KÉK HÍREK
A Rovatból

Kisiklott egy vonat Tiszavasvárinál – baromfiszállító kamionnal ütközött, állatok szöktek el, sérült is volt

A baleset hétfő délelőtt történt a Fehértói átjárónál. Két mozdonyvezető megsérült, a baromfik egy része elszabadult, a forgalom órákra leállt.


Hétfőn délelőtt 10:40-kor a Debrecenből Tiszalökre tartó vonat Tiszavasváriból indult tovább, amikor a Fehértói átjárónál nekiütközött egy baromfiszállító nyerges vontatónak. Az ütközés következtében a Bz motorvonat egyik tengelye kisiklott, és a környéken leállt a vasúti közlekedés.

A baleset miatt két mozdonyvezető könnyebb sérüléseket szenvedett. Az utasok és a kamion sofőrje nem sérültek meg. A nyerges vontató baromfiszállítmányt vitt, a baleset után több állat elkószált.

A helyszínre hamar kiérkeztek a hajdúnánási hivatásos tűzoltók és a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat. Elkezdtek dolgozni a teherautó pótkocsijának kitámasztásán és a szállítmány átrakodásán egy másik járműre – írta a SZON.

A Mávinform tájékoztatása szerint a Debrecen–Tiszalök vonalon a baleset miatt jelentős késésekre és hosszabb menetidőkre kell számítani. A Tiszalök és Tiszavasvári közötti szakaszon szünetel a vonatközlekedés, az utasokat pótlóbuszok szállítják. A Tiszalökről 11:27-kor induló vonat utasai például menetrend szerinti Volán-járattal mentek Tiszavasváriig, majd onnan pótlóbusszal folytatták útjukat Debrecen felé.

A helyszíni munkálatok – köztük a rendőrségi helyszínelés, a műszaki mentés és a vasúti pálya helyreállítása – órákig is eltarthatnak. A Mávinform azt közölte, hogy a vonalon utazóknak egész nap fennakadásokkal kell számolniuk.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Videó: óriási lángokkal ég a tarló Székesfehérváron a MOL-telep közelében, több lakónak már el kellett hagyni a házát
Aljnövényzet-tűz ütött ki a 8-as főút mellett Székesfehérvárnál, a füstöt a városból is látni lehet. A helyzetet súlyosbítja, hogy a lángok egy MOL-telep közelében csaptak fel, ezért nagy erőkkel oltanak.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. augusztus 05.



Nagy erőkkel vonultak ki a katasztrófavédők Székesfehérvár közelében szerdán, miután aljnövényzet gyulladt ki a 8-as főút mentén, nem messze a MOL-teleptől.

Az egész városban jól látható tűzről és füstoszlopról többek között Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere egy Facebook-posztban tájékoztatta a lakosságot.

„A hozzám érkezett információk szerint a városból északnyugati irányban látható füstoszlopot a 8-as út 7-es kilométere környékén égő aljnövényzet okozza” – írta. Hozzátette, a Katasztrófavédelem munkatársai már a helyszínen vannak, és további erősítés is úton van.

„A jelentős kapacitások bevetésének az elővigyázatosság is az oka, mert a MOL-telep nincs messze a tűz helyétől.”

A polgármester szerint a tűzoltók kifejezetten az ipari terület védelmére koncentrálnak. „Az oltási munkákat is természetesen úgy végzik, hogy a tűz ne is kerülhessen közelebb a MOL ipari területéhez.”

Egy órával később újabb bejegyzéssel jelentkezett a városvezető. Ebben azt írta, hogy a tűz az egyik székesfehérvári városrész, a Feketehegy-szárazréti házak felé terjed.

„A rendőrség elővigyázatosságból már meg kellett kérje a legnagyobb kockázatnak kitett helyen a lakókat, hogy elhagyják a házaikat.”

A tűzről több videó is kering a városi csoportokban:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Késsel kényszerített a Dunába egy úszni nem tudó férfit, aki hiába könyörgött az életéért
A bíróság elrendelte annak a 34 éves gyanúsítottnak a letartóztatását, aki a Gubacsi hídnál a Dunába kényszerítette 29 éves áldozatát. A férfi holttestét szonárral, 2,5 méter mélyen találták meg a búvárok, miután egy szemtanú riasztotta a rendőrséget.


Hiába könyörgött az életéért az a 29 éves, úszni nem tudó férfi, akit hétfőn hajnalban késsel fenyegetve a Dunába kényszerítettek a Gubacsi hídnál. A férfi belefulladt a folyóba, 34 éves támadóját azóta elfogták, és emberöléssel gyanúsítják – számolt be róla az RTL Híradó.

A nap még fel sem kelt hétfőn, amikor a speciális mentőket riasztották a helyszínre. A Pest vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat a kapott jelzés után azonnal megkezdte a kutatást.

„Kivonultunk a helyszínre és szonár technikával felszerelt hajóval, megkezdtük az adott területnek az átvizsgálását. Megtaláltuk 2,5 méter mélyen, a sajnos elhunyt személyt a víz alatt. Akit a Fővárosi Katasztrófavédelem búvárszolgálata emelt ki a vízből” – mondta Balázs László, a mentőszolgálat vezetője.

Miközben a mentők a vízen dolgoztak, a rendőrök már a gyanúsított nyomában jártak. Egy szemtanú értesítette őket hajnalban arról, hogy két férfi veszekszik, és az egyikük késsel fenyegetőzik.

A bejelentés szerint „a megfenyegetett férfi a Dunába menekült” – részletezte Csécsi Soma, a Budapesti Rendőr-főkapitányság szóvivője.

A késes támadó elmenekült a helyszínről, de a rendőrök még hajnalban rátaláltak egy közeli lakásban, ahol bujkált.

De mi vezetett a tragédiához? Az RTL információi szerint a későbbi áldozat magánéleti problémái miatt sétált éjjel a híd környékén, amikor felfigyelt egy vitára. Csatlakozott a beszélgetéshez, mire az egyik veszekedő rátámadt, kést rántott, és a Dunába parancsolta. A gyanúsított a vallomásában azt állította, hogy nem akart ölni.

A bíróság ma elrendelte a 34 éves férfi letartóztatását, akinek így nincs lehetősége megszökni vagy újabb bűncselekményt elkövetni. Ellene emberölés gyanúja miatt folyik eljárás.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Halálra gázolt egy kerékpárost egy autós a Bécsi úton, majd egy busszal is ütközött
A sofőr az Árpád híd felé haladt, amikor áttért a szemközti sávba és elütötte a biciklist. A buszon utazók közül senki sem sérült meg, a rendőrség vizsgálja a tragédia körülményeit.


Halálra gázolt egy kerékpárost egy autós Budapest III. kerületében, a Bécsi úton szerda délután.

Egy az Árpád híd felé tartó sofőr elvesztette az uralmát a kocsija felett, áttért a szemközti sávba, és frontálisan ütközött egy szemből érkező kerékpárossal, majd egy autóbusszal is.

A kerékpáros meghalt – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóügyelete alapján az MTI.

A buszon utazók közül senki sem sérült meg.

A rendőrség vizsgálja a baleset körülményeit.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Videó: így keletkezett és terjedt el a hatalmas székesfehérvári tarlótűz, amely miatt lakókat kellett kimenekíteni
Nagy kiterjedésű vegetációtűz pusztít Székesfehérvár-Feketehegy térségében, a 8-as főút közelében. A lángok miatt a Kőrösi és az Izabella utcából több tucat embert kellett kimenekíteni.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. augusztus 05.



Nagy területre terjedt ki szerda délutánra a Székesfehérvár–Feketehegy térségében fellobbant szabadtéri tűz.

A lángok terjedése miatt a hatóságok megkezdték a lakosság kimenekítését: a Kőrösi és az Izabella utcából több tucat embert kísértek biztonságos helyre a rendőrök.

A katasztrófavédelem délutáni közlése szerint a tűzben az Izabella utcában három hétvégi ház teljesen leégett, és egy személyautó is kigyulladt. Az oltás több helyszínen zajlik, a tűzoltók egy ipari telepet és több lakóingatlant is védenek a lángoktól. Nagy erőkkel vonultak a helyszínre a tűzoltók, miután szerdán délelőtt tarló, avar és bozótos gyulladt meg Székesfehérvár határában, a 8-as főút közelében – írta az Időkép.

A tűz mezőgazdasági területeket, lakóépületeket, tartályokat és állatokat is veszélyeztet.

A lángok megfékezésén székesfehérvári, pétfürdői, pusztaszabolcsi, sárbogárdi, veszprémi, érdi, tatabányai és kisbéri hivatásos, valamint seregélyesi, lajoskomáromi és további önkéntes tűzoltók dolgoznak. A beavatkozást a Fejér vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítja, az egységek több oldalról, rézsűoltókkal és gyorsbeavatkozó sugarakkal küzdenek a tűzzel.

A tűz nagyjából 11.30 körül keletkezett, a katasztrófavédelem pedig kora délután adta ki az első hivatalos közleményt az esetről. A helyzet késő délutánra vált kritikussá, amikor a hatóságok már a lakosság evakuálásáról és komoly károkról számoltak be.

A tűz kialakulását rögzítették az Időkép kamerái is. A felvételt itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk