Megvan, hogy mikor derülnek majd ki a 2018-as felvételi ponthatárok
Az idei évben is nyár elején derül majd ki, hogy milyen pontokkal lehet bejutni a hazai felsőoktatási intézményekbe.
Július 25-én este 8 órakor közlik majd a ponthatárokat - írta az Eduline.
Az Oktatási Hivatal besorolási döntést is készít majd ekkor, és a felvételizőket legkésőbb augusztus 5-ig elektronikus levélben értesítik majd az erről szóló határozat elérhetővé válásáról.
A besorolási döntést az e-felvételi felületéről tölthetitek majd le.
Ezt követően kapjátok meg a felvételi határozatot is attól az egyetemtől vagy főiskolától, ahol megkezdhetitek a tanulmányaitokat idén szeptemberben. A levélben szerepel majd, hogy hol és mikor kell beiratkozni, és milyen teendőitek lesznek még.
Címlapfotó: Nagy Szabolcs