Tagadják a rendőrök, hogy ólomkesztyűvel verték össze egy 16 éves fiatalt
Korábban megírtuk, hogy egyirányú úton, a forgalommal szemben haladt egy autó a XV. kerületben a Páskom parknál pénteken hajnali fél kettő körül. Mint kiderült, a sofőr egy 16 éves fiú volt, aki a hajsza során két rendőrautónak is nekiment és elsodort egy rendőrt is.
"Előállítását követően a fiatal azt mondta a rendőröknek, hogy fejét száguldozás közben az autóban ütötte be, és ugyanezt állította a mentőszolgálat munkatársainak is. Sérülése miatt a rendőrök intézkedtek orvosi vizsgálatára, a fiatal itt sem tett említést bántalmazásról. A traumatológiai intézetben kiállított ambuláns kezelőlapon az áll, hogy sérülését a személygépkocsiban szerezte" – áll a Visszautasítjuk az ámokfutó vádaskodását! című közleményben. Ebben azt is leírták, hogy ólomkesztyűt egyáltalán nem is használnak a rendőrök, nincs ilyesmi az eszköztárjukban.