HÍREK
A Rovatból

Robbanószer: már reggel elárasztották a katonák és a rendőrök Magyarkanizsa környékét

A szerb hatóságok Oromhegyes mellett zártak le utakat a Magyarország energiaellátását is biztosító gázvezeték közelében. A hivatalos közlés szerint a kritikus infrastruktúrát veszélyeztető, tiltott anyagokat találtak.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. április 05.



Ahogy korábban lapunk is beszámolt róla, ma reggel szerb katonai és rendőri egységek zárták le Magyarkanizsa község egy részét, Oromhegyes környékét. A hatóságok a magyar–szerb gázinfrastruktúrát is veszélyeztető, tiltott robbanóanyagot kerestek, és a szerb elnök közlése szerint nagy romboló erejű robbanószert találtak is a térségben. Az események miatt Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délutánra rendkívüli védelmi tanácsot hívott össze Budapestre.

A művelet kora reggel kezdődött, amikor a rendőrség és a hadsereg nagy erőkkel vonult a helyszínre, a terep átvizsgálását a levegőből helikopterek is segítették. A hatóságok lezárták az Oromhegyes és Ilonafalu, valamint az Ilonafalu és Velebit közötti útvonalakat is, írta meg elsőként a Vajdaság Ma.

A szerb közmédia szerint az akciót a Szabadkai Felsőbb Ügyészség engedélyezte. Hivatalos közleményükben azt írták: „a Bűnügyi Rendőrség Igazgatóságának munkatársai a katonai rendőrséggel és a Szerb Hadsereg más egységeivel együtt a kora reggeli óráktól jelen vannak Magyarkanizsa község területének egy részén. A művelet célja az állampolgárok életére és a létfontosságú infrastrukturális létesítményekre veszélyes, tiltott anyagok felkutatása”.

A helyszínen a bűnügyi rendőrség, a katonai rendőrség és a szerb hadsereg különleges egységei is jelen vannak, akik a földön és a levegőből is átvizsgálják az Oromhegyes, Ilonafalu és Velebit által határolt területet.

A művelet jelenleg is tart, a hatóságok egyelőre kevés részletet osztottak meg a nyilvánossággal.

Az ügyet mindkét kormány kiemelt biztonsági kockázatként kezeli, ezt jelzi a két vezető közvetlen egyeztetése és a védelmi tanács összehívása is. A lezárt terület közelében halad el a Szerbiát Magyarországgal összekötő gázvezeték, amely kulcsfontosságú Magyarország energiaellátása szempontjából. A térségben a közbiztonság fenntartása érdekében fokozott a hatósági jelenlét.

Egyelőre nem tudni, hogy a talált robbanóanyag pontosan milyen típusú és mekkora mennyiségű, ahogy az sem ismert, hogy honnan származik. A hatóságok nem közölték, hogy van-e gyanúsítottja az ügynek, és azt sem, hogy a gázinfrastruktúrát vagy a lakosságot fenyegette-e közvetlen veszély.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
„Kár a gőzért” – Reagált a Fidesz arra, hogy kedden új államfőt választhat a parlament
A párt közjogilag érvénytelennek tartja a jövő hétre tervezett köztársaságielnök-választást. Álláspontjuk szerint az utolsó legitim államfő Sulyok Tamás.


„Kár a gőzért, a poszton nincs üresedés” – így reagált a Fidesz arra, hogy a Tisza-frakció kezdeményezésére a parlament jövő kedden megválaszthatja az új köztársasági elnököt. A legnagyobb ellenzéki párt álláspontja szerint a választás közjogilag érvénytelen lesz, ezért felesleges azt megtartani.

Havasi Bertalan, a Fidesz kommunikációs igazgatójának közleménye szerint a párt nem ismeri el, hogy az államfői poszt megüresedett volna, és hangsúlyozzák:

„az utolsó, legitim módon megválasztott magyar köztársasági elnököt Sulyok Tamásnak hívják.”

Havasi jelezte, hogy a megválasztott államfő helyzete később sem maradna érinthetetlen. „Akárkit címkéz is föl most ezzel a titulussal a tiszás önkény, a demokratikus jogállam helyreállítása után egy tollvonással megszüntethető lesz a törvénytelen és alkotmányellenes kinevezés” – fogalmazott.

Sulyok Tamás volt köztársasági elnök megbízatását az Alaptörvény 17. módosításával szüntette meg a parlamenti többség júliusban. Erre válaszul a Fidesz–KDNP ötven képviselője az Alkotmánybírósághoz fordult Sulyok menesztése miatt, eljárási hibákra hivatkozva. A párt azóta is következetesen illegitimnek tartja az eljárást, és erre építi azt az érvelését, hogy az új elnök megválasztása sem lehet törvényes. A Fidesz politikusai már korábban jelezték, hogy egy új államfő döntéseit közjogilag hibásnak tekintenék.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Takács Péter: Majka áldozatpózba vágta magát, miután tengerparti képpel hergelte azokat, akiknek nem tetszett a hétvégi energiazabáló nagykoncertje
A fideszes politikus odaszúrt a rappernek, aki egy fenyegető üzenet miatt lemondta egy erdélyi koncertjét. Takács arra is kitért, hogy szerinte „Magyar Péter napi szintű hergeléséből, uszításából milyen indulatok fakadnak.”
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. augusztus 05.



„Bele kéne lőni a fideszeseket a Dunába” – ezzel a kommenttel illusztrálta Takács Péter fideszes országgyűlési képviselő egy Facebook-posztban, hogy szerinte milyen indulatokat kelt Magyar Péter kommunikációja.

A képviselő a bejegyzés végén feltette a kérdést: „Ez már Szeretetország, tessék mondani?”

A poszt elején Majka életveszélyes megfenyegetéséről ír, ami miatt a rapper lemondta egy erdélyi koncertjét.

Takács szerint szerint Majka „áldozatpózba vágta magát, miután tengerparti képpel hergelte azokat, akiknek nem tetszett a hétvégi energiazabáló nagykoncertje.”

Úgy látja, ilyenkor „gyorsan el kell játszani az áldozatot és be kell mutatni, hogy bizony az őt joggal kritizálók képesek lennének akár gyilkolni is, hát ki hallgatná meg a véleményüket.”

Leszögezte, hogy „persze, fenyegetni bárkit is, az nem elfogadható dolog”, majd áttért a saját oldalán tapasztaltakra. Állítása szerint egy kommentelő „remek ötlettel” állt elő az egyik posztja alatt a Duna vízszintjének megemelésére.

A képviselő idézte is a szerinte „briliáns” megoldást: „Bele kéne lőni a fideszeseket a Dunába, hogy a belőlük képződött medergát emelje a vízszintet.”

Takács szerint „ez csak egyetlen példa arra, hogy Magyar Péter napi szintű hergeléséből, uszításából milyen indulatok fakadnak.”

Hozzátette, mások ennél tovább is mennének: „Egyesek csak sárga csillaggal jelölnék a fideszesek lakását, más nem állna meg itt.”

Majka lemondott koncertjéről itt írtunk részletesebben:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Német katonák maradványai is előkerültek a Dunából a második világháborús motor alól
A rekordalacsony dunai vízállás miatt egy DKW NZ 350-1 típusú német motorkerékpár bukkant fel a Batthyány téri rakpartnál. A HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum szakemberei tíz darab páncéltörő aknát is találtak a helyszínen.


A rekordalacsony dunai vízállás miatt egy csaknem komplett, második világháborús német DKW NZ 350-1 motorkerékpár került elő a budapesti Batthyány téri rakpart sziklái alól. A feltárás során a motor mellett a honvedelem.hu bejegyzése szerint aknákat és német katonák maradványait is megtalálták, a lelet kiemeléséhez tűzszerészek és kutató-mentők segítségére is szükség volt.

A honvedelem.hu közlése szerint „Elképesztő történeti lelet a Dunából!” „A folyó rekordalacsony vízállása miatt egy csaknem komplett, II. világháborús német DKW NZ 350-1 motorkerékpár bukkant elő a Batthyány téri rakpart sziklái alól!” – írta a portál a Facebookon. A HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum szakemberei a helyszínen egy egykori „háborús hulladékgödröt” is feltártak, amiből lőszerek, katonai felszerelések és civil tárgyak kerültek elő.

„A feltárás nem volt kockázatmentes: 10 darab német TMi–35 tányérakna és egyéb robbanótestek miatt a tűzszerészeknek is közbe kellett lépniük.”

A több mint 200 kilogrammos motort a Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat emelte ki egy hajó segítségével.

„A DKW alól sajnos német katonák maradványai is előkerültek, melyek elszállítását a német hadisírgondozó szervezet végezte el.”

A portál szerint a jármű sorsa is biztosított: „A motorkerékpár jelenleg a HM HIM hangárjában várja a tisztítást és a restaurálást.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Bohár Dániel: Finoman szólva is érdekesnek tartom, hogy Majka ír megosztottságról
A volt megafonos influenszer videójában a rapperrel való korábbi, Campus Fesztiválon kirobbant konfliktusára is utalt. Szerinte ettől függetlenül komoly gond, ha valóban megfenyegették Majkát.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. augusztus 05.



Bohár Dániel volt megafonos influenszer egy szerdai Facebook-videóban elmondta a véleményét Majka fenyegetés miatt lemondott erdélyi fellépéséről. A videót azzal kezdte, hogy sajnálja, ha ez valóban így történt.

„Sajnálom, hogyha valóban ez történt, és ez tényleg nagyon nem okés” – fogalmazott.

Bohár szerint ugyanakkor „finoman szólva is érdekes”, hogy Majka a megosztottságról ír, majd felidézte a rapper néhány héttel ezelőtti színpadi kirohanását. „Aki pár hete még ezt üvöltözte a színpadról: Szopjál le, Bohár Dani.”

Ezzel kapcsolatban feltette a kérdést: „Ez már a megbékélés?”

„Majka, én továbbra is tartom, híve vagyok annak, hogy az emberek beszélgessenek egymással. És ne a színpadról üvöltözzenek” – zárta a videót.

Július 24-én, a debreceni Campus Fesztiválon Majka a színpadról küldött trágár üzenetet a volt megafonosnak.

A rapper egy dal között a közönséghez szólva azt mondta: „Szopjál le, Bohár Dani”.

A fesztiválon elhangzott beszólást követően, július 25-én Majka egy Facebook-posztban reagált a történtekre. Ebben azt írta, sajnálja, hogy üzenetét korábban csak Bohár Dánielre szűkítette le, majd a bejegyzést azzal zárta, hogy egy tágabb körnek címezve megismételte a durva üzenetet: „Szopjatok le mind”.

Majka életveszélyes fenyegetés miatt lemondott erdélyi koncertjéről itt írtunk bővebben:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk