3,8 évet késtek a magyar vonatok tavaly
Az előző évben összesen 3,8 évnek megfelelő késést halmoztak fel a vonatok Magyarországon - tudta meg a MÁV-tól a mfor.hu.
Az állami vasúttársaság a lap megkeresésére közölte, hogy "az országos vasúthálózaton 2018-ban több mint egymillió személyszállító vonat közlekedett, ezek 87 százaléka menetrend szerint érkezett a célállomásra".
Így a késések a vonatok 13 százalékát érintették.
2017-ben ez az arány 12 százalék volt. A lap azt is megtudta, hogy
az összes járatra vetített késés átlagosan 2 perc volt.
A lapnak nem tudtak pontos adatokat mondani, de egymillió személyvonattal számolva 2 millió percet, vagyis valamivel több mint 3,8 évnyi felhalmozott késést számoltak eredményként.
Azt is hozzátették, az, hogy 12-13 százalékra emelkedett tavaly a késő vonatok aránya, sokkal inkább a korlátozásokkal járó pályafelújításoknak köszönhető.