HÍREK
A Rovatból

MÁV: szolidaritási jeggyel, díjmentesen utazhatnak az Ukrajnából érkezők

Záhonyban egy 14 kocsis szerelvényt is a menekültek részére bocsátottak és a vasútállomás minden alkalmas helyiségét megnyitották az Ukrajnából érkezők számára.
MTI - szmo.hu
2022. február 27.



Az ukrajnai helyzet miatt állampolgárságtól függetlenül díjmentes, úgynevezett szolidaritási jeggyel utazhatnak tovább Záhonyból azok, akik egyértelműen Ukrajnából érkeztek és más magyarországi állomásra tartanak

– közölte a MÁV vasárnap az MTI-vel.

Azt írták: a MÁV-Start hosszabb szerelvényekkel közlekedteti a személyszállító vonatokat Záhony-Csap határátmenetben, a megnövekedett utasforgalom kiszolgálása érdekében több kocsival járnak és tartalékjárműveket is irányítottak az állomásra.

Szombat éjféltől azok, akik Ukrajnából érkeztek, díjmentes "szolidaritási jeggyel" utazhatnak tovább bármely magyarországi állomásra, és Magyarországon keresztül más külföldi célállomás felé a magyar határállomásig, a nemzetközi vonatokra is érvényes a díjmentesség.

A "szolidaritási jegy" csak másodosztályon vehető igénybe, mellé a feláras vonatokon a gyorsvonati pótjegyet nem kell megvásárolni. A jegy a helybiztosítással közlekedő vonatokon elsődlegesen a többletkocsikban szabadon maradó ülőhelyeken használható fel.

A "szolidaritási jegy" kizárólag Záhony állomáson vagy az onnan induló vonatokon váltható meg

– írták.

A MÁV közölte azt is, hogy a vasúti személyforgalom folyamatos Záhony és Csap, illetve Munkács között. Záhonyból menetrend szerint naponta nyolc vonat, Ukrajna felől pedig kilenc vonat közlekedik a kishatárforgalomban, a távolsági nemzetközi vonatok a kijevi hálókocsikat nem továbbítják.

Azt írták, az ukrán határállomásról egyre nagyobb tömegek szeretnének Magyarország felé utazni, ezért a legtöbb vonat 6 kocsival közlekedik, további tartalékkocsik is rendelkezésre állnak a záhonyi állomáson. Az éjszakai órákban, szombat este 18 órától vasárnap reggel 8 óráig vasúton csaknem 1500 ember érkezett Záhonyba.

Záhony állomáson és a budapesti fejpályaudvarokon a Magyar Református Szeretetszolgálat és a Vöröskereszt önkéntesei az érkezőknek ellátást biztosítanak, segítenek az ügyintézésben és a tolmácsolásban.

A MÁV a záhonyi állomáson egy 14 kocsis szerelvényt is a menekültek részére bocsátott, vasárnap délelőtt 450-en tartózkodtak rajta. Ezen kívül - közölték - a vasútállomás minden alkalmas helyiségét megnyitották a menekültek számára, mintegy hatszázan várakoznak a területen, de számuk folyamatosan változik, mert közúton és vasúton egyaránt érkeznek és indulnak tovább az emberek.

A MÁV éjszakára is nyitva tartotta a várótermeket Debrecen, Mátészalka, Nyíregyháza és Vásárosnamény állomáson.

A vasúttársaság azt javasolja az utazóknak, hogy indulás előtt feltétlenül figyeljék a MÁV honlapját, a Mávinform Facebook-oldalát, illetve a Konzuli Szolgálat weboldalát.

A vasúttársaság a hatóságokkal közösen mindent megtesz annak érdekében, hogy a vasúti határállomásra érkező menekültek várakozását, továbbutazását segítse - olvasható a közleményben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Megszólalt a Blikk távozó főszerkesztője: Az új tulajdonos sem kér belőlünk, de ez rendben is van, szándékaink találkoztak
Nagy Iván Zsolt a közösségi oldalán részletesen elmesélte, hogy milyen tervekkel kezdtek neki a lap átalakításának, és milyen eredményeket értek eddig el. Most azonban a távozás mellett döntöttek.


Korábban megírtuk mi is, hogy Nagy Iván Zsolt a Blikk főszerkesztője közös megegyezéssel távozik a laptól. Mellette Szigeti Péter, a Ringier Hungary tartalomfejlesztési vezetője is elmegy a kiadótól, miután a Ringier eladta a lapot az Index tulajdonosának.

Nagy Iván Zsolt a közösségi oldalán írta meg, hogy mi történt.

Elmesélte, mire kérték fel őket:

"Április elsején, hét hónapja azért szerződtünk Szigeti Peterrel együtt a Blikkhez, ő tartalomfejlesztési és innovációs vezetőnek, én főszerkesztőnek, mert arra kértek minket: pozícionáljunk át egy bulvárlapot. Legyen kevésbé harsány, kevésbé „piros”, ne legyenek átverős címek, ne a szenzáció legyen a lényeg, hanem az érdekesség, és főként: legyen közéletibb, politikával, gazdasággal, kultúrával. Készítsünk egy modern, digitális, XXI. századi lapot, amely valamikor akár fizetős tartalmat is kínálhat!"

Beszámolója szerint egy izgalmas feladatba vágtak bele:

"A magyar sajtó legizgalmasabb feladatának mondtuk Petivel együtt, és belevágtunk. Nagyszerű kollégák álltak be mellénk, de a fő társunk Kiss Nóra volt, aki elképesztő energiájával, lelkesedésével és tudásával akkor is hajtott minket, amikor éppen elröhögtünk volna valamit, közben mindig volt valami egy ötlete, amit még nem próbáltunk ki. Tettestársak voltunk mi hárman.

Beteszem alább a fotót a hitvallásról, amelyet megfogalmaztunk. Mert komolyan is gondoltuk."

Úgy érezte, hogy sikerült megvalósítani az elképzeléseiket:

"És ami fontosabb: kiderül, hogy megannyi kétkedés dacára, amit célul tűztünk ki, az megvalósítható volt. Az irány is jó volt, a számok is elkezdtek bejönni, a csapat is mind jobban ráérzett arra, hogy merre megyünk.

Aztán most mi megyünk.

Peti is, magam is távozunk. Az új tulajdonos sem kér belőlünk, de ez rendben is van, szándékaink találkoztak. Ez a klasszikus közös megegyezés.

Köszi azoknak, akik szurkoltak nekünk. Jó kaland volt. Valahol csak kikötök majd ismét."


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Iványi Gábor: Én úgy tudtam, hogy tizenöt évet lehet kapni ezért, de egyáltalán nem rettent meg a dolog
A lelkész ellen csoportosan elkövetett hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt emelt vádat az ügyészség. Rajta kívül még négy jelenlegi vagy volt ellenzéki politikus és két további személy ellen is vádat emeltek.


"Nem tudtam, hogy vádat emeltek ellenem, de várható volt, hogy ezt fogják csinálni a választások előtt, ha úgy ítélik meg, hogy az ellenzék dolgozik, és ettől remélnek majd szavazatokat. De ez egy öngól volt a részükről"

- mondta Iványi Gábor a 24.hu-nak, miután vádat emeltek ellene hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt.

A vádlottak között van még Gurmai Zita (MSZP), Donáth Anna (Momentum), Szél Bernadett (LMP) és Herényi Károly (MDF) is. Iványi Gábort külön azzal vádolják, hogy ő vezette a hivatalos személy elleni erőszakra irányuló csoportot.

Egy 2022 februári NAV-akció során a nyomozók egy Dankó utcai épületben tartottak kutatást egy különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás gyanúja miatt. Az ügyészség szerint Iványiék ezt erőszakosan próbálták megakadályozni.

A lelkész a lapnak azt mondta:

"Ez arról szól, hogy a politikai ellenfeleik ellen akarnak harcba szállni. Azt gondolom, hogy ez egy öngól volt, mert nem történt semmilyen bűncselekmény, én fel akartam menni az irodámba, és a NAV-osok voltak azok, akik lökdösődtek és elállták az utamat. És ők voltak azok, akik nem engedték fel az újságírókat, amikor azt mondtam, hogy én vagyok otthon itt."

Azt is elmondta, számított rá, hogy sor kerülthet egy ilyen vádemelésre:

"Számítottam arra, hogy vádat fognak majd emelni még a választások előtt, ha ezt kívánja az érdekük. Sokatmondó, hogy csak ellenzéki politikusokat emeltek ki a tömegből annak ellenére, hogy több mint százan voltak ott. Aztán pedig ezer ember is összejött az utána lévő spontán akció során."

Arra a kérdésre, hogy akár tíz év szabadságvesztést is kaphat, azt felelte:

"Én úgy tudtam, hogy tizenöt évet lehet kapni ezért, de egyáltalán nem rettent meg a dolog. Amennyiben bezárnak, akkor a börtönből folytatom majd a börtön-pasztorációt, és elolvasom majd azokat a könyveket, amikre eddig nem jutott időm".

A portál megkeresésére a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője azt mondta, nem publikus, hogy az ügyészség milyen büntetést kért a vádlottakra. Ugyanakkor annyit közölt, hogy a csoport vezetője, azaz Iványi Gábor esetében 5-10 évig terjedő szabadságvesztés a büntetési tétele ennek a bűncselekménynek, míg társai esetében 2-8 évig terjedő szabadságvesztés.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Vége a találgatásnak: Nagy Ádám bejelentette, ki veszi át a kutyapártos Csoki helyét a Jólvanezígyben
Két hónapnyi vendégeskedés után végre pont került az ügy végére. A nézők már régóta őt akarták, most végre megkapták.
Szerző: GJ - szmo.hu
2025. november 03.



A Fókuszcsoportból is ismert Nagy Ádám bejelentette, ki lesz az állandó műsorvezetőtársa a Jólvanezígyben. A választás a csatorna eddigi szerkesztőjére, Bucsek Barnabásra esett, aki azt a Szabó Márton "Csoki" által hagyott űrt tölti be, aki kutyapártos szerepvállalása miatt távozott a műsorból.

A Telex emlékeztet: Bucsek arca nem ismeretlen a nézőknek, hiszen korábban is feltűnt már műsorvezetőként, a kommentelők pedig állandóan kiemelték, hogy méltó lenne a feladatra.

Az elmúlt két hónapban adásról adásra váltották egymást a vendég-műsorvezetők Nagy Ádám mellett, megfordultak a stúdióban színészek, zenészek és újságírók is.

Nagy egy friss videóban elárulta, hogy bár inspirálónak találta az elmúlt időszakot, be kellett látnia, hogy ez a megoldás hosszú távon nem fenntartható. Azt azonban hozzátette, hogy a jövőben egy-egy hónapra még visszatérhet a vendég-műsorvezetős koncepció. A stáb az év végén pihenőre vonul, mert több csatornára kell figyelniük, és fontos számukra a megújulás - közölte Nagy.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Donáth Anna: Abszurd, hogy hivatalos személy elleni erőszakkal vádolnak egy akadémikust, egy kisgyereket nevelő anyát és két nyugdíjast
Az ügyészség csoportosan elkövetett hivatalos személy elleni erőszak miatt emelt vádat Iványi Gáborral és több ellenzéki politikussal szemben is.


Csoportosan elkövetett hivatalos személy elleni erőszak miatt emelt vádat az ügyészség Iványi Gábor lelkész, Donáth Anna, Gurmai Zita, Szél Bernadett, Herényi Károly és két másik magánszemély ellen – írta meg a Telex.

A vád szerint 2022 februárjában, egy NAV-razzia során a politikusok és a többiek „két kézzel tolták a közvetlenül előttük álló Iványi Gábort a mögötte elhelyezkedő pénzügyőröknek”, hogy Iványi testével áttörjék a NAV-osok sorfalát.

Donáth Anna szerint

„abszurd, hogy hivatalos személy elleni erőszak miatt vádat emelnek egy akadémikus, egy kisgyereket nevelő anyuka, és két nyugdíjas ellen, nem beszélve Iványi Gáborról, akit csak a Szentlélek tart egyben”.

A Momentum politikusa elmondta, a tavaly szeptemberi kihallgatása óta semmiről nem tájékoztatták, most is csak egy négysoros értesítést kapott. Az ügyben tavaly szeptemberben gyanúsítottként meghallgatták, tagadta, hogy elkövette volna az ügyészség által jelzett bűncselekményt, és a gyanúsítás miatt panasszal élt.

Iványi Gábor szerint az egész eljárás egy politikai leszámolás. „Ez arról szól, hogy a politikai ellenfeleik ellen akarnak harcba szállni. Azt gondolom, hogy ez egy öngól volt, mert nem történt semmilyen bűncselekmény” – mondta a 24.hu-nak.

A lelkész szerint ő csak az irodájába akart felmenni, de a NAV-osok lökdösődtek és elállták az útját. Hozzátette, nem rettent meg a dologtól, és ha börtönbe zárják, „majd börtönpasztorációt folytat, és elolvassa azokat a könyveket, amelyekre eddig nem volt ideje.”

A Központi Nyomozó Főügyészség szerint a bűncselekmény büntetési tétele Iványi Gáborra, mint a csoport vezetőjére 5-10 év, a többiekre pedig 2-8 évig terjedő szabadságvesztés lehet.

Gurmai Zita a Telexnek azt mondta, a vádiratot még nem is látta, de megjegyezte: „az ügyünkben már megtörtént a vádemelés, a Matolcsy-alapítványok 500 milliárdja ügyében még a gyanúsításig sem jutottak”. Herényi Károly annyit közölt, egyszer hívták be az ügyészségre, de nem kaott részletes tájékoztatást ő sem. Hozzátette: „nincs ideje ilyenekkel foglalkozni”, majd a bíróság eldönti az igazságot.

Az ügyben Hadházy Ákos független képviselő is megszólalt, aki közölte, hogy az egyik vádlott, Szél Bernadett védelmét az általa létrehozott Tisztességes és Igazságos Társadalomért Alapítvány támogatja.

Az eredeti, költségvetési csalás miatt indult ügyben a NAV kutatása egyébként eredményes volt, a bíróság később el is rendelte az egyesület egyik gazdasági vezetőjének letartóztatását.

Forrás: Telex


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk