A remek árak mellett friss címekkel is találkozhattunk, a keservesen hosszú idő után végre megjelent Robinson Crusoe új gyűjtői kiadása, és a tavalyi kickstarter csodagyerek A tudattalan mélyén is játszható volt. Emellett kedveskedtek is a szokásos pörgetős játékkal is, minden vásárlót megajándékoztak promóciós lapokkal, tollal vagy egyéb aprósággal.

A másik említett Góliát a Reflexshop immár két pavilonban is támadt remek akcióiakkal és az expóra időzített megjelenéseivel. Az idei nagy kedvencnek, a Fehér várkastélynak már ki is jött egy kiegészítője, a Fehér Várkastély: Teaház, ami akkora sikert aratott, hogy az egyik boltból el is fogyott, mire mentünk, úgy kellett vadászni a D-csarnokban.

A másik nagy hiánycikk a modern klasszikus Mars Terraformálása legújabb kiegészítői voltak, amiből az egyik már 11 órára teljesen elfogyott rendezvényen.

De komolyabb játékokat is találhattunk a kínálatban, a Hajdanvölgy mítoszát most novemberben hozta ki a Reflexshop és maradjunk annyiban, hogy egy igen különleges és hatalmas doboz kerülhet a vásárlók polcaira, már ha elfér.

A magyar társasjátékozás egyik nagy öregje az osztrák Piatnik kiadó is képviseltette magát. Ők is szűkebb választékkal érkeztek, de árakban szinte verhetetlenek maradtak.

Kevés ilyen kiadó van, akinek az árai nem szabadultak el 2020 után, a Piatnik igazi kuriózum.

Igaz, egyszerűbb játékokkal operálnak a sógorok, de ilyen áron nem nagyon lehet találkozni modern társassal. Maradjunk annyiban, hogy egy nagy táskát tele tudtam volna rakni jobbnál-jobb game-ekkel egy Delta Vison társas árából.

Aki nem akart pénzt költeni, az is talált magának rengeteg programlehetőséget. Beülhettek előadásokra, hallgathattak beszélgetéseket, és részt vehettek tombola sorsoláson és kvízeken mindenféle témában. Akit érdekeltek a szakma hazai képviselői, több teremben is találhattak számukra izgalmas témát.

Ne feledkezzünk meg a fiatalabbak szórakozásáról sem, többek között a Regio Játék és a Keller & Mayer is tartogatott a legkisebb, de annál legkisebb generáció számára is rengeteg játékot.

Emellett képviseltették magukat kisebb játékkiadók is, mint például a Kék Játék vagy a Pierrot nevével fémjelzett Private Moon Studios is. Találkozhattunk még szerepjáték-kiegészítőket, mini festőkészleteket, és társasjáték-rendezőket értékesítő standokkal is.

A rendezvényt online is élőben közvetítette a PumiGém és a Gémklub saját Gémerfészek YouTube csatornája is.

Ha pedig valaki szerelmes lesz egy kiállított termékbe, rögtön be is tudja szerezni. A veterán játékosok pedig sok akcióval, kényelmi kiegészítővel és nyereményjátékkal találkozhattak a két nap alatt. Majdnem biztos vagyok, hogy jövőre, ha nem is ugyanitt, de meg lesz tartva ez a rendezvény.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Húsvéti különlegességet készítenél, de megriaszt a bevásárlólista? Petinek van egy jó megoldása!
Peti egy TikTok videóban bemutatja, hogy mi lett az ő kreatív megoldása a húsvéti bevásárlásra, és még egy ízletes fogást is eltanulhatunk tőle. Spoiler: nem árt, ha van egy családtagod, aki tudja, hogy az Auchanban mindent egy helyen beszerezhet.


Húsvét előtt minden évben eljön az a pont, amikor összeáll fejben a menü, és vele együtt a felismerés is: ezt nem lehet félvállról venni.

Ha vendégek jönnek, ha ünnep van, akkor valami igazán finomat szeretnél az asztalra tenni – nem egy gyorsan összedobott megoldást.

Csakhogy ezzel együtt jön a másik oldal is: a hosszú bevásárlólista. Olyan alapanyagokkal, amik nem feltétlenül kaphatók meg egy helyen, és amik miatt könnyen az lehet a vége, hogy több boltba kell elmenned, sorban állnod, akár órákat vásárlással töltened. Mire hazaérsz, már el is ment a fél nap – és még el sem kezdted a főzést.

Nem véletlen, hogy ilyenkor sokszor az az első gondolat, hogy mennyivel jobb lenne inkább egy kicsit lelassítani. Mondjuk nyugodtan ülni a kádban és áztatni magad, hátha elkészül az az ünnepi menü magától is ... Pedig nyilván nem.

Mi Peti kreatív megoldása legújabb TikTok videónkban?

Pont ebből a helyzetből indul az a videó is, amit most mutatunk. A főhősünk, Peti nem adja alább: húsvétra egy igazán különleges menüben gondolkodik, olyan fogásokkal, mint például egy Wellington, amihez már tényleg nem elég egy „gyors bevásárlás”. Itt már olyan alapanyagok kellenek, amiket nem minden sarki boltban találsz meg.

A megoldás azonban meglepően egyszerű: amíg Peti a kádban lazít, és azon sápítozik, hogy ennyi hozzávalót beszerezni se kedve, se ideje, addig a barátnője egyetlen bevásárlással elintéz mindent.

Mert az Auchanba megy, és ott egy helyen szerzi be az összes hozzávalót – a friss húsoktól és zöldségektől kezdve a különlegesebb alapanyagokig, de választ az Auchan saját márkás termékeiből is.

Az Auchan ebben a helyzetben pont azt adja, amire ilyenkor a legnagyobb szükség van: széles választékot és azt a kényelmet, hogy nem kell több helyre rohangálni. Egy jól átgondolt bevásárlással akár egy összetettebb húsvéti menü is könnyedén összeállítható, miközben a frissesség és a minőség sem kérdés.

És talán ez a legfontosabb: nem az egész napod megy el a bevásárlásra. Marad időd és energiád arra, amiért az egészet csinálod – hogy nyugodtan elkészítsd az ételeket, és élvezd az ünnepet a vendégeiddel együtt.

Hogy ez a gyakorlatban hogyan néz ki, és milyen fogások készülnek végül Peti konyhájában, azt a videóban mutatjuk meg.

A videó alatt pedig a recepteket is megtalálod, ha kedvet kapnál hozzá.

ITT TUDOD MEGNÉZNI A VIDEÓT:

@szeretlekmagyarorszag.hu Van az úgy, hogy mégsem bonyolult a bevásárlás @Auchan Magyarország #auchan #auchanélmény #nekedbelegyen #wellingtonbeef ♬ eredeti hang - Szeretlek Magyarország.hu

Kedvet kaptál a Wellingtonhoz? Így tudod elkészíteni. Pro tipp: ha gyors bevásárlást akarsz, te is az Auchant keresd fel!

Húsvéti Wellington bélszín

Hús:

  • 66,5 dkg marhabélszín
  • ízlés szerint só, bors
  • 1,3 ek. olívaolaj
  • 1,3 ek. dijoni mustár

Gombapüré:

  • 33,5 dkg gomba (vegyes)
  • 1,3 fej salottahagyma
  • 2,7 gerezd fokhagyma
  • 1,3 ek. vaj
  • 1,3 ek. olívaolaj
  • kétharmad tk. kakukkfű
  • 
ízlés szerint só, bors
  • 1,3 ek. petrezselyem (friss)

Összeállítás:

  • 8 szelet főtt kötözött sonka
  • 26,5 dkg leveles tészta
  • kétharmad darab tojás
  • tengeri só

A bélszínről távolítsuk el a hártyát és a zsíros részeket. Bátran sózzuk, borsozzuk minden oldalán. Forrósítsunk olajat egy serpenyőben, majd pirítsuk körbe a bélszínt, oldalanként kb. Másfél percig. Ha szép kérget kapott kívülről, vegyük ki a serpenyőből, majd még melegen kenjük le a dijoni mustárral. Tegyük félre. A gombát tisztítsuk meg, vágjuk nagyobb darabokra, a hagymákat pucoljuk meg, vágjuk durvára. Tegyük a gombát és a hagymákat aprítógépbe, majd vágjuk őket egészen finomra. (Természetesen egy éles késsel is össze lehet aprítani.)

A serpenyőben, amelyikben a hús pirult, forrósítsuk fel a vajat az olívaolajjal együtt. Tegyük rá a gombás-hagymás keveréket, sózzuk, borsozzuk, kakukkfűvel ízesítsük. Dinszteljük addig, míg a gombából kiengedett folyadék elpárolog, és picit megpirul. Keverjük bele az összeaprított, friss petrezselymet is, tegyük félre. Terítsünk ki egy darab frissentartó fóliát, majd rendezzük el rajta a sonkaszeleteket úgy, hogy picit fedjék egymást, egy akkora négyzetet képezzenek, amely befedi majd a húst. Oszlassuk el a sonkán a gombás keveréket, majd helyezzük a közepébe a bélszínt.

A fólia segítségével borítsuk be a húst a sonkával és gombás pástétommal, tekerjük bele, csomagoljuk be, majd a végeknél dugdozzuk be a sonkát. A fóliát tekerjük össze a két végén, mintha szaloncukrot csomagolnánk, majd tegyük az előkészített húst a hűtőbe 30 percre.

Melegítsük elő a sütőt 220 fokra. Enyhén lisztezett felületen nyújtsuk akkorára a leveles tésztát, hogy bele tudjuk majd csomagolni a húst. A betekert bélszínt vegyük ki a hűtőből, majd csomagoljuk a tésztába, tekerjük bele. A végeket hajtsuk vissza.

Tegyük az előkészített Wellingtont egy sütőpapírral bélelt tepsire, majd kenjük le tojással. A tészta szélét is fixáljuk a tojással, nehogy szétnyíljon sütés közben. Szórjuk meg a tetejét tengeri sóval.

A tésztát szurkáljuk meg pár helyen villával hogy a keletkező gőz távozni tudjon. Toljuk a sütőbe 40-45 percre, akkor lesz nagyjából medium rare a hús. Hagyjuk 10 percig hűlni, mielőtt szeletelnénk.

Jó étvágyat!


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
FELFEDEZŐ
A Rovatból
Magyar Péter is meglepődött a gyerekkori videóján, amin a hosszú hajú Orbán Viktor és Deutsch Tamás is feltűnik
A Tisza Párt elnökének egy 1991-es felvételt mutatott a stábja, amit állítása szerint még sosem látott. A Kossuth téren felvett jeleneten több fideszes politikus is látható.
DKA - szmo.hu
2026. március 30.



Egy olyan gyermekkori felvétel is bekerült a Magyar Péterről szóló filmbe, amelyről maga Magyar Péter sem tudott – ez derült ki abból a videóból, amit a Tisza Párt elnöke posztolt a Facebook-oldalára. Ezen azt láthatjuk, hogy a Tavaszi szél – az ébredés című film készítői mutatnak egy régi felvételt Magyar Péternek saját magáról, amin még ő is meglepődött.

Mint kiderült, a videó még 1991-ben készült, amikor a politikus még csak 10 éves volt. A felvételt az édesanyja adta át az alkotóknak. Stábja tagjai ugyan később megmutatták ezt Magyar Péternek, de arra kérték, hogy ne ossza meg a nyilvánossággal, mielőtt a film a mozikba kerül.

A képsorok a Kossuth Lajos téren készültek, de csak villanásokat mutatnak belőle a Facebook-videóban. A gyerek Magyar Péter mellett feltűnik benne a fiatal Deutsch Tamás, a hosszú hajú Kövér László és Orbán Viktor is.

„Hosszabb haja volt a miniszterelnöknek, mint a Kövérnek. Vajon most mit mondana az akkori önmagának?”

– jegyezte meg a Tisza Párt elnöke.

A videó szerint korábban még ő sem látta ezt a felvételt, amelyet a Tavaszi szél – az ébredés című filmben mutattak meg először.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
FOTÓGALÉRIA – Megmutatjuk, mi történt Hadházy Ákos Valóságellenőrző Kirándulásán Hatvanpusztán
Aki még nem tudta, most volt lehetősége eldönteni, hogy Hatvanpusztán egy luxuskastély vagy egy „mezőgazdasági üzem” épült-e”. Mintegy kétszázan keltek útra.


Hadházy Ákos vezetésével vasárnap ismét elindult a Zugló-Hatvanpuszta járat. Az időjárás ugyan nem volt tökéletes a kiránduláshoz, mégis volt látnivaló bőven, ami kárpótolta a résztvevőket a kellemetlen, hűvös körülmények között.

Ahogy a független országgyűlési képviselő ígérte: volt látnivaló bőven.

Mintegy kétszáz ember kelt útra két nagyobb busszal és autókkal, hogy bejárja a Hatvanpuszta – Golfpálya - Felcsúti vasút - Pancho Aréna útvonalat.

A golfklub ugyan zárva volt, a kisvasút pedig csak áprilisban indul, mégsem unatkoztak a program résztvevői. Ahol arra lehetőség nyílt, létráról nézhettek be a kerítések mögé, közben Hadházy Ákos osztotta meg velük a legfontosabb információkat.

„A választások előtti utolsó kirándulást szerveztük Orbánlandba.

Aki még nem tudta, most volt lehetősége eldönteni, hogy Hatvanpusztán egy luxuskastély vagy egy „mezőgazdasági üzem” épült-e”

– fogalmazott Hadházy Ákos az újabb Valóságellenőrző Kirándulás kapcsán.

A független országgyűlési képviselő a napokban a Facebook-oldalán számolt be arról, hogy szerinte „tükörsimára egyengették a Hatvanpusztára vezető közforgalmú bekötőutat”. A képviselő ezt ironikusan úgy kommentálta, hogy „épül-szépül az ország, azaz Magyarország előre megy, nem hátra”. Azt írja, a ZDF német közszolgálati televízió forgatócsoportját kísérte a helyszínre, és nem lepte meg, amit tapasztalt, mert állítása szerint „Hatvanpusztán mindig történik valami”.

A Hatvanpuszta néven emlegetett, Alcsútdoboz és Felcsút térségében található majorság az elmúlt években jelentős átépítésen esett át.

Orbán Viktor miniszterelnök korábban édesapja félkész mezőgazdasági üzemeként hivatkozott rá, ugyanakkor drónfelvételek és helyszíni beszámolók egy rezidenciaszerű épületegyüttest mutatnak, földalatti létesítményekkel.

A környéken jelentős földterületek állnak a Mészáros- és az Orbán-családhoz köthető érdekeltségek tulajdonában. A hatvanpusztai helyszín 2025 óta rendszeres tiltakozások és Hadházy Ákos által szervezett „túrák” célpontja, amelyekről több külföldi sajtóorgánum, köztük az AP hírügynökség és német televíziók is beszámoltak.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
„Orbán egy sperma” - így magyarázták el az O1G jelentését az amerikai nézőknek John Oliver műsorában
A világhírű humorista fél órán elemezte a magyar választások apropóján Orbán Viktor rendszerét. Az amerikai nézőknek azt magyarázta, Magyarország az „élő laboratórium”, ahol kipróbálták, hogyan lehet a demokráciát belülről, törvényesnek tűnő eszközökkel felszámolni.


A brit származású humorista, John Oliver legutóbbi műsorában közel fél órán át foglalkozott a magyar illiberális demokráciával. Látványos infografikákkal illusztrálta, hogyan építette le a Fidesz a demokratikus fékeket. Kitért a gerrymanderingre – a választási körzetek határainak átszabására –, amely lehetővé tette, hogy a kormánypárt a szavazatok töredékével is kétharmados többséget szerezzen.

„A Fidesz úgy rajzolta át a választási körzeteket, mintha egy részeg művész próbált volna spagettivel absztrakt festményt készíteni. Csak éppen itt a spagetti szálai pontosan úgy kanyarognak, hogy minden ellenzéki szavazat egy sötét lyukban kössön ki, míg a kormánypárti voksok valahogy mindig duplán számítanak” - jelentette ki.

Majd így folytatta: „Orbán stratégiája nem az, hogy megdöntse a rendszert, hanem hogy belülről rágja szét a tartóoszlopait.”

„Ahogy ő mondta a CPAC-en: 'A saját szabályaitok szerint kell játszanotok.' Ami az ő olvasatában annyit tesz: írd át a szabályokat úgy, hogy soha ne veszíthess.”

John Oliver az adás jelentős részét a médiaviszonyoknak szentelte. Bemutatta, hogyan vált a közmédia „copy-paste” alapú kormányzati szócsővé, és hogyan vásárolták fel a miniszterelnök szövetségesei a független sajtó nagy részét. „A magyar köztelevízióban a hírszerkesztés nem újságírás, hanem egyfajta politikai catering. A szerkesztők nem híreket keresnek, hanem készen kapják a menüt a kormánytól, és az a dolguk, hogy úgy tálalják, mintha az az egyetlen ehető dolog lenne az országban” fogalmazott.

Az adásban Oliver a magyar ellenzéki tüntetések egyik legismertebb szlogenjét, az O1G-t elemezte.

A humorista nem finomkodott: a rövidítés jelentését angolul a „sperm” szóval fordította le, pontosabban egy bejátszásban így magyarázta egy riporter, mit takar a felirat.„Igen, Orbán egy sperma. Ami feltételezem, nem is sértés, csak azt jelenti, hogy egy kicsit jobb az íze, ha ananászt eszik” - kommentálta a műsorvezető.

Majd erre építve egy sor poént fűzött fel. „Nem választhatod szét Orbán politikáját a módszereitől. Ez olyan, mintha azt mondanád: 'Ó, én nem akarok egy gyereket, én csak azt a spermiumnak nevezett dolgot akarom, ami Orbán Viktor heréiből származik.' Nem, haver! Ha azt akarod, akkor a gyereket is akarod. Mert Orbán egy sperma. Ő az az anyag, amiből az autoriter kormányzás megszületik.”

Oliver ironikusan mutatta be a felcsúti kisvasutat és a monumentális stadionépítéseket.

„Magyarország az az ország, ahol a miniszterelnök kertjének végében egy UEFA-kategóriás stadion áll, de ha bekerülsz egy állami kórházba, jobb, ha viszel magaddal saját vécépapírt, különben kénytelen leszel a Nemzeti Együttműködés Rendszerének díszpéldányaival megoldani a helyzetet” - mondta.

De felmerült az oktatás állapota is. „Orbán imád úgy beszélni a magyar családokról, mintha ő lenne a nemzet védelmező apukája. De ez az az apuka, aki hatalmas összegeket költ a saját hobbijára – a stadionokra –, miközben a gyerekei az iskolában kabátban ülnek, mert nincs fűtés, és a tanárok fele már felmondott, hogy inkább kiflisütőnek álljon.”

John Oliver felidézte a régebbi gyűlöletkampányokat is, például Soros György ellen.

„Soros György Orbán univerzumában egyszerre egy tehetetlen aggastyán és egy mindenható szupergonosz, aki egymaga irányítja a migrációt, a brüsszeli bürokráciát és valószínűleg azt is, hogy miért romlott meg a tej a hűtődben. Az egyetlen dolog, amit Soros nem tudott megállítani, az az, hogy Orbán Viktor az ő pénzén tanuljon Oxfordban. Úgy látszik, még a világuralomra törő milliárdosok is követnek el hibákat a HR-osztályon.”

Bár a műsor központi témája Magyarország volt, Oliver végső soron az amerikai nézőkhöz beszélt. Figyelmeztetett: az amerikai konzervatívok számára Orbán Viktor nem egy elrettentő példa, hanem egy követendő modell. „Orbán nem egy távoli egzotikum. Ő egy béta-teszt. Ő a bizonyíték arra, hogy ha elég türelmes vagy, és elég szisztematikusan építed le a bíróságokat és a médiát, a demokrácia nem egy robbanással ér véget, hanem egy olyan törvénnyel, amit senki nem olvasott el, de mindenki fél tőle.”

John Oliver szerint Magyarország története egy lehetséges jövő minden olyan ország számára, ahol a populista retorika fontosabbá válik a jogállamiságnál.

„Magyarország példája azt tanítja nekünk, hogy a demokrácia nem egy golyóálló mellény. Inkább olyan, mint egy díszes váza: ha naponta egy kicsit megrepeszted, egy ideig még egyben marad, de egy ponton túl már nem váza lesz, hanem csak egy rakás cserép, amit egy autokrata sepreget össze a saját nappalijában” - fogalmazott.

A teljes adás

Link másolása
KÖVESS MINKET: