„Akármilyen szar, sose adjátok fel!” – a Sztárbox legőszintébb mondata hangzott el Schóbert Larától
A Sztárbox második adásában DJ Yamina szolgáltatta a – hát, jobb híján mondjuk így – zenét. Nem hallottam még a művésznőről, a nevét meghallva először azt hittem, talán egy békéscsabai DJ-ről van szó, ott van Jamina városrész (más néven Erzsébethely). Utóbb kiderítettem, hogy Győrben született.
Érdekes dilemma ez. Értem én, hogy a fiatal közönséget szeretnék a tévé elé csábítani ezzel, de kérdés, mennyire sikerül.
A három műsorvezető összeöltözött, meg sem kísérlem eltalálni, hogy hívják ezt a kék árnyalatot. Csobot Adél kicsit olyan volt, mint egy cowboy showgirl a Jégvarázs világából, csak a kalap hiányzott.
Ahogy minden szappanoperához illik, elmondták, mi volt az előző részben. Aki esetleg lemaradt róla, a múlt héten igyekeztem összefoglalni, itt.
A Sztárbox azért zavarba ejtő műsor, mert laikusként nehéz megítélni, ténylegesen mekkora a sportértéke. Egy bokszedző ismerősömet megkérdeztem, ő meglehetősen negatívan nyilatkozott róla, de hát az is csak egy vélemény, nem tudtam reprezentatív kutatást végezni. Persze műsorkészítői szempontból ez nem is fontos amíg a népnek tetszik a show.
A hölgyek összecsapása volt az első, ezúttal pehelysúlyban. Pap Dorciról annyit tudtam előzőleg, hogy influenszer és az Exatlon Hungary második helyezettje. Mondjuk ennyi már elég ahhoz, hogy ne akarjak szkanderezni vele. Belepörgettem az Instájába, de így sem vált világossá előttem, hogy pontosan mivel is foglalkozik amúgy. Ez persze nem az ő problémája, habár én sem élem meg annak.
Ha már ott tartunk, hogy ki kit ismert, a Kokó mellett szakértősködő Szépréthy Roliról sem tudom, mi predesztinálja erre a szerepre, de legalább képes elmondani két bővített mondatot, ami manapság már önmagában is kiemel valakit a médiamunkások tengeréből.
A másik női versenyzőről, Schóbert Laráról azért legalább hallottam már ezt-azt, és nem csak híres-hírhedt szülei révén. Emlékszem például, hogy szerepelt az Álarcos énekesben, ráadásul egy iskolába járt a gyerekeimmel. Sőt, most már azt is tudom, hogy hosszú ó-val kell írni a nevét.
Csobot Adél persze meginterjúvolta Schóbert Norbit és Rubint Rékát. Az Update guru elmondta, bár természetesen félti Larát, de látta felkészülni, és bármennyire is nagyszerű sportoló Dorka is, szerinte neki van félnivalója.
Lola, aki maga is ringbe lép majd a későbbiek során, szeme alatt monoklival érkezett, hogy Pap Dorcinak szurkoljon.
A mérkőzést kicsit Dorcit kezdte jobban, de fölénye nem tartott soká. Mindkét hölgy nagy tempót diktált, talán még nem is láthattunk itt női meccsen ilyen ütőerőt.
A harmadik menetre Lara megtáltosodott, és keményen letámadta Dorcit. A negyedik menetben rá is számoltak az influenszerre. Nem okozott meglepetést, hogy a bíró végül Lara kezét emelte magasba annak ellenére, hogy a közönség szavazás alapján a többség korábban Dorcit várta győztesnek.
A mérkőzés után hangzott el Lara szájából a címben is kiemelt idézet, amely úgy vélem, a Sztárbox történetének legőszintébb mondata, ezért megérdemli, hogy még egyszer idézzem:
Köszi, Lara. Falvédőre vele!
Következett Danny Blue és Szecsei Valter összecsapása. A rapper másfél hónapja készül komolyan. Ugyanis akkor lépett vissza a versenytől Pápai Joci egy sérülés miatt.
Danny Blue-nál műmájerebb versenyző aligha szerepelt a Sztárboxban, pedig ilyen szempontból is erős a mezőny. Közölte, hogy az eredmény előre meg van írva, nincs mit tenni, de persze azt nem árulta el, mi is az. Aztán láthattuk, ahogy otthon bokszkesztyűben nézi a tavalyi meccseket és a mérkőzéssel együtt élve illegeti magát. Néha kicsit egyébként felébredt bennem a gyanú, hogy nem
látom-e, mert a mentalista rendre átcsúszott önmaga paródiájába.
A kisvideójában azt is láthattuk, hogy Danny előre kitalálja, hogyan és hányat üt az edzője az edzésen. Ilyen előkészítés után az ember azt gondolná, ha Danny Blue tényleg az, akinek mondja magát, pontosan előre tudni fogja ellenfele minden mozdulatát, Valternak esélye sem lesz.
Ehhez képest a rapper derekasan megsorozta ellenfelét. Az első három menetet egyértelműen nyerte. Egyedül az utolsót tudta megnyerni Danny Blue, de a fordításhoz ez már édeskevés volt annak ellenére, hogy egyszer rá kellett számolni Szecseire.
Végezetül álljon itt két idézet a magyar Uri Gellertől. Az elsőt a kisvideója végén mondta.
Az elvesztett mérkőzés után ez bírta elhagyni fogai kerítését:
Ezek szerint eldöntötte, hogy nem fog győzni? Héder Barnának szemmel láthatóan nagyon nehezére esett, hogy ne röhögje körbe.
A két mérkőzés közti szünetben Szujó Zoli Valkusz Milánt faggatta, az X-Faktor újdonsült mentorát, akivel én is beszélgettem nem olyan rég. Milánnak nagyon tetszett a hangulat, de arra nem adott egyértelmű választ, hogy volna-e kedve ringbe szállni.
A férfi nehézsúlyban is egy rappernek szurkolhattunk, a nyelvtörő nevű Lmen Pralának (született Grósz Bence), aki Németh/Kertész Kristóf/Gézával szállt szembe. A rapper egy papírgalacsint küldött ellenfelének Adéllal, Kristóf barátok közt beli anyukája, Magdi néni halálára utalva.
Kristóf keményen készült az összecsapásra, még Orbán Viktorral is összeállt egy fotóra, gondolom azért, hogy gyűjtse a narancsenergiát. Ezen a ponton elfogultságot kell bejelentenem. Németh Kristóf tulajdonképpen „direktorom” olyan értelemben, hogy ő mutatta be Szentendrén a Fórum Színházzal az Aki túsz, aki nem, jövök című vígjátékot, amelyet Ürmös Zsolti barátommal jegyzünk szerzőkként. Így nyilván neki szurkoltam.
Sajnos nem hoztam szerencsét. Talán ez volt a férfi nehézsúly legrövidebb mérkőzése a műsor történetében. Lmen Prala kemény oldalütésekkel sorozta Kristófot, akit elég hamar sikerült megfognia. Olyannyira, hogy a második menet közepén a bíró úgy ítélte, Kristóf egészsége érdekében megszakítja a mérkőzést. Így technikai KO-val a rapper jutott tovább.
A jövő hét még inkább a pasikról fog szólni, mivel nem lesz női mérkőzés. Dóri Béla Varga Viktorral, Veréb Tamás Törőcsik Danival, Pulai Imre Király Petivel száll szembe.