Trükkök, amikkel meghozhatod a gyerek kedvét a sulihoz
Jó, ha a nyár utolsó hetében nem csak a gyerek, hanem az egész család ráhangolódik az iskolakezdésre, ugyanis csak ártunk azzal, ha a semmiből, egyszer csak elkezdjük a gyereket az iskolakezdéssel riogatni.
Először a szülőnek kell fejben felkészülnie a hosszú nyári pihenő utáni változásra. Ha a szülő feszültségmentesen át tudja állítani magát a tanévi menetrendre, az már fél siker, mert így a gyerek sem stresszként éli majd meg a változást.
Ne a nyaralásból essen be a gyerek az iskolapadba
Mindenképpen érdemes kerülni, hogy egy nyaralásból essen be a gyerek az iskolapadba, mert a szélsőséges váltás semmiképpen sem kedvez az iskolára való ráhangolódásnak. Ahelyett, hogy a gyerekkel az "elmaradt" gyakorlást hirtelen elkezdjük bepótolni, inkább apró változásokkal vezessük rá őt a közelegő az iskolára, például kössük be közösen a füzeteket vagy rakjunk rendet együtt az íróasztal környékén.

Időben állítsuk vissza a koránkelést
Gondoljunk bele abba is, hogy ha minket felnőtteket rosszul érint, hogy ezentúl korábban kell kelni, vagy időben kell elindulni otthonról, a gyereknek milyen nyomasztó lehet, hogy egyszer csak jóval korábban ébresztik. Éppen ezért a felkelést érdemes az utolsó héten tudatosan átállítani. Ahhoz, hogy a bioritmusunkat fokozatosan vissza tudjuk állítani a koránkeléshez, arra is szükség lesz, hogy a gyerek korábban kerüljön ágyba.
Ügyeljünk a fokozatosságra: az a gyerek, aki a nyári szünetben este 11 óráig is fennmaradhatott, nem fog tudni 1-2 nap alatt visszaállni az esti 8 órás fekvéshez, így a reggeli koránkelés csak szenvedés lesz. Nagyon fontos, hogy a gyerek eleget aludjon. Az alváshiány teljesen másképpen hat a gyermekek agyára, mint a felnőttekére, károsodhat a gyerek agya, ha nem alszik eleget.
Nyári élmények átbeszélése és közös shoppingolás az utolsó héten
Közös vásárlással észrevétlenül meghozhatjuk a kedvét az iskolához. Menjünk el közösen shoppingolni, és ha megtehetjük, engedjük a gyereknek, hogy egy-egy menő ruhát ő maga választhasson.
Vásároljunk olyan füzeteket, írószereket, amin a kedvenc meseszereplői láthatók.
A nyár utolsó hete alkalmas arra is, hogy mintegy a szünet lezárásaként a gyerekekkel átbeszéljük a nyári élményeket. Készíthetünk élménynaplót úgy, hogy kinyomtatjuk a nyár legizgalmasabb élményeinek képeit, és megkérjük a gyereket, hogy a kinyomtatott fotókhoz írjon oda egy-egy szót vagy pár mondatot.

5 tipp a koránkelés visszaállításához
1.
Válassz kellemes zenét ébresztéshez, és ne a leghangosabb ébresztőhangot állítsd be. A gyerek kedvenc dala tökéletes megoldás lehet.
2.
Gyereknek és felnőttnek egyaránt nyugodt ébredésre van szükségük, ehhez érdemes inkább 10 perccel korábban kelni, mert megéri, hogy elkerüljük a felesleges összecsattanásokat. A stresszt elkerülendő számítsunk arra is, hogy tanévkezdéskor jóval többen közlekednek az utakon.
3.
Készítsük ki előző este a ruhákat - ezzel rengeteg időt lehet megspórolni. Jó, ha a gyerek nem reggel kezdi el keresgetni vagy válogatni a holmiijait.

4.
Az első pár napban készítsük el a gyerek kedvenc reggelijét, vagy olyat, amire már régóta fáj a foga. Kedveskedhetünk neki "meglepetés reggelikkel" is. Semmi baj nem történik, ha ebben a pár napban palacsintát, tejbegrízt vagy sütit kap reggelire, hogy a nap is vidámabban indulhasson. Ha tudja, hogy a kedvenc reggelije várja őt az étkezőasztalnál, talán könnyebben kipattan az ágyból.
5.
Az első időben minden apró eredményt vegyünk észre, és ne sajnáljuk a gyereket megdicsérni, ugyanakkor ne feledjük, csak a jó dicséret fejleszti a gyereket.