KÉK HÍREK
A Rovatból

Tragikus lakástűzből anya-lánya gyilkosság – hat év után ítélték el a férfit, akit először szerencsés túlélőnek hittek

Életfogytiglanra ítélték azt az izraeli állampolgárságú, palesztin férfit, aki megfojtotta barátnőjét és annak édesanyját, majd rájuk gyújtotta az albérletet Kaposváron. Egy közeli szomszéd elárulta: heteken át mindenki azt hitte, hogy tragikus baleset történt.


Megdöbbentő tragédia rázta meg Kaposvárt 2018 októberében, és még ma is élénken emlékeznek a történtekre azok, akik az elátkozott lakás közelében élnek. Az első hírek még arról szóltak, hogy egy lakástűzben egy 21 éves egyetemista lány, Krisztina és az édesanyja vesztették életüket a belváros egyik utcájában.

A rendőrség első körben kizárta az idegenkezűséget, ugyanis nem találtak sérüléseket a holttesteken és a toxikológiai vizsgálat sem utalt gyilkosságra. Néhány héttel később azonban komoly fordulatot vett az ügy, mert ekkor már bűncselekményre gyanakodtak.

A tűz idején egy külföldi férfi is tartózkodott a lakásban, a lány barátja. Ő hajnalban az erkélyre menekült, ahol angolul kiáltotta, hogy tűz van. Egy első emeleti lakó értesítette a rendőrséget és a tűzoltók hozták le a férfit a magasból.

Lapunknak nyilatkozott a ház egyik korábbi lakója, aki még mindig élénken emlékszik az eseményekre.

„Természetesen nagyon megijedtünk, nem tudtuk elképzelni sem, hogy mi történik körülöttünk. Arra ébredtünk, hogy erős füstszag van és valaki kiabál. Aztán láttuk, hogy a tűzoltók mentenek egy férfit az egyik negyedik emeleti erkélyről egy daruval. Úgy tűnt, tűz van az egyik lakásban, erről szóltak az első hírek is délelőtt a helyi rádióban.”

Később azonban több kérdés is felmerült az ott élőkben.

„Nem értettük például, hogy ez a külföldi férfi miért nem menekült ki az ajtón a füst elől, miért ment ki helyette az erkélyre. És az sem volt világos, hogy ha feldőlt egy gyertya, miért nem oltották el? Az is furcsa volt, hogy miként úszhatta meg a férfi szinte sértetlenül az egészet. Nagyon szomorú látvány volt a belvárosban ez a kiégett lakás a felső szinten.”

A tűzoltók is több dolgot furcsálltak. Azt mondták, a teljesen összeégett holttestek békésen feküdtek, mintha álmukban érte volna őket a halál. Pedig ilyen helyzetben jellemzően menekülni próbálnak az emberek – ha még életben vannak.

A nyomozás azután kiderítette, hogy a két nő csakugyan nem baleset, gyilkosság áldozata lett. Csakhogy akkorára Krisztina barátja, aki egy Pécsen tanuló palesztin származású izraeli állampolgár volt, eltűnt. A férfi már a tűz napján szervezni kezdte hazautazását, és másnap előbb Belgrádba, majd onnan Izraelbe utazott. Nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki ellene.

A nyomozzók szerint az anyának nem tetszett a kapcsolat a férfi túlzott és indokolatlan féltékenysége miatt. A lány szakított vele, majd kibékültek, és a férfi a végzetes éjjelen a két nő lakásában maradt éjszakára.

A fiatalember Krisztina mellől átment a lány másik szobában alvó édesanyához, akinek befogta orrát és a száját. Az asszony rövid időn belül meghalt. A férfi ezután meggyújtotta az ágyat, majd az alvó lányt is megfojtotta.

Ebben a szobában is több helyen tüzet okozott, majd az erkélyére menekült és segítségért kiabált..

A kaposváriak megdöbbentek, amikor kiderült, hogy anya és lánya nem lakástűzben, hanem gyilkosság következtében vesztette életét.

„Megtudtuk, hogy fordulatot vett az ügy és újra kihallgattak mindenkit a rendőrök. A lakásban két-három tűzfészket is találtak és még egy miskolci szakértő is vizsgálta a tűz okát. Nem ismertem közelről az áldozatokat, de nagyon sajnálom, hogy ilyen körülmények kötött ért véget az életük. Annyit tudtunk, hogy ez az arab származású férfi Németországban ismerkedett meg a kaposvári egyetemista lánnyal, amikor Krisztina egy fél évet töltött külföldön.”

„A férfi a saját családjának is bemutatta a lányt Izraelben, de nem volt minden rendben a kapcsolatukkal, és ezt szóvá tette a lány édesanyja is. Úgy tudjuk, a fiú nagyon durván féltékeny volt”

– tette hozzá a helyi lakó.

A bíróság 2021-ben a férfit távollétében életfogytiglani fegyházbüntetésre ítélte több emberen elkövetett emberölés miatt azzal, hogy legkorábban 40 év múlva bocsátható feltételesen szabadlábra.

Később újabb fordulatot hozott az ügy: a gyilkost az izraeliek kiadták Magyarországnak. Miután visszahozták a bűntett helyszínére, a per másodfokon folytatódott, és csütörtökön ért véget. A bíróság a brutális kettős emberölés miatt ismét életfogytiglant szabott ki a férfire, aki az ítélet szerint is féltékenységből követte el tettét.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Rollerrel szenvedett súlyos balesetet a férfi, aki Aston Martinnal gázolt halálra egy idős asszonyt egy győri buszmegállóban
A 30 év körüli férfit a győri Szigethy Attila úton érte a baleset, súlyos sérülésekkel szállították kórházba. A rendőrség szabálysértési eljárásban vizsgálja az esetet, amelyben más nem sérült meg.
F. O. - szmo.hu
2026. június 19.



Balesetet szenvedett és súlyosan megsérült az a férfi, aki február 14-én egy Aston Martinnal halálra gázolt egy idős asszonyt Győrben. A sofőr jogosítványát a tragédia után bevonták, most elektromos rollerrel bukott hatalmasat a városban.

A Blikk információi szerint a férfi április 17-én a győri Szigethy Attila úton esett el a rollerrel. Bár viselt védőfelszerelést, így is súlyosan megsérült. Az esetnek nem volt más résztvevője.

Az Országos Mentőszolgálat megerősítette, hogy a helyszínről egy 30 év körüli férfit szállítottak kórházba súlyos sérülésekkel, stabil állapotban.

A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság közölte, hogy az április 17-i esetet szabálysértésként vizsgálják, mivel abban más érintett személy vagy jármű nem volt.

A lapnak a férfi egyik közeli ismerőse további részleteket árult el az állapotáról:

„Azt mondta, nem sokkal az autóbalesete után elektromos rollerrel is sikerült felborulnia, ráadásul megsérült az arca.”

Az ismerős szerint a férfi egy magánklinikán próbálta kezeltetni a sebet, de komplikációk léptek fel.

„Nem lesz egyszerű a gyógyulása, maszkot is kell viselnie” – tette hozzá.

A férfit a februári halálos baleset után őrizetbe vették, de a bíróság nem rendelte el a letartóztatását. Azzal a feltétellel engedték szabadon, hogy nem hagyhatja el Győr közigazgatási területét, a vezetői engedélyét pedig bevonták.

Az ügyészség április végén emelt vádat a férfi ellen halálos közúti baleset gondatlan okozása miatt. Indítványuk szerint, ha beismeri a bűnösségét, két év letöltendő fogházbüntetésre és négy év járművezetéstől való eltiltásra számíthat. A győri gázolás ügyében az első tárgyalást július 6-ra tűzték ki.

A tragédiában elhunyt asszony fia korábban arról beszélt, hogy ezt a büntetést kevesli. „Én örökre eltiltanám, egy életre felejtse el a vezetést” – nyilatkozta, hozzátéve, hogy bízik az igazságos ítéletben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Botrány egy egri iskolában: felfüggesztették és feljelentették a tanárt, aki 17 éves diákjával létesített intim kapcsolatot
A tanár megpróbált felmondani, de azt az iskola nem fogadta el. Szülők beszámolója szerint a pedagógussal kapcsolatban voltak már problémák, sértegette és gúnyolta a gyerekeket.
Fotó: Wikipedia - szmo.hu
2026. június 19.



Rendőrségi eljárás indult és azonnal felfüggesztették állásából azt az egri Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnáziumban tanító pedagógust, aki a gyanú szerint intim kapcsolatot folytatott egy 17 éves diáklánnyal. Az iskola fenntartója múlt pénteken határozott lépéseket tett, miután tudomására jutottak az ügy részletei.

A Ciszterci Iskolai Főhatóság hivatalos közleménye szerint még aznap elrendelték, hogy az iskola igazgatója tegyen feljelentést.

A fenntartó utasította az igazgatót, hogy „hatalommal való visszaélés és kiskorú sérelmére elkövetett határátlépés gyanúja miatt azonnali rendőrségi feljelentést tegyen”.

A pedagógus munkaviszonyát felfüggesztették. A rendőrség a feljelentés alapján megkezdte az eljárást kiskorú veszélyeztetésének gyanúja miatt. A tanár a botrány kirobbanásakor megpróbált felmondani, de az iskola ezt nem fogadta el, és belső fegyelmi eljárást is indított ellene, hogy ne kerülhesse el a felelősségre vonást.

Az intézmény szülői fórumot is összehívott, ahol kiderült, hogy a tanár ellen már korábban is több panasz érkezett. Egyikük arról beszélt, hogy a pedagógus viselkedése régóta téma volt.

„A tanár úr sértegette a gyerekeket, kigúnyolta, becsmérelte őket, ha valakinek nem sikerült valami feladat, megalázta a többiek előtt, több diák és szülő is panaszt tett már ellene”

– mondta egy apa.

A diákok között olyan képernyőképek is terjedni kezdtek, amelyek bizonyították a felfüggesztett tanár arrogáns, lekezelő stílusát. De olyan üzenetek is terjedtek, amelyek a tanár és a 11. osztályos lány közötti üzeneteket tartalmazzák, bár álprofilokkal, de egyértelműen beazonsíthatóak - írja a Blikk.

A nyilatkozó apa elmondta: "Egyszerre kapja el a hányinger az embert, a szülőt, amikor ilyen történések jutnak a tudomására, ha az én gyerekemmel tette volna ezt a tanára, le kellett volna, hogy kötözzenek, hogy ne ugorjak a torkának. Szexuális tartalmú üzeneteket küldött a lánynak a tanár, angol nyelven. Amikor kirobbant a botrány, a tanár úr felesége sokkos sírógörcsöt kapott, addig csak azt hitte, a gyerekek buta pletykája a férje viszonya egy diákjával".

Enyedi Katalin gyermekpszichológus szerint egy ilyen kapcsolatban a hatalmi egyensúly hiánya miatt nem beszélhetünk két felnőtt szabad akaratáról. „A tanár-diák viszony hatalmilag alapjában egyensúlytalan, amelyben a tanuló egyértelműen kiszolgáltatott helyzetben van” – magyarázta a szakértő.

Horváth László ügyvéd hozzátette, hogy a pedagógusi hivatásból fakadó hatalmi helyzet kihasználása súlyosan veszélyezteti a kiskorú erkölcsi és érzelmi fejlődését.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Hegedülni ment a családjához, az unokája ölte meg a 90 éves nagypapát Nagydoboson
Családi konfliktus torkollott tragédiába Nagydoboson, amikor a nagypapa békíteni próbált egy vitát. A feltételezett elkövető elmenekült a helyszínről, a rendőrség halált okozó testi sértés gyanúja miatt keresi.


Hegedülni ment a családjához, de a látogatás tragédiába torkollott a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Nagydoboson:

egy 90 éves férfit a gyanú szerint a saját unokája bántalmazott olyan súlyosan, hogy az idős ember a kórházban belehalt a sérüléseibe. A feltételezett elkövető elmenekült, a rendőrség keresi.

A TV2 Tények riportja szerint az idős férfi azért látogatott a rokonaihoz, hogy hegedüljön nekik, amikor az unokája minden előzmény nélkül rátámadt a házban egy másik családtagra.

A nagypapa megpróbálta rendezni a konfliktust, de az unoka ettől még dühösebb lett, és a beszámolók szerint egy baltával esett neki az idős embernek, akit ezután ütlegelni és rugdosni kezdett.

A családtagok azonnal mentőt hívtak. A 90 éves férfit kórházba szállították, ekkor még az eszméleténél volt, később azonban kómába esett, és az orvosok már nem tudták megmenteni az életét.

A rendőrség a kórház feljelentése után indított eljárást, a bűncselekményt halált okozó testi sértésnek minősíthetik, ha a gyanúsított bűnössége beigazolódik. A családtagok szerint a férfi elmenekült a faluból, és jelenleg is bujkál.

A család egyik tagja a riportban elmondta, hogy az idős nagypapa segített felnevelni a most őt bántalmazó unokáját és annak gyermekeit is.

A holttestet Debrecenbe szállították, a boncolás fogja tisztázni, hogy pontosan mi okozta a halálát.

VIDEÓ: A Tények beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Videó a milliárdos fogásról: csúcstechnológiás illegális cigarettagyárat számoltak fel Magyarországon
A NAV és a szlovák hatóságok közös akcióban csaptak le egy illegális dohányüzemre. A lefoglalt alapanyagból 1,5 millió doboz hamis cigarettát állíthattak volna elő.


Röntgeneztek a nyomkövetők után, blokkolták a mobil- és wifihálózatokat, hamis rendszámokkal és felvezető autókkal közlekedtek – ilyen és hasonló módszerekkel próbálta leplezni működését az a bűnszervezet, amelynek professzionális, teljes gyártósorral felszerelt illegális cigarettagyárára csapott le egy magyar–szlovák akcióban a Nemzeti Adó- és Vámhivatal - írták a közleményükben.

A NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatóságának nyomozói összehangolva a Szlovák Pénzügyi Igazgatás Bűnügyi Hivatalával, egyszerre mindkét országban, több helyszínen csaptak le. Míg Magyarországon a gyárat számolták fel, Szlovákiában egy alapanyagraktárat derítettek fel. Az elkövetőket éppen a hamis áru értékesítése közben fogták el.

A Magyarországon engedély nélkül működtetett üzemben a nyersanyag feldolgozásától a késztermék csomagolásáig minden folyamatot el tudtak végezni. Az épületet teljes hang- és hőszigeteléssel látták el, a hatalmas áramfogyasztást pedig ipari aggregátorokkal fedezték, hogy az ne tűnjön fel a szolgáltatónak.

Az elkövetők a gyár környezetében blokkolták a GSM-, rádió- és wifihálózatokat, a járműveket pedig katonai és titkosszolgálati technológiát idéző eszközökkel, köztük röntgenberendezéssel vizsgálták át, hogy kiszűrjék az esetleges nyomkövetőket. A szállítmányokat felvezető járművekkel biztosították, a kapcsolatot pedig titkosított csatornákon tartották.

A hatóságok a rajtaütésnél összesen 1 milliárd forint értékben foglaltak le vagyont. A lefoglalt tárgyak között komplett cigarettagyártó gépsor, ipari aggregátor, porleválasztó berendezés, kompresszor és személygépkocsi is szerepel.

Az illegális gyárban talált alapanyagokból több mint 1,5 millió doboz hamis cigarettát tudtak volna előállítani.

A szlovák hatóságok tájékoztatása szerint a bűnözői kör által külföldön okozott kár szintén megközelíti az 1 milliárd forintnak megfelelő eurót.

A jogellenes tevékenység szervezésében részt vevő öt férfit – egy magyar, egy szlovák és három ukrán állampolgárt – tetten érték és elfogták. A Magyarországon elfogott két személy ellen különösen jelentős értékre, üzletszerűen és bűnszövetségben elkövetett költségvetési csalás bűntette miatt indult eljárás. A magyar oldalon 55 bűnügyi szakember vett részt a rajtaütésben, munkájukat a MERKUR Bevetési Egység támogatta.

VIDEÓ: A rajtaütésről

Via 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk