KULT
A Rovatból

Herceg Erikára sikerült olyan ruhát adni, amitől néhány gyengébb idegzetű feminista agyvérzést kapna

Mihályfi Luca volt a legjobb, a Synergy a leszínesebb, Isky & Szkym a legerőtlenebb. Megnéztük az X-faktor első élő show-ját.

Link másolása

Évről évre egyre korábban indul a karácsonyi szezon. Megszoktuk, hogy már október elején kapni lehet adventi naptárat és mikuláscsomagot.

Miller Dávid azonban még ezt is tudta fokozni: már most beindította a karácsonyi ronda pulcsi versenyt egy cipzármintás szörnyűséggel, amit hozzá illő nadrággal tetézett.

Kocsmázáshoz semmi esetre sem ajánlatos öltözet, ha ebben a hacukában kezded el részegen keresni a kulcsodat, az utcán éjszakázol.

Herceg Erikára sikerült egy olyan ruhát adni, amitől néhány gyengébb idegzetű feminista és roggyant egészségű erkölcscsősz biztos agyvérzést kapna, de ettől függetlenül nagyon csinos volt.

A szokásos műsoridőt nyerő bazsalygás után ráfordultunk a szabályokra. Ebben nincs változás a korábbiakhoz képest: a mentorok 4 versenyzőt leültethetnek, ők biztosan tovább jutnak a következő adásba. A maradék 8 versenyző sorsáról pedig az istenadta nép dönthet. Négy tovább jut, négy azonban megy a levesbe. Amennyiben a 4 szék betelik, de a mentorok megint leültetnek valakit, szintén a nézők döntik el, hogy kinek kell felállnia.

Gáspár Laci eleresztett egy borzalmas szóviccet: Aki majd leülhet, mit fog mondani? Köszönöm széken.

Laci, kössünk egy egyezséget: én soha nem fogok énekelni, te pedig kérlek, ne próbálj viccelni! Mindenki jobban jár.

Beretka Ádám kezdett, akiről ByeAlex elmondta, hogy nehezen találták a közös hangot. Egy Beton.Hofi dallal készültek, mert Alex úgy érezte, ebben Ádám megmutathatja, mitől egyedi előadó.

Mit mondjak, nem hozta meg a kedvemet, hogy rohanjak Beton.Hofit hallgatni. Puskás Petinek sem tetszett, nem érezte átütőnek. Laci sem lelkesedett, Erikának viszont bejött.

Alex persze senkivel sem értett egyet, szerinte nagyon jó volt a feldolgozás, Ádám remekül megoldotta. A véleményeknek megfelelően Ádám két igent és két nemet kapott, tehát veszélyzónába került.

Ekkor következett egy kis intermezzo: Miller Dávid bejelentette, hogy Beretka Ádám produkciója volt az utolsó, amit az RTL Klubon láthattunk. Kicsit túlzásnak éreztem, annyira azért nem volt rossz, hogy rögtön meg is szűnjön a csatorna. Elvégre, ha a Barátok köztbe és a Való világba nem rokkant bele...

Persze valójában nem volt szó ilyesmiről, csupán az történt, hogy a csatorna 25 éves fennállása alkalmából a nevét RTL Klubról RTL-re változtatta – hogy szegény „klub” mit vétett, csak találgatni lehet.

Mondjuk kibírtam volna, ha Dávid nem említi meg, hogy 1997-ben mindössze 1 éves volt, és az X-Faktor idei versenyzői még meg sem születtek, mert hát én már nagyon is éltem akkor, és ki szereti, ha vénembernek titulálják?

„Nem túlzás azt állítani, hogy együtt nőttem fel ezzel a csatornával”, állapította meg Dávid, és valljuk meg, ez azért sok mindent megmagyaráz.

A tévétörténeti kitérő és a reklám után Gáspár Laci csapata következett Sophia Khannal, aki vitathatatlanul az idei mezőny legcukibb versenyzője. A korábban elhangzottakból egyenesen következett, hogy Sophia éneklése az első produkció, amit a megújult RTL-en láthattunk, és ha babonás lennék, most elkezdeném félteni a csatornát.

Sophie-t sajnos megette az élő show. Bátortalan volt és hamis, csupán feladatot oldott meg. Alex is erőtlennek nevezte. A mentor szerint a dalválasztással volt baj, tingli-tanglinak találta. Nem tudta megmutatni a német lány, mennyire tud énekelni.

Ennek ellenére csak Peti vette elő a szigorú arcát, így Szofi három igennel leülhetett.

Boros Marcell következett, akinek ismét meghallgathattuk amúgy valóban szomorú és tiszteletre méltó személyes történetét. De – mint már korábban is írtam – vannak kétségeim, tud-e többet, mást azon kívül, hogy saját rapszámaiban üzenget.

Az első élőadás alapján nem.

A mostani dala a hozzá legközelebb álló személyekhez szólt. Kétségtelenül tehetséges Marci, és nagyon megható volt a szöveg is, de nem tudom, mennyi van még benne. A mentorok állva tapsoltak, úgy értékelték, a versenyző sokat fejlődött magához képest. Így hát leülhetett.

Alex azt tanácsolta neki, hogy bármit is csinál az életben, a nyelvet ne engedje el, és írjon, akár dalszöveget, verset vagy könyvet.

Jött Bodrogi Enikő, és a Hogyan tudnék élni nélküled. Nagyon szépen énekelt, de valahogy furán, kicsit caramelesen hangsúlyozta a szavakat.

Laci ódákat zengett Enikő produkciójáról, csillagos ötöst adott rá, amivel Petit és Alexet is meglepte. Peti szerint – bár összességében tetszett neki – többször mellé ment, hamis volt. A viták ellenére négy igent kapott.

Váradi Ábel ByeAlex csapatából került végül Puskás Petihez. Az Ábel által képviselt stílus közel áll hozzám, de azért erős félsz volt bennem, vajon hány közönségszavazat érkezik erre az irányra. Nem volt elég tiszta az éneklés, de a színpadi jelenléttel nem volt baj. Sajnos Laci és Erika nem adott széket, ezért Ábel is a veszélyzónába került.

Helfy Alexa teljesítménye elég hullámzó volt idáig. Herceg Erika néhány nappal ezelőtt azt mondta nekem, úgy érezte, ennek a lányka szüksége van őrá, ezért hozta magával az élő show-ba.

Igaza lehetett, érzékelhetően összeszedte magát a 18 éves lány. A fiúk viszont vegyesen értékelték a produkciót. Peti ma szigorú fokozatra kapcsolt, Alexának sem adott széket, de ByeAlex megmentette a lányt, így leülhetett.

Sólyom Bernadett igazi meglepetése az évadnak, hiszen rapperként jutott tovább a válogatóból, aztán kiderült, hogy nagyon jól énekel is.

Ennek tükrében remek választás volt Cooliótól a Gangsta’s Paradise, hiszen minden erényét megmutathatta benne.

A mentorok egyedül az önbizalmat, az erőt keveselték, de így is négy igent ért a produkció. Bernadett sikerének egyedül Sophie nem örülhetett, hiszen az ő helyére ülhetett le.

Mihályfi Luca úgy énekelte el a Crazyt, ahogy kellett, ez a lány már nyugodtan felléphetne bárhol. A mentorok állva tapsoltak. Ahogy Alex fogalmazott: „Vannak helyzetek, amikor nincs miről beszélni.”

Nem volt kérdés, hogy le fog ülni, viszont meglepett, hogy a nézők Bodrogi Enikőt szerették a legkevésbé, neki kellett felállnia.

Isky és Szkym a negatív kritikák ellenére megakarta mutatni, hogy tudnak élni a lehetőséggel. Jelzem, nem tudtak. Találva éreztem magam, eléggé lehúztam őket a múlt héten, de hogy Edit Piafot idézzem,

Je Ne Regret Rien.

Nem igazán értem, mit látott bennük Alex. A mentorok is eléggé húzták a szájukat, nem kaptak széket.

Kiss Kevin hatalmas figura, de most először kevésbé tudott magával ragadni, mint máskor. Talán hiányzott a gitár a kezéből, vagy talán azért, mert magához képest nem mutatott igazán újat.

Peti később elárulta, hogy a srác gégegyulladással küzd, azért volt visszafogottabb. Bárhogy is, vitathatatlanul óriási tehetség, helyet is cserélhetett Alexával.

Serbán Szebasztián produkciójára mérsékelten sikerült figyelnem, annyira a díszlet hatása alá kerültem. Eleinte nem értettem, hogy jön Máté Péterhez a jéghegy. Talán a zátonyra futott kapcsolat metaforája?

Lassan esett csak le, hogy ez maga az összegyűrt szerelmeslevél akar lenni, és valószínűleg úgy érezték, önmagában nem elég giccses, ezért megfejelték azzal, hogy kivetítették rá a dalszöveget. A produkció megosztotta a mentorokat, annyira azonban nem, hogy Szebasztián ne cserélhessen helyet Marcellal.

Ma már többször volt szó rossz dalválasztásról. Ebben a külön versenyben a versenyt kétségtelenül Erika és a Synergy vitte el. A Pink Venom című K-pop sláger egy értelmezhetetlen katyvasz, körülbelül olyan érzés volt, mintha valaki összekeverne vattacukrot és medvecukrot némi sopszka salátával és egy kis pacallal, és mindent gurmet fogásként próbálná tálalni.

Most belegondolva a Pink Venom (Rózsaszín méreg) ilyen szempontból találó cím.

Egyébként a lányok tehetségesek, látszott, hogy sokat dolgoztak, de sajnos széket nem kaptak.

Mivel ők voltak az utolsó versenyzők, az már eldőlt, hogy Solyom Bernadett, Serbán Szebasztián, Mihályfi Lucs és Kiss Kevin tovább jutott.

A veszélyzónából Herceg Erika minden lánya megmenekült, rajta kívül Boros Marci jutott tovább. ByeAlex háromszoros győztes mentorként rögtön az első élő adásban elvesztett két versenyzőt. Erika pedig az egyetlen, aki teljes csapattal várhatja a következő fordulót. Én megmondtam: ez az év Erikáról szól.

A kiesők közül egyedül Ábelt sajnálom igazán, de azt is be kell vallanom, nehéz lenne megmondani, kit küldtem volna haza helyette. Bár most már talán kár is ezen agyalni.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
36 évesen meghalt Ferich Balázs, Azahriah és a Wellhello menedzsere
A Supermanagement társtulajdonos-ügyvezetője csütörtök hajnalban halt meg hosszú betegség után. Barátja és üzlettársa megható sorokkal búcsúzott tőle.

Link másolása

Hosszú betegség után csütörtök hajnalban meghalt Ferich Balázs, a Supermanagement nevű kiadó-menedzsment társtulajdonos-ügyvezetője, a Blind Myself nevű magyar metálzenekar korábbi basszusgitárosa - írja a Forbes. A zenei szakember 36 éves volt.

A 2016-ban alapított Supermanagement a hazai piac egyik legsikeresebb szereplője, akik olyan magyar előadókat menedzselnek, mint a Wellhello, a Follow the Flow, az Anna and the Barbies, Dzsúdló, Desh és Azahriah.

Ferich Balázsról a Supermanagement másik alapítója, Tóth Gergő búcsúzott a Facebookon.

„2012-ben vettük be a Blind Myselfbe basszusgitározni. Pillanatok alatt lettünk barátok. Rengeteget segített a zenekar dolgainak intézésében. Veleszületett tehetsége volt a menedzseléshez”.

Tóth felidézte, hogy a Cloud 9+ az első banda, amit együtt menedzseltek, és nagy kockázatot vállaltak, amikor megalapították a saját cégüket.

„Balázst imádták az előadóink, kollégái. Über-maximalista volt a melóban, nem elégedett meg sosem a második hellyel. Folyamatosan azon agyalt, hogyan lehetnénk még jobbak és jobbak. Bazsinak hatalmas szíve volt. Imádta a gyerekeit és feleségét, Dittát, a legjobb apuka volt, akit valaha ismertem.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KULT
A Rovatból
Az egész hazai sztárvilág gyászolja a 36 évesen meghalt Ferich Balázst: „Mérhetetlen fájdalom”
Tóth Gabi, Czutor Zoltán és a Carson Coma is kifejezte együttérzését. A Supermanagement társtulajdonos-ügyvezetője csütörtök hajnalban halt meg hosszú betegség után.

Link másolása

Az egész hazai zenei világ gyászolja a 36 évesen meghalt Ferich Balázst, a Supermanagement nevű kiadó-menedzsment társtulajdonos-ügyvezetőjét.

A zenei szakember számos hazai sztárnak, köztük Azahriah-nak, a Wellhellonak és Dzsúdlónak volt a menezdzsere.

Ferich Balázsról a Supermanagement másik alapítója, Tóth Gergő megható sorokkal búcsúzott a Facebookon.

„2012-ben vettük be a Blind Myselfbe basszusgitározni. Pillanatok alatt lettünk barátok. Rengeteget segített a zenekar dolgainak intézésében. Veleszületett tehetsége volt a menedzseléshez.”

A Supermanagement Facebook-oldalán csütörtök délután közzétett bejegyzésére azóta több mint ezer hozzászólás érkezett, köztük számos hazai sztár is kifejezte a részvétét. A Carson Coma zenekar egy fekete szívvel fejezte ki együttérzését, az AWS gitárosa, Brucker Bence pedig egy érzelmes üzenettel köszönt el Ferich Balázstól.

„A folyamatos profi és maximalista hozzáállásod mindig irigyeltem és nagyon nagy hatással volt rám! Ha nem ismerlek, bizony nem lennék ott ahol. Mindig emlékezni fogok rád!”

- írta többek között a zenész.

„Őszinte részvétem” - írta a hozzászólások között Azahriah gitárosa, Szabolcsi Fészek.

„Őszinte részvétem Gergő, sok erőt a családnak mérhetetlen fájdalom…” - írta Tóth Gabi.

„Végtelenül sajnálom, sok erőt kívánok Gergő!” - üzente megrendülve Czutor Zoltán.

Antal Timi énekesnő egy korlátozott ideig elérhető Instagram-sztoriban, egy fekete-fehér fotóval emlékezett meg, a képhez pedig azt írta:

„Ég Veled, Balázs!”

via Blikk


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Michael Douglas eszik, iszik, csajozik, mégis megvan az AppleTV+ első igazi bukása?
A Franklinnel az AppleTV+ elkövette az első nagy mellélövését? Eddig elég jó szériája volt, úgyhogy talán nem csorbít az amúgy nagyon jó renoméján, de sajnos látni az elpazarolt dollármilliókat a Franklin minden másodpercén.
B.M.; Fotók: imdb.com - szmo.hu
2024. április 17.


Link másolása

Timothy Van Patten neve nem ismeretlen sorozatos berkekben. Rengeteg híres klasszikuson dolgozott már, mint rendező, ráadásul nem is kis címekben.

Olyan ikonikus szériákat tudok említeni, mint a Drót, a Deadwood, a Róma, a Maffiózók, The Pacific – A hős alakulat, a Trónok harca, a Fekete tükör, a Perry Mason, A levegő urai vagy a Gengszterkorzó.

Ilyen filmográfiával nem csoda, hogy az Apple TV+ rábízta a Franklin vezénylését. Nem tudom mennyire Van Patten hibája, de a Franklin nem lett túl jó.

Benjamin Franklin amerikai polihisztor, államférfi, diplomata, író, természettudós, filozófus, nyomdász és feltaláló életének 84 éve alatt több érdekes dolog történt vele, mint tíz férfivel történhet 200 év alatt.

A szegény családból származó 13. gyermek életrajza számtalan könyvet tölthetne meg.

Jópárat meg is töltött, a Franklin is egy ilyenen, Stacy Schiff, A Great Improvisation című könyvén alapszik. Nem olvastam az eredeti művet, de amit az AppleTV+-nak sikerült előadnia, az egy rettenetesen unalmas kis szelete ennek a hihetetlen élettörténetnek.

1776-ot írunk, az Amerikai függetlenségi háború alig egy éve zajlik, de a gyarmati erők sorra szenvednek súlyosabbnál súlyosabb vereségeket. A kongresszus helyzete egyre kilátástalanabb. Franklin fia is a britek háborús túsza lett.

Ezekből a harcokból meglepően nem látunk semmit, mert ezekben a sötét időkben Benjamin Franklin (Michael Douglas) átutazta az Atlanti-óceánt, hogy segítséget kérjen a francia nemzettől.

Unokája, Temple (Noah Jupe) kíséretében érkezik Passy kis falujába, amely viszonylag közel van Párizshoz. Itt szövi fondorlatos terveit, hogyan lehetne megnyernie magának a versailles-i támogatást Amerika britek elleni harcában. Igazi kémjátszma, sok-sok unalmas párbeszéd alá rejtve.

Nagyon hiteles az Apple-féle Franklin sorozat, már-már túl hiteles. Egy képkocka háborút kapunk ízelítőnek a harmadik részben, de ez a széria nem más, mint hosszú párbeszédek, partik, előadások és bálok sora, ahol úriemberek beszélgethetnek, miközben a kémek kihallgatják őket. Nem egyértelmű, ki kivel van valójában és mindenki csak a saját hasznát keresi. Van, aki pénzt, egyesek szerelmet, mások megbecsülést várnak Franklintől.

A megvalósítás elsőrangú, a kosztümök, a helyszínek, a tájkép és a díszletek elképesztően autentikusak.

A sorozat külön büszke lehet ezekre. Érezni, amikor szinte céltalanul mutogatják ezt a mozi-mágiát. Sokszor húzza a rendező az időnket egy-egy hosszúra hagyott nagytotállal. Természetesen hatalmas érdem és pirospont jár a történelmi hűségre, és az atmoszféra is páratlan, csupán annyi ezzel a probléma, hogy a tényleges tartalom, amit látunk, nagyon kevés.

Ahhoz képest, hogy Ben Franklinnek milyen érdekes élete volt, nagyon sokáig tartott, hogy egy ilyen nagy költségvetésű sorozatot készítsenek róla. Ez a szerep Michael Douglasnek szinte jutalomjáték. Látszik, hogy a nagy öreg élvezte a forgatást, hiszen jókat ehet, ihat és jól mulathat fiatal hölgyek társaságában, miközben csak beszélgetnie és néha színészkednie kell.

Nem érzem, hogy Douglas eltűnne a szerepben, inkább önmagát hozza, kicsit rájátszva Franklin szinte rocksztár szerepére, máskor meg aggódóan tűnődve.

Az unokáját alakító színész nekem kicsit túlságosan fiatal, de lehet pont ezért őt választották ki a szerepre, ő egy kis ártatlanság a megfáradt mester mellett. A többi színésszel sincs probléma, maximum annyi, hogy a teljes stábból ha öt karaktert fel tudok sorolni, azzal lehet, hogy sokat mondtam. Igazából alig van maradandó szereplő, de erről nem a színészek tehetnek, hanem a történészek… akarom mondani forgatókönyvírók.

Alig történik itt valami! Tényleg! Az egyik legnagyobb drámai csúcspont az első három részből az, amikor Franklin visszakapja a megjavított nyomdáját, miután azt ellenséges kémek összetörték. Értem, hogy így szimbolikusan visszakapta a hangját a feltaláló zseni, de ettől ez még gyenge tartalom, még streamingre is.

Egyáltalán nem szórakoztató, és nem érzem azt a „wow” faktort, amit az Apple álltalában képvisel.

Ez egy alapos történelemlecke, amely azt feltételezi, hogy van bőséggel háttértudásunk a korszakról, mert ha nem figyelünk eléggé, akkor bizony megkavarodunk a sok-sok francia név mellett. Mostanában sokadik sorozatnál látom, amelyben előszeretettel használják az eredeti nyelvet, tehát itt a franciák franciául beszélnek, nem francia akcentusos angollal – ez is a pozitívumok közé tartozik a szememben. Van rajta kellő mennyiségű pátosz, hab és csillámpor is az átlagamerikai nézőnek. Láthatunk hitelesnek érződő kémjátszmát, és három rész alatt azért megértjük, hogyan mozgatták a szálakat a háttérből a diplomaták, de attól még rém unalmas az egész.

Amikor egy függetlenségi háborús történetre gondolok, nem az van a fejemben, hogy a győzelmekről és vereségekről csak híreket hallok, miközben semmit nem látok.

Nem véletlenül vizuális médium a televízió. Sajnos az egész túl unalmas, metodikus és nem érdekes. A Franklin megtekinthető az Apple TV+ streaming szolgáltató műsortárában.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Fotók: Eltemették Tordy Gézát
Ernyey Béla közös emlékeket idézve búcsúzott Tordy Gézától. Óriási szívű, nagystílű ember volt - mondta. A Vígszínház társulata nevében Lukács Sándor színművész búcsúzott.

Link másolása

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

A 85 éves korában, március 30-án elhunyt színművész búcsúztatásán elsőként a jövő színésznemzedéke nevében Szőcs Artur mondott beszédet. A színész-rendező felidézte, hogy Tordy Gézát még színművészetisként ismerte meg, majd 15 évadot dolgoztak együtt. Kiemelte: Tordy Gézát ízig-vérig érdekelte a színházcsinálás, fontos volt számára a csapatmunka.

Ernyey Béla közös emlékeket idézve búcsúzott Tordy Gézától. Óriási szívű, nagystílű ember volt - mondta a művészről, akivel 1963-ban találkozott először, és akihez élete leghosszabb barátsága fűzte.

A Vígszínház társulata nevében Lukács Sándor színművész búcsúzott, színészkollégája játékát és közös munkáikat idézte fel. Mint mondta, Tordy Gézában nagy erők lakoztak, nagy dühök és nagy szenvedélyek.

A színészet illanó pálya - fogalmazott. A kincs az az üzenet, amelyet át tudunk adni úgy, hogy a lelkekben minél tovább megmaradjon. "És te, Gézus, ezeknek az üzeneteknek katartikus átadója voltál" - mondta.


Link másolása
KÖVESS MINKET: