„Orbán egyik vezető minisztere büntető feljelentést tett ellenem, na halleluja!” – Perintfalvi Rita szerint már vádat is emeltek ellene
Perintfalvi Rita teológus, aktivista egy vasárnapi Facebook-posztban közölte, hogy állítása szerint Orbán Viktor egyik vezető minisztere büntető feljelentést tett ellene. Perintfalvi a bejegyzését azzal kezdte: „Orbán egyik vezető minisztere büntető feljelentést tett ellenem, na halleluja!”
Azt írta, egyáltalán nem lepte meg a dolog, az viszont igen, ahogy szerinte az ügyészség reagált, ugyanis állítása szerint „szinte azonnal vádat is emeltek” ellene. Bejelentette, hogy a történet részleteit hétfő reggel 9 óra körül hozza nyilvánosságra. Utalt egy korábbi, augusztusi eseményre, amit „gyomorforgató-nőgyalázó lejárató mocsok-kampánynak” nevezett, és azt írta, volt egy olyan illúziója, hogy azzal „lenyugodtak, de nem!”.
– írta, hozzátéve, hogy soha nem követte el, amivel vádolják.
A beharangozó poszthoz azt írta, hogy a nyári események sokakat felzaklattak, és most „jön a hab a tortán”, ezért arra kéri követőit, legyenek erősek. Támogatást is kért tőlük. „Másrészt pedig kérlek Benneteket, hogy
Arra kérte támogatóit, hogy másnap reggel látogassanak el az oldalára, és segítsék a posztja megosztásával, valamint a Facebook-oldala követésével. Úgy fogalmazott: „Nekem tényleg nincsen más erőm, csak Ti és a láthatóságom, amivel belekiabálom a világba azt, hogy gyáva népnek nincs hazája!”
Perintfalvi Rita és a Szabadság Körei közösség 2025 márciusában jelentette be, hogy közösség elleni uszítás gyanújával feljelentést tesznek Orbán Viktor miniszterelnök ellen. Az eljárást a kormányfő március 15-i, úgynevezett „poloskázós” beszéde miatt kezdeményezték Polt Péter legfőbb ügyésznél.
2025 augusztusában Perintfalvi egy, a saját megítélése szerint valótlan és megalázó tartalmakat terjesztő lejárató kampány célpontja lett. Ezt követően magánvádas és közvádas feljelentéseket tett több közszereplő, köztük ismert médiaszereplők ellen is. A Pesti Központi Kerületi Bíróság 2025 októberében két végzésben rendelt el nyomozást 25 érintettel szemben többek között rágalmazás és becsületsértés gyanújával, miután a bíróság a magánvádas beadványokat megalapozottnak találta.