Nem lehet kapni a patikákban az egyik vérnyomáscsökkentő gyógyszert
Nem lehet kapni a patikákban az egyik vérnyomáscsökkentő gyógyszert, és azt se, amivel helyettesíteni lehetne. Egy magas vérnyomásban szenvedő férfi arról panaszkodott az RTL Híradónak, hogy kapott ugyan más hatóanyagú tablettát, az viszont nem használ, folyamatosan nagyon magas a vérnyomása és sokszor van rosszul éjszaka.
A Híradó több patikát is megkérdezett arról, hogy náluk kapható-e a gyógyszer, de mindenhol azt mondták, hogy nem elérhető és abból sem tudnak adni, amivel helyettesíteni lehetne.
A gyógyszerészeti intézetnél azt írták, gyártási probléma okozza a hiányt, de hamarosan pótolják a készítményt.