Robbanás történt az ajkai erőműben, de csak egy hét késéssel hozták nyilvánosságra
Kiemelik továbbá azt is, hogy "a gyors beavatkozásnak köszönhetően a por- és pernyekibocsátás rövid időn belül megszűnt, ezt követően az erőmű kibocsátása a normál értékre állt vissza a környezetvédelmi határértéknek megfelelően."
A teljes közlemény ITT olvasható.
A helyiek szerint azonban a pernyehullás állandó és nem újkeletű probléma.
Évek óta panaszkodnak ugyanis a hulló koromra, a feketén távozó füstgázra és a szürke pernyére.
Nem csak a szabadban hagyott gépkocsik motorháztetője és kiteregetett ruháik bánják a jelenséget, hanem minden valószínűség szerint egészségük is, hiszen ezt a levegőt lélegzik be nap mint nap.