Megvan, pontosan mitől lett rosszul annyi ember a Hős utcában
Augusztusban egy nap alatt 18 ember lett rosszul egy új drog miatt, melynek használata után a felhasználók mindannyian kórházba kerültek. A zavartan viselkedő fiatalok alig álltak a lábukon, és azonnal felmerült, hogy valamilyen tudatmódosító szert vettek magukhoz.
Mostanra kiderült, mi vezetett a különös viselkedéshez és a rosszullétekhez. A Blikk információi szerint mára beazonosították az új szert és hatóanyagát, melynek neve: CUMYL-PeGaClone (CPGC) vegyület.
A hatóságok az új szert az úgynevezett C listára, vagyis tiltólistára tették, így annak használata mostantól büntetendő.