„Megölték, eltemették, majd betont öntöttek rá és nincs bizonyíték?” – igaza volt az áldozat testvérének: előbb megszűnt a nyomozás, most 13 évet kérnek a gyilkosra
Vádat emeltek annak a párnak az ügyében, akik a vád szerint 2023 szeptemberében Nagyhegyesen halálra verték, majd megfojtották lengyel ismerősüket, és elrejtették a holttestet. „Az elkövetőket emberölés bűntettével vádoljuk, a nő bűnsegédként vett részt a cselekményben. Vádiratunkban mértékes indítványként azt kértük, hogy beismerésük esetén a Debreceni Törvényszék a férfit 13, a nőt 8 év börtönre ítélje” — közölte Harmati Judit, a Hajdú-Bihar Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője.
Az ügy nem egyenes úton jutott idáig: a rendőrség korábban bizonyítottság hiányában megszüntette a nyomozást, majd a Legfőbb Ügyészség 2025. február 7-én a folytatásra utasította — számolt be róla az RTL Híradó.
A helyszínelők keresőkutyát vetettek be: az állat a fészer frissen betonozott részénél jelzett, és a beton feltörése után a gödörben megtalálták a holttestet. Tíz nap után beismerték, mit tettek, a pár pedig továbbra is szabadlábon van.
Az áldozat a lengyel Tomas Mamos volt. „Egy ember meghalt: megölték, eltemették, betont öntöttek rá – és erre azt mondják, nincs bizonyíték? Mégis milyen bizonyíték kellene ezen kívül?” — fakadt ki korábban Piotr Mamos, az áldozat fivére.