prcikk: Felfoghatatlan részletek derültek ki a 8 éves sólyi kislány haláláról | szmo.hu
KÉK HÍREK
A Rovatból

Felfoghatatlan részletek derültek ki a 8 éves sólyi kislány haláláról

Cipőit és ruháit nem messze a testétől találták meg.


Mint ahogyan mi is beszámoltunk róla, egy nyolcéves kislány holttestét találták meg szombat hajnalban a Veszprém megyei Királyszentistván közelében. A kislányt péntek este 8 óra óta keresték, az édesapja valamivel 10 óra előtt jelentette be az eltűnését a rendőrségen. Hajnali fél 3-kor találták őt meg.

A Veol.hu most megdöbbentő részleteket közölt a holttest megtalálásáról:

azt írják, a lány testén nem volt ruha, amikor vilonyai zsilip közelében ráleltek.

A lapnak egy helybeli férfi szombaton reggel azt nyilatkozta, látták, ahogy a kislány egy fiatalemberrel ment el otthonról. A rendőrök test közelében vérnyomokat találtak, valamint a kislány ruháját és cipőjét.

A lapnak a sólyi kislány, Adrienn óvónője is nyilatkozott. Elmondta, nagyon kedves, barátságos természetű gyermek volt, akit mindenki szeretett a faluban.

A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya emberölés bűntett gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen indított eljárást és vizsgálja a kislány halálának körülményeit.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
„Végtelenül sajnálom őket” - három huszonéves fiatal halt szörnyet, buliból hazafelé tartottak, amikor tragédia történt
Öt, buliból hazafelé tartó fiatal szenvedett balesetet Fülöpjakab határában, a hátsó ülésen utazó három utas életét vesztette. A városföldi áldozatokat és a súlyos sérültet a helyiek is ismerték, a közösséget sokkolta a tragédia.
M.M. / Fotó: RTL Híradó - szmo.hu
2026. április 04.



Buliból tartottak haza, de az otthonuktól alig tíz kilométerre a halálba rohantak azok a fiatalok, akik szombatra virradó éjjel, fél egy körül szenvedtek borzalmas balesetet Fülöpjakab határában. Öt huszonéves barát ült a kocsiban, ami egy egyenes útszakaszon letért az útról és fák közé csapódott. Hárman azonnal szörnyethaltak, ketten túlélték a becsapódást.

A Kunszállás felől Kiskunfélegyháza irányába tartó autó a hatalmas ütközés után többször megpördült, majd az oldalán állt meg a fák között

– számolt be róla az RTL Híradó.

A jármű annyira összeroncsolódott, hogy egyetlen ép elem sem maradt rajta; a tetejét a kiérkező tűzoltóknak kellett levágniuk, hogy hozzáférjenek a beszorult utasokhoz. A sofőr és a mellette ülő barátja saját lábukon szálltak ki a roncsból, a hátul utazó három fiúnak azonban esélye sem volt, a fémkupac foglyai lettek.

A helyszínre két megyéből négy mentőautó, valamint a kiskunfélegyházi és kecskeméti hivatásos tűzoltók érkeztek.

„A kiskunfélegyházi és kecskeméti hivatásos tűzoltók rögzítették a gépkocsit, és három embert feszítővágóval emeltek ki az összeroncsolódott járműből” – mondta el Kovács Andrea.

A mentőknek szívszorító feladatuk volt.

„Három személy sajnos olyan súlyos sérüléseket szenvedett a balesetben, hogy rajtuk nem lehetett segíteni; az újraélesztésre sem volt remény. Ők a helyszínen életüket vesztették” – közölte Hangai József. Hozzátette, a két túlélő közül az egyik könnyebb végtagsérülést, a másik súlyos végtag- és hasi sérüléseket szenvedett.

A helyszínelők a roncs körül több szétdobált italosüveget találtak, és az is kiderült, hogy a jármű hátsó gumiabroncsai szinte teljesen simára koptak.

Az RTL Híradónak nyilatkozó rendőrségi szóvivő szerint a gyorshajtás gyanúja is felmerült.

„A sofőrt, aki a helyszínen alkalmazott alkoholszonda alapján a vezetés megkezdése előtt szeszes italt fogyasztott, kollégáim őrizetbe vették”

– erősítette meg Horváth Erika. A Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság műszaki szakértő bevonásával vizsgálja a tragédia körülményeit.

Csend és döbbenet uralkodik Városföldön, ahonnan a három halott fiú és a súlyosan sérült utas is származott. A helyieket sokkolta a tragédia.

„Nagyon kedves, aranyos srácok voltak. Egyikük majdnem a szomszédom. Nagyon dolgosak, nagyon kedvesek voltak, végtelenül sajnálom őket” –

mesélte egy helyi asszony, Szabóné Lukács Ibolya, aki szerint az esetnek tanulságul kell szolgálnia. „Remélem, ez jó tanulság lesz a fiataloknak, hogyan közlekedjenek.”

A rendőrség ismét felhívja a figyelmet, hogy senki ne üljön ittasan a volán mögé, és ne is szálljon be olyan sofőr mellé, aki ivott.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Egy anya, a 10 hónapos csecsemője és egy tinédzser halt meg a húsvéti tragédiában
Egy mintegy 30 méter magas fa dőlt rájuk a viharos szélben Németországban. A csoport egy anyaotthonból érkezett a hagyományos húsvéti tojáskeresésre.


Tragédiával végződött a húsvéti tojáskeresés vasárnap Észak-Németországban: Flensburg közelében egy kidőlő fa ráesett egy kiránduló csoportra, a balesetben három ember meghalt és többen megsérültek.

A hatóságok délután közölték a tragédia részleteit. A baleset délelőtt 11 óra körül történt a Mittelangelnhez tartozó Satrupholm erdőben, ahol

egy mintegy 30 méter magas fa a viharos szélben rádőlt a csoportra. A helyszínen életét vesztette egy 21 éves nő és egy 16 éves lány, a 21 éves nő 10 hónapos kislánya pedig a kórházban halt bele sérüléseibe

– közölte a flensburgi rendőrség. Egy 18 éves nőt súlyos sérülésekkel vittek kórházba. A német sajtóhírek szerint a körülbelül 50 fős csoport egy közeli anya-gyermek otthonból érkezett a hagyományos húsvéti programra.

A baleset idején viharos időjárás volt az ország északi részén. A Német Meteorológiai Szolgálat vasárnapra 55–65 kilométer per órás széllökéseket jelzett előre, de a térségben akár 80 kilométer per órás, viharos erejű széllökések is előfordulhattak.

Schleswig-Holstein tartomány vezetői közös nyilatkozatban fejezték ki részvétüket. "Mélyen megrendített minket ez a szörnyű baleset" – fogalmazott Daniel Günther miniszterelnök, Aminata Touré ifjúsági és családügyi miniszter, valamint Magdalena Finke belügyminiszter. A rendőrség vizsgálja a baleset pontos körülményeit, szakértők bevonásával derítik ki, hogy a fa kidőlését kizárólag a viharos szél okozta-e, vagy esetleg a fa rossz állapota is közrejátszott a tragédiában.

Via ZEIT


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Börtönre ítélték a nagymamát, aki az ajtóba verte egy pécsi gyerekorvos fejét, miután branült ültetett az unokája halántéki vénájába
Közfeladatot ellátó személy elleni erőszak miatt ítélték el azt a nőt, aki egy pécsi gyermekorvost bántalmazott. A támadó a segítségére siető ápolónőt is fojtogatta, az ítélet nem jogerős.
DP, kép: freepik - szmo.hu
2026. április 08.



Első fokon két év börtönbüntetésre ítélte a Pécsi Járásbíróság szerdán azt a nőt, aki egy pécsi klinikán rátámadt egy gyermekorvosra és egy ápolóra.

A bíróság közfeladatot ellátó személy elleni erőszak és két rendbeli könnyű testi sértés miatt, halmazati büntetésként szabta ki a börtönévet

– írja az MTI a Pécsi Törvényszék közlése alapján.

Az ítélet nem jogerős, mivel a vádlott és védője elsődlegesen felmentésért, másodlagosan enyhítésért, az ügyész pedig a büntetés súlyosításáért fellebbezett.

Az eset 2024. október 2-án, az esti órákban történt, amikor a nő megjelent a klinika egyik osztályán.

Azt hitte, hogy a szeptemberben született unokáján a törvényes képviselő engedélye nélkül végeztek orvosi beavatkozást, ezért emelt hangon, trágár szavakkal kérte számon az ügyeletes gyermekorvost. A vita odáig fajult, hogy a nő a szidalmazás közben nyakánál fogva ragadta meg az orvost, majd a fejét az orvosi szoba ajtajába verte.

Az orvos segítségére egy ügyeletes szakápoló sietett, akinek köszönhetően a doktornő be tudott menekülni az orvosi szobába, hogy rendőri segítséget kérjen.

A támadó ekkor az ápolónőt ragadta torkon és megszorította a nyakát. A nőt végül egy harmadik dolgozó, egy másik szakápoló fékezte meg. A rendőrök mintegy húsz perccel az orvost ért támadás után, a bejelentés alapján intézkedtek a helyszínen.

A bíróság közleménye szerint a csecsemő halántéki vénájába azért vezettek branült, mert felmerült a gyanúja, hogy az édesanyja révén herpes simplex vírussal fertőződhetett, a beavatkozás pedig a gyermek folyamatos gyógyszerrel való ellátását könnyítette meg.

A bántalmazás következtében a gyermekorvos nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett, nyakán és hajas fejbőrén zúzódások keletkeztek, míg az ápolót horzsolások érték.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Meghalt a 14 éves fiú, akit hétfőn este ütött el a HÉV Óbudán, két iskolája is megrendült posztokban búcsúzik tőle
A fiatal napokig küzdött az életéért az intenzív osztályon, de sérülései olyan súlyosak voltak, hogy az orvosok már nem tudták megmenteni. Iskolái intelligens, humoros és tehetséges fiatalemberként emlékeztek rá.


Belehalt sérüléseibe az a 14 éves fiú, akit még hétfőn este gázolt el a HÉV Óbudán – számolt be róla az RTL Híradó. A fiatal napokig küzdött az életéért az intenzív osztályon, de sérülései olyan súlyosak voltak, hogy az orvosok már nem tudták megmenteni.

A tragédia hétfő este fél hét körül történt a Római fürdő megállónál.

A fiú a szemtanúk szerint fülhallgatóval a fülében, a telefonját nyomkodva lépett a sínekre anélkül, hogy körülnézett volna. Valószínűleg emiatt nem vette észre a pirosan villogó lámpát, és nem hallotta a közeledő szerelvényt sem. A HÉV 60-nal gázolta el, a fiú pedig körülbelül 20 métert repült, mielőtt a földre zuhant.

A helyszínre több mentőegység is érkezett. „A fiú eszméletlen állapotban volt. Helyszíni beavatkozások után életveszélyes állapotban szállították a traumatológiai osztályra” – közölte Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője.

A baleset helyszínén, a sínek mellett azóta virágok és mécsesek gyűlnek.

A fiút két óbudai iskola is gyászolja a közösségi oldalán, ahol intelligens, humoros és tehetséges fiatalemberként emlékeztek rá.

„Mély megrendüléssel tudatjuk, hogy szeretett tanulónk egy tragikus baleset következtében 2026. április 1-én elhunyt. Barnabás hozzátartozóinak és barátainak iskolánk teljes közösségének részvétét fejezzük ki. Emlékét szeretetben őrizzük meg” - írta a fiú gimnáziuma a Facebookon.

A rendőrség a tragédia után ismét a közlekedés közbeni figyelemelterelés veszélyeire figyelmeztetett. Csécsi Soma, a BRFK szóvivője szerint „aki közlekedés közben máshová figyel, és emiatt nem látja vagy nem hallja a környezetét, életveszélyes helyzetbe sodorhatja magát.” Az RTL Híradó riportja arra is felhívta a figyelmet, hogy

korábban éppen abban a gyalogos átjáróban forgattak kisfilmet a fülhallgató-használat veszélyeiről, ahol a mostani gázolás történt. Az átjáróban egy korlát is lassítja a gyalogosokat, hogy körülnézésre kényszerítse őket.

Idén ez volt a harmadik baleset HÉV-átjáróban, de az első, amelyben gyalogos volt az áldozat.


Link másolása
KÖVESS MINKET: