KÉK HÍREK
A Rovatból

Megszólaltak Dudás Miki apjának támadói: szerintük Dudásék is készültek a tragikus kimenetelű találkozóra

Az ügyvédjükön keresztül mondták el az ő verziójukat a benzinkúton történtekről. Szerintük Dudásék nem ketten, hanem hárman érkeztek a helyszínre, és valamilyen szinten ők is készültek a találkozóra.


Nem ketten, hanem hárman érkeztek Dudás Mikiék a benzinkúthoz, ők is készültek erre a találkozóra - ezt állítja az ügyvédjén keresztül a sportoló apjának támadója. Sajnálják a történteket és szeretnének valamilyen módon kapcsolatba lépni Dudásékkal.

A világbajnok kajakozó édesapját a nyár végén olyan brutálisan megverték egy benzinkúton, hogy az 55 éves rokkantnyugdíjas férfi azóta is éberkómában van.

Korábban a sportoló az ügy előzményeiről azt mondta, azt terjesztették az apjáról, hogy megcsalja anyját.

„Apa végül megtudta, hogy ki terjeszti a pletykát és megkérte az illetőt, ne csinálja ezt tovább. Ő viszont szólt egy bokszoló ismerősének, aki összeszedte a csapattársait” - mondta Dudás Miki korábban.

A Blikknek most megszólalt az ügyvéd, aki hat támadó közül kettőt képvisel. Az egyikük annak a nőnek a testvére, akit állításuk szerint korábban a piacon vegzált Dudás István és ebből indult a konfliktus. A másik pedig az a bokszbíró, aki először ütötte meg a férfit már a benzinkúton. Ő a támadást követően még jó ideig bíróként dolgozott, gyerekek közelében, miután a hazai szövetség előtt elhallgatta tettét. A két férfi nem akart közvetlenül nyilatkozni, de az ügyvédjükön keresztül jelezték, szeretnék, ha megismernék az ő álláspontjukat is.

„Nem ügyfelem ütése volt az, amely földre vitte Dudás Istvánt, ezt az elején szeretném tisztázni.

A történet szerint, amit velem ügyfeleim megosztottak, abból indult ki minden, hogy Dudás úr nem megfelelő módon kommunikált egyik ügyfelem testvérével a piacon, ahol mindketten dolgoztak. Ezt a helyzetet szerették volna ügyfeleim mielőbb rendezni.

Felhívták Dudás Miklóst és édesapját, majd abban maradtak, hogy a történteket egy benzinkúton beszélik meg. A helyszínt Dudás Miklós és édesapja javasolta” – mondta dr. Bérdi Zsolt ügyvéd.

Elmondása szerint, a benzinkúti kamerák felvételein jól látszik, hogy Dudásék a megbeszélt időponthoz képest jóval korábban a helyszínre érkeztek. Szerinte a felvételen az is látszik, hogy Dudás Miklós egy hosszú husángot vagy botot vesz elő az egyik kocsiból, majd elteszi.

„A felvételek szerint, Dudásék korábbi elmondásával ellentétben nem ketten, hanem hárman érkeztek a helyszínre, volt velük egy harmadik ember is. Mondhatjuk tehát, hogy valamilyen szinten ők is készültek erre a találkozóra.

Ezután érkeztek a helyszínre ügyfeleim, két autóval. Kiszálltak, majd az egyikük feltartott kézzel lépett Dudás úr felé, de úgy érzékelte hogy a férfi támadni fog. Ezért ő ütött először. Ettől az ütéstől azonban Dudás István nem esett el, csak megtántorodott. Ezután lépett ki ügyfelem mögül a másik támadó, aki olyan csúnyán ütötte meg az idős férfit, hogy ettől a földre zuhant” - mondta az ügyvéd.

Bérdi Zsolt azt is hozzátette, hogy mindkét ügyfele borzasztóan sajnálja a történteket és szeretne valamilyen módon kapcsolatba lépni a családdal, segíteni, amiben csak lehetséges.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Radioaktív anyagot szállító kamion borult fel az M3-as autópályán
A fülkében utazó két férfit az arra járók mentették ki a roncsból. A radioaktív anyagot szállító tartály szerencsére nem sérült meg a balesetben.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. május 02.



Csütörtök délután durrdefektet kapott egy kamion az M3-as autópályán, Gyöngyös közelében. A nyerges vontató Nyíregyháza felé haladt, amikor a terelés környékén kidurrant a vontatmánya egyik kereke.

A defekt miatt a sofőr elveszítette az uralmát a jármű felett, a kamion oldalra borult, átszakította a szalagkorlátot, és a szemközti oldalon az úttestre csúszott. A baleset során majdnem eltalálta a szemből érkező autókat is.

A vezetőfülkében két férfi utazott, akik nem tudtak kiszállni a roncsból, ezért az arra járók siettek a segítségükre. Egy szemtanú a Tényeknek arról számolt be, hogy bekötötte az egyik férfi vérző kezét.

A kamion radioaktív anyagot szállított, de a tartály szerencsére nem sérült meg. A szakemberek már elszállították a veszélyes anyagot.

A rendőrök az autópálya mindkét oldalát lezárták közel fél napra. Az útszakasz kiürült, a mellékutakon viszont jelentősen megnőtt a forgalom.

„A teherautó veszélyes anyagot szállított, de az annak tárolására szolgáló eszköz nem sérült meg, így lakossági védelmi intézkedésre nem volt szükség” – mondta el Soltész Bálint, a Heves Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.

A Tények riportját a balesetről itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
Fejbe lőtte volt párját egy magyar férfi Ausztriában, a rendőrség nagy erőkkel keresi
A 34 éves nőt éjjel, egy bolt parkolójában lőtték fejbe Salzburg közelében. A rendőrség szerint volt párjával, P. Krisztiánnal találkozott volna, hogy tisztázzák a kapcsolatukat.


Egy 34 éves nő vesztette életét szombatra virradóra Salzburg környékén, miután fejbe lőtték egy élelmiszerbolt parkolójában – írja a Kronen Zeitung. A gyilkossággal a nő korábbi, 32 éves magyar élettársát gyanúsítják. A férfi szökésben van, a rendőrség nagy erőkkel keresi.

A lap szerint a nő és a férfi korábban hónapokig párkapcsolatban éltek, azonban a szakításuk után rendszeresek voltak a viták. Úgy tudni, Maria Almban találkoztak, hogy rendezzék a nézeteltéréseiket.

A Kronen Zeitung információi szerint

a nő nem egyedül érkezett, elkísérte egy barátja is, aki a háttérben maradt. A lövés után az elkövető elhagyta a helyszínt.

A helyi rendőrség szóvivője azt közölte: „Az elkövető ismeretlen helyre távozott.” A lap később frissítette a cikket, és arról számolt be, hogy a hatóságok P. Krisztiánt keresik. A rendőrséget a környéken élők riasztották, miután hallották a lövést.

(via Telex)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Szándékosan ugorhatott a halálba egy brit ejtőernyős a rendőrség szerint
A 32 éves nő több mint 400 ugráson volt túl. Egy mezőgazdasági területen zuhant le Anglia északkeleti részén.


Több mint 400 sikeres ugráson volt túl Jade Damarell, amikor április 27-én végzetes baleset érte, írja a New York Post. A 32 éves, házas nő a SkyHigh Skydiving alkalmazásában dolgozott, és ezen a napon is egy ilyen ugrás során történt a tragédia.

Damarell Anglia északkeleti részén, Durham megyében zuhant le egy farm területén, és a helyszínen életét vesztette. A Wrefords’ Farms megerősítette, hogy egy nő tragikus körülmények között meghalt a birtokukon. A gazdaság később emlékfát ültetett a tiszteletére.

A SkyHigh Skydiving közlése szerint az ejtőernyősük szándékosan ugorhatott a halálba.

A rendőrség kizárta az idegenkezűséget. A British Skydiving, az Egyesült Királyság nemzeti ejtőernyős szervezete szintén azt közölte, hogy a rendelkezésre álló adatok öngyilkosságra utalnak.

Egy barátja a Daily Mailnek úgy nyilatkozott: „A halála előtti két napban 11 ugrást hajtott végre.” Elmondása szerint Damarell fontos tagja volt az ejtőernyős közösségnek.

(via 24.hu)

Ha úgy érzed, segítségre lenne szükséged vagy rokonodért, ismerősödért aggódsz, hívd a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123 vagy 06 80 820 111 telefonszámot, vagy látogass el ERRE AZ OLDALRA, ahol többféle segítséget kaphatsz.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Videó: Élő adásban lőtték le a TikTok-sztárt, aki azonnal szörnyethalt
A 25 éves jamaikai influenszer egy barátjával játszott élőben a TikTokon, amikor hátulról rátámadtak, és több lövést adtak le.


Április 28-án este több néző is tanúja volt egy megrázó eseménynek egy TikTok-live közvetítés során – írja a 24.hu. A videón egy jamaicai férfi, Jabari Johnson – aki BabaSkenng néven volt ismert a közösségi médiában – éppen egy másik felhasználóval játszott élőben, amikor tragédia történt.

A 25 éves influenszer a jamaicai St Andrew városában, egy helyi bolt közelében tartózkodott, amikor a támadás érte.

A felvételen az látszik, hogy a férfi beszél a kamerába és nevetgél, majd hirtelen egy fegyveres jelenik meg mögötte, és közvetlen közelről többször is rálő.

Johnson a helyszínen életét vesztette. A lövések után a támadó elhagyta a helyszínt.

@screenrecordja

♬ original sound - screenrecordja

A tragikus esetet rögzítő videó gyorsan elterjedt az interneten. Csak egy kitakart változatot mutattak meg belőle, amit kizárólag erős idegzetű olvasóknak ajánlanak.


Link másolása
KÖVESS MINKET: