KULT
A Rovatból

Mark Wahlberg és Halle Berry 50-en felül is szétkapják Londont és Isztriát

Két örökfijú sztárunk megmutatja, hogy nemcsak a fiatalok akciózhatnak és romantikázhatnak, azonban nagyon oda kell figyelni A szervezetre, mert másnapra elillan az emlékeinkből.


Mark Wahlberg az utóbbi időben rákapott a streamingre, és bár még a mozikban is fellelhető, egyre szaporodnak a vásznakat elkerülő, nem mellesleg pedig eléggé felejthető tévés szösszenetei is: pl. Spenser az igazság nyomában (2020), Énidő (2022), Családi kiruccanás (2023). Ha pedig megnézzük a mozis projektjeit, többségében máris egy kellemesebb kép rajzolódik ki előttünk: Instant család (2018), Uncharted (2022), Stuart atya (2022), Artúr, a király (2024). (A 2021-es Végtelenről pedig nem beszélünk, pszt!)

Sajnos A szervezet az előbbiek közé sorolható, tekintve, hogy a Netflxire készült, és sajnos olyan is, mint amit általában az ide készült filmektől várhatunk: nem túl emlékezetes.

Pedig Halle Berry sem bólint rá mindenre… Az utóbbi öt évben A szervezet csupán a negyedik filmje (a John Wick 3, a Megsebezve és a Moonfall után), úgy gondolnánk tehát, hogy ha már ritkán forgat, legalább olyasmit választ, amivel nagyot dobhat. (Azt azért meg kell jegyezni vele kapcsolatban, hogy leforgatott még egy filmet The Mothership címmel, ám a végeredményt látva mind ő, mind a stúdió, mind a rendező úgy döntöttek, mindenkinek jobb lesz, ha senki sem látja azt.) Nos, nem A szervezet lesz valószínűleg az a film, amit méltán kiemelhet majd a világ Berry filmográfiájából, de azért szerencsére nincs olyan nagyon nagy baj sem.

A sztori szerint Mike McKenna (Wahlberg) egy New Jersey-i építőmunkás, akinek az élete váratlan fordulatot vesz, amikor középiskolai szerelme, Roxanne Hall (Berry) 20 év után újra belép az életébe. Roxanne, aki most A Szervezet nevű titkos ügynökség egyik titkos ügynöke, beszervezi Mike-ot egy fontos és veszélyes küldetésre. S hogy miért van szükség egy civilre? Nos, A Szervezet nagy bajban van, mivel elszúrtak egy trieszti akciót, ez pedig több ügynök halálához vezetett. Ráadásul elveszítettek egy aktatáskát, amely érzékeny információkat tartalmaz olyan ügynökökről, akik szövetséges nyugati nemzeteket szolgálnak.

Ezért van szükségük egy jó képességű „senkire”, akit nem ismernek a terrorista szervezetek sem. Roxanne ezért Mike-ot elrabolja, Londonba viszi, két hét alatt kiképzi, és beveszi a táskát visszaszerző veszélyes küldetésbe.

Azt pedig már mondanunk sem kell, hogy az akciók során természetesen újjáéled Mike és Roxanne között az egykori romantikus feszültség.

A szervezet tehát egy ízig-vérig laza akció-vígjáték, titkosügynökök, nemzetközi üldözések, lövöldözések, londoni és isztriai terepek, átverések, fordulatok, minden megvan benne, amit ez a zsáner megkövetel.

Sőt, a rendező Julian Farino vezette stáb talán túlságosan is próbált kipipálni mindent, ami a műfaj receptjének hozzávalóit illeti. Épp ezért lett teljesen sablonos.

Pedig Farino korántsem egy ifjú titán, ő egy brit veterán tévés szakember, aki több mint 40 éves karrierje során olyan produkciókban dolgozott már direktorként többek között, mint a Szex és New York, a Róma, a Hármastársak, A hivatal, a Törtetők, a Híradósok vagy a Nagypályások. Talán A szervezet az eddigi legnagyobb szabású egész estés projektje, hiszen Wahlberg és Berry mellett is csupa ismerős arc sorakozik a színészek közt, mint pl. az Oscar-díjas J.K. Simmons, maga Luke Cage, vagyis Mike Colter, az Oscar-jelölt Jackie Earle Haley (Apró titkok, Watchmen – Az őrzők), Adewale Akinnuoye-Agbaje (A Bourne-rejtély, Lost – Eltűntek, G.I. Joe – A Kobra árnyéka, Suicide Squad – Öngyilkos osztag, Az Úr sötét anyagai), a szintén Oscar-jelölt Lorraine Braccót (Nagymenők, Az álomcsapat, Medicine Man, Egy kosaras naplója, Maffiózók) pedig olyan régen láttuk, hogy sokan talán fel sem ismerik majd elsőre.

A szereplőgárdával tehát nincs gond, ráadásul az akciók is pofásak: változatosak, és nem is néznek ki rosszul. Autós hajszákat és háztetőkön ugrálós kergetőzéseket ugyanúgy kapunk, mint fegyverdurrogtatós leszámolásokat. Az meg külön bájt ad az egésznek, hogy ehhez a sztorihoz 100 stúdiófejesből 99 húszas-harmincas sztárokat szerződtetett volna, itt azonban az az egy úgy gondolta, Hollywood ötvenes színészei (a 2022-es forgatás idején Wahlberg 51 volt, Berry pedig 56) sem „öregek még ehhez a sz*rhoz”. S valóban nem azok.

Akkor mégis mi lehet a gond? Nos, az, hogy mindezt egy-két nappal a megtekintés után felidézni már egyáltalán nem könnyű. A szervezet, amíg tart, elszórakoztat a maga módján.

Vannak jó poénok (bár kétségtelenül nem fog megfájdulni a hasunk sok nevetéstől), pörög, a Londonból való kikecmergés után, a horvát és szlovén terepeken pedig végre tényleg erőre kap az akciózás, összességében valahogy mégis hatástalannak bizonyul mindez.

Sebaj, azt mondják, az ilyen filmeket többször is meg lehet nézni, mivel nem kell sok idő ahhoz, hogy ismét új élményekkel gazdagítson. Persze el tudunk képzelni jobb szórakozást is A szervezetnél, de Wahlberg és Berry rajongóit valamennyire megnyugtathatjuk: fájni biztosan nem fog. Sovány vigasz, az igaz.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
Meghalt Braun Rita, Melissa McCarthy magyar hangja
Hónapokig tartó betegség után elhunyt Braun Rita színésznő, aki Börcsök Enikő halála után vette át Melissa McCarthy szinkronizálását. Halálhírét családja csak napokkal később tudta közölni.
M.M. / Fotó: Fejes Rita/Facebook - szmo.hu
2026. június 18.



Hónapok óta tartó betegség után, 54 éves korában elhunyt Braun Rita szinkronszínész. A színésznő még június 6-án halt meg, a halálhírét azonban a családja csak csütörtökön tudta megosztani a nyilvánossággal, mert csak ekkor fértek hozzá az elhunyt Facebook-profiljához.

A család közösségi oldalán közzétett bejegyzéséből kiderül, miért nem lehetett a színésznőt elérni az utóbbi időben. „Tisztelt ismerősök, barátok! Mély fájdalommal tudatom veletek, hogy Rita 2026. június 6-án örökre elaludt. Sajnálom, hogy nem tudtuk előbb közölni, de most tudtunk belépni a fiókjába” – idézte a család közleményét az Index.

„Hónapokig küzdött, de a szervezete feladta a harcot… Hatalmas űrt hagyott maga után.”

A család azt is közölte, hogy Braun Rita búcsúztatása szűk családi körben zajlik majd. Arra kérték az ismerősöket, hogy gondoljanak rá szeretettel, és a színésznő utolsó üzenetét is átadták, mely szerint barátai ne szomorkodjanak, hanem éljenek békében és boldogságban.

Braun Rita a szinkronszakma elismert alakja volt, aki Börcsök Enikő 2021-es halála után több filmben is átvette Melissa McCarthy magyar hangjának szerepét.

A nézők emellett hallhatták a hangját az Agymenők című sorozatban is, ahol Dr. Stephanie Barnett karakterét szinkronizálta, de színésznőként is feltűnt több magyar filmben, köztük a Kaméleon, a Nyócker! és a Vakvagányok című alkotásokban.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KULT
A Rovatból
Meghalt a Jóbarátok rendezője, megható sorokkal búcsúzik tőle Ross és Joey
James Burrows, a legendás sitcom-rendező 85 éves korában elhunyt. A stábtagok, köztük David Schwimmer és Matt LeBlanc is, személyes hangvételű posztokban emlékeztek a pilotot is jegyző szakemberre.


Elhunyt James „Jimmy” Burrows, a 85 éves rendező, aki a Jóbarátok pilot epizódját is a pályára állította. A hírre a sorozat több főszereplője is reagált. A Ross-t játszó David Schwimmer egy apafiguraként emlékezett a rendezőre, aki mellett a stáb biztonságban érezhette magát.

„Melegség, alázat, nagylelkűség jellemezte. Biztonságban éreztük magunkat körülötte, mintha egy család lennénk” – írta Schwimmer.

Joey karakterét megformáló Matt LeBlanc az Instagramon köszönt el tőle. „Jimmy, szavakkal nem lehet kifejezni, mekkora hatással voltál ránk és mindenki másra, akit az a szerencse ért, hogy ismerhetett. Igazi ikon vagy, oly sok téren. Hiányozni fogsz. Isten áldjon.” Lisa Kudrow (Phoebe szerepében láthattuk) egy közös fotóval emlékezett egykori kollégájára az Instagramon – írta az Associated Press.

Burrows szerepe a sorozat indulásánál kulcsfontosságú volt. Ő rendezte a pilot epizódot, és a stábtagok szerint neki volt köszönhető az a tempó és kémia, ami a Jóbarátokat a kezdetektől sikeressé tette. A többkamerás sitcom-formátum mesterének számított, ami biztonságot adott a fiatal színészeknek.

A rendező családja a People magazinnak adott közleményében azt írta, Burrows pénteken, szerettei körében, békésen távozott.

Kiemelték, hogy ritka képessége volt arra, hogy mindenkit jobbá tegyen, és a stáb minden tagját névről ismerte.

Burrows a Cheers társalkotójaként írta be magát a tévétörténelembe, de a nevéhez fűződik a Taxi, a Frasier és a Will & Grace számos epizódja is. Pályafutása során több mint ezer sorozatrészt rendezett, munkáját tizenegy Emmy-díjjal ismerték el. 2016-ban az NBC külön gálaműsorral tisztelgett életműve előtt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KULT
A Rovatból
Sűrű lesz a moziban és a streaming-csatornákon is a június vége – jön a Supergirl, a Sárkányok háza, Az utolsó léghajlító és A mackó is
Megnéztük, mik lesznek a következő két hét nagy dobásai a mozikban és a streaming háza táján. Az ügynökség, A siló és az Enola Holmes is új évaddal érkezik. Ha mást nem is, ezeket mindenképpen megéri megnézni!
B.M.; Fotók: imdb.com - szmo.hu
2026. június 18.



MOZI: Lesznek itt blockbusterek, gyerekfilmek és igazi ínyencségek is.

SUPERGIRL:

06.25-én jön be a magyar moziba James Gunn legújabb DC-filmje. Bár a neves rendező itt csak produceri szerepet látott el, valószínűleg a DC képregényes univerzumépítését átjárja majd a produceri kézjegye. A filmet az a Craig Gillespie rendezi, akinek a 2017-es Én, Tonyát, a Ryan Goslingos Plasztik szerelmet és az egyik nagy B horror kedvencemet, Colin Farrel ripacskodásával készült Frászkarikát köszönhetjük. Tehát bátran kijelenthetjük, hogy ez lesz Gillespie első igazi blockbustere, reméljük sikerül felnőnie a feladathoz. Címszerepben a Sárkányok házából ismerős Milly Alcockot láthatjuk és a mellékszereplők között egy Jason Momoa is megbújik, mint a közönségkedvenc Lobo, a csillagközi fejvadász.

MINYONOK ÉS SZÖRNYEK:

07.01-én érkezik a várva várt Minyonok mozi legújabb epizódja. Én már nem tudom követni ez hányadik Illumination animáció, de egy biztos, még mindig rengetegen nézik. Mivel a stúdió nagyon okosan alacsonyabb költségvetésből készíti el ezeket a meséket, így borítékolható a siker. Bár a legutóbbi epizód éppenhogy lecsúszott a várva várt milliárd dolláros bevételtől, azért nem kell félteni a Universalt. Behúzza majd ez is a családokat a mozikba!

MEGHÍVÁS.:

Aki komolyabb filmélményre vágyik, vagy csak amíg a gyerekek beültek a Minyonok-filmre, addig apa vagy anya valami komolyabb filmet nézne, keresve se talál jobbat a Meghívásnál 07.02-től. Az előzetesből nem nagyon derül ki semmi, de már csak az atmoszféra is kíváncsivá tesz. A költségvetés java valószínűleg a színészekre ment el, mert Olivia Wilde rendezésében, elég illusztris nevek szerepelnek: Penélope Cruz, Seth Rogen, Edward Norton és a rendező maga is a főszereplők között van. Igazi két-három helyszínes beszélgetős film. Érdekes lesz az biztos.

STREAMING: Itt is lesz mit nézni… meglátjátok!

SÁRKÁNYOK HÁZA – 3. ÉVAD:

06.22-én érkezik az HBO Max-ra a Sárkányok háza évadnyitánya. Nem gondoltam volna, de úgy tűnik, a szörnyű második szezon után is hatalmas siker a Trónok harca világában játszódó Targaryen-háborúskodás, mert már most berendelték a negyedik évadot. Eléggé húzzák ezt a történet, de hát ismerjük az HBO-t, a George R.R. Martin történetek pedig igazi fejőstehenek. Csak remélni tudom, hogy az idei eresztés jobb lesz, mint az előző.

AZ ÜGYNÖKSÉG – 2. ÉVAD:

Szintén 06.22-étől tekinthetjük meg a SkyShowtimera érkező, kevésbé ismert, ám annál jobb kémthriller sorozat Az ügynökség első részeit. Michael Fassbender alakítja a főszerepet ebben a rendhagyó, beszélgetősebb thriller szériában. Az első évad nagyon ütött. Mellékszerepekben Jeffrey Wright, Richard Gere is látható, de Katherine Waterstonnal is fogunk találkozni. Kevés az akció, inkább a tényleges kém foglalkozás működésébe kalauzolnak minket. A sorozat eredeti francia változata, a The Bureau (Le bureau des légendes) 5 évadot élt meg és ezt vásárolta meg és dolgozta át a Paramount.

AVATÁR: AZ UTOLSÓ LÉGHAJLÍTÓ – 2. ÉVAD:

Elképesztően forgalmas lesz a hónap, mert a Netflixre 06.25-én érkezik a nagysikerű animációs sorozat élőszereplős feldolgozásának folytatása. Ez nem a James Cameron-féle Avatár, ez jobb, legalább is szerintem! Az első évad nem annyira kiemelkedő, mint az animációs sorozat volt, de nincs miért szégyenkeznie, igazán szórakoztató kis széria. Most a gyerekszínészek idősebbek lettek, ez a meséhez képest új dolgoknak ad majd táptalajt. Meglátjuk mit kezd vele a Netflix. Itt az egész évad egyszerre érkezik.

A MACKÓ – 5. ÉVAD:

A nagy sikerű 2022-es sorozat elvileg záróévadának első részei is érkeznek a Disney+-ra. Christopher Storer sorozata egy friss dráma, vígjáték hangnemben, erős atmoszférával és remek színészekkel. Jeremy Allen White és Ayo Edebiri minden díjjat bezsebelt ezért a sorozatért, de biztos vagyok benne, hogy a Mackó sikerének köszönheti Ebon Moss-Bachrach (KÚZIN!) is, hogy ennyi szerepet kap. Remek karakterszínészek, jó tálalásban, mi kell még egy remek kis éttermes karakterdrámához június 26-tól.

A VILÁGÍTÓTORONY:

Nem lennék igazi Robert Eggers rajongó, ha nem említeném meg a horror rendezőzseni 2019-es agymenését Robert Pattinson és Willem Dafoe főszereplésével. Végre idehaza is látható streamingen az HBO Max műsorán 06.26-tól. A kozmikus horrorba oltott nem kicsit metaforikus őrület az 1890-es években játszódik és ránézésre olyan, mintha akkor forgatták volna. Fekete fehér kép, korabeli nyelvezet, a képarány fura, a világítás, a kamera lencséje, mind-mind azt a korszakot idézi, amikor játszódik. Az egészhez Eggers hozzáadott egy kevés kozmikus horrort olyan Lovecraft-osan és ami ebből elkészült, az egyik kedvenc filmem lett. Nagyon különleges élmény.

LOUIS C.K.: NEVETSÉGES:

A Netflix adott egy újabb esélyt a #metoo botrányban törölt humoristának. Kapott egy stand up specialt, június utolsó napján a piros streaming óriás kínálatába. Érdekes kérdés, a magyar származású Székely Lajos esete, mert elképesztően termékeny és sikeres humoristáról beszélünk, akinek különösen maró humora kicsit a szintén problémás Woody Allenre emlékezetet. Úgy gondolom, ha sikeres is lesz ez a stand up, nem fog előtte úgy kitárulni Hollywood és a sorozatok világa, mint a botrányai előtt. Kár érte, kiváló ügynök volt.

ENOLA HOLMES 3:

07.01-jén érkezik a Netflix kínálatába a nagy sikerű nyomozós akció kalandfilm harmadik része. Millie Bobby Brown próbálkozik, hogy az emberek ne Tiziként gondoljanak rá, de nehéz lesz kitörni a skatulyából, főleg a Netflix berkein belül. Én, ha meglátom a logót és a nevét rögtön a Stranger Things ugrik be. Az esküvőjére készülő Enolának most ismét Louis Partridge és Helena Bonham Carter lesz a társa ebben a nagy kalandban, csak épp most Enoláéknak magát a nagy Sherlock Holmest (Henry Cavill) kell megmentenie.

X-MEN ’97 – 2. ÉVAD:

Érdemes beszélni még a kockák mennyországáról: a képregények szerelmesei imádják és akik nézték a régi rajzfilmsorozatot rajonganak érte: ez nem más mint a Disney+-ra szintén 07.01-jén érkező X-Men ’97 animációs sorozat. Az első évad elképesztően sikeres volt és megérdemelten. A régi ’90-es évek beli Marvel rajzfilm közvetlen folytatása, csak végre szemmel látható költségvetéssel. Aki ismeri a régi meséket tudhatja milyen minősíthetetlenül kevés pénzből készült el. Nos ez nem ilyen, itt van mögötte pénz szerencsére. Ugyan kirúgták az első évad showrunnerét/íróját, így van kérdőjel a projekt mellett, de meglátjuk milyen lesz a 2. évad. Az elsőt mindenkinek csak ajánlani tudom, akik szerették régen a rajzfilmsorozatot, vagy a képregényeket. A legjobb dolog, ami az X-men névvel történt az utóbbi időben, beleértve mindent az elmúlt 20 évben. (Nem túlzok.)

SILÓ – 3. ÉVAD:

Végül, de nem utolsó sorban, az elkövetkező 2 hét egyik nagy dobása lesz az AppleTV+ poszt apokaliptikus, disztópikus sci-fi sorozata, a Siló. 07.03-án érkezik az almás streaming szolgáltató kínáltába, Rebecca Ferguson főszereplésével. Mivel egy könyvadaptációról beszélünk ez egy kiforrott, átgondolt világ, ahol rengeteg rejtéllyel fogunk találkozni a Siló mélyén. Nekem első ránézésre amolyan komolyan vett Falloutnak tűnt, de jóval több annál. Érdemes belekezdeni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KULT
A Rovatból
A bizonyítványosztás után elszabadult a buli: Beton.Hofi bukkant fel egy soproni tanévzárón
A nyári szünet első percei egy váratlan minikoncerttel indultak, amely pillanatok alatt fesztiválhangulatot teremtett a soproni iskolaudvaron.


A vakáció előtti utolsó iskolai nap általában kiszámítható forgatókönyv szerint zajlik. A soproni Vas- és Villamosipari Szakképző Iskolában azonban idén sikerült meglepni a diákokat: a tanévzáró végén olyan vendég lépett színpadra, akire senki sem számított. A vakáció kezdetéhez igazítva különleges meglepetéssel készült a SopronFest és az iskola vezetése. Bár előzetesen annyit elárultak, hogy egy titkos minikoncert is része lesz a tanévzárónak, a fellépő kilétét egészen az utolsó pillanatig homály fedte.

A hagyományos ünnepség a megszokott rendben zajlott: elhangzottak a köszöntők, átadták az okleveleket, a kiemelkedően teljesítő diákok pedig SopronFest-bérleteket is kaptak jutalmul. Ezután Bokor Ákos igazgató egy különleges vendéget szólított a színpadra: Kovács Gergőt, művésznevén Gerrisont, az iskola egykori diákját, aki ma a hazai könnyűzenei élet ismert gitárosa és jelenleg Beton.Hofi zenekarának vezetője.

Gerrison egy szál gitárral kezdte meg a műsort, a legnagyobb meglepetés azonban csak ezután következett. A diákok közül egyszer csak előlépett Beton.Hofi, és a nyugodt tanévzáró pillanatok alatt koncertté alakult. A suliudvaron éneklő, ugráló tömeg fogadta az ország egyik legnépszerűbb rapperét.

A meglepetésakció a júliusban induló SopronFest egyik legszokatlanabb felvezető eseménye lett. A soproni diákok számára így a nyári szünet idén nemcsak a csengőszóval, hanem egy váratlan Beton.Hofi-koncerttel is elkezdődött.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk