Megállt a hídon, majd a folyóba ugrott egy magyar kamionos Hollandiában
Kedd este egy magyar kamionsofőr a hollandiai Moerdijk-hídról ugrott a Hollands Diep folyóba – számolt be róla a NOS holland hírportál. A szemtanúk elmondása szerint a férfi az A16-os autópályán haladt, amikor félreállt a leállósávba, majd hirtelen a vízbe vetette magát.
A helyszínen tartózkodók azonnal riasztották a 112-es segélyhívót, mert attól tartottak, hogy öngyilkossági kísérlet történik.
A mentéshez a Holland Királyi Tengeri Mentőintézet szakemberei, a tűzoltók, a mentők és egy rendőrségi helikopter is kivonultak. Amikor odaértek, a férfi már a híd alatti létrán kapaszkodott, és egy éppen arra közlekedő hajó segített neki épségben partra jutni.
A rendőrség az ugrásért és a kamion leállósávban hagyásáért pénzbírságot szabott ki rá.
(via Telex)