HÍREK
A Rovatból

A felhők között halt meg az egykori NB I-es futballista – kislánya már hiába várja haza az édesapját

A 46 éves Lipták László Ausztriában lett rosszul, miközben barátja kertjét rendezte. Hiába küzdöttek érte a mentők és a helikopteres egység, már nem tudták megmenteni.


Lipták László a múlt hétfőn utazott Bécsbe, hogy segítsen egyik barátjának a kert rendbetételében. A munka kikapcsolódást jelentett számára, hobbiként tekintett rá. Az volt a terv, hogy péntekig végeznek, majd hazatérnek Magyarországra a családjukhoz.

A hét közepén azonban váratlan rosszullét történt. László szerdán leült, és azt mondta, nyomást érez a mellkasán. A jelenlévők megijedtek, de ő igyekezett megnyugtatni mindenkit, hogy csak egy múló kellemetlenségről van szó. Állapota azonban gyorsan romlott, tíz percen belül mentőt hívtak, majd mentőhelikopter is érkezett, számolt be a részletekről a Blikk.

A levegőben, a helikopter fedélzetén próbálták újraéleszteni, de már nem tudtak segíteni rajta.

A 46 éves egykori labdarúgó a Diósgyőrben nevelkedett, később a Honvédban is játszott az NB I-ben. Pályafutása befejezése után vállalkozóként dolgozott, egy töltőállomást üzemeltetett a diósgyőri stadion közelében. Novemberben töltötte volna be 47. életévét.

Lipták László és párja, Eszter 23 éve éltek együtt.

Kislányuk, Dóra május 5-én ünnepelte nyolcadik születésnapját.

Izgatottan várta az ünneplést, az ajándékokat, és azt, hogy szüleivel együtt fújja el a gyertyákat. Édesapja indulás előtt megölelte őt, és azt mondta, néhány napig távol lesz.

László közeli barátja, Martis Ferenc tanárként dolgozik, és korábban együtt futballozott vele Bőcsön. Barátként és testvérként tekintett rá, és a tragédiát követően így emlékezett:

„Három napja nem alszom. Egyszerűen képtelen vagyok felfogni mindazt, ami Lackóval történt. Együtt nőttünk fel, együtt futballoztunk, a legapróbb titkainkat is megosztottuk egymással, s testvérként szerettük egymást. Előttem van az arca, ahogy nevetve mondta: lassítsunk, barátom! S tényleg így gondoltuk mindketten. De Lackó nem állt meg” - mondta a lapnak.

Elmondása szerint

Lipták stresszes életet élt, és gyakran látta rajta a nyomás jeleit.

Visszaemlékezett arra is, hogy egy korábbi súlyos keresztszalag-szakadása után mélyvénás trombózist kapott, ezért vérhígítót és vérnyomáscsökkentőt kellett szednie. Mindezek ellenére sosem panaszkodott. Kedd este, néhány órával a halála előtt azonban azt mondta neki telefonon, hogy fáradt, de amint végez, hazajön és kipiheni magát.

„Sokszor olvasom, hogy a futball befejeztével milyen sok labdarúgó keresi a helyét a civil életben. Hogy milyen sokan süllyednek el, lesz belőlük alkoholista, munkanélküli, kiszolgáltatott ember. Lackó szinte tökéletesen felépítette az életét. Eszterrel, a párjával huszonhárom éve vannak együtt, a gyönyörű lányuk, Dóri hétfőn lett nyolcéves. Én tanárként dolgozom, ő vállalkozóként kereste a kenyerét. Amit tudott, Lackó elvállalt. Nem ismerek olyan embert, aki ne kedvelte volna őt, mert jó szívű volt, egyenes, s akin tudott, segített, ahogy most, a Bécs melletti kertészkedés során is.”

„Mesélték, hogy szinte végig magánál volt, amíg ki nem jött a mentő.

Az orvos már látta, hogy nagy a baj, hívtak mentőhelikoptert, hogy valamelyik bécsi klinikára szállítsák,

s ott fent, a magasban defibrillátorral próbálták újraéleszteni az akkor már eszméletlen barátomat. Eszternek ki kellett utaznia, s most intézik a holttest hazaszállítását. Nem is tudom, hogy van ehhez ereje. Az a gyönyörű kislány pedig csak várja és várja haza az édesapját...” – mondta Martis Ferenc.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Sokkoló videó: leszakadt a Szegedi Egyetem többtonnás tetőszerkezete a viharban – lakóházra hullottak a darabok
Elképesztően veszélyes helyzet alakult ki az orkán szerű szélben. Ennek ellenére a hírek szerint sérülés nem történt.


Az orkán erejű szél letépte a Szegedi Tudományegyetem egyik épületének tetőszerkezetét – a több tonnányi fém- és fatörmelék a szomszédos Derkovits fasor 13/A. alatti társasházra hullott, valószínűleg jelentős károkat okozva, írja a Szegeder.hu helyi hírportál.

A felvételek tanúsága szerint az SZTE épületének teljes födémszerkezete leszakadt, és a keletkezett törmelék szinte teljes egészében a szomszédos lakóépületre zúdult, a fatörmelék, bádoglemezek és egyéb építőanyagok egy része pedig az udvarra zuhant. A történtek kapcsán egyelőre nem érkezett hír személyi sérülésről.

A hatóságok azóta megkezdték a kár felmérését és a terület biztosítását.

Videón a döbbenetes eset:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktor: „Ez valami krimi?” – így reagált Matolcsy György és az alapítványok ügyeire a miniszterelnök
A volt jegybankelnök és a miniszterelnök nem sokkal az ÁSZ feljelentése után egyeztetett. Orbán szerint Matolcsyval nem beszéltek a nyomozásról, de szívesen látja őt bármikor.


Matolcsy György és Orbán Viktor néhány nappal az után találkozott, hogy az Állami Számvevőszék feljelentést tett az ügyészségnél a Magyar Nemzeti Bank alapítványainak gazdálkodása miatt, és közzétette a jelentését. A találkozóról a Telex számolt be.

Hétfőn a lap újságírói megpróbálták kérdezni Orbán Viktort a Megafon és a Digitális Szuverenitás Központ óbudai székháza előtt. Azt akarták megtudni tőle, hogy mit ajánlott Matolcsy György a szabad eltávozásért cserébe.

Orbán erre így válaszolt: „Ez valami krimi?”

Később arról beszélt, hogy Matolcsyt személyesen sokra tartja, de az MNB alapítványait érintő nyomozásról nem egyeztettek, mert szerinte az nem tartozik a kormányra. Azt mondta, a volt jegybankelnökkel monetáris és költségvetési kérdésekről egyeztetett az elmúlt évek során, jogi ügyben nem.

Orbán azt is elmondta, hogy Matolcsy távozása előtt és után is találkoztak, és „ha bekopogna holnap reggel, akkor is szívesen látná”. Bízik benne, hogy Matolcsy meg tudja védeni magát az alapítványi ügyben.

A miniszterelnököt kérdezték volna az öccse, Orbán Áron gyanús vízumügyeiről is, de ekkor már csak ennyit mondott a furgonjából:

„Másik krimi!”

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Lázár: Soha nem látott vihar bénította meg a vasúti közlekedést – fegyverszünetet kért a miniszter
Országszerte fák dőltek a sínekre, leszakadtak a vezetékek, a MÁV buszokkal próbálja menteni a helyzetet. Lázár János szerint napokig is eltarthat a károk helyreállítása.


Több videós poszttal is jelentkezett a hétfői vihar után Lázár János. Ahogy arról korábban írtunk, az országon végigsöprő zivatar akkora károkat okozott, hogy a MÁV arra kérte az utasokat, ha tehetik, még kedden is inkább a Volán buszjáratait vegyék igényben az utazáshoz, vagy halasszák el azt.

A közlekedési miniszter szerint jelenleg nincs olyan vasúti fővonal Magyarországon, amit ne ért volna kár. Lázár a többek között MÁV-Volán-csoport Havária Központjából jelentkezett be, ahol folyamatosan dolgoznak a viharkárok elhárításán és a közlekedés helyreállításán.

A politikus elmondta, hogy elsőként a fővonalakat próbálják felszabadítani, de a vasúti közlekedés helyreállítása napokat is igénybe vehet. Kiemelte, hogy minden rendelkezésre álló szabad autóbuszt mozgósítottak, jelenleg 200 busz segíti a MÁV-os közlekedést az országban.

Lázár hangsúlyozta, hogy senki nem sérült meg a közlekedési vonalakon, de minden közlekedési eszközt és pályát érintett a baj. A legtöbb gondot a sínekre dőlt fák és a leszakadt villamosvezetékek okozzák.

„A politikustársaimtól és a közélet résztvevőitől fegyverszünetet kérek és javaslok, tekintettel arra, hogy most arra van szükség, hogy mindenki támogassa a MÁV-nál és Volánnál dolgozókat”

– mondta.

A miniszter arra kérte az embereket, hogy mielőtt elindulnának, tájékozódjanak arról, milyen eszközzel tudnak célba érni. Hozzátette, hogy újabb viharzóna közelít Magyarország felé, és a következő napokban is erős viharokra kell számítani.

„A mai a MÁV történetének egyik legnehezebb napja: soha nem látott vihar tarolta le Magyarország nyugati, majd keleti részét”

– fogalmazott Lázár. „Senkit nem hagynak az út szélén, mindenkit el fognak szállítani, ám ezzel együtt türelmet kér.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Drámai fotókon a tűzoltók hétfői munkája – autóra dőlt fához, leszakadt tetőhöz is hívták őket
A Katasztrófavédelem Facebook-oldalán csak egy töredékét szedték össze azoknak az eseteknek, amikhez riasztották őket. A kép azonban így is lesújtó.


Heves viharok söpörtek végig az ország nagy részén, az erős szél és a zivatarok rengeteg helyen károkat okoztak – adta hírül a Mukics Dániel, tűzoltó alezredes, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője.

Délután hatig 2700 helyen avatkoztak be a katasztrófavédelem hivatásos tűzoltóegységei, munkájukat önkormányzati és önkéntes tűzoltók támogatják. A legtöbb munkát Bács-Kiskun, Békés Csongrád-Csanád, Hajdú Bihar, Pest és Veszprém megyében, illetve Budapesten adta a tűzoltóknak a vihar. Jellemzően kidőlt fák, letört ágak és leszakadt vezetékek miatt hívják a műveletirányítási központokat, sok helyen autókra dőltek fák. Az egységek folyamatosan dolgoznak, egyik káreset helyszínéről mennek a következőre.

Több épület megsérült, vagy a szél megbontotta a tetejüket, másokra fák dőltek:

  • Kaposváron üvegházra dőlt egy fa, a Margitsziget északi részén pedig egy transzformátorállomásra
  • az Országos Széchenyi Könyvtár tetejét száz négyzetméteren bontotta meg az erős szél
  • Szentendrén egy családi ház tetejét vitte le
  • Adonyban és Kőszárhegyen is családi házak tetejét bontotta meg a viharos szél
  • Biatorbágyon egy melléképület tetejét bontotta meg, Gyálon egy ház tűzfala dőlt meg
  • Szentendrén, a Dobogókői úton egy pótkocsit vontató kisteherautót borított fel a szél, szentendrei hivatásos tűzoltók létra segítségével tudták kiszabadítani a sofőrt járművéből, amelyet ezután kerekeire állítottak
  • Szigetújfalun villám csapott egy családi házba, a ház tetőszerkezete és egyik helyisége égett. A lángokat a szigetszentmiklósi és a fővárosi hivatásos, valamint a kis-szigeti és a dömsödi önkéntes tűzoltók oltották el.

A Katasztrófavédelem egy válogatást is összeállított a hétfői munkájuk egy töredékéről (a képre kattintva galéria nyílik):


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk