KULT
A Rovatból

Túlcsordultak a pozitív gondolatok a Kowalsky meg a Vega 15. születésnapi koncertjén

Az Aréna teljesen megtelt, a közönség teli torokból énekelt szinte minden dalt, de nem csak ez okozott hidegrázós pillanatokat.
Láng Dávid - szmo.hu
2018. február 18.


Link másolása

A Kowalsky meg a Vega volt a legelső kedvenc magyar zenekarom. 2006 végén kezdtem el a koncertjeikre járni, és 2-3 éven át szinte az összes budapesti bulijukon ott voltam, akár a már megboldogult Zöld Pardonban vagy Wigwam Rock Klubban, akár a mindössze pár száz fős befogadóképességű Menta Teraszon, vagy bárhol máshol játszottak.

Az első 3 lemez anyagát – ami akkoriban a repertoárt alkotta – máig betéve tudom, aztán a negyedik album megjelenése után fokozatosan elvesztettem a fonalat. Egyre szélesedett az érdeklődésem, már tucatnyi zenekarra jártam rendszeresen, így nehezebb volt fókuszálni.

Egy-egy nagyobb slágerük azért így is utat talált hozzám a későbbi termésből, és évente egyszer-kétszer igyekeztem elkapni őket élőben (ha máshol nem, fesztiválon), de a mai napig az életmű első harmada áll a legközelebb hozzám.

Ha bármi hiányosságot kéne kiemelnem a tegnap esti teltházas arénakoncertről, az éppen ezért az lenne, hogy pont ebből a 2003-2008 közti időszakból vették elő a legkevesebb dalt.

Az első két albumról konkrétan egy számot sem játszottak, ami mindenképp furcsa, hiszen mégiscsak 15 éves jubileumi koncert volt.

IMG_9364k

Fotók: Mervai Márk

IMG_9381kIMG_1399k

A harmadikról is alig három, a negyedikről pedig két dal került be a műsorba. Nyilván egy ekkora repertoárnál már lehetetlen minden szempontot figyelembe venni, ahogy az is biztos, hogy mindig akadna olyan, akinek pont a kedvence maradna ki.

Ugyanakkor az első lemez teljes hanyagolása tényleg fájó pont, hiszen olyan alap koncertslágerek szerepelnek rajta, mint a Fekete lepke, Többet érdemelsz, Aszfalt és fehér csík, Szabad rég, vagy a címadó Pimasz grimasz. A másodikról pedig minimum az Argó filmből ismertté vált Balul sül el, az Aki mer az nyer, vagy az Egy zsivány balladája elfért volna.

Na de ne legyünk negatívak, hiszen eleve az egész estét – ahogy magát a zenekari alapfilozófiát is – a pozitív gondolatok tematizálták.

A kivetítőn ennek jegyében minden szám előtt felvillant egy szó, olyanok, mint a szeretet, hála, megbocsátás, összetartozás, vagy megértés.IMG_1461k

IMG_9391k

Kowalsky mindig is remek frontember volt, aki nagyon érzi a közönséggel való kapcsolattartást, és erre most sem cáfolt rá. Kedvenc mondása, a "kezet fel, hangot ki, drágáim" legalább tízszer elhangzott a koncert során.

Többször megénekeltette a bő tízezres tömeget, sőt igazából kérnie sem kellett, megtették maguktól.

Elég katartikus percek voltak azok is, amikor az Egy világon át alatt ezrek kezdtek el egyszerre, külön felszólítás nélkül világítani a telefonjukkal.

Rendhagyó módon két feldolgozás is bekerült a programba. Az egyik a Mad World volt egy Timi nevű fiatal lány előadásában, a másik pedig a Human című Rag'n'Bone Man-sláger, amit a csapathoz nemrég csatlakozott billentyűs, Szebényi Dani énekelt el nagyon jól, sokoldalúságát bizonyítva ezzel. Külön vicces, hogy még külsőre is egészen hasonlít az eredeti előadóra.

Dicséretet érdemel még a háromtagú vokalista-kar, akik végig magabiztosan hozták a saját szólamaikat, valamint az egyszemélyes előzenekarként fellépő Hangácsi Márton: ő annak ellenére aratott jól érzékelhető sikert, hogy a közönség legnagyobb része minden bizonnyal most találkozott először a dalaival.

A látványra szintén nem lehetett panasz, minden szám alatt más színes animáció ment a háttérben a hatalmas kivetítőn, néhányszor pedig klipeket is beadtak, például a pár hónapja bemutatott, Magyar Honvédséggel közösen készített Tizenötmillióból egy kisfilmjét.

Bő két óra után ment le a színpadról a csapat, természetesen előtte nem maradhatott ki a pózolás és a közös képek a teltházas nézőtérrel. Tényleg bámulatos energiái voltak a tömegnek, de annyi biztos, hogy nem érdemtelenül tettek szert ekkora rajongótáborra.

Kowalsky szövegeinek mondanivalójával elég könnyű azonosulni, és valljuk be: a közhangulatot alapul véve manapság szükség is van a pozitív életszemléletre.

kowalsky_pozol

Forrás: a zenekar Facebook-oldala

IMG_1428kIMG_1433k

Zeneileg szintén nagyon együtt vannak a tagok, szóval igazából semmi meglepő nincs a népszerűségükben, minden tényező adott a sikerrecepthez.

Bónusz: amíg a zenekar a színpadon volt, többcentis hótakaró hullott le a városra. Kicsit olyan volt, mintha valami mesevilágba lépnénk ki az Arénát elhagyva.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
„Szinte mindenki kétségbe van esve, fel van háborodva” – Udvaros Dorottya távozása nagy vihart kavart a Nemzeti Színházban
„Ha egy ilyen kaliberű színművészt, mint Udvaros Dorottya, így el lehet küldeni, mire számítson mindenki más” - mondta el egy bennfentes a Blikknek.

Link másolása

Ahogy arról mi is írtunk, Udvaros Dorottya közölte, hogy a Nemzeti Színház nem újította meg a szerződését, anyagi okokra hivatkozva.

Később az intézmény azt mondta, hogy határozatlan idejű munkaszerződéssel rendelkezik, amit nem szüntettek meg. Erre reagált megint a színésznő, és újra megerősítette, hogy Vidnyánszky Attila nem újította meg a szerződését, csak azokban a darabokban fog játszani, amik még műsoron vannak.

A Blikk információja szerint a színésznő bejelentése óta temetői a hangulat a színházban.

"A társulat rémes állapotban van, szinte mindenki kétségbe van esve, illetve fel van háborodva, hiszen ha egy ilyen kaliberű színművészt, mint Udvaros Dorottya, így el lehet küldeni, mire számítson mindenki más?"

– mondta egy bennfentes a lapnak.

Sokan értetlenül figyelik, hogy külföldi rendezőket hívnak, és nem az itt dolgozó művészekre vigyáznak. Úgy tudják, hogy nagy összegeket kapnak a külföldi vendégrendezők, miközben sok, szerződésben lévő színész anyagi gondokkal küzd. Több fiatal művésznek is másodállást kellett vállalnia ahhoz, hogy meg tudjon élni - írja a portál.

Udvaros Dorottya korábban többször is felszólalt például a Színház- és Filmművészeti Egyetem modellváltása kapcsán. Korábban utalt rá, hogy ez is közrejátszhatott abban, hogy az igazgató elküldte.

A lap informátora szerint Vidnyánszky és Udvaros között egy újabb hangos vita is kipattant az előző nemzet színésze választás kapcsán. Mivel ez a színházban történt, azt többen is hallották.

A Blikk beszélt Szarvas Józseffel is, aki korábban együtt játszott a színésznővel a színház nyitóelőadásában.

"Mindig fájdalmas, amikor valaki távozik közülünk, Dorottyával pedig huszonkét éve vagyunk munkatársak, ezért megrázó volt a hír" – mondta a lapnak.

"Azt tudjuk, hogy a színház jelenleg nehéz anyagi körülmények között dolgozik, ez aggodalomra ad okot, de arról nem tudunk, hogy további művészektől is megválna a teátrum. Készülünk a következő évadra. Korábban én is többször mentem el színházból, és nem állt meg az idő" – tette hozzá.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KULT
A Rovatból
Áll a bál a Nemzeti Színházban: Udvaros Dorottya után mások is távoznak a teátrumból
Az Index szerint a tavaly novemberben súlyos balesetet szenvedett Horváth Lajos Ottó és Szász Júlia sem tér már vissza, és felmondott Barta Ágnes, Mészáros Martin, Szép Domán és Szabó Sebestyén László is.

Link másolása

Pénteken lapunk is megírta, hogy Udvaros Dorottya szerződését 22 év után nem újította meg a Nemzeti Színház, így távozik onnan. Azonban az Index információi szerint azonban nem ő az egyetlen, aki otthagyja a teátrumot.

Pénteken reagált a Nemzeti Színház is, miszerint a művésznőnek határozatlan idejű szerződése van. Később Udvaros Dorottya azonban azt mondta: pénteken volt szerződtetési tárgyalása a vezérigazgatóval, amikor is közölte, hogy nem kívánja meghosszabbítani a munkaszerződését.

A helyzetet még érdekesebbé teszi, hogy a színésznő nemrégiben kapta meg a Nemzet Színésze címet, amiről a lap úgy tájékoztat, éppen Vidnyánszky Attila hathatós támogatásával történt meg.

Az Index információi szerint

a tavaly novemberben súlyos balesetet szenvedett Horváth Lajos Ottó és Szász Júlia sem tér már vissza. Továbbá felmondott Barta Ágnes és férje, Mészáros Martin, illetve Szép Domán és Szabó Sebestyén László, illetve Farkas Dénes már korábban elhagyta a színházat.

A lap felkereste a színészeket, akik közül Barta Ágnes megerősítette a hírt, miszerint az évad végétől nem lesz már a társulat tagja. A távozók helyére nem tervez új embereket alkalmazni a színház.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Udvaros Dorottya továbbra is állítja, Vidnyánszky Attila nem hosszabbította meg a szerződését
A színésznő szerint az intézmény igazgatója anyagi okokra hivatkozva nem újította meg a szerződését. A Nemzeti Színház szerint Udvaros Dorottyának határozatlan idejű szerződése van, és azt nem mondták fel.

Link másolása

Mi is írtunk róla, hogy Udvaros Dorottya azt mondta, hogy már nem tagja a Nemzeti Színháznak, mert a szerződését nem újították meg. Az igazgató, Vidnyánszky Attila korábban az intézmény anyagi helyzetére hivatkozott.

Pénteken a Nemzeti Színház azt közölte:

„Udvaros Dorottya művésznő a Nemzeti Színház társulatának tagja, határozatlan idejű munkaszerződéssel rendelkezik, mely a mai napig nem került megszüntetésre és felmondásra”

- írta a Telex.

A színésznő gyorsan reagált a teátrum közlésére. A lap megkeresésére azt válaszolta:

„Március 22-én pénteken 11.00-kor volt szerződtetési tárgyalásom a vezérigazgató úrral, amikor is közölte, hogy nem kívánja meghosszabbítani a munkaszerződésemet. Azokra a darabokra, amik még műsoron maradnak és játszom bennük, azokra egyedi szerződést kapok majd május közepén”.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Udvaros Dorottya 22 év után távozik a Nemzeti Színházból, Vidnyánszky Attila nem hosszabbította meg a szerződését
A legfőbb érv az volt, hogy a színház nehéz anyagi helyzetben van. Udvaros azonban nem érti, hogy akkor miért kell külföldi rendezőket szerződtetni hatalmas összegekért.

Link másolása

Már nem vagyok tagja a Nemzeti Színháznak. Vidnyánszky Attila valóban nem hosszabbította meg a szerződésem – mondta Udvaros Dorottya a Magyar Hangnak adott interjújában. A direktor legfőbb érve az volt szerinte, hogy a teátrum nehéz anyagi helyzetben van.

„A kormány elvont 380 millió forintot a színháztól, és idén már nem sikerült befoltozni a költségvetésen ütött lyukakat. Elfogadom, hogy anyagi problémák vannak, de ha valóban ilyen rossz a helyzet, akkor miért kell újabb és újabb külföldi rendezőt leszerződtetni hatalmas összegekért?

A Nemzetiben már alig rendeznek magyar művészek” – mondta a színésznő a lapnak.

Udvarost megkérdezték a tavaly novemberi balesetről is, amikor a Rómeó és Júlia előadás közben Szász Júlia és Horváth Lajos Ottó lezuhantak a díszletről.

„Benne volt a levegőben, hogy valami történni fog. Korábban már kis híján történt tragédia, egy öt méter magas díszletelem kezdett el dőlni, a tetején egy színésszel, akinek végül szerencsére nem esett baja, de az eset után elszerződött a színháztól. A Rómeó és Júlia próbáin a kollégák többször is jelezték, hogy veszélyes a díszlet, mégsem történt semmi” – mondta Udvaros Dorottya.

Link másolása
KÖVESS MINKET: