KÉK HÍREK

Jeffrey Dahmer hatására akart megölni és feldarabolni egy tinédzsert, most 45 évre ítélték a louisianai férfit

A 21 éves Chance Seneca hónapokon át tervezte, hogyan fog elrabolni, megölni, feldarabolni és megenni egy meleg férfit.

Link másolása

A 21 éves Chance Senecát 45 év börtönbüntetésre ítélték szerdán. A louisianai férfi szeptemberben bűnösnek vallotta magát abban, hogy elrabolt egy tinédzsert azzal a szándékkal, hogy megölje és feldarabolja a holttestét - írja az NBC.

A férfi még 2020 júniusában akarta megölni a 18 éves Holden White-ot. A fiúval a Grindr nevű, meleg társkereső alkalmazáson keresztül ismerkedett meg. Megbeszéltek egy találkozót, Seneca pedig elrabolta White-ot, egy elhagyatott házba vitte, megbilincselte és "többféle módszerrel" próbálta megölni, illetve felvágni a testét, mikor azt hitte, hogy már meghalt - írja az UNILAD.

Hatszor szúrta meg a nyakát, hátulról fejbe vágta, és olyan mélyen vágta meg a csuklóit, hogy majdnem le kellett vágni őket.

Viszont maga Seneca hívta ki a rendőröket azzal, hogy megölt egy embert.

White túlélte az esetet, de három napig kómában volt, és csak hónapokkal később volt képes újra használni a kezeit.

Senaca a hatóságoknak bevallotta, hogy hónapokon át tervezte, hogyan tudna elrabolni és megölni egy meleg férfit, többel is beszélgetett az alkalmazáson keresztül. Inspirálójának pedig a hírhedt kannibál sorozatgyilkost, Jeffrey Dahmert nevezte meg.

A Szövetségi Igazságügyi Minisztérium szerint a férfi azt is bevallotta, hogy pár nappal a gyilkossági kísérlet után már egy másik férfi elrablását és megölését tervezte.

"Seneca szándékosan meleg férfiakat vett célba. Meg akarta ölni és megőrizni az áldozatai testrészeit is, ahogy azt Jeffrey Dahmer tette"

- írta a minisztérium.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A BRFK elárulta, hogy találták meg a méregdrága sportcipőt: „Tegyük félre, hogy miért kerül egy edzőcipő annyiba, mint egy kisebb köröstarcsai családi ház”
Több szálon is futottak be információk, amik végül elvezettek a tettesekhez.
Fotó: BRFK - szmo.hu
2023. március 22.


Link másolása

Mint arról mi is beszámoltunk, megtalálta a rendőrség azt a 4 és félmillió forintot érő Nike Louis Vuitton Air Force 1 Low Virgil Abloh márkájú cipőt, amit a közelmúltban loptak el Pachert Balázs boltjából.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság a közösségi oldalán írt az esetről:

"Tegyük félre, hogy miért kerül egy edzőcipő annyiba, mint egy kisebb köröstarcsai családi ház. Négy és fél millió forint. Minden annyit ér, amennyit megadnak érte, ha valaki megveszi 4,5 millióért, akkor van üzlet, ez a kereskedelem szabálya. Ha valaki meg elviszi fizetés nélkül, akkor van eljárás, ezt meg a BTK mondja ki.

Szinte az egész hazai sajtót bejárta a napokban a hír, amely arról szólt, hogy egy Károly körúti üzletből március 4-én este két férfi elemelt egy kék-fehér edzőcipőt. A cipőbolt tulajdonosa a biztonsági kamerák felvételei mellett a nyomozáshoz további értékes kiindulási pontokat adott a nyomozóknak, akik a mondott irányon elindulva rövidesen egy lett illetőségű testvérpárt hoztak összefüggésbe a lopással.

Következő lépésként Hevesből futott be egy információtöredék: egy eljárás alá vont autós elkottyantotta, hogy ő tudja, hol bujkál az egyik G. fivér, akit a hatóság a lábbelilopás ügyében keres. Nem hazudott.

A megjelölt budapesti címen, Újpesten a fővárosi rendőrök március 10-én kora délután elfogták G. Eduardot (35), a helyszínen a lopáskor általa viselt ruhák egy részét is megtalálták, ellenben az égen-földön keresett Louis Vuitton Nike Air Force 1 Low Virgil Abloh sportcipőt nem.

A férfi sem a luxuslépőről, sem testvére fellelhetőségéről nem nyilatkozott, mindettől függetlenül a bíróság elrendelte letartóztatását, míg öccse, G. Artur (33) ellen a BRFK V. kerületi Rendőrkapitánysága elfogatóparancsot adott ki.

Egy férfi színről ki, egy csomag színre be. Március 17-én G. Eduard Budapesten lakó élettársa kereste meg a rendőröket azzal, hogy a Posta értesítette arról, miszerint G. Arturtól egy csomag érkezett számára.

Benyomása szerint a csomag tartalma nem lehetett más, mint a hétmérföldes, sokmilliós, országhatárokon átívelő szupercipő.

A nyomozók osztoztak megérzésében, ezért a még kézbesítetlen, a Nemzetközi Posta Kicserélő Központnál várakozó küldeményt lefoglalták, majd a benne lévő sneakert bemutatták, annak egyértelmű azonosítása után pedig még aznap vissza is adták a sértettnek".

A BRFK képeket is megosztott:

Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
Meghalt egy beteg, mert műtét közben összekeverték a fertőtlenítőszert a sóoldattal
Két műtőssegéd és egy szakorvos ellen emeltek vádat Szigetváron egy beteg halála miatt.

Link másolása

Halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt emelt vádat két műtőssegéd ellen a Szigetvári Járási Ügyészség, egy szakorvos ellen pedig szándékos veszélyeztetés bűntette a vád, amiért egy műtét során fertőtlenítő szert használtak sóoldat helyett, és a beteg meghalt.

A Baranya Vármegyei Főügyészség az MTI-hez eljuttatott csütörtöki közleményében azt írta, hogy a két műtőssegéd 2020 májusában egy nőgyógyászati laporoszkópiás operációra készülve a műtő fertőtlenítéséhez egy eredetileg fiziológiás sóoldatot tartalmazó, felülcímkézett üvegben hozta a fertőtlenítőszert a raktárból.

Az üvegeket a műtéthez szükséges eszközöket tartalmazó, a helyiség előterében lévő asztalra helyezték, majd erről mindketten megfeledkeztek.

Másnap az operáció során fiziológiás sóoldat használatára volt szüksége a vádlott szakorvosnak és a két műtőssegédnek, de a műtőasztalra helyezett fertőtlenítő szert tartalmazó üveget használták fel tévedésből.

A műtétet követően észlelték a tévedést, amikor az egyik műtőssegédnek eszébe jutott, hogy a két szert felcserélték. Mindezt jelezték a műtétet végző szakorvosnak is, aki azonban ahelyett, hogy mindezt jelezte volna az osztályvezető főorvosnak, illetve reoperációt kezdeményezett volna, a cserét elhallgatta - írták a vádhatóság közleményében.

A kezelt beteg másnapra rosszul lett, meg kellett műteni, azonban a szakorvos ekkor sem jelezte a műtétet végző orvosnak, hogy az előző napi műtét során fertőtlenítő szert használtak a sóoldat helyett.

A két műtőssegéd részéről a foglalkozási szabályok megszegése a sértett halálához vezetett, míg a szakorvos szándékos foglalkozási szabályszegése a sértett életét, testi épségét közvetlenül veszélynek tette ki, mellyel a túlélési esélyeit jelentősen rontotta, azonban a szabályszegése és a sértett halála közötti okozati összefüggés nem volt igazolható - jelezték az ügyészség kommünikéjében.

A Szigetvári Járási Ügyészség a szakorvost foglakozás körében elkövetett szándékos veszélyeztetés bűntettével, míg a két műtőssegédet halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétségével vádolja - írták.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
Sorban kiugrottak az ablakon – összeesküvés-elméletek voltak az öttagú francia család tragédiája mögött
2022 májusában egy francia család követett el csoportos öngyilkosságot a svájci Montreux-ben. Amikor a rendőrség kopogtatott, úgy érezték, értük jönnek.

Link másolása

A család a hetedik emeleti erkélyükről ugrott a mélybe, a három felnőtt (a 40 éves apa és 41 éves anya, valamint a nő ikertestvére), illetve a legfiatalabb gyermek, egy 8 éves kislány szörnyethaltak. A család ötödik tagja, egy tinédzser fiú kómába esett, azonban mára felépült sérüléseiből, a történtekre azonban nem emlékszik.

A szülők feltehetően régóta készültek arra, hogy végrehajtsák tervüket, azt részletekbe menően megtervezték, és el is próbálták. Sajnálatos módon a montreux-i rendőrség látogatása volt, ami a jelek szerint kiváltotta a döntésüket.

A rendőrség nem sokkal az eset előtt kísérelte meg felkeresni a családot a fiú otthon tanulásával kapcsolatban. A rendőrök bekopogtak az ajtón, és egy hangot hallottak, amely azt kérdezte tőlük, hogy ki van ott. Miután azonosították magukat, nem hallottak több zajt a lakásban - áll a közleményben.

A hatóságok lezárták az egy évig húzódó, egész Svájcot megrázó nyomozást.

A rendőrség megállapította hogy a francia család tagjai feltehetően összeesküvéselmélet-hívők voltak, ez vezetett a tragédiához.

Közleményében azt is megerősítették, hogy kizárták az idegenkezűséget, és a boncolás sem mutatott ki kábítószer fogyasztására utaló jeleket.

Az anya és ikertestvére egy túlélést támogató szociális mozgalom tagjai voltak, akik aktívan készülnek a globális és helyi katasztrófákra, illetve vészhelyzetekre.

A lakást ritkán elhagyó, és a gyermekeket magánoktatásban taníttató család otthonában gondosan elrendezett túlélőcsomagot, azaz élelmiszereket, higiéniai eszközöket és gyógyszereket találtak. A két nő meggyőződése volt, hogy a kormány és a helyi hatóságok ellenük vannak, és a gyerekeket is arra nevelték, hogy a világ veszedelmes hely, melyet a jó érdekében maguk mögött kell hagyni.

Ha úgy érzed, segítségre lenne szükséged vagy rokonodért, ismerősödért aggódsz, hívd a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123 vagy 06 80 820 111 telefonszámot, vagy látogass el ERRE AZ OLDALRA, ahol többféle segítséget kaphatsz.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
Brutális: videóra vették, ahogy élve perzselnek egy disznót egy hazai böllérfesztiválon
Az állatvédő szervezetek feljelentést tettek az ügyben, közös közleményt is kiadtak. Sokkoló videó!

Link másolása

A Blikk írta meg, hogy mi történt egy nyírségi böllérfesztiválon: egy még élő disznót perzseltek meg, és ez a tett minden bizonnyal kimeríti az állatkínzás törvényi tényállását.

Az esetről videó is készült, amit csak erős idegzetűeknek és 18 éven felülieknek ajánlott megtekinteni.

Az Állatmentő Szolgálat Alapítvány és még sok más állatvédő szervezet közös közleményt adott ki az eset miatt. A közleményben többek között ez áll:

„Hazánkban létezik egy kivételesen aberrált, kegyetlen, igénytelen állathasználó hagyomány, a böllérfesztivál. Az egy dolog, hogy mérhetetlenül szomorú, hogy 25 ezer embertársunk találta vidám hétvégi szórakozásnak ártatlan állatok életének kioltását, nevetgélve, videózva a szerencsétlen állat életének utolsó perceit, gyermekeiket fotózgatva a véres holttestek mellett.”

– írták az állatvédők részben jogosan, majd így folytatták:

„Azt a kevés állatvédelmi szabályt is megszegve, ami a 'haszonállatokat' védi, élve megperzseltek egy disznót. Azt, aki akkor került vágásra, amikor már minden versenyző csapat elvonszolt egy holttestet, és ő 'feleslegben' ott maradt. Aki végighallgatta 17 társa visítását, haláltusáját, érezte a vérszagot, akit fülénél és farkánál fogva rángattak le az autóról, aki, miután elvágták a torkát, még mindig megpróbált lábra állni, akinek a fejéhez taglópisztolyt szegeztek, ennek az állatnak a testét elevenen megégették.”

A közleményben kijelentették azt is, hogy feljelentést tesznek az ügyben.

„Az Állatmentő Szolgálat Alapítvány, a Macskaárvaház Alapítvány, a Malacvédő Alapítvány, a MAVEG - Magyar Vegán Egyesület, a Noé Állatotthon Alapítvány, a PCAS Állatmentés, a Szurkolók az Állatokért Alapítvány, és a Vegán Aktivisták Magyarország / Vegan Activists Hungary közös feljelentést tesz az ügyben.

Amíg egyetlen állat is az emberi kegyetlenség áldozata, addig feladatunk van, azok hangjának kell lennünk akik nem tudnak kiállni magukért.”

– írták.

A videót erős idegzetű olvasóink a lapozás után tudják megtekinteni.



Link másolása
KÖVESS MINKET: