KULT
A Rovatból

Szívesen kimanifesztálnám PSG Oglit – Megnéztük a Dancing With The Stars első adását

A Dancing With The Stars legnagyobb hibája, hogy egyetlen értéket ismer: az eladhatóságot. Törőcsik Franciska, Whisperton és Mihályfi Luca a legjobbak, de Vomberg Frigyes is kellemes meglepetést okozott.


A Dancing With the Stars a világ legjobb tévéműsora lehetne. A versenytánc az a műfaj – a műkorcsolyához hasonlóan – amit sokan szívesen néznek, valamennyire kapcsolódni is tudnak hozzá, hiszen szoktak táncolni, páran akár táncleckéket is vettek már életükben.

A tánc ráadásul a kommersz szórakoztatásnak és a magas művészetnek az a határmezsgyéje, ami alkalmas arra, hogy minden rétegből megtalálja a rajongóit. És amíg teszem azt egy éneklős tehetségkutatóban lehet alibizni – kicsit hamis, de mekkora egyéniség, kezdő még, de van benne perspektíva, annyira rossz, hogy már jó – a táncban sokkal kevésbé: vagy kijön a lépésszám, vagy nem. Vagy kiemeled a partnert, vagy elejted. Sokkal kisebb terep jut a szubjektív megítélésnek.

A mellébeszélést nehezíti a formátum egyik fő eleme is, hogy a párok egyik tagja profi táncos, ami önmagában is garancia lehetne az igényes, szakmai hozzáálláshoz.

Szerintem a zsűri is rendben van. Juronics Tamás nem kérdés, Szente Vajk pedig függetlenül attól, ki mennyire szereti, kétségtelenül a mai magyar zenésszínház egyik meghatározó szereplője. Szakmaiság szempontjából talán Ördög Nóra a leggyengébb láncszem, de mivel neki is van táncos múltja, érdemben tud hozzászólni a témához. Sokkal inkább védhető, mint amikor Lakatos Márk értékelte profi énekesek és színészek produkcióját a Sztárban sztár című műsorban.

Ezek után tényleg nincs más feladata a csatornának, mint megfelelően összeválogatott, színvonalas ám de népszerű arcokat felkérni versenyzőnek, és köré tenni azt a profi showt, ami egy ekkora kereskedelmi csatornának rutin feladat.

A Dancing With the Stars tehát a világ legjobb tévéműsora lehetne, és hogy miért mégsem az, az összefogható egyetlen képpel.

A világ semmilyen tévéjének semmilyen műsorában nem szabadna előfordulnia annak, hogy Törőcsik Franciska mellé egyenrangú félként oda állítanak egy PSG Oglit (alias Papp Olivért).

Franciska a generációnk egyik legtehetségesebb színésznője, Ogli érdeme annyi, hogy átjön a képernyőn, mekkora tahó. Az üzenet egyértelmű: nem számít, milyen ember vagy, mit tettél le az asztalra, ha el tudunk adni, jöhetsz.

Ki mennyi nézőt hoz, annyit is ér.

Tévedés ne essék, eszem ágában sincs Franciskát hibáztatni, amiért mindezek ellenére szerepel ebben a műsorban. Bármennyire csodás színész, szüksége van a képernyőidőre, hogy megismerjék, szüksége van az imázsépítésre – hogy megmutassa, nem csak remek színész de tehetségesen táncol is –, és ne legyünk álszentek, nyilván szüksége van a gázsira is, amit ezért a szereplésért kap.

Franciska ugyanúgy áldozat ebben, mint a nézők, legfőképp azok a fiatalok, akiknek az lesz az életcélja, hogy olyanok legyenek, mint a Kőgazdag fiatalok.

Na és rögtön itt a másik húzás, a Lagzi Lajcsi-sztori. Az, hogy Südi Iringó visszatér a képernyőre, igazán örömteli. Az már egy más kérdés, miért tartotta jó ötletnek a TV2 felkérni Lagzi Lajcsit Iringó mellé, és ha már felkérte, miért nem tisztázta jó előre, hogy a hatóságok mit szólnak hozzá.

Félreértés ne essék, összességében én bírom Lajcsit, és az általa elkövetett bűntett az a kategória, amire azt mondom, ha kellő megbánást tanúsít, adjunk neki még egy esélyt.

Egyébként is úgy gondolom, a magyar társadalomnak végre tisztességesen ki kéne beszélnie a cancel culture témáját és valahogy megegyezésre jutni, mi az a bűn, ami után nincs irgalom és nem hasraütésszerűen szelektálni.

A nézőknek feltálalt sztori szerint a házi őrizetben tengődő Lajcsi nem kapta meg az engedélyt a tévés szereplésre, ezért a felkészülési időszak közepén kellett lecserélni. Nehéz elhinni, hogy nem akadt a TV2 környékén egy jogász, aki felvilágosította volna a producereket, hogy milyen hosszú egy ilyen engedélyezési eljárás és mennyi esély van a pozitív elbírálásra. Szóval az egésznek van egy kis műbalhé szaga.

Azt sejtem, a csatornának hosszútávú tervei vannak Lajcsival, ezért minden alkalmat megragadnak, hogy felvillantsák különböző műsorokban, és teszteljék, mennyire kap a szívéhez a nagyérdemű, ha meglátja.

A műsor meglehetősen kellemetlen bakival indult, Juronics Tamás mikrofonjával lehetett valami, alig lehetett hallani, amit beszél. Talán benyomva maradt a mute a sávján. Szerencsére a következő körre, amikor legközelebb megszólalt a zsűri, elhárították a hibát.

A DWTS első adásának kötelező eleme a kis videó, amiben megmutatják, hogy találkoztak a kezdetek kezdetén a táncpartnerek. Elvileg meglepetés volt nekik is, de érdekes módon mindenki azt a partner kapta, akit szeretett volna.

Na jó, egyedül Szőke Zsuzsa nem, a nagyszerű táncosnő mosolya nem volt teljesen őszinte, amikor rájött, hogy PSG Ogli jutott neki. Akik követik a műsort emlékezhetnek, hogy tavaly Zsuzsa az első fordulóban esett ki Simon Kornél oldalán, drukkoltam, hogy idén olyan partnert kapjon, akivel tovább jut. A hölgy igazi profiként felvette a pókerarcot és megpróbálta kihozni a szituációból amit lehet.

A műsorban túl sok változás nem történt tavaly óta, annyi, hogy a reklámszünetekben a TV2 honlapján látható háttérbeszélgetéseket immár nem Gelencsér Timi készíti – aki átigazolt az RTL-re és a novemberben induló Hell Boxing Kings műsorvezetője lesz –, hanem Lissák Laura, akit ennek megfelelően idén hiába is keresnénk a táncparketten. A műsorvezetők ugyanúgy Lékai-Kiss Ramóna és Stohl András maradt.

Az est szava a „bemanifesztáltam”, legalább háromszor-négyszer elhangzott különböző szereplők szájából.

A végén már gyanakodni kezdtem, hogy ez valami ravasz termékelhelyezés, de nem tudom elképzelni azt a csapnivaló marketingest, aki ilyen nevet ad bármilyen terméknek.

Szabó Zsófi például „bemanifesztálta” Andrei Mangrát, ami azt jelenti, nagyon erősen arra gondot, hogy ő legyen a partnere. És lőn. Zsófi 10 év után tért vissza a TV2-re, az energikus tangójuk elég jól megadta a műsor alaphangját. A hosszú asztalt látva én kicsit azt vártam, megjelenik George Berger a Hairből és szétrobbantja a bulit, de erre nem került sor.

A zsűri megfogadta, hogy szigorúan fog pontozni, ezért „csak” 22 pontot adtak a nyitó produkcióra. A műsor elején a műsorvezető megkérdezte a zsűrit, mit várnak, amire Ördög Nóra azt felelte:

„Azt várom, hogy látok valamit, és az menjen végig a testemen”.

Rögtön az jutott eszembe, hogy ez mondjuk akár egy láncfűrész is lehetne, de végül is Halloween előtt néhány nappal ez nem probléma.

Kucsera Gábor és Stana Alexandra szambájának azt a címet adnám: Dorothy megolajozta a bádogembert, de túl sokat vár tőle az első randin. Gábor mozgása meglehetősen darabos még, bár kétségtelen előnye nagy testi ereje, én egy kislányt sem biztos, hogy fel tudnék így emelni, ahogy ő felkapta Szandrát, arról nem is beszélve, hogy legkésőbb a második pörgésnél elejteném és elterülnék a földön.

A zsűri megdicsérte, hogy nem spórolták ki a lépéseket, de így is csak 18 pontra értékelték.

Sok éve írok tévéműsorokról, de egészen mostanáig sikerült megúsznom, hogy foglalkoznom kelljen Kamarás Norbival vagyis Éjjel-Nappal Lalival. Amennyit itt-ott elkaptam belőle különböző műsorokban, sosem éreztem, hogy szeretnék többet látni, sőt.

Szerencsére Norbi az első percekben meggyőzött róla, hogy előzetes benyomásaim helyesek voltak: ha nem is annyira bunkó, mint Ogli, azért ráférne egy gyorstalpaló kurzus Görög Ibolyánál. Norbi partnere az a Sebesi Daniella, akit a korábbi évadokban háttértáncosként láthattunk a Dancingben. Norbi első kérdése mi volt?

„De azért tudsz táncolni?”

Én ennél a mondatnál hagytam volna faképnél (de gondolom Daniellát kötötte a szerződése).

Norbinak meglehetősen meggyűlt a baja azzal a koncepcióval, hogy nem egyedül áll majd a színpadon, hanem lesz egy partnere, akire ráadásul – most kapaszkodjatok meg – oda kell figyelnie. Jive-ot táncoltak, és el kell ismernem, hogy Norbi Kucseránál azért valamivel higanyosabban mozgott. Vajk szóvá tette, hogy Norbinak többet kéne foglalkoznia a partnerével Nóra pedig keveselte a „rugót” a mozgásban. De a 20 pont arra elég volt, hogy ne az utolsó helyre kerüljenek.

x
Hosszú Katinkáról
kiderült, hogy imád lőni, úgyhogy óvatosan fogok fogalmazni. Suti Andrással egy meglehetősen bizarr jelenetet vázoltak fel: András úgy ég a vágytól, hogy megtáncoltassa Katinkát, hogy a női öltözőbe is utána megy, ami lássuk be, elég krípi. A Flashdance Maniac című betétdalára quick steppeltek. A zsűri nem győzte feldicsérni Katinkát, az üzenet körülbelül az volt, hogy micsoda istennő miközben annyira emberi, és ennek megfelelően emberi pontszámokat adtak neki, csupa 7-est.

Mihályfi Luca és Hegyes Berci salsája az est egyik legszínvonalasabb előadása volt, Szente Vajk odáig ment, hogy szerinte Luca a műsor egyik esélyese.

Ugyanez nem mondható el Szőke Zsuzsáról és PSG Ogliról. Zsuzsa igyekezett olyan koreográfiát összeállítani, hogy Oglinak minél kevesebb dolga legyen, de a Tik-tokernek így is sikerült elejtenie a végén táncpartnerét, aki igazi profiként rendületlen mosollyal csinálta végig a produkciót.

Persze ez az a mosoly, amit akkor szoktak a hölgyek felvillantani, amikor a részeg nagybácsi duruzsol a fülükbe a lagziban, és a csaj azon parázik, hogyan ússza meg taperolás és botrány nélkül.

Juronics Tamás el is mondta, hogy a táncban magabiztosság helyett először alázat kell, és az is segít, ha a versenyző nem néz fel a haverjaira tánc közben. Oglin nem nagyon látszott, hogy bármit felfogott volna az iróniából, elégedetten vonult le a táncparkettről. Még a 15 pont sem ültette el benne a gyanút, hogy talán valamit elszúrt.

Törőcsik Franciska és Baranya Dávid következett, akik egy zöldellő réten adtak találkozót egymásnak, és némi erőlködés után megfejtették, hogy ők bizony már dolgoztak együtt a Hogyan tudnék élni nélküled forgatásán. Nekem kicsit sántított ez a bizonytalankodás. A nyáron összefutottam Franciskával és simán emlékezett, hogy 3-4 éve készítettem vele telefonos interjút. Ezek után nem hiszem, hogy ne emlékezne tökéletesen Dávidra, akivel nem olyan rég együtt forgatott.

A slowfoxuk viszont nagyon szépre sikerült, én egész biztosan szurkolni fogok nekik.

Az idei évad egyik sötét lova Whisperton, aki a Tik-tok talán legnépszerűbb hazai sztárja, de én sem nagyon jegyeztem eddig. Amikor a gyerekeim elmagyarázták, ki ő, rájöttem, hogy láttam már videóját, de nem értettem, mitől olyan felkapott.

Hamar kiderült, hogy nagyon is helye van a Dancingben. Mint kiderült, Ton (ahogy mindenki szólítja) évekig balettozott. Ami azt jelenti, hogy más minőséget képvisel a műsorban, mint a többiek, és ez meg is látszott. Tóth Katicával valami egészen csodálatos koreográfiát mutattak be.

Juronics Tamás úgy vélte, nem is lehet ugyanolyan mércével pontozni őket, mint a többieket, akik közül sokan még most csodálkoztak rá, hogy van kezük-lábuk. Ezzel együtt az eset legmagasabb pontszámát kapták a zsűritől, 25 pontot.

Zavarba ejtő Tóth Gabi és Papp Máté szerepeltetése a műsorban. Gabi már szerepelt táncos műsorban, mégpedig igen jól. Máté viszont nem profi versenytáncos, hanem néptáncos, akinek külön órákat kellett vennie kollégáktól ahhoz, hogy a párosuk kvázi profijaként szerepelhessen. Valljuk be, értelmesebb lett volna őt is celebként szerepeltetni egy profi versenytáncos partnereként.

Szóval az egész rém erőltetett, ilyen az, amikor gombhoz keresik a kabátot.

Nem is lett igazán jó a rumbájuk, és az egész szereplésüket átitatta az önsajnálat, ami Tóth Gabitól amúgy sem áll távol.

Bár érteni vélem, hogy a TV2 úgy gondolta, lehúz még egy bőrt a tavalyi év legnagyobb celebválásáról, de míg a táncban a szerelmet megtaláló Krausz Gábor egyértelműen pozitív hősként jelent meg a közönség szemében, Gabinál ez nem fog működni.

Külön pikantériája a dolognak, hogy Mikes Anna idén már nem vállalta a szereplést, amit ő azzal indokolt, hogy úgy érzi, a részvétele nem a táncról szólna, hanem a bulvárról. Nem csodálkoznék, ha a döntésében szerepet játszott volna Tóth Gabi szereplése is.

A zsűri sem volt elájulva Gabiék táncától, különösen Szente Vajk fogalmazott markánsan. 20 pontot ért a szerelmes szenvelgés.

Sokáig titkolták, ki lesz Lagzi Lajcsi helyett Südi Iringó partnere. Tekintve, hogy nagy meglepetést ígértek, valami Lajcsihoz hasonló nagyon ismert névre számítottam. Ehhez képest Vomberg Frigyes némileg csalódást jelentett. Nem tudom, hogy a Séfek séfje nézőit kivéve ismeri-e bárki a nevét, nem az a tipikus celeb. Ő egy profi szakács, aki van annyira képernyőképes, hogy beférjen egy főzős tévéműsorba. Lehet, ez most megváltozik, mert az idei mezőnynek tagadhatatlanul az egyik legszimpatikusabb versenyzője, aki kicsit nagypapás modorával példát mutatott alázatból és profi hozzáállásból. Bármennyire is megszokta, hogy a konyhában parancsolgat, maximálisan elismerte, hogy most Iringó a szakember és mindenben rábízta magát. 22 pontot bécsikeringőztek össze.

Hátra volt még a szavazás. A végén a zsűri Hosszú Katinkát mentette meg a veszélyzónából, a nézők Tóth Gabiékat, így Daniella és Norbi számára ért véget a műsor. Szőke Zsuzsa továbbjutásának örülök, bár szívem szerint Psg Oglit szívesen kimanifesztálnám a műsorból.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
Teljesen átalakul az RTL műsorrendje júniustól – mutatjuk, hogyan újít a csatorna
Régi kedvencek búcsúznak, helyükre új szórakoztató műsorok és meglepetések érkeznek a képernyőre.


Hamarosan véget ér az RTL tavaszi műsorrendje, és a csatorna több változással is készül a nyári időszakra, írja a sorozatwiki.hu. Júniustól régi kedvencek búcsúznak, és új műsorok érkeznek a képernyőre.

A május 5-én indult Határtalan szerelem péntek este zárul le, akárcsak A mi kis falunk ismétlései, amelyek 21 óra körül voltak láthatók. Ezzel együtt lezárul a csatorna tavaszi műsorrendje is, így jövő héttől több műsor is új időpontban lesz látható.

A Fókusz marad a megszokott időpontban, minden hétköznap 18:55-kor kezdődik.

Hétfőtől viszont visszatér a The Floor, amely minden hétköznap este 20 órától lesz látható Szujó Zoltán műsorvezetésével.

Újdonsággal is készül a csatorna: június 2-án indul Ingatlanvadászokcímmel egy új reality, amelynek Fördős Zé lesz a házigazdája. A műsort hétköznap esténként 21:15-től vetítik. Emiatt az RTL Híradó – Késő esti kiadása is korábban, 22:35-kor fog kezdődni.

A hétvégi műsorstruktúra kevésbé változik: a Fókusz Plusz továbbra is szombatonként 19 órától látható, vasárnap pedig marad a Házon kívül 18:50-es kezdése. Ezután 20 órától A renitens eddig nem vetített részei kerülnek képernyőre, Gáspár Kata főszereplésével.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KULT
A Rovatból
Allergiás a lovakra, szerinte a széles csípője az egyetlen fizikai hibája, és újra filmrendezésre készül – 45 érdekesség a 95 éves Clint Eastwoodról
Kígyókat gyűjtött, egyszer repülővel a Csendes-óceánba zuhant, benzinkutasként dolgozott, az emberekben pedig a rasszizmust utálja a legjobban, avagy minden amit nem tudtál Clintről.


Ma 95 éves Clint Eastwood, négyszeres Oscar- és háromszoros Golden Globe-díjas filmrendező, színész és producer. Ennek apropóján összegyűjtöttünk 45 érdekességet róla. Mutatjuk is:

1. Angol, skót, ír, valamint kisebb mértékben német, holland és walesi ősökkel rendelkezik.

2. Gyerekként kígyókat gyűjtött, volt idő, amikor 13 kígyója is volt egyszerre.

3. A hadseregben szolgálat közben a felettesei felajánlották neki, hogy kiképzik tisztnek, mert szerintük megfelelő hozzá a megjelenése. Eastwood azonban beismerte, hogy egyáltalán nem érdekli a katonai karrier.

4. 1951-ben, Seattle-ből, egy találkozóról hazafelé tartó repülőúton a kétüléses gép, amelyen utazott, kifogyott az üzemanyagból, és a Csendes-óceánba zuhant Point Reyes közelében. Eastwood és a pilóta egy mentőcsónakban 2 mérföldet eveztek a partig.

5. Fiatalon vízimentőként is dolgozott, 1951 és 1953 között pedig életmentő és oktatófilmek vetítője volt az amerikai hadseregnél, a kaliforniai Marina városában található Fort Ord támaszponton. Egykori barátja, Don Loomis szerint Eastwood elkerülte a koreai háborút azzal, hogy viszonyt kezdett egy Fort Ord-i tiszt egyik lányával, aki valószínűleg megkérte az apját, hogy vigyázzon Clintre, amikor a beosztásokról döntöttek.

6. A színészi karrierje előtt volt fakitermelő, acélkemence-tüzelő és benzinkutas is.

7. Az 1959 és 1965 között sugárzott Rawhide című westernsorozatban kapta meg az első nagy szerepét. Úgy került bele a szériába, hogy amikor meglátogatta egy barátját a CBS stúdiójában, a stúdióvezető felfigyelt rá, mert úgy nézett ki, mint egy vérbeli cowboy.

8. Rendezés közben ragaszkodik ahhoz, hogy a színészei minél kevesebb sminket viseljenek, és nem szeret sokszor felvenni egy jelenetet, általában már a legelsővel elégedett. Ennek eredményeként a filmjei mindig az ütemterv szerint és a költségkereten belül készülnek el.

9. Rendezés közben egyszerűen csak „Oké”-t mond a „Tessék!” és az „Ennyi!” helyett is.

10. A Bosszú az Eiger csúcsán (1975) című filmhez megtanult hegyet mászni, mert úgy érezte, hogy a jelenetek túl veszélyesek ahhoz, hogy kaszkadőrt alkalmazzon.

11. Ő volt az utolsó hegymászó, aki feljutott a Monument Valley-ben található Totem Pole-ra, mivel a szerződés részeként a filmstáb eltávolította a több évtized alatt más hegymászók által hagyott szegeket. A jelenet, amelyben egyetlen kötélen lóg a hegyoldalon, valóban Eastwoodot mutatja, és nem egy kaszkadőrt.

12. Az Egy maréknyi dollárért, a Pár dollárral többért és A jó, a rossz és a csúf című filmjeiben is ugyanazt a sarapét (ponchót) viselte, amit egyébként soha nem mostak ki.

13. Azt állította, hogy a leginkább a rasszizmust utálja másokban.

14. Rendezőként mindig elutasította, hogy a filmjeiből rendezzenek még a hivatalos mozibemutató előtt úgynevezett premiervetítést.

15. Amikor megkérdezték, hogy leforgatná-e a hatodik Piszkos Harry-filmet, azzal viccelődött, hogy Harry Callahant már régen nyugdíjasnak képzeli, aki a .44-es Magnumjával horgászik.

16. Bár az egész filmes karrierjében fontos szerepet töltött be az erőszak, a valóságban mindig is gyűlölte azt, és az olyan filmjeiben, mint például a Nincs bocsánat (1992), a Tökéletes világ (1993), az Államérdek (1997), a Titokzatos folyó (2003), a Millió dolláros bébi (2004) vagy a Gran Torino (2008), mindig gondosan figyelt arra, hogy bemutassa az erőszak szörnyű következményeit.

17. Bár a filmjeiben gyakran dohányzik, a valóságban egész életében kerülte a cigit.

18. Megkérték, hogy engedélyezze a neve használatát a Vissza a jövőbe III (1990) című filmben. Beleegyezett, és állítólag nagyon meghatotta, hogy így akarnak tisztelegni előtte. Azt nem tudni, tisztában volt-e azzal, hogy a filmben elhangzik a „Mindenki tudni fogja, hogy Clint Eastwood volt a leggyávább ember a vadnyugaton.”, természetesen erősen ironikus mondat.

19. Produkciós cége, a Malpaso Productions, érdekes körülmények között jött létre. Amikor az olasz rendező, Sergio Leone megkereste, hogy szerepeljen spagettiwestern-trilógiájában (Egy maréknyi dollárért, Pár dollárral többért, A jó, a rossz és a csúf), Eastwood szívesen vállalta volna, de az ügynöke próbálta lebeszélni róla, mondván, ez „rossz lépés” („mal paso”) lenne. Minden tanács ellenére azonban a színész igent mondott a „névtelen férfi” szerepére, a döntése pedig nagyon is jó lépésnek bizonyult. Eastwood soha nem felejtette el a helyzet iróniáját, ezért választotta a „Malpaso” nevet a produkciós cégének.

20. Kiváló dzsesszzongorista, és a filmjei zenéjét is sokszor ő komponálta, később kiegészülve a zeneszerző fiával, Kyle Eastwooddal.

21. A filmjeiben hallható hanghordozását Marilyn Monroe ihlette. Elmondása szerint feltűnt neki, hogy Monroe milyen légiesen szokott suttogni, amit nagyon szexinek talált, és mivel neki olyan jól bevált, úgy döntött, hogy ő is kipróbálja ennek a férfi változatát.

22. 193 cm volt a csúcsmagassága, de a hátproblémái miatt már „csak” kb. 188 cm-re tud felegyenesedni.

23. 35 évvel idősebb volt az exfeleségénél, Dina Eastwoodnál. Dina szülei 19 és 21 évesek voltak, amikor a lányuk megszületett, ami azt jelenti, hogy Clint 16 évvel volt idősebb az anyósánál és 14 évvel idősebb az apósánál.

24. Mindig is utálta, ha a filmjeiből politikai és társadalmi üzeneteket olvastak ki. Állítása szerint a filmjei apolitikusak, és amikor forgat, csak az jár a fejében, hogy a végeredmény szórakoztató és izgalmas legyen.

25. A kedvenc színészei között ott van Gary Cooper, Humphrey Bogart, Robert Mitchum és James Stewart is, a legnagyobb kedvence pedig James Cagney.

26. 12 színész kapott Oscar-jelölést az alakításááért valamelyik filmjében: Gene Hackman, Meryl Streep, Sean Penn, Tim Robbins, Marcia Gay Harden, Hilary Swank, Morgan Freeman, Angelina Jolie, Matt Damon, Bradley Cooper, Kathy Bates és ő maga is (a Nincs bocsánatért és a Millió dolláros bébiért). Közülük Hackman (Nincs bocsánat), Penn (Titokzatos folyó), Robbins (Titokzatos folyó), Freeman (Millió dolláros bébi) és Swank (Millió dolláros bébi) pedig meg is kapták az aranyszobrot.

27. A Nincs bocsánat (1992) című filmben viselt csizmája ugyanaz, mint amit a Rawhide című tévésorozatban viselt. Ma már a magángyűjteményének része, és 2005-ben a Los Angeles-i Gene Autry Museum of Western Heritage-ben, a Sergio Leone-kiállításon volt kiállítva. Ez a csizma tulajdonképpen keretbe tette a westernkarrierjét.

28. Az 1994-es cannes-i zsűri elnöke volt, amikor a Ponyvaregény kapta az Arany Pálmát, bár ő nem arra szavazott: „Amikor a Ponyvaregény nyert, valaki azt mondta: »Ó, Clint Eastwood is a zsűriben volt, ezért az amerikai filmre voksolt.« De én európai érzékenységű vagyok, itt kezdődött a sikertörténetem is. Valójában Zhang Yimou Élni című filmje volt a kedvencem, de a legtöbb európai zsűritag a Ponyvaregényért volt oda."

29. Azt állítja, hogy Sergio Leone Egy maréknyi dollárért című filmjében azért kapta meg a szerepet, mert James Coburn, akinek eredetileg felajánlották, 25 000 dollárt kért érte, Eastwood pedig bevállalta 15 000-ért is.

30. Mindig is allergiás volt a lovakra, ezért a westernjeiben ritkán látható közelről lóháton. Amikor filmekben lovagolnia kellett, előbb gyógyszert kellett szippantania az orrába és a tüdejébe. A Bronco Billy (1980) forgatásán például állandóan rosszul volt emiatt.

31. Öt filmjét jelölték Oscar-díjra a legjobb film kategóriában: Nincs bocsánat (1992), Titokzatos folyó (2003), Millió dolláros bébi (2004), Levelek Ivo Dzsimáról (2006) és Amerikai mesterlövész (2014). A Nincs bocsánat és a Millió dolláros bébi meg is nyerték a díjat.

32. Naponta kétszer transzcendentális meditációt gyakorol, és 2013-ban elmondta, hogy már 40 éve meditál.

33. Legalább nyolc gyermeke van legalább hat különböző nőtől: Laurie Murray (1954), akit a biológiai anyja örökbe adott; Kimber Eastwood (1964) Roxanne Tunistól; Kyle Eastwood (1968) és Alison Eastwood (1972) Maggie Johnsontól; Scott Eastwood (1986) és Kathryn Eastwood (1988) Jacelyn Reevestől; Francesca Eastwood (1993) Frances Fishertől, valamint Morgan Eastwood (1996) Dina Eastwoodtól.

34. Hosszú ideig megszállottan rajongott a New York Times filmkritikusáért, Pauline Kaelért, mert az soha nem kedvelte a munkáit. Miután Kael recenziót írt az Az igazságosztó (1976) című filmjéről, Clint megkért egy pszichiátert, hogy elemezze Kael korábbi kritikáit, amelyeket szó szerint megtanult. Az elemzés arra a következtetésre jutott, hogy Kael valójában fizikailag vonzódott Clinthez, és mivel nem kaphatta meg, gyűlölte őt. Clint szerint a kritikus tehát valamiféle bosszúhadjáratot folytatott ellene.

35. Felajánlották neki James Bond szerepét az Élni és halni hagyni (1973) című filmben. Meghatódott, de elutasította, mondván, Bondot angol színésznek kell játszania. Így választották végül a Roger Moore-t. További neki felajánlott szerepek, amelyeket végül visszautasított, vagy amelyekre esélyes volt: Harmonica (Volt egyszer egy vadnyugat, 1968, Charles Bronson), Doug Roberts (Pokoli torony, 1974, Paul Newman), Clark Kent/Kal El/ Superman (Superman, 1978, Christopher Reeve), John Rambo (Rambo, 1982, Sylvester Stallone), K ügynök (Men in Black – Sötét zsaruk, 1997, Tommy Lee Jones), Edward (A bakancslista, 2007, Jack Nicholson).

36. Érdekesség, hogy Clint Eastwood nevének egyik lehetséges anagrammája az „old west action” („régi nyugati akció”).

37. Szerepelni akart a Drágán add az életed! (1988) című filmben, mivel eredetileg ő birtokolta a film alapjául szolgáló Nothing Lasts Forever című regény jogait, de végül a Holtbiztos tipp (1988) mellett döntött.

38. Clint szinte minden tekintetben későn érő típus volt: 19 évesen végzett a középiskolában (egy olyan korszakban, amikor egyes diákok már 16 évesen leérettségiztek), 34 évesen kapta első nagy filmszerepét, 38 évesen alapított családot (a nem házasságból született gyermekeket nem számítva), 41 évesen debütált rendezőként, és 62 évesen kapta első Oscar-jelölését.

39. Kedvenc filmjei közé tartozik a 39 lépcsőfok (1935), a Hová lettél, drága völgyünk? (1941), a York őrmester (1941), a Különös eset (1942) és a Tűzszekerek (1981).

40. Egyszer azt mondta, hogy a széles csípője az egyetlen fizikai hibája, leszámítva a törött fogát, amit végül helyrehozatott.

41. 74 évesen ő lett a legidősebb ember, aki Oscar-díjat nyert a legjobb rendező kategóriában a Millió dolláros bébi (2004) című filmjéért, s ezt a rekordot azóta is tartja.

42. Hat filmet forgatott néhai élettársával, Sondra Locke-kal: A törvényenkívüli Josey Wales (1976), A vesszőfutás (1977), Mindenáron vesztes (1978), Bronco Billy (1980), Bármi áron (1980) és Az igazság útja (1983).

43. Clint elárulta, hogy melyek a kedvenc filmjei a saját rendezései közül: Nincs bocsánat (1992), Bird – Charlie Parker élete (1988), Titokzatos folyó (2003), Millió dolláros bébi (2004), Levelek Ivo Dzsimáról (2006) és A törvényenkívüli Josey Wales (1976).

44. A 80. születésnapján nem akart ünnepséget, mert elmondása szerint már öreg a szülinapi partikhoz. Azt mondta, az egyetlen terve az, hogy elmenjen egy italra az akkori feleségével, Dinával.

45. Friss hír, miszerint Clint Eastwood, most, hogy betöltötte a 95-öt, újabb filmrendezésre készül, s ha összejön, ez lenne e minőségében a 41. egész estés munkája.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Meghalt Valerie Mahaffey, a Született feleségek és Az ifjú Sheldon szereplője
A 71 éves színésznő halálhírét a sajtósa közölte. Karrierje több évtizedet ölelt fel, és Emmy-díjat is nyert.


Valerie Mahaffey Emmy-díjas amerikai színésznő 71 éves korában elhunyt – jelentette be péntek este a művész sajtósa.

Mahaffey 1953. június 16-án született Indonéziában, művészi pályáját pedig a hetvenes évek közepén kezdte New Yorkban. 1976 és 1984 között hat Broadway-darabban is szerepelt, köztük a Drakulában is színpadra lépett.

Tévés karrierje az NBC The Doctors című szappanoperájával indult be, amelyért Emmy-díjra is jelölték. Később Shakespeare Othellójában Desdemonát játszotta Morgan Freeman partnereként.

Szélesebb ismertséget a Miért éppen Alaszka? című sorozat hozott számára, amelynek három évadában is szerepelt. Alakításáért 1992-ben elnyerte az Emmy-díjat. A magyar közönség leginkább a Született feleségek című sorozatból ismerheti, ahol Alma Hodge karakterét formálta meg – ő volt Orson Hodge korábbi felesége. Ugyanakkor a nézők ismerhették Az ifjú Sheldon című sorozatból is.

Pályafutása során olyan sorozatokban is feltűnt, mint a Seinfeld, a Vészhelyzet, az Ally McBeal és a CSI. A színésznő az utolsó időszakban daganatos betegséggel küzdött, de egészen a végsőkig dolgozott: 2022-ben szerepelt az Echo című sorozat három epizódjában, valamint a közelmúltban mutatták be a The 8th Day című filmjét is az Egyesült Államokban.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Óriási koncerttel tér vissza Azahriah, az MVM Dome-ban lép majd újra színpadra
Október 17-én tart koncertet Magyarország legnagyobb befogadóképességű beltéri helyszínén.


Május 31-én délelőtt rejtélyes poszttal jelentkezett Azahriah a közösségi oldalán. A „kámbek” felütéssel közzétett bejegyzésben több fotót is megosztott: az egyiken egy QR-kód volt látható, amely egy hétfőn délelőtt 11 órára időzített visszaszámlálóra mutatott, egy másikon pedig a Deák térnél, egy sarokház falán feltűnt óriási molinó szerepelt.

A bejelentés iránti érdeklődést jól mutatja, hogy az énekes hivatalos weboldala néhány perccel 11 óra előtt már gyakorlatilag elérhetetlenné vált.

Ezzel egy időben Azahriah Facebook-oldalán megjelent egy esemény is.

Ebből kiderült, hogy hosszú kihagyás után ismét színpadra áll:

október 17-én tart koncertet Magyarország legnagyobb befogadóképességű beltéri helyszínén, az MVM Dome-ban.

Azahriah, polgári nevén Baukó Attila tavaly ősszel, három telt házas Puskás Aréna-koncert után egy YouTube-videóban jelentette be, hogy határozatlan időre visszavonul. A zenész akkor azt mondta: „Itt az ideje megpihenni, sok dolgot helyretenni, gondolkozni, változtatni, de legfőképpen tanulni tovább és fejlődni.”

Azt is hozzátette: nem tudja, mikor tér vissza, de biztos benne, hogy „az a jelenés nagyobb lesz, mint bármi eddig”.


Link másolása
KÖVESS MINKET: