KÉK HÍREK
A Rovatból

„A legnagyobb ütést most kaptam” – Orosz Bernadett külföldre költözne, miután enyhítették annak a volt katonatisztnek a büntetését, aki brutálisan bántalmazta őt

A hatgyermekes anyát durván bántalmazta volt párja egy honvédüdülőben. A férfi végül 1 év 4 hónap letöltendőt kapott, amit a nő igazságtalannak tart.


A Fővárosi Ítélőtábla

egy év négy hónap letöltendő szabadságvesztésre enyhítette annak a volt katonatisztnek a büntetését, aki 2019 novemberében brutálisan bántalmazta Orosz Bernadettet egy bujáki honvédüdülőben.

A hatgyermekes édesanya nem jelent meg a jogerős ítélet kihirdetésén, de a történtek után úgy fogalmazott:

„A legnagyobb ütést most kaptam.” Azt is elmondta, hogy elgondolkodott azon, külföldre költözik, mert Magyarországon nem érzi magát biztonságban.

A nő és K. István kapcsolata 2018 októberében kezdődött. Bernadett korábbi elmondása szerint a férfi 2019 júniusában egy családi rendezvényen támadt rá először, amikor a fejét a falhoz ütötte, majd kétszer tarkón vágta. Ezt követően a nő miskolci otthonába utaztak, ahol a férfi a teraszon megtépte a haját, és megpofozta. Később, néhány hónap múlva K. István a saját kulcsával ment be a nő otthonába, ahol vitatkozni kezdtek, és a vádirat szerint többször is nagy erővel arcon ütötte.

A legsúlyosabb bántalmazás a bujáki honvédüdülőben történt, ahol egy rendezvényen vettek részt. Vacsora után a szobájukban a férfi féltékenykedni kezdett, majd a nő homlokára ütött. Bernadett kizárta őt a szobából, de a férfi betörte az ajtót, rárontott, és durván bántalmazta. A nő egyszer ki tudott szökni, és segítségért kiáltott, de a férfi visszarángatta a szobába, ahol tovább verte. A történteknek végül az üdülő dolgozói és vendégei vetettek véget.

Az ügyészség három és fél év letöltendő börtönt kért K. Istvánra beismerés esetén, de mivel a férfi nem kötött alkut, tárgyalás lett az ügyből. Első fokon 1 év 10 hónap szabadságvesztésre ítélték súlyos testi sértés és két rendbeli könnyű testi sértés miatt. Az ítélet ellen az ügyészség, a vádlott és védője is fellebbezett.

A Fővárosi Ítélőtábla végül folytatólagosan elkövetett testi sértés bűntettében mondta ki bűnösnek a férfit, és 1 év 4 hónapra enyhítette a büntetést.

A bíróság enyhítő körülményként értékelte a vádlott büntetlen előéletét, az időmúlást, valamint azt, hogy elvesztette a munkahelyét. A 111 ezer forintos bűnügyi költséget az állam állja.

Az ítélet indoklásában a bíró elmondta, hogy K. István lényegében nem emlékezett a történtekre, és azt állította, hogy akár önsértés is történhetett, illetve valamit belekeverhettek az italába. A bíróság ezt kizárta, és megállapította, hogy a vádlott okozta a sértett sérüléseit. A szakértői vélemény szerint a nő kilencrendbeli, arcot érő sérülést szenvedett, amelyek közül nyolc napon túl gyógyuló orrcsonttörést és orrsövénysérülést is megállapítottak.

A tanácselnök úgy fogalmazott: „Vizuálisan rossz képet mutatott a sértett, sokkal súlyosabbnak látszottak a sérülései, mint amilyen valós sérüléseket szenvedett.” Hozzátette: „A sérülések, amik keletkeztek, azok nem keletkezhettek olyan erőbehatásra, ami ennél súlyosabb sérüléshez vezetett volna.”

Orosz Bernadett a 24.hu-nak azt mondta:

„Ez nem példaértékű szankció, és az erőszaktevőket sem fogja elrettenteni. A mundér becsülete és egy katona élete fontosabb volt, mint egy hatgyermekes anyuka, egy háromszoros nagymama élete.”

A nő szerint az igazságügyi szakértő megállapításai nincsenek összhangban öt másik orvosszakértő, valamint a biztosító szakértőjének véleményével.

„Az orrsövényem mind a mai napig nincs rendben, folyamatosan be van gyulladva, véres, gennyes pörkök távoznak. Nem tudok rendesen levegőt venni, és azóta sem hallok a bal fülemre. Tartós stressz állapotában voltam és vagyok, s emiatt cukorbeteg lettem, és vastagbélgyulladásom lett. A jobb szememben azóta is műlencse van a bántalmazás miatt”

– sorolta.

Bernadett három kártérítési pert is indított, az első bántalmazás miatt már jogerősen megítéltek számára 1 millió 400 ezer forintot. Az összeget azonban nem tudta érvényesíteni, mivel nem volt pénze jogi képviselőre. Jelenleg csak a harmadik bántalmazás miatti kártérítési pere van folyamatban.

Végül úgy nyilatkozott: „Előbb levitték 1 év 10 hónapra, aztán még azt is lecsökkentették 1 év 4 hónapra. Ennyit ér ma Magyarországon egy ember élete.” Majd hozzátette: „Annak, aki azt mondta, hogy csak vizuálisan látszódtak súlyosabbnak a sérülésem, azt üzenem: élje át azt, amit én átéltem! Húzza fel a cipőmet, és járja végig ugyanazt a közel hat évet, amit én végigjártam.” - írta a 24.hu

A bántalmazó férfi ügyvédje az RTL Híradónak azt mondta, hogy védencét nagyon megviseli, hogy börtönbe kell vonulnia. Az ítéletet túlzottnak érzik, ezért a Kúriától kérnek állásfoglalást.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Lángolt egy társasház teteje a Bazilikánál, 40 tűzoltó oltotta a tüzet
A tűzoltók nagy erőkkel érkeztek a helyszínre, ahol előbb megakadályozták a lángok továbbterjedését, majd megfékezték a tüzet. Az épület tűzzel érintett szintjét mindenki épségben elhagyta.
DKA – Fotó: SZMO - szmo.hu
2025. november 20.



Egy társasház ötödik emeleti lakása ég az V. kerületi Szent István téren, a Hercegprímás utcánál – közölte a katasztrófavédelem.

A tűz nagy terjedelemben a tetőre is átterjedt, több száz négyzetméteren égett. A fővárosi hivatásos tűzoltók nagy erőkkel indultak a helyszínre.

A legfrissebb tájékoztatás szerint a tűzoltók öt vízsugárral már megakadályozták a lángok továbbterjedését. Az egységek három vízsugárral dolgoznak a tető, két vízsugárral az alatta lévő szint oltásán. A munkálatok közben megbontják a ház tetőszerkezetét.

Kisdi Máté, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője a 24.hu megkeresére azt közölte,

mindenki épségben elhagyta az épület tűzzel érintett részét.

Elmondta, hogy a tűzoltók tizenegy járművel érkeztek a helyszínre, és negyven tűzoltó oltja a lángokat.

FRISSÍTÉS: Eloltották a tüzet.

A katasztrófavédelem friss tájékoztatása szerint a fővárosi hivatásos tűzoltók öt vízsugárral eloltották a lángokat az V. kerületben, ahol egy társasház ötödik emeleti lakása, valamint az épület teteje égett nagy terjedelemben a Szent István téren, a Hercegprímás utcánál. A tűz további két lakást is elért.

Az egységek nyolcvan-száz négyzetméteren három vízsugárral dolgoztak a tető oltásán, míg száz-százötven négyzetméteren két vízsugárral az alatta lévő szintet oltották. A munkálatok közben megbontották a ház tetőszerkezetét, ahol beizzásokat tapasztaltak.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Milliárdos adócsalás: Döntött a bíróság az ismert magyar ralisokról, tízen rács mögött maradnak, bilincsben, vezetőszáron kísérték őket
Az ügyben kedden tartottak összehangolt akciót, amelyben a NAV mintegy 450 munkatársa vett részt a rendőrség segítségével. A hatóságok megkezdték a mintegy ötven gyanúsított kihallgatását, végül tizenegy embert vettek őrizetbe.
Fotó: Pixabay - szmo.hu
2025. november 20.



Bilincsben, vezetőszáron kísérték be csütörtök délelőtt a Budapest Környéki Törvényszékre azokat az ismert autóversenyzőket és társaikat, akiket milliárdos adócsalással gyanúsít a NAV. A bíróság tizenegy őrizetbe vett ember sorsáról döntött: egyikük, egy apjával versenyző nő bűnügyi felügyelet mellett védekezhet szabadlábon, a többiek letartóztatásban maradnak - írta a Blikk.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal közlése szerint az autóversenyzők és mintegy ötven társuk ellen 1,2 milliárd forintos adóhiány miatt indult büntetőeljárás. A gyanú szerint egy autóversenyzéssel foglalkozó páros a futamok mellett reklámügynöki tevékenységet is végzett. Hogy csökkentsék a befizetendő áfát, fiktív számlákat szereztek tényleges kereskedelmi tevékenységet nem végző cégektől, például reklámszolgáltatásokról vagy versenyautó-alkatrészekről.

A nyomozás adatai szerint a módszert két másik autóversenyző is alkalmazta. A fiktív számlákat egy bűnszervezet által működtetett „számlagyár” biztosította, amely strómanok nevére íratott cégeken keresztül működött, ezzel a gyanúsítottak piaci előnyhöz jutottak a versenytársaikkal szemben.

Az ügyben kedden tartottak összehangolt akciót, amelyben a NAV mintegy 450 munkatársa vett részt a rendőrség segítségével. Több helyszínen tartottak kutatást, bizonyítékokat szereztek be, és intézkedtek a vagyoni hátrány megtérülése érdekében. A hatóságok megkezdték a mintegy ötven gyanúsított kihallgatását, végül tizenegy embert vettek őrizetbe.

A gyanúsítottak között többszörös magyar bajnokok, világbajnoki pontszerzők, valamint egy csapatfőnök is van. Az egyik gyanúsított, egy harminc éve a magyar ralibajnokságban versenyző, több kategóriában is bajnok pilóta, akinek a lánya szintén érintett az ügyben.

Az egyik letartóztatott csapatfőnök néhány éve egy interjúban még arról beszélt, hogy a sportágból nem lehet profitálni. Akkor azt mondta: „Egyáltalán nem. Ha nem lennének támogatóink és a versenyzőim nem hordanák be a fizetésük nagy részét, akkor most ez amit itt látsz, nem létezne.”

Az I. és II. rendű gyanúsított, az apa-lánya páros védőügyvédje, dr. Lengyel Zoltán a lapnak úgy nyilatkozott:

„A védenceimet értelemszerűen megviselte a gyanúsítással összefüggő őrizetbe vétel, hiszen mindketten rendezett családi környezetben élnek, és kiegyensúlyozott életvitelt folytatnak.”

Hozzátette, hogy a nyomozati anyag nagy terjedelmű és szerteágazó, ezért az ügy érdemi részéről még nem lehet felelősen nyilatkozni. „Az elmúlt napokban elsősorban a kényszerintézkedés kérdésére összpontosítottunk, és örülünk annak, hogy a II. rendű gyanúsított vonatkozásában nem került elrendelésre a letartóztatás” – mondta az ügyvéd.

Az ügyre Szujó Zoltán, a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség elnöke is reagált egy közösségi médiás bejegyzésben. „Továbbra is töretlenül hiszek abban, hogy a magyar autósport teljes megújulása nemcsak szükséges, hanem elkerülhetetlen. A tisztulás folyamata zajlik és ebben a munkában elszántabb vagyok, mint valaha. Meggyőződésem, hogy a szövetségünk tagjai kizárólag szabálykövető, törvénytisztelő egyesületek, sportvállalkozások és versenyzők lehetnek.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Jogosítvány nélkül gázolt el egy nyolchónapos terhes nőt egy sofőr Pécsett, anya és babája is életveszélyben van
Az orvosok császármetszéssel hozták világra a babát, akit mélyaltatásban tartanak. A gázoló a büntetőpontjai miatt már korábban elvesztette a jogosítványát.


Életéért küzd az a csecsemő, akit édesanyja hasában ért súlyos baleset, miután a nyolchónapos terhes nőt elgázolták egy pécsi zebrán hétfőn este. Az asszony is súlyos állapotban van, a babát császármetszéssel kellett világra segíteni, azóta lélegeztetőgépen tartják. A gázolónak nem volt jogosítványa.

A baleset a pécsi belváros határán, a Hunyadi utcában, az Alagút melletti zebrán történt este háromnegyed tíz körül. A várandós nőt egy balról érkező Smart ütötte el a gyalogos-átkelőhely elején.

Egy, a gázolás után percekkel a helyszínre érkező autós az RTL Híradónak mesélt a látottakról.

Mosdósi Lívia telefonon azt mondta: „Két-három rendőrautó kék fénnyel állt az út közepén, mellettük egy mentő. Velem szemben, a szembejövő sávban egy Smart állt. A rendőrök épp helyszíneltek, de olyan erősen fújt a szél és szakadt az eső, hogy az is eszembe jutott, sajnálom őket. Sem a hölgyet, sem a sofőrt nem láttam.”

A mentők perceken belül a kereszteződésbe értek. „A várandós nő súlyos fejsérülést, agyrázkódást, medencetáji sérüléseket szenvedett, felmerült a belső sérülések gyanúja is. Helyszíni állapotstabilizálás után azonnal a sürgősségi osztályra szállították” – ismertette Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője. A kórházban az orvosok császármetszéssel segítették világra a babát. Úgy tudni, a kicsi továbbra is mélyaltatásban, lélegeztetőgépen van, és az édesanyja állapota is súlyos.

A megrázó hír sokkolta a helyieket. „Az, hogy egy várandós nőről és egy születendő gyerekről van szó, különösen megrázza az embert. Úgy gondolom, ez arra is felhívja a figyelmet, hogy mindenkinek jobban kell figyelnie”

– nyilatkozta Kovács Orsolya.

Információk szerint a gázoló egy másik autós segítségével értesítette a mentőket. Kiderült, hogy a férfinak nem volt jogosítványa, azt korábban az összegyűjtött büntetőpontjai miatt vonták be.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Bűnösnek találták a pornósztárt, aki lefejezte volt férjét, miközben a férfi fiával élt házasságban
Az amerikai nő féltékenységből, a gyermekfelügyeleti jog miatt végzett a férfival. A lefejezett holttestet az áldozat édesanyja találta meg.


„Kapcsolják be az öveket, mert vad utazás vár önökre” – ezekkel a szavakkal fordult az ügyész az esküdtekhez a tárgyalás kezdetén, és a testület pénteken bűnösnek is találta a 47 éves Devyn Michaels-t volt férje, Johnathan Willette elsőfokú gyilkosságában. A Las Vegas melletti Hendersonban elkövetett, 2023. augusztusi brutális bűncselekmény ügyében a nőt halálos fegyver használatával elkövetett emberölésben mondták ki bűnösnek, amiért 51 évtől életfogytig tartó börtönbüntetéssel néz szembe – írta a 24.hu. Az ítéletet január 8-án hirdetik ki.

Az esküdtszéket leginkább a nő saját beismerése győzhette meg, aki egy rendőrségi videóvallomásban elmondta, hogy egy „gyertyatartószerű” tárggyal ütötte meg Willette-et az otthonában, miközben a férfi a hasán feküdt, ő pedig masszázst adott neki. „Nem mondott semmit, csak abbahagyta a mozgást” – mondta Michaels a nyomozóknak.

A vád szerint a bizonyítékok is egyértelműek voltak: az áldozat véres telefonját a vádlott házának kocsifelhajtóján, míg a pénztárcáját, iratait és autókulcsát több réteg műanyagba csomagolva az otthonában találták meg. „John vércseppje azon a telefonon a vádlottat elítéli még a beismerése nélkül is” – érvelt a perbeszédben John Giordani ügyész.

A védelem azzal próbálkozott, hogy az elkövető akár az áldozat fia, Deviere Willette is lehetett volna, és kétségbe vonták, hogy a nő egyedül képes volt-e végrehajtani a lefejezést, amihez a vád szerint motoros fűrészt is használhatott.

„Hol van a tanúvallomás a motoros fűrészről?” – tette fel a kérdést a védő a záróbeszédben. Erre Brittni Griffith ügyész úgy reagált: „A nők bármire képesek.” A védelem helyzetét jól foglalta össze a vádlott ügyvédje az ítélet után: „Bármikor, amikor van beismerés, nehéz az ügyet védeni.”

Az ügy hátterében egy bizarr családi dráma áll. Az áldozat „takarókba csomagolt és véres” holttestére 2023. augusztus 7-én a saját édesanyja talált rá. A helyszínen erős ammónia- és hipónyomok voltak, de a férfi fejét és a gyilkos fegyvert a rendőrség azóta sem találta meg. A nyomozás során kiderült, hogy Michaels 2012-ben ment hozzá Johnathan Willette-hez, majd 2018-ban elváltak, és később a nő titokban házasságot kötött a férfi másik kapcsolatából született fiához, a 29 éves Deviere Willette-hez is.

A bírósági tanúvallomások szerint a pár évek óta viszonyt folytatott egymással, bár Michaels mindkét házasságát „érdekházasságnak” nevezte. Az ügyészek szerint a gyilkosság indítéka a féltékenység volt, miután a volt férj megszerezte a közös lányaik kizárólagos felügyeleti jogát, és a tervek szerint visszaköltözött volna a család hendersoni otthonába. A nyomozók úgy vélik, Michaels attól tartott, hogy Willette jelenléte megzavarja az életét, amelyet Deviere-rel épített fel.

A bíróságon lejátszottak egy börtöntelefon-beszélgetést is, amelyben Michaels azt mondta Deviere-nek: „Nincs bizonyítékuk, nincs gyilkos fegyver. Abszolút semmijük sincs ellenem.” A férfi erre így válaszolt: „Ha te tetted, nem maradhatok itt.”

Deviere a bíróságon tagadta, hogy bármi köze lett volna apja halálához. „Próbáltam betölteni az apám helyét – olyan cipőkbe léptem, amibe nem lett volna szabad” – mondta tanúvallomásában.

A mostani ítélethez egy jogi fordulat is vezetett. Michaels 2024 őszén vádalkut kötött, és bűnösnek vallotta magát másodfokú emberölésben, amiért 15 év után feltételesen szabadulhatott volna. A büntetéskiszabási tárgyaláson, 2025 júliusában azonban visszavonta a vallomását, és ártatlanságát hangoztatta. „Nem tudom, hogyan javítsam ezt” – mondta akkor a bírónak.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk