KULT
A Rovatból

Sztárbox: Megint a női mérkőzés volt a legjobb, a főmérkőzés csalódást okozott

A szuperdöntő nem hozott igazán nagy izgalmakat, többnyire a papírforma érvényesült.

Link másolása

A műsorvezetők próbálták szuperdöntőhöz méltóan öltözni. Legalábbis a fiúk: Héder Barna és Szujó Zoli szmokingot öltött. Csobot Adél inkább Star Wars találkozóra készülhetett, engem legalábbis leginkább Amidala hercegnőre emlékeztetett a ruhája.

Mint megtudhattuk, a Sztárbox megváltoztatta a versenyzők életét, a kiesett bokszolók többsége ugyanis a kudarc ellenére nem hagyott fel az edzésekkel.

Az, hogy Curtis lement-e hetedszer is az edzőterembe, nem derült ki, ifjabb Schobert Norbi viszont az országos bajnoki cím megszerzését tűzte ki maga elé célul.

Mint megszokhattuk, most is megtelt a csarnok hírességekkel. Nagy Ervin Molnár Áronnak szurkolt. Barátja erejét emelte ki, mint előnyt, illetve hogy fordított alapállásban lép ringbe. Vasvári Vivien Rácz Jenőnek jött drukkolni.

Adél mikrofonvégre kapta Fekete Giorgiót is a Carson Comából, aki körülbelül olyan arcot vágott, mint akit most értesített a maffia, hogy náluk van a kedvenc csivavája, és ha nem kapnak egymillió dollárt, nemváltóműtétet végeznek rajta. Zavart viselkedését azzal magyarázta az énekes, hogy gyűlöli az erőszakot.

Jogosan merül fel a kérdés, hogy akkor miért jött el a Sztárboxra. Hát gázsiért.

Az első döntőben Berki Mazsi és Dobos Evelin lépett szorítóba. Evelin vírusos betegségen esett át a héten, ennek ellenére vállalta a megmérettetést, úgy érezte, kicsattanó formában van.

Bár Evelin jól védekezett. Mazsi kezdett energikusabban, és végig aktívabb volt, egyértelműen elvitte az első kört. A második menet kicsit szorosabb lett. Bár Mazsit változatlanul a rohamszerű sorozatok jellemezték, Evelin remek lábmunkával hárította ezeket, és voltak szép találatai. Mazsit viszont az ütések sem rengették meg.

Evelin a harmadik menet végére mintha megérkezett volna, végre sikerült beleállnia Mazsi rohamaiba, és visszatámadni. Kérdés volt, nem késő-e fordítani, hiszen eddig a meccset egyértelműen az „influenszer üzletasszony” uralta.

A fellángolás rövid volt, a negyedik menet elején Evelin olyan sorozatot kapott, hogy a mérkőzés vezető rászámolt, amit Kokó nem érzett indokoltnak. Ez azonban felpaprikázta a színésznőt, és valósággal feltámadt. Érzésem szerint ez a menet inkább az övé volt összességében. Sőt, Mazsi egy-egy találat után mintha megrogyott volna kicsit. Lehet, ha van ötödik menet, Evelin eldönthette volna a találkozót.

De hát nem volt ötödik menet, így a szuperdöntő első bajnoki övét egyértelmű pontozással Berki Mazsi kapta. Az öv mellett amúgy az összes bajnok lehetőséget kapott elindulni a Hell Boxing Kings nemzetközi sorozatán celebkategóriában, ahol a fődíj 100 ezer dollár, és a Hell Energy 15 millió forintot biztosít mindannyiuk felkészülésre.

Az előzmények után nyilván senkit nem ért meglepetésként, hogy a Carson Coma játszott a szünetben. Adél lelkesen tájékoztatott minket, hogy ez volt az együttes első tévés fellépése.

Ami jól hangzik, de persze simán jelentheti azt is, hogy eddig senki sem hívta őket.

Következett – nem, nem a nehézsúlyú meccs, hanem egy kínos Éden Hotel promó. Ez volt az a pillanat, ahol nyilvánvalóan maga Adél sem igazán tudta, kikkel beszélget, és miért. Engedelmesen felolvasta a neveket, le is írhatnám őket, de erre a kis időre fölösleges megjegyeznünk őket.

Jött a férfi nehézsúly döntője. Brasch Bence edzője, Flóris László úgy vélte, Bence fog győzni, mivel ő bokszolóvá vált az elmúlt hónapokban, míg Árpa csak egy szimpatikus ember. A Vígszínház színésze már látta maga előtt, hogy rárakják az övet. Árpa Attila viszont arról beszélt: erőt ad neki, hogy papíron Bence az esélyesebb.

A két színész óvatosan kezdte, nem rohantak egymásnak, mint ahogy más mérkőzéseken megszokhattuk a Sztárboxban. Az első menet megfelelt az előzetes elvárásoknak. Brasch Bence többet talált, Attila több olyan ütést kapott, ami megviselte, és az ereje is hamar fogyni kezdett.

Bence remekül kihasználta, hogy magasabb, így távolról kóstolgathatta ellenfelét, akinek muszáj volt közel kerülnie, ha akart valamit. A második menet közepén Attila le is ült, de a számolás után még folytathatta a küzdelmet. Azonban némi hadakozás után egy megrendítő csapás után Árpa majdnem kiszédült a ringből, és Gábris Bulcsú úgy ítélte, nincs értelme tovább erőltetni.

Manuel következett a folytatásban.

Kicsit csodálom, hogy még nem engedte el a kezét a csatorna, a plágiumvádaktól a lopásig annyi minden felmerült körülötte, énekelni különösebben nem tud, és biztos találnának a helyére eladható celebeket.

Amúgy egy dalpremier tanúi lehettünk.

A szuperdöntő utolsó, fő bunyója Molnár Áron és Rácz Jenő összecsapása lett. Nem csoda, hiszen a női meccsnél azért Evelin betegsége előrevetítette, mi várható, Árpa Attila és Brasch Bence között is nagy meglepetésnek kellett volna történnie, hogy más legyen a kimenet. A férfiak középsúlyú mérkőzése volt a legnyitottabb mérkőzés, ráadásul az Istenes Bencével előadott szappanopera jóvoltából Rácz Jenő a mezőny egyik legnépszerűbb versenyzőjévé vált.

Molnár Áron nem bízott semmit a véletlenre, elkezdte osztani a pofonokat, olyannyira, hogy Rácz Jenő már az első menet felénél padlóra került, és számolni kellett rá, pár pillanattal később pedig berepült a törölköző is. Molnár Áron ütőerejét mutatja, hogy lényegében két-három ütéssel eldöntötte a mérkőzést. Jenő utólag úgy nyilatkozott, ő fejben már kicsit elengedte a dolgot, ellenfele mentálisan jobban bírta.

Tulajdonképpen ezen az estén is a nők mérkőzése volt a legjobb, jövőre érdemes lenne megfontolni, több súlycsoportot indítani a hölgyeknél. A szuperdöntő kicsit antiklimatikusra sikerült, egyik mérkőzésre sem lehet mondani, hogy különösebben kiegyenlített lett volna, a csúcsmérkőzés pedig összesen fél menetig tartott.

Még megnyugtattak, hogy jövőre is lesz Sztárbox. Azt viszont most sem tudtuk meg, micsoda Pakpak. És még csak le sem ütötte senki.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
Meghalt Tompos Kátya
A színésznő hosszan tartó betegség után, 41 éves korában halt meg péntek hajnalban.

Link másolása

Hosszan tartó betegség után, 41 évesen, péntek hajnalban elhunyt Tompos Kátya Jászai Mari- és Junior Prima díjas színművész, énekes - tudatta a család és Tompos Kátya menedzsmentje az MTI-vel pénteken.

„Mély fájdalommal tudatjuk veletek, hogy hosszan tartó betegség után Tompos Kátya Jászai Mari és Junior Prima-díjas színésznő, énekesnő ma hajnalban elhunyt, békésen távozott családja körében. Nagyon sokat jelentett számára, hogy betegsége hírére az ország egy emberként mozdult meg és fejezte ki támogatását valamilyen formában, ez a szeretet erőt adott neki és reménnyel töltötte ki utolsó heteit.”

Tompos Kátya 1983. március 13-án született Budapesten. Édesanyja orosz származású. Gimnazista korában néhány évig Földessy Margit stúdiójába járt. 2001 és 2005 között a Színház és Filmművészeti Egyetem operett-musical szakán tanult. 2004-ben Edith Piaf Mylord című dalával megnyerte a színművészeti egyetem dalversenyét. Az egyetem elvégzése után 2005-2007-ben a József Attila Színház tagja volt, majd 2007-2008-ban a Bárka Színházban szerepelt. 2008 és 2018 között a Nemzeti Színház tagja volt. Országos ismeretségre tett szert a Vacka Rádió folytatásos mese hangjáték főszerepével.

Énekes szerepei is különösen figyelemreméltóak. Fellépett többek között Goran Bregoviccsal, a Budapest Klezmer Banddel, Hrutka Róberttel, valamint a Söndörgő zenekarral Indiában is. 2013 novemberében Keresztül Európán címmel jelent meg első szólólemeze, amely varázslatos zenei utazás Angliától Oroszországig, angol, francia, bolgár, magyar és orosz nyelven énekelt dalok.

Tompos Kátya több filmben is főszerepet játszott, látható volt a Valami Amerika 2-ben (2008), Poligamyban (2009), a Köntörfalakban (2010), Nőm, nejem, csajomban (2012), Coming outban (2013), Valami Amerika 3-ban (2018) vagy például a Most van most című filmben (2019).

Munkásságát 2005-ben Máthé Erzsi-díjjal ismerték el. 2007-ben a Bárka Színházban a legjobb színésznő közönségdíját nyerte el. 2009-ben Gundel Művészeti Díjjal, 2010-ben Junior Prima Díjjal tüntették ki. 2014-ben Jászai Mari-díjat kapott. 2019-ben átvehette a Vidor fesztivál legjobb női szereplőjének díját a Varsói melódia címszerepéért.

Tompos Kátya külföldi gyógykezelésének finanszírozására gyűjtést, jótékonysági aukciót, koncertet, gálaestet is szerveztek, az összegyűlt összeg sorsáról később intézkednek.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

KULT
A Rovatból
„Soha nem volt ilyen hangos a csend” – szívszorító sorokkal búcsúzott Tompos Kátyától Hrutka Róbert
A zenész nemrég még a színésznő gyógykezelésre gyűjtött pénzt. Péntek reggel szomorúan búcsúzott barátjától a Facebookon.

Link másolása

Néhány napja még a gyűjtést szervezte Tompos Kátya gyógykezelésére Hrutka Róbert, péntek reggel azonban megdöbbenve búcsúzott a néhány órával korábban elhunyt színésznőtől.

„Csak állok elveszve, mint egy kihalt megállóban és te észrevétlen felszálltál arra a bizonyos holdjáratra. Soha nem volt ilyen hangos a csend. Köszönöm, hogy a barátod lehettem!”

– írta zenész a Facebookon.

A színésznő 41 éves korában, hosszan tartó betegség után halt meg péntek hajnalban. A Jászai Mari és Junior Prima-díjas színésznő, énekesnő több filmben is főszerepet játszott, látható volt a Valami Amerika 2-ben (2008), Poligamyban (2009), a Köntörfalakban (2010), Nőm, nejem, csajomban (2012), Coming outban (2013), Valami Amerika 3-ban (2018) vagy például a Most van most című filmben (2019).

A zenész teljes posztját itt lehet elolvasni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Azahriah menedzsere: Megcsináltuk, bazmeg! - Tóth Gergő szerint egyáltalán nem volt biztos, hogy nem lesz bukás a Puskás
Tavaly még le akarták beszélni őket az arénakoncertről. A menedzser úgy érzi, végül megmutatták, hogy nekünk, magyaroknak sem kell szégyenkeznünk.

Link másolása

Azahriah menedzsere, Tóth Gergely egy hosszú Facebook-posztban mondott köszönetet a múlt hétvégi, három Puskás-stadiont megtöltő koncertsorozat után.

Tóth szerint hatalmas élmény volt részt venni ebben a projektben és olvasni a rengeteg köszönő üzenetet.

„Rengeteg jó szándékú, tisztességes emberrel dolgoztunk együtt, és nem kellett ügyeskedni, feketézni, mutyizni. Erre nagyon büszke vagyok. Nagyon szépen köszönöm mindenkinek”

– írta Tóth, de felidézte azt is, amikor komoly akadályba ütköztek.

2023 januárjában Orbán Balázs, a Puskás Aréna programszervezője a stadionkoncert ötletére azt mondta:

„Ezt felejtsétek el.”

Akkoriban a legnépszerűbb hazai zenekarok is csak 20-30 ezer embert vonzottak, és mint Tóth írta:

„Azért beszélt le minket segítőkészen, mert kb. 30-35 ezer embernél van a kiadások nullpontja. Ha csak 5000 emberrel kevesebb vásárol jegyet, az már akkora veszteség, amit nehéz kitermelni.”

Azahriah azonban sorra hódította meg a helyszíneket: a MONYO Landből a Parkba, a Parkból a Szigetre, a Szigetről a Papp Lászlóba menetelt. A Puskás Arénát viszont még mindig nem merték bevállalni, inkább a Groupama Arénát szemelték ki köztes megoldásként. Végül a Broadway szervezői beszélték rá őket a stadionkoncertre.

„Sosem felejtem a gyomorgörcsöt, amikor élesítettük a Puskás Facebook-eseményt. Aztán azt sem, amikor összeomlott a jegyrendszer, és az eufóriát sem, amikor elment az összes jegy az első és a második koncertre is egy-egy nap alatt. A harmadik koncertnél viszont már inkább a felelősségérzet dominált bennem. Éreztem, hogy átléptünk egy határt”

– emlékezett vissza Tóth Gergely.

Hangsúlyozta, hogy magyar előadó soha nem adott el ennyi jegyet korábban.

„Azi és mi is a lehető legnagyobb show-t szerettük volna megcsinálni. Méltók akartunk lenni a történelmi pillanathoz. Szerettük volna, ha ez a fantasztikus közönség büszke lehessen arra, hogy ez egy olyan magyar produkció, amely a nemzetközi színtéren is megállná a helyét.”

Tóth hosszasan köszönetet mondott a produkcióban résztvevőknek:

„Úgy érzem, megmutattuk, hogy nekünk, magyaroknak sem kell szégyenkeznünk. A legtöbb komment világszínvonalúnak nevezte a műsort, és ez az egész csapatnak nagyon jólesik. Ezért dolgoztunk – és nem tudnék olyan embert mondani, aki ne pörgött volna 100%-on.”

Végül külön köszönetet mondott Azahriah-nak:

„Szeretlek. Megcsináltuk, b*zmeg!”

– írta, és külön megköszönte, hogy Azahriah az utolsó napon a koncert végét a Supermanagement nemrég elhunyt társalapítójának, Ferich Balázsnak ajánlotta.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Jó hír! Összegyűlt a pénz Tompos Kátya gyógykezelésére a jótékonysági gálán
„Nemcsak erre a gyógykezelésre gyűlt össze, hanem lehet, hogy még egy olyan drágább kezelésre is, amiről nem is álmodtunk” – mondta a gála szervezője, Hrutka Róbert.

Link másolása

Május 25-én volt az a jótékonysági gála a Szegedi Nemzeti Színházban, ahol pénzt gyűjtöttek Tompos Kátya gyógykezelésére. A színésznőről a minap derült ki a nagyközönség számára, hogy ritka, daganatos betegséggel küzd.

A 24.hu szerint

a gálán közel 700 ember vett részt, és ezzel sikerült is összegyűjteni azt az összeget, amely a kezeléshez szükséges.

„Nemcsak erre a gyógykezelésre gyűlt össze, hanem lehet, hogy még egy olyan drágább kezelésre is, amiről nem is álmodtunk” – mondta a gála szervezője, Hrutka Róbert.

A zenész elmondta, hogy Tompos Kátya jelenleg immunterápiát kap, ami nagyon megviseli a szervezetét.


Link másolása
KÖVESS MINKET: