Kötelező lesz bárányhimlő elleni oltás
Kötelezővé teszik a bárányhimlő elleni védőoltást a Nemzeti immunizációs programban, az egészségügyi dolgozóknak pedig kötelező lesz a kanyaró elleni oltás is – írja a Magyar Nemzet.
Minderre azért van szükség, mert ott, ahol az oltási rendbe illesztették a bárányhimlő elleni vakcinát, az éves megbetegedések száma 80-90, a kórházi ápolások száma 80, míg az orvoshoz fordulásoké 60 százalékkal csökkent.
A hvg.hu erről szóló cikkéből kiderül: Magyarországon a bejelentett fertőző betegségek felét a bárányhimlős esetek adják.
A betegség általában enyhe lefolyású, és felnőttkorunkig majdnem biztos, hogy átesünk rajta, ám immunhiányos csecsemőknél életveszélyes lehet.