prcikk: „Nincs erre jobb szó, hitványul vagyok” – Balázs Péter az utolsó interjújában őszintén beszélt a betegségéről | szmo.hu
SZTÁRVILÁG
A Rovatból

„Nincs erre jobb szó, hitványul vagyok” – Balázs Péter az utolsó interjújában őszintén beszélt a betegségéről

Feleségével, Csillával 57 éven át éltek együtt, a színész hálás volt neki az ápolásért. Az utolsó időszakban már szinte a házból sem mozdult ki.


„Nincs erre jobb szó, hitványul vagyok” – vallotta magáról utolsó nagyinterjújában Balázs Péter, aki december 10-én, 82 éves korában elhunyt. A Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész halálhírét a szolnoki Szigligeti Színház közölte, melynek 14 éven át, 2007-től 2021-ig volt az igazgatója. A teátrum a művészt saját halottjának tekinti.

A színész márciusban a Blikknek őszintén beszélt arról, hogyan éli meg súlyos betegségét és a mindennapi küzdelmet. Felesége, Csilla ápolására szorult, aki 57 éven át hű társa volt.

„Számunkra természetes, hogy összetartozunk, mint ahogy az is, hogy hűséges vagyok a feleségemhez, a családomhoz, s persze a hazámhoz is. Több mint 57 esztendeje tartozunk össze, és nem lehetek elég hálás Csillának, hogy vigyáz rám. Mert sajnos már vigyázni kell rám.

Fogy az erőm, ezt napról napra érzem. Pedig még szeretnék élni, szeretném élvezni mindazt, amit a Jóistentől kaptam, de egyre kevésbé megy. Már szinte ki sem mozdulok a házunkból”

– mondta a színész.

„Miután évek óta súlyos betegséggel küzdök, korábban legalább azt tudtam válaszolni a »hogy vagy?« kérdésre, hogy »köszönöm, jól!«. Tudniillik magam sem tudtam, hogyan is állt az én nagy meccsem a kórral.

Amikor megkaptam a súlyos, rémisztő diagnózist, megijedtem. Aztán jöttek a kezelések, hallgattam, figyeltem az orvosokra”

– emlékezett vissza.

Azt is elárulta akkor, hogy egyetlen szórakozása a televízió nézése maradt. „Sajnos csak a tévénézés marad szórakozás gyanánt, de olykor már a meccseket sem tudom végignézni.”

Balázs Péter pályafutása során szerepek és szinkronok sokaságával írta be magát a magyar színjátszás történetébe. Olyan legendás sorozatokban alkotott maradandót, mint a Princ, a katona, a Bors, A fekete város vagy a Linda, de a hangját is egy ország zárta a szívébe a Mekk Elek, a Vízipók, a Süsü, a sárkány és A nagy ho-ho-horgász című rajzfilmeknek köszönhetően.

A színpadon és a képernyőn kívüli életében is a hűség és az állandóság jellemezte. Feleségével, Botár Csillával még 17 évesen, gimis szerelemként ismerkedtek meg, tavaly decemberben ünnepelték 57. házassági évfordulójukat. Két gyermekük, Bianka és Bence, valamint unokáik jelentették számára a legtöbbet. Személyiségéhez hozzátartozott a klasszikus zene iránti rajongása – autójában mindig Bach, Beethoven és Mozart szólt. Utolsó születésnapján különösen mélyen érintette, hogy egykori tanítványai sem feledkeztek meg róla. „Mélyen megérintette a lelkemet, hogy az egykori szolnoki növendékeim egymás után felhívtak és felköszöntöttek” – érzékenyült el márciusban.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Fekete-Győr Szabó Bence századosnak: Amit ön feltárt, az a NER elmúlt tizenhat évének egyik legsötétebb politikai bűncselekménye
A Momentum alapítója szerint a százados hősiessége példaértékű. A politikus szerint a hatalom koncepciós eljárásokkal próbálja megtörni az embereket. Szerinte Szabó Bence példája emlékeztet arra, hogy „az egyenruha mögött ma is ott állnak a hazájuknak tett esküjükhöz hű, bátor szakemberek, akiket nem lehet megtörni vagy kilóra megvásárolni.”
Fotó: Nagy Bogi - szmo.hu
2026. március 25.



Fekete-Győr András, a Momentum Mozgalom alapítója egy Facebook-posztban fejezte ki tiszteletét Szabó Bence századosnak, aki a Direkt36-nak beszélt a Tisza Párt elleni titkosszolgálati műveletről. A politikus több millió, változásra vágyó magyar nevében fejezte ki háláját a századosnak a „hősiességéért és a bátorságáért”.

Fekete-Győr egyetértett Szabó Bence azon kijelentésével, hogy „Egy ideális rendszerben nekem nem kellene itt ülnöm.” A Momentum politikusa szerint egy normális, jogállami keretek között működő demokratikus országban egy kiberbűnözés ellen küzdő nyomozónak nem kellene a nyilvánossághoz fordulnia a saját államapparátusának maffiamódszerei miatt. Hozzátette, hogy Magyarország ma egy olyan ország, ahol a hatalom „kicsinyes bosszúból éjszakába nyúló házkutatással, lefoglalásokkal és koncepciós gyanúsítgatásokkal” próbálja megtörni azokat, akik kiállnak az igazságért.

Fekete-Győr állítása szerint, amit Szabó Bence feltárt, az „a NER elmúlt tizenhat évének egyik legsötétebb politikai bűncselekménye”. Úgy látja, a százados leleplezte, hogyan használják fel politikai fegyverként az állami titkosszolgálatokat a legnagyobb ellenzéki párt bedöntésére. A politikus arról is írt, hogy az elmúlt tizenhat év botrányai sokak hitét elvették, de Szabó Bence példája emlékeztet arra, hogy „az egyenruha mögött ma is ott állnak a hazájuknak tett esküjükhöz hű, bátor szakemberek, akiket nem lehet megtörni vagy kilóra megvásárolni”.

A poszt végén Fekete-Győr a miniszterelnökhöz fordul, akitől azt követeli, hogy „hívja vissza a sameszait Szabó Bence századosról” és állítsa le „Rogán Antal titkosszolgálati gépezetét”. Üzent Kubatov Gábornak és a „rezsim összes Vogel Evelinjének” is, azt állítva, hogy ezt a bűncselekmény-sorozatot nem úszhatják meg, és április 12-e után a független igazságszolgáltatás előtt fogják „a saját bőrükön tapasztalni, hol lakik a magyarok istene”.

A Direkt36 oknyomozása szerint 2025-ben a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) az Alkotmányvédelmi Hivatal (AH) sürgetésére tartott házkutatást két, a Tisza Párthoz kötődő informatikusnál gyermekpornográfia gyanújával. A lefoglalt eszközökön ilyen tartalmú bizonyítékot nem találtak, viszont a cikk szerint olyan üzenetváltások kerültek elő, amelyek a Tisza Párt informatikai rendszereinek kompromittálására irányuló műveletre utaltak. A riport szerint a rendőrök úgy érzékelték, az AH befolyásolta a nyomozást.

A cikk megjelenése után Szabó Bence századosnál, az NNI kiberbűnözés elleni főosztályának nyomozójánál is házkutatást tartottak, majd hivatali visszaélés gyanújával gyanúsítottként hallgatták ki.

Szabó korábban már beadta leszerelési kérelmét. A történet politikai kontextusához tartozik, hogy a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok, köztük az AH, 2022-től a Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetiroda felügyelete alá kerültek.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
„Szétvert engem” – óriási verekedésbe keveredett a Reacher sztárja a szomszédjával
A Reacher sztárjával verekedő férfi azt állítja, ő csak a veszélyes motorozás miatt szólt rá a színészre. A dulakodás után a helyszínre rendőrök érkeztek, de letartóztatás nem történt.


Utcai harccá fajult egy családi motorozás vasárnap Nashville egyik előkelő kertvárosában, Brentwoodban, miután a Reacher-sorozat sztárja, Alan Ritchson összeverekedett a szomszédjával.

Az esetről videó is készült, amelyet a TMZ hozott nyilvánosságra.

A felvételen, amit ezen a linken nézhetsz meg, az látszik, ahogy a két férfi a színész gyerekeinek jelenlétében hevesen dulakodik egymással.

A beszámolók szerint a verekedés nem a semmiből robbant ki.

A színészhez közeli források azt állítják, Ritchsont a szomszédja, egy Ronnie Taylor nevű férfi provokálta, és kétszer is lelökte a motorjáról. A színész először megpróbált továbbhajtani a gyerekeivel, de Taylor állítólag ekkor rántotta le másodszor is a járműről, ezután szabadultak el az indulatok.

A szomszéd egészen másként emlékszik a történtekre.

Taylor szerint a színész két napon keresztül nagy sebességgel száguldozott a környéken, veszélyeztetve a helyieket. „Tényleg meglöktem, mert egyenesen felém jött a motorral” – ismerte el a férfi, aki szerint ő csupán a veszélyes motorozási szokásai miatt akarta felelősségre vonni a sztárt.

A verekedésről később azt mondta: „Szétvert engem.”

Az esetről készült videó nem a konfliktus kezdetétől rögzíti az eseményeket, így a teljes igazságot nehéz megállapítani, a felek pedig egymásnak ellentmondóan számoltak be a verekedéshez vezető okokról.

A dulakodás során Ritchson a motorjáról leesve zúzódásokat szenvedett, és az egyik ujja is könnyebben megsérült. Bár a helyszínre kihívták a rendőrséget, letartóztatás nem történt.

A színész együttműködött a hatóságokkal, majd a gyerekeivel elhagyta a helyszínt. Egyelőre nem tudni, hogy az ügynek lesz-e jogi következménye.

Alan Ritchson a Prime Video rendkívül népszerű Reacher című akciósorozatának főszereplőjeként ismert, míg Brentwood egy jómódú, családosok lakta kertváros, ahol az ehhez hasonló erőszakos jelenetek ritkaságszámba mennek.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Koncz Zsuzsa szegénységben nőtt fel, most újra a pénz miatt aggódik: nem jönne ki a nyugdíjából, ha nem dolgozna 80 évesen is
A legendás énekesnő szívszorító részleteket osztott meg gyerekkoráról, amikor 16 éves koráig fürdőszobájuk sem volt. Most, évtizedekkel később, újra a megélhetés a téma, de elmondta, mi ad neki erőt a folytatáshoz.
DM Petra - szmo.hu
2026. március 25.



Újabb magyar énekesnő rántotta le a leplet arról, milyen arcpirító nyugdíjban részesül a magyar államtól. Koncz Zsuzsa el sem tudja képzelni, hogyan élne meg a kapott összegből, ha nem tudna még ma is, 80 évesen koncertekre, fellépésekre járni.

A legendás énekesnő az Én és a pénz című podcastműsorban M. Kiss Csabával beszélgetett, és a magánéletét általában óvó művész meglepő őszinteséggel beszélt anyagi helyzetéről.

A beszélgetésben a műsorvezető felvetette, hogy több hazai zenész, köztük Nagy Feró is arról számolt be, hogy mindössze havi 70-90 ezer forintos nyugdíjból kénytelen gazdálkodni.

Amikor Koncz Zsuzsát arról kérdezték, hogy az ő járandósága átlépi-e a százezer forintos határt, határozott nemmel felelt.

Bár a pontos összeget nem árulta el, arra a felvetésre, hogy pusztán ennyiből fenntartható-e a megélhetés, egyértelmű választ adott: „Nem lehet, dehogy lehet. Az Isten kísértése lenne.”

Koncz Zsuzsa hozzátette, óriási szerencsének tartja, hogy a mai napig aktívan koncertezhet, de számára a fellépésekben már rég nem a pénz a legfontosabb. Az ad neki valódi erőt, hogy a dalain keresztül olyan mondanivalót közvetíthet, amire a közönségnek igénye van.

A beszélgetés során az is kiderült, mihez kezdene, ha megütné a főnyereményt: egy lottóötösből elsőként a nyugdíját egészítené ki, majd azonnal alapítványt hozna létre az oktatás és az orvosi ellátás támogatására, mivel szilárd meggyőződése, hogy egy ország jövője a tanításon múlik.

Az énekesnő értékrendjét nagyban formálta a gyermekkora, amelyről szintén megrendítő részleteket osztott meg.

Elmondása szerint abba a generációba tartozik, amely beleszületett a szegénységbe: már országosan ismert volt a Ki mit tud? után, amikor 16 évesen végre olyan lakásba költözhettek, ahol volt fürdőszoba.

A háború utáni ínséges időkben a szülei nem tudtak gondoskodni róla, így a nagymamája nevelte fel Pesterzsébeten, egy szerény udvari házban. A családot tragédia is sújtotta, nagypapáját egy kiskatona véletlen fegyverelsülése ölte meg.

A nehézségek ellenére Koncz Zsuzsa mégis boldog gyerekként emlékszik vissza erre az időszakra, hangsúlyozva, hogy akkoriban az anyagiaknak semmi szerepe nem volt az örömében.

Via 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Galla Miklós drámai vallomást tett: elárulta, mi történt vele valójában a kórházba kerülése előtt
A humorista végre megtörte a csendet a pletykákról, amelyek meztelen ámokfutásáról szóltak. Elmondta, hogy a valóság sokkal prózaibb és fájdalmasabb volt, és egy régóta húzódó vizsgálatot is elvégeztek rajta.
DM Petra - szmo.hu
2026. március 25.



Hat órán át feküdt a padlón tehetetlenül, miután összeesett a saját otthonában Galla Miklós. A humorista most őszintén vallott arról a drámai napról, amikor mentőt kellett hívnia magára. Galla ezzel a pletykákat is tisztázta a Borsnak adott interjújában.

„Itthon voltam, és elestem. Hat órán keresztül feküdtem a földön, nem tudtam felkelni. Én hívtam ki a mentőket, a hírek, miszerint meztelenül rohangáltam, nem igazak. Nem rohangáltam, menni sem tudtam” – szögezte le a művész, aki szerencsére már otthon lábadozik.

Jó hír, hogy a hónapok óta tartó, kínzó tünete enyhülni látszik.

„Az a borzalmas tünetem, aminek nem mondjuk ki a nevét (csuklás), jelenleg szünetel múlt szombat óta, reméljük, hogy nem is jön vissza.” A kórházi tartózkodás alatt végre a régóta halogatott vizsgálatokat is elvégezték rajta.

„Megtörtént a vastagbél tükrözésem is, ami hónapok óta húzódott. Most végre lebonyolódott, és meg tudták oldani, hogy ne fájjon.”

A vizsgálatok után most a legfontosabb kérdés maradt: szükség van-e komolyabb beavatkozásra. A döntés napokon belül megszülethet. „Aztán holnap eldöntik, hogy kell-e műtét, vagy nem. Lesz ott velem sebész, gasztroenterológus, meg még két orvos” – árulta el Galla.

A művész addig sem tétlenkedik, és láthatóan egyre jobban van. „És, ami a fő: már nem szédelgek és főleg nem esek el! Nem fekszem a földön. Étvágyam is van. Már ma is voltam bankban, meg vásárolni is. Szóval nem hagyom el magam!”

A teljes felépüléshez azonban komoly fegyelemre van szüksége.

„Kell szednem gyógyszereket, eddig is kellett, csak most történtek változások. Kell reggel is, este is. Arra most nagyon oda kell figyelnem” – mondta az új, szigorú rendről. Galla Miklós kálváriája nem most kezdődött.

Tavaly októberben arról számoltak be lapok, hogy hónapok óta tartó csuklás gyötri, ami miatt akár műtétre is szükség lehet.

A legfontosabb döntés tehát holnap születhet meg a műtét szükségességéről. Addig a humorista optimizmusa töretlen, és a mindennapi teendői mellett szigorúan betartja az orvosok által előírt új gyógyszerelési rendet, ami a teljes felépülésének záloga.

Via Bors


Link másolása
KÖVESS MINKET: