KÉK HÍREK
A Rovatból

Naponta többször műtik: még válságos a börgöndi repülőbaleset 9 éves áldozatának állapota

24 órás megfigyelés alatt tartják, és műtéteken esik át a budapesti Bethesda Gyermekkórház intenzív osztályán. A szülők és a kislányuk is életveszélyes, másod- és harmadfokú égési sérüléseket szenvedtek.


A budapesti Bethesda Gyermekkórház intenzív osztályán küzdenek annak a 9 éves kislánynak az életéért, aki szüleivel együtt életveszélyesen összeégett, amikor a földbe csapódott és felrobbant két pilóta gépe a börgöndi repülőnapon.

A gépet vezető két férfi szörnyethalt. A többtonnás repülő a háromgyerekes család autójára zuhant.

A Tények által bemutatott felvételen látszik és hallatszik is, amint egy kisfiú ordít a szülei után.

A szülők és a kislányuk is életveszélyes, másod- és harmadfokú égési sérüléseket szenvedtek, a 9 éves gyerek életéért azóta is küzdenek a gyermekkórház égési osztályán. Orvosa, dr. Rácz András plasztikai sebész elmondta, hogy

ilyen fokú égésnél műtéti kezelés válik szükségessé, ami akut és tervezett műtéteket is jelenthet, akár 6-8 műtétet is.

A Tények úgy értesült, hogy az életveszélyesen összeégett kisgyereket naponta többször műtik, még válságos az állapota.

A bombaként becsapódó gép lángjai az orvos szerint mély égési sérüléseket okoztak, a robbanás miatti légnyomás pedig belső károsodást, nem kizárt, hogy a tüdő is sérülhetett, ugyanis a sérült forró levegőt, égésterméket, toxinokat szívhatott a tüdejébe.

A kislány 10 éves bátyja is megsérült, ő a székesfehérvári kórházba került, de már jobban van, hazaengedték. A szülők nagyobbik, 20 év körüli fia az információk szerint nem volt velük.

Az édesanya kézbesítőként, férje buszvezetőként dolgozik, a család itt egy Somogy megyei kis településen él. A falubelieket megrendítette a baleset.

A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság szakértő bevonásával vizsgálja a tragédia körülményeit, halált okozó légi közlekedés veszélyeztetésének gyanúja miatt indult büntetőeljárás.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Eltűnt egy újszülött Nagydorogon, a rendőrség nagy erőkkel keresi
A rendőrség kiemelten fontosnak tartja az ügy gyors és eredményes lezárását, mivel egy újszülöttről van szó.
Fotó: Unsplash - szmo.hu
2025. augusztus 20.



A körözést a Paksi Rendőrkapitányság adta ki - írta meg a Blikk.

A hatóság arra kér mindenkit, aki információval rendelkezik a csecsemőről, hogy hívja a 36-75/510-640-es telefonszámot, vagy tegyen bejelentést a 112-es segélyhívón – közölte a police.hu az eltűnt személyek adatai között.

Az ügy kapcsán a Blikk megkereste a rendőrséget, ahonnan azt az információt kapta, hogy augusztus 21-én adnak tájékoztatást.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
Mérő Vera: Újra megfenyegette Renner Erikát a kiengedett zaklatója
A férfi felkaputelefonált a nőhöz, és halálos fenyegetést hörgött. Mérő Vera bejegyzése szerint a rendőrök perceken belül a helyszínen voltak, miután a zaklató ismét megjelent.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. augusztus 19.



Mérő Vera a Facebookon írta meg, hogy ismét megjelent Renner Erika zaklatója a nő lakásánál. A férfi felcsöngetett, és azt hörögte:

„még egyszer idejövök és m*göl*m a Renner Erikát.”

A rendőrök közben már a helyszínen voltak, írja a 24.hu.

A bejegyzéshez Mérő fotókat is csatolt a férfiról.

R. László július 18-án szabadult, miután az ügyészség megszüntette a letartóztatását. Korábban azért került rács mögé, mert a Renner Erikával zajló polgári per egyik májusi tárgyalásán fizikailag is bántalmazta a nőt.

Renner így fogalmazott a történtek után:

„Meddig nem tesznek semmit a hatóságok? Meddig kell eltűrni, hogy velem szemben bűncselekményeket kövessen el? Egyszer már elkövettek ellenem egy brutális bűncselekményt, még egyet nem akarok átélni.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Azon verekedett össze két külföldi a Balatonnál, hogy maradjanak-e még nyaralni
Egy éjszakai szóváltás után egy külföldi férfi megütötte barátját, majd elmenekült. A rendőrök negyed órán belül elfogták és előállították, a férfi pedig kihallgatásán elmondta, mi vezetett a tettlegességhez.


A Balatonfüredi Rendőrkapitányság garázdaság miatt hallgatott ki egy 57 éves férfit, írja a police.hu.

A külföldi állampolgár augusztus 17-én éjszaka egy Balaton-parti településen előzetes szóváltás után bántalmazott egy másik külföldit, majd elment a helyszínről.

A rendőrök gyors adatgyűjtésének köszönhetően negyed órán belül elfogták és előállították.

A kihallgatáson a férfi azt mondta,

a barátjával azért veszett össze, mert nem tudtak megegyezni abban, maradjanak-e tovább nyaralni vagy sem.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Beindult a szülés a tűzijáték után egy kismamánál – 160 embert láttak el a mentők Budapesten
Az ellátottak közül 48 beteget kellett kórházba vinni. Egy magasból leesett, középkorú férfit például a helyszíni életmentő beavatkozásokat követően kritikus állapotban szállítottak a mentők kórházba.


Az augusztus 20-ai fővárosi rendezvényeken a mentők 160 embernek nyújtottak segítséget az esti órákig - tájékoztatta az Országos Mentőszolgálat az MTI-t a rendezvények befejezését követően, csütörtökön hajnalban.

A közleményben ismertetik, az Országos Mentőszolgálat az idén is komplex mentési terv alapján hajtotta végre az augusztus 20-i tömegrendezvények egészségügyi biztosítását. A mentőegységek a fővárosi tűzijáték idején a Duna pesti és budai oldalának 51, gondosan kiválasztott pontjára települtek.

A fővárosi rendezvényeken az esti órákig 160 ember szorult a mentők segítségére, 80 esetben rosszullétek, közel 30 esetben kisebb sérülések miatt volt szükség elsősegélyre.

Az ellátottak közül 48 beteget kellett kórházba vinni.

Egy magasból leesett, középkorú férfit például a helyszíni életmentő beavatkozásokat követően kritikus állapotban szállítottak a mentők kórházba, egy kismamánál pedig a tűzijáték után jelentkeztek a fájásai, őt szintén kórházba szállították.


Link másolása
KÖVESS MINKET: