Decemberben kétszer is megdőlt az országos áramfogyasztási rekord
Soha nem volt még olyan mértékű a magyarországi villamosenergetikai rendszer terhelése, mint idén december 19-én, amikor 6869 megawatt értéket regisztrált a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. - írja a Magyar Idők.
Az ok az év végi hajrában, a hideg időjárásban és az ünnepi díszkivilágításban keresendő,
és abban, hogy évről évre egyre több áramra van szüksége a lakosságnak és az iparnak. Tavaly december 8. délutánján regisztrálta a társaság a 2017. évi maximumot, amely egyúttal a rendszerterhelés addig mért legmagasabb értéke volt: ám idén ez a 6749 megawattos érték is megdőlt.