PROVIDENT OTTHONI TIPPEK
A Rovatból

7 fényes megoldás sötétség idején

Ezekkel a lámpákkal te is könnyebben vészeled majd át a sötét hónapokat.

Link másolása

A Nap későn kel és korán nyugszik, december 21-ig még rövidülnek a nappalok, így otthonunkban egyre többször kell lámpát gyújtanunk, hogy mesterségesen pótoljuk a hiányzó fényt. Nem mindegy azonban, mivel és hogyan világítunk. A fényforrások kiválasztásához és elhelyezéséhez adunk most segítséget, hogy a szemedet is óvd és jól érezd magad az otthonodban akkor is, amikor kevés odakint a fény. Ha ezen kívül szeretnél még Otthoni tippekről olvasni, látogass el a Provident blogjára!

Pixabay, Cynthiart

1. Csillár

A legtöbb helyiségre igaz, hogy jó, ha van egy mennyezetre szerelt megvilágítás, ami általános fényforrásként használható. Ennek különösen akkor van jelentősége, ha többen tartózkodtok ott, vagy nagyobb volumenű tevékenységet végzel, például takarítasz vagy rendet raksz a lakásban. A csillár szóról pedig nem kell feltétlenül a nagyi régimódi, túldíszített lámpájára gondolni, léteznek nagyon dizájnos, modern mennyezeti lámpák is. Lehet magasan, a plafonra simuló lámpa, de dönthetsz úgy is, hogy belógatsz a térbe egy vagy több mutatós fényforrást. Ezt csak abban az esetben válaszd, ha elég nagy a helyiség belmagassága, és nem zavarja a lelógó lámpatest a közlekedést. Takarékosak és nagyon praktikusak azok a lámpák, amelyeknél még a fényerőt is lehet szabályozni. Így mindig az alkalomhoz tudod kiválasztani az éppen szükséges fényt és elkerülheted, hogy feleslegesen használj sok energiát.

2. Állólámpa

Bár vannak, akik még egy könyv olvasásakor is szeretik égetni a csillárt, ez se a szemednek, se a pénztárcádnak nem ideális. Az ilyen alkalmakkor jobb megoldás helyi világítást alkalmazni, mindig a konkrét igények figyelembe vételével. Erre többféle lehetőséged van. Az állólámpa ezek közül a legrugalmasabb megoldás. Ugyanis a beszereléséhez nem kell se fúró se villanyszerelő, ráadásul bármikor át tudod helyezni az otthonodban máshova, ha meggondoltad magad. Az állólámpa tehát nagy szabadságot ad. És még mutatós is, akár a kanapé mellé, akár a fotelhez vagy a szoba sarkába teszed.

Pixabay, PublicDomainImages

3. Falikar

Bár fúrás nélkül nem fogod megúszni, mint az állólámpák esetében, sokszor mégis megfelelőbb a falra szerelhető helyi világítás. Például azért, mert így helyet nyersz a lakásban, hiszen egy falilámpának csak egy kis szabad falfelületet kell keresned, az ágy fölött, a kanapénál vagy az előszobában, közlekedőben, ahol amúgy is általában kicsi a tér. Arra gondolj, hol tartózkodsz sokat egy helyben, hol van szükséged egy ilyen fali fényforrásra. A falikarok formájukkal, színükkel, stílusukkal még fali dekorációként is funkcionálhatnak. S ha nem lefelé, hanem felfelé szórják a fényt, akár még a csillárt is kiválthatod megfelelő számú és erősségű indirekt fényükkel.

4. Asztali lámpák, olvasólámpák

Ötvözik az állólámpák és falikarok előnyeit, hiszen nem helyhez kötöttek és nem is foglalnak sok helyet. Tehetsz asztali lámpát a dolgozószobában az íróasztalodra, a gyerekek játékos komódjára, a hálószobában az éjjeliszekrényekre, de még a zongora tetején is nagyon jól fog mutatni egy. Mint a többi lámpánál, úgy itt is fontos, hogy figyelj az izzó helyes kiválasztására. Tanuláshoz és egyéb szellemi munkához a hidegebb fényű izzókat javasoljuk, míg olvasáshoz, hobbi tevékenységhez jobb a szemednek – és a hangulatodnak a meleg fényű lámpa. Még tévénézéshez is érdemes égve hagyni egy kislámpát, így a szemedet is jobban kíméled.

Pixabay, Sponchia

5. Rejtett megoldások

Nem mindig akarjuk látni magát a fényforrást, van, hogy kézenfekvőbb azt elrejteni, és csupán a belőle jövő fényt élvezni. Ilyen lehet a konyhapult aljára szerelt fénycső, amely nem világít a szemünkbe, éppen csak a munkafelületre, vagy a könyvszekrénybe, gardrobszekrénybe rejtett spotlámpa, ami csak a szekrényajtó kinyitásakor világít, hogy segítsen nekünk megtalálni a keresett holmit. Vannak olyan bútorok, amelyeket már eleve beépített világítással gyártanak, ám ebben az esetben is szükséged lehet egy szakemberre a beszereléshez. Ha profira bízod, biztos lehetsz benne, hogy a végeredmény biztonságos és esztétikus is lesz, és nem lesznek látszódó vezetékek sehol.

6. Éjszakai fények és mozgásérzékelős lámpák

Kényelmes és energiatakarékos, ha egy lámpát nem neked kell fel- és lekapcsolnod, különösen akkor, ha mondjuk tele a kezed – vagy épp a vaksötét miatt nehezen találnád meg a kapcsolót. Ha nincs kedved ilyenkor percekig keresgélni a sötétben, botladozni és vígjátékba illő jeleneteket előadni, akkor nyugodtan dönthetsz a mozgásérzékelős lámpák mellett. Így hazaérve a bejárati ajtónál gyorsan megtalálod majd a lakáskulcsod, a pincébe is bátrabban mész le, és a mosdóba menet sem fogsz belerúgni semmibe az éjszaka közepén. Egy másik lehetőség az éjszakai fény, ami ugyan egész éjszaka világít, de nagyon gyengén és nagyon takarékosan. Elegendő lehet olyan helyeken, ahol tényleg csak az a cél, hogy egy pici tájékozódási pontot kapj a nagy sötétségben.

Pixabay, Queven

7. Gyertyák és hangulatvilágítások

Nem múlhat el tél gyertya nélkül, és nem otthon a lakás hangulatvilágítás nélkül. Ezért álljon a gyűjtemény végén az a csoport, amelyikkel a legtöbbet tehetsz azért, hogy a hosszú őszi és téli napokat is tudd élvezni, és ne csak szenvedj attól, hogy kevés a természetes fény. Nem kell ahhoz elmenned otthonról, hogy részed legyen valami különlegesben. Egy romantikus este a pároddal, egy egészestés olvasás a fotelben, egy relaxáló fürdő a végigdolgozott nap végén – minden alkalomhoz használhatsz megfelelő hangulatvilágítást is. Néhány egyszerű teamécses vagy egy különleges formájú gyertya a vacsoraasztalon, egy kandallófényt idéző sólámpa az ablakban, egy lávalámpa a dohányzóasztalon vagy egy egyedi kézműves fényalkotás valamelyik online karácsonyi vásárról – mind varázslatos fényes dísze lesz otthonodnak.

További Otthoni Tippekért látogass el a Provident blogjára.

Címkép: Pexels, Valeria Boltneva

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


PROVIDENT OTTHONI TIPPEK
10 praktikus tanács a gyerekszoba berendezéséhez
Új taggal bővül a család? Megunták a srácok a dekorációt? Mutatjuk, mire figyelj oda, ha barátságos és praktikus végeredményt szeretnél, amit a lurkók is imádni fognak!

Link másolása

A gyerekszoba kulcsfontosságú a kicsik életében. A saját tér egyszerre nyújt számukra biztonságot és nyugalmat, később pedig az önkifejezés és az önállóság gyakorlásának terepe lehet – utóbbi persze csak akkor, ha a szorgos édesanyák megosztják velük a takarítás kötelességét. Ezekhez azonban megfelelő alapokra lesz szükség, éppen ezért összegyűjtöttük, hogy a gyerekjátékok és a gyerekbútorok kiválasztása mellett mire érdemes még figyelni a tervezésnél:

Tágas tér

Minél nagyobb, annál jobb! A kicsik drága bútorokkal telezsúfolt szobák helyett inkább nagy, üres területekre vágynak, ahol szabadon lehet játszani és mozogni. Természetesen később bekerülhet egy íróasztal és bővülhet a ruhásszekrény, de eleinte érdemes a minimalizmus jegyében gondolkodni, ha berendezésről van szó.

Biztonság

Babaszoba esetén – akkor is, ha ez az első időszakban a saját hálószobánk – semmi sem fontosabb a balesetek megelőzésénél. A sérülések elleni küzdelem legjobb fegyverei a sarokvédők és a konnektorok biztonsági dugói. Később érdemes a biztonság kedvéért az ablakokat is külön gyerekzárral felszerelni.

Falfestés

A színek az első időszakban legyenek lágyak és megnyugtatók, mint például a pasztell árnyalatok. Később már jöhetnek az élénkebb tónusok, vagy a különböző falmatricák és falfestések, hogy a kicsik kedves figurái is felkerülhessenek a gyerekszoba falára. Akár a festék, akár a tapéta mellett döntünk, sok időt, bosszúságot és pénzt megspórolhatunk azzal, ha mosható verziót választunk belőlük, hiszen a kisebb-nagyobb baleseteknek és a gyerekek kreativitásának egy ideig képtelenség gátat szabni. Az is fontos, hogy a szobafestés környezetbarát, kíméletes alapanyaggal történjen, de ilyenkor is kötelező pár napot várni száradás után a beköltözéssel.

Burkolat

A két legfontosabb szempont itt is a gyerekek egészsége és a kiadások racionalizálása. Ezek alapján a padlószőnyeget nem tanácsolnánk senkinek, hiszen nehezen tisztítható, ráadásul könnyen allergizál. A kő keménysége, valamint hűvös és csúszós mivolta miatt kerülendő. A legjobb megoldás a strapabíró parketta vagy laminált padló.

Tárolás

Eleinte el se tudjuk képzelni, mennyire fontos a megfelelő mennyiségű tárolóhely és eszköz a picik szobájában (ezen a téren talán csak a konyha versenyezhet vele). Hihetetlen mértékben megkönnyíti az életünket, ha van elég hely a labdák, babák, kisautók, társasok, könyvek, gyurmák, legók és a többi gyerekjáték számára. Nem csak mi tudunk majd gyorsabban kitakarítani, de a gyerekek is hamarabb megtanulnak maguktól rendet rakni, ha erre megfelelő eszközök és átlátható rendszerek állnak a rendelkezésükre. A szekrények és polcok ideális kialakítása mellett a tároló ládák és a beépített fiókok is sokat segíthetnek.

Fűtés és szigetelés

A megfelelő hőmérséklet kulcsfontosságú a picik szobájában. A termosztát felcsavarás mellett (vagy helyett) ezt leginkább a megfelelő szigeteléssel érhetjük el. A már emlegetett parketta ebből a szempontból igen kiváló, a többi esetben viszont padlófűtéssel biztosíthatjuk, hogy a kicsik mezítláb rohangálva se fázzanak meg. Az ablakok megfelelő szigetelése elengedhetetlen: ellenőrizzük, és szükség esetén cseréljük le a nyílászárókat – válasszunk minél nagyobb profilvastagságú és minél több légkamrával rendelkező változatot.

Gyerekbútorok

Az idő itt sajnos nem nekünk dolgozik, így muszáj előre gondolkodnunk, ha meg akarjuk kímélni pénztárcánkat a 3-4 évente esedékes cseréktől: látványos és drága darabok helyett törekedjünk inkább strapabíró és egyszerűen bővíthető berendezések beszerzésére. Színek terén eleinte döntsünk a semleges és természetes árnyalatok mellett, elkerülve a később esedékes esztétikai vitákat a szoba tulajdonosával. Idősebb gyerekek és felújítás esetén már egyszerűbb közös döntést hozni, ám ilyenkor is muszáj időnként határozottan kiállnunk a józan ész és a praktikum mellett. Plusz tipp: az emeletes ágy nem csak a szobán osztozó tesóknak való! Kisebb lakásokban rengeteg helyet spórolhatunk egy galériás kialakítással, amit a gyerekek is imádnak.

Világítás

Az ideális világítást sem szabad elhanyagolni a gyerekszoba tervezésénél! Kisebb korban a megnyugtató éjjeli lámpának lehet inkább jelentősége, melyet ezután a megfelelő fényt adó olvasólámpa és a hangulatvilágítás vált fel. Arról viszont egyik esetben se feledkezzünk meg, hogy mindenképpen legyen egy erőteljesebb, egész szobát megvilágító mennyezeti lámpa és/vagy spotlámpa sor a helyiségben!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

PROVIDENT OTTHONI TIPPEK
Otthoni gyerekjátékok, melyeket gyerekjáték összerakni
Lassan itt a hívogató tavasz, ám az időjárás még sokszor csalóka, így a gyerekeknek továbbra sem árt, ha van mivel elfoglalni magukat a négy fal között is. Ehhez hozunk pár kreatív és filléres ötletet.

Link másolása

A gyerekek gyorsan megunják a játékokat, erre pedig rátesz a bezártság is. Ahhoz azonban, hogy változatosak legyenek a hétköznapok és a játékok, nem kell minden alkalommal méreg drága új holmikat vásárolni, hiszen némi kreativitással akár az otthon megtalálható eszközökből is szuper játékokat lehet varázsolni, benti és kinti játéknak egyaránt. Ráadásul a közös alkotás már maga is jó program és szinte mindegyik játékötlet egyénre szabható.

Saját memóriajáték

A kisgyerekek körében a rajzolás egyébként is népszerű tevékenység, de persze egy idő után könnyen unalmassá válhat. Egy memóriajáték megalkotásával azonban ezen is lehet csavarni egyet! Találjátok ki hány párból álljon a pakli, majd jöhet a különféle figurák megrajzolása. Nem kell hozzá más csak pár A4-es papír és színes ceruza vagy filcek. A legjobb, ha akad hozzá kartonpapír, hiszen úgy tartósabb lesz a végeredmény is. A cél, hogy minél jobban hasonlítson egymáshoz a két pár, majd ha elkészültek a rajzok ollóval óvatosan vágjátok ki őket és mehet is az új memóriakártyák tesztelése!

Kavicsfestés

Szinte minden gyerekszobában rejtőznek a kirándulásokról hazavitt kisebb nagyok kavicsok és kövek. Ha pedig nem, külön kavicsgyűjtő túrát is lehet tenni, majd otthon indulhat az újonnan szerzett kincsek dekorálása. A letisztított kavicsokat festékkel vagy akár filccel is lehet dekorálni, a végén érdemes védőlakkal bevonni, hogy kevésbé kopjon. A tarka kavicsok remek díszek lehetnek, de a nagyszülőknek is kedves ajándék.

Ügyességi játék a hűtőre ragasztva

Ismered azokat az ügyességi játékokat, ahol egy kis csőben kell vezetni a golyót, hogy eljusson a célba? Pár wc papír guriga és kerek mágnes segítségével te is könnyedén építhetsz ilyen pályát és indulhat is az ügyeskedés. Csak vágd félbe a gurigákat, rögzítsd a hűtő ajtóra őket enyhén egymás alá, úgy, hogy egy könnyű golyócskát pl. egy üveggolyót vagy galacsint végig lehessen rajtuk görgetni is kész is. A mágnesek és a hűtőajtó helyett bármilyen könnyen tisztítható felületre rögzítheted a gurigákat pár cellux darab segítségével is.

Készítsetek társasjátékot

Bonyolultságától függően, ezzel akár egy egész napot is el lehet tölteni. A kreativitás mellett jó hatással van a logikai gondolkozásra is. Tervezzétek meg, milyen játékot szeretnétek, mik legyenek a szabályok, majd jöhet az építés! A legegyszerűbb, ha egy pizzás dobozon festitek meg a pályát, ha van kedvetek, akkor pedig bábut is fabrikálhattok gyurmából. Az összes szabály rajtatok áll. A mezőkre kitalálhattok külön utasításokat, de akár külön kártyákat is gyárthattok hozzájuk. Ha pedig mindez megvan, indulhat is a közös családi társasozás a saját játékotokkal!

Házi ugróiskola

Esős napokon, amikor mindenki csak vágyódik ki és nincs hol levezesse a gyerek az energiáit, mentőötletként jöhet a saját ugróiskola! Nem kell hozzá más csak szigetelőszalag és egy nagyobb parketta vagy sima, ragasztható padlófelület. Itt közösen kitalálhatjátok az ugróiskola hosszát és vonalait, amit a ragasztószalaggal egyszerűen fel lehet vinni, majd ha nincs rá szükség, könnyen el is lehet távolítani. Azonban, ha emeletes házban laktok, jobb az ickázást olyan időpontra tartogatni, amikor biztosan nem riad fel rá az alsó szomszéd…


Link másolása
KÖVESS MINKET:


PROVIDENT OTTHONI TIPPEK
5 egyszerű konyhai praktika, amivel időt és pénzt spórolhatsz
Kellemetlen szagot áraszt a mosogatógép? Már a második serpenyődet dobnád ki, mert képtelen vagy levakarni az odaégett ételmaradványokat? A most következő praktikák ezekre a mindennapos problémákra is egyszerű ám nagyszerű megoldást nyújtanak!

Link másolása

1. Így tartsd tisztán a vágódeszkát

Azt hiszed, elég, ha használat után gondosan lesikálod mosogatószerrel, majd jól leöblíted? A csapból folyó víz nem elég meleg ahhoz, hogy elpusztítsa a nyers hús előkészítése során a deszkára került baktériumokat, amelyekkel a sütés-főzés során végez a magas hő. Ezért mindenképp használj fertőtlenítő hatású konyhai tisztítószert. A műanyag deszkát be is áztathatod, a fát csak permetezd be egy flakonos szerrel, majd dörgöld át. A fertőtlenítés után ne feledkezz meg az alapos öblítésről!

2. Így előzd meg, hogy elduguljon a mosogató

Soha ne önts a lefolyóba kávézaccot (megreked a szifonban), használt sütőzsiradékot (egyrészt vonzza a szennyet, másrészt kihűlve megszilárdul), maradék lisztet a gyúródeszkáról (vízzel érintkezve letapad) és főtt rizst (a víztől tovább duzzad). Kockázatot jelentenek továbbá a gyümölcsökről és zöldségekről (pl. almáról, banánról, citrusfélékről, paradicsomról) mosáskor leváló és a szifonba sodródó kis ragacsos címkék, amelyek vízben nem oldódnak fel.

3. Ezt tedd, ha rossz szag jön a mosogatógépből

A szűrő és az evőeszközkosár rendszeres tisztításával elejét veheted a problémának, mert elsősorban a felgyülemlett ételmaradék a felelős a büdösségért. A rossz szagok ellen egyaránt bevethetsz márkás gyári készítményeket és filléres, ám nem kevésbé hatásos házi szereket. Próbáld ki, hogy a program elindítása előtt a gép aljába kb. fél pohár ecetet öntesz vagy 2 tk szódabikarbónát szórsz, és a szokásosnál magasabb hőfokot állítasz be. (Egyszerre ne használj ecetet és szódabikarbónát!) A rekeszekbe tett kifacsart citromhéj remek illatosítószer.

4. Így pucold meg könnyedén a serpenyődet

Az odakozmált nemesacélt edényt csillogóra sikálhatod gombóccá gyúrt alufóliával – kíméletesebben tisztít, mint a háztartási boltban kapható acélforgács. Tapadásmentes bevonattal ellátott serpenyő esetén segít a konyhasó: tölts belőle bőven az edénybe, önts rá forró vizet és hagyd állni egy éjszakát. Másnap csak el kell öblítened.

5. Így akadályozd meg, hogy megbarnuljon az avokádó

Jártál már úgy, hogy csak egy fél avokádóra volt szükséged a drága zöldségből, és a másik fele megbarnult, mielőtt felhasználtad volna? Ezentúl úgy tedd el egy légmentesen záródó tárolódobozba, hogy a vágott felületét előzőleg megcsepegteted citromlével vagy beecseteled olívaolajjal. Az is jó megoldás, ha egy félbevágott vöröshagymát helyezel mellé.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


PROVIDENT OTTHONI TIPPEK
5+1 tipp, hogy hangulatos legyen a teraszod
Itt a tavasz, ideje eltenni mindent az erkélyről, ami nem oda való, és beköltöztetni a növényeket, a kávézó asztalkát és a jókedvet!

Link másolása

Hívják bár balkonnak, erkélynek, terasznak, az embernek szüksége van egy térre, ahol úgy tud szabadban lenni, hogy közben otthon is van egyszerre. Tudja ezt minden olyan szerencsés, akinek valaha volt terasza, de mi most senkit nem a terasz fontosságáról akarunk meggyőzni, hanem sokkal inkább arról, hogyan kell berendezni azt úgy, hogy kedvünk is legyen kiülni akár a hűvösebb tavaszi estéken is.

1. Ne használd lomtárnak!

Ezen nincs mit magyarázni, az évek óta porosodó vödör, a nem használt szobabicikli, a valamire majd jó lesz kartondoboz minden, csak nem otthonos vagy szexi. Első lépés: vegyél egy nagy levegőt, és dobd ki az összes szemetet! A legjobb, ha semmit nem kell az erkélyen tárolnod, de ha valamit mégis, egy szép láda (tetején mutatós ülőpárnával) kisebb tárgyak esetén megoldja ezt a gondot, és plusz ülőhelyként is funkcionál.

Itt a tavasz és a szép idő, ideje hát felújítanod teraszod és/vagy erkélyedet! A cikkünkben összegyűjtött tippek segíthetnek, hogyan hozd ki belőle a legtöbbet.

2. Legyél bátor!

Egy pár négyzetméteres erkélyen nyugodtan kísérletezz olyan megoldásokkal, mint a műfű, a kültéri szőnyeg, vagy egyes fa (vagy fa jellegű) járólapok. Ezek lerakhatók a régi, csúnyácska kőre is, 3-4-8 négyzetméternyi helyre nem jelentenek olyan őrületes kiadást, viszont instant módon kábé az ötszörösére növelhetik az erkélyed menőségét, hangulatát.

3. Terjeszkedj fölfelé!

Minél kisebb az erkély, annál inkább érdemes kihasználni a falakat is, és a növényekkel, dekorációval fölfelé terjeszkedni. Egyszerű polcok, egyszerű kis állványok, és egymással összepasszoló kaspók, virágládák használatával nem nagyon lehet melléfogni.

4. Legyen világosság!

A hangulaton óriásit dobhat a hangulatvilágítás, gömböcskés fényfüzérek, fellógatott mécsestartók, gyertyák. Az sem gond, ha nincs konnektor, mostanra rengeteg napelemes lámpasor, mécses, lampion kapható, ha itthon drágállod, érdemes körülnézni a német amazonon (sokszor ingyenes a szállítás 30-40 euró fölött), vagy az aliexpressen (ami még olcsóbb, csak lassabban ér ide). Ha nem konnektor, és nem napelem, akkor is lehet lógatós tartókba mécseseket tenni (ilyenkor viszont fontos, hogy maradj otthon, véletlenül se menj el anélkül, hogy elfújtad volna).

5. Legyen zöld!

A hangulatos erkély/terasz titka a sok-sok növény. Még kis helyen sem lehetetlen! Ne csak a korlátot rakd tele muskátlival, a falakra is tehetsz növényt, egy-egy formára vágott, magasabb, nem túl nagy koronájú fácska pedig behozza az egyensúlyt a formák közé. Ha nem értesz a növényekhez, ne vásárolj be ész nélkül, pláne ne egy barkácsáruházban/hiperben, mert nem lesz benne sok örömöd később. Először is tisztázd magadban, milyen tájolású az erkélyed, és mennyi napot kap telibe. Azt is, hogy mennyi időt, energiát vagy hajlandó fordítani az öntözésre.

Itt a tavasz és a szép idő, ideje hát felújítanod teraszod és/vagy erkélyedet! A cikkünkben összegyűjtött tippek segíthetnek, hogyan hozd ki belőle a legtöbbet.

Aztán menj el egy kertészetbe, és kérj tanácsot! Hidd el, megéri, ha olyan növényeket viszel haza, amik oda valók, nem fognak a nyár közepére meghalni, kiszáradni, elsenyvedni. Tapasztalataink szerint a kertészetes növények - bár valamivel drágábbak - sokkal stapabíróbbak, mint mostoha körülmények között tartott barkács/nagyáruházi társaik.

Kapcsolódó
A melegebb hónapokban szívesen „menekülsz” ki te is az erkélyedre, teraszodra, kertedbe, de még nem teljesen vagy megelégedve a berendezéssel? Jöjjenek hát a puffok, párnák, napágyak, kerti bútorok, minden, ami a kényelmes kerti pihenéshez szükséges! Összegyűjtöttünk néhány tippet azzal kapcsolatban, hogy mit érdemes beszerezned ahhoz, hogy teljes kényelemben lazíthass az otthonodban!
5+1. Bútorok és textilek

Az erkélyen jó, ha van valamilyen bútor, de légy reális. Négy négyzetméterre valószínűleg nem fog kiférni egy elfekvős sarokgarnitúra, de egy filigrán asztal két székkel igen. Ha ennél több extrára vágysz (és kicsit több helyed van), meg lehet nézni a nagy lakberáruházak kerti bútor kínálatát, és persze továbbra is óriási divat a raklap-bútor.

Az otthonos hangulathoz hozzájárul a puhaság, a puhasághoz pedig textilek kellenek. Mutatós ülőpárnák, egy egyszerű, fehér függöny (ha meg tudod oldani, hogy oldalt rögzíthető legyen, nehogy elvigye a vihar), egy jópofa terítő az asztalodra, és máris sokkal jobb lesz a hangulat. Ha nem fedett tér, azért gondolj arra, el tudod-e őket pakolni egy-két egyszerű mozdulattal, például az első pontban már említett ládába.

További tippekért látogass el a Provident Blogjára!

Link másolása
KÖVESS MINKET: