Hétfőtől ismét kötelező a maszk, több osztályt lezárnak a látogatók elől a veszprémi kórházban
Hétfőtől, december 1-jétől ismét kötelezővé teszik az orrot és szájat eltakaró maszk viselését, és részleges látogatási tilalmat rendelnek el a Veszprém Vármegyei Csolnoky Ferenc Kórházban. Az intézkedés visszavonásig érvényes – írta a Blikk.
A főigazgatói utasítás szerint a maszkot kötelező viselni a kórház közösségi terein, így a folyosókon, a várókban, a kórtermekben, a rendelőkben és a vizsgálókban is. A fekvőbetegek saját kórtermükben mentesülnek a kötelezettség alól. A kórházba és az osztályokra való belépéskor, valamint távozáskor mindenkinek kötelező az alkoholos kézfertőtlenítés.
Látogatási tilalom lép életbe a központi aneszteziológiai és intenzív terápiás osztályon, a traumatológiai és ortopédiai mátrix osztály intenzív részlegén, az újszülött, NIC és gyermek intenzív egységében, a klinikai onkológiai osztályon, a sugárterápiás osztályon, valamint a szülészet-nőgyógyászati osztály szülészeti részlegén.
A kórház közlése szerint a főigazgató „betegeik, dolgozóik és a kórházban egyéb okból tartózkodók védelme érdekében” döntött az intézkedésről, de részletesebb tájékoztatást nem adtak arról, hogy mi áll a döntés hátterében.
Az intézményben az év elején is vezettek be hasonló intézkedéseket. Akkor a döntést a betegek – különösen a légúti betegségek szempontjából veszélyeztetettek –, valamint a kórházi munkatársak egészségének és munkaképességének megőrzésével indokolták. Az őszi-téli időszakban, a légúti fertőzések számának emelkedése miatt az idei szezonban több más kórházban – például Szekszárdon, Orosházán és Tatabányán – is elrendeltek már hasonló szigorításokat.