Megdőlt a hidegrekord!
Október 13-án, kedden a Kékestetőn és a János-hegyen is megdőlt a napi hidegrekord - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az eddigi csúcs a Kékestetőn az 1973-ban mért 2,7 fok volt, de kedden még ezt is meghaladta negatív irányban a hőmérséklet:
2,4 fokot mértek.
(Tél a Kékesen 1960-ban. Forrás: Fortepan)
Az október 13-i fővárosi hidegrekord mostanáig 6 fok volt, amelyet 1952-ben és 1973-ban mértek a János-hegyen. Most viszont csak 5,5 fokot mértek - írja az Origo.
Az előrejelzés szerint csütörtöktől valamivel enyhébb, de esős időre számíthatunk.
Ha érdekesnek találtad, nyomj egy lájkot!
